Şimdi Ara

D-Smart D-Fix Ana Konu (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
571
Cevap
18
Favori
84.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dsmart modül icin hangi uydu alıcısını tavsiye edersiniz? Ekonomik uygun yollu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Lg televizyonda Ci ekranına giriyorum ilgili kanallarsa ama güncelleme seçeneği yok, sürüm 2009'a ait ve guncel değil. Nasıl yapılacağını bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xnet X kullanıcısına yanıt
    Bu modül güncelleme işine ben de kafayı taktım ama neden bu kadar kafayı taktım ben de bilmiyorum.
    Benim tv sony 55xe9005 ve dfix modülü dahili uydu alıcısı ile izliyorum. Dahili uydu alıcıda Dsmart modu var ve taratınca Dsmart kanalları sıralı olarak geliyor.
    Sonra pc den sony nin uygulaması ile favori kanallarımı dilediğim gibi sıralıyorum, bu listeyi de tekrar tv ye atıp sorunsuzca izliyorum.
    Kanal geçiş hızının da modülle alakası yok, bu tamamen tv nin uydu alıcısı ile ilgili.
    E hal böyleyken firmware tarihi 2009 gözüken CA modülü neden güncelleyeyim, bana ne kazandıracak?
    Sonuçta modülün amacı şifreli kanalların şifresini çözmek değil mi?

Hadi diyelim illa güncellememiz gerekiyor ki esas sorum bu; benim modülde güncelleme seçeneği yok :)
    Yani Tv menüsünden CA Modül ayarlarına giriyorum, mevcut yazılım tarihi ve anlamsız bazı kodlar var. Herhangi bir update yazısı vs çıkmıyor. Hangi kanala gelirsem geleyim hep aynı durum.
    Ya benim modülde güncelleme seçeneği yok, ya da Dsmart piyasaya farklı modüller sürüyor.
    Modülü 5 ay önce bayiden aldım, eski de değil yani.

Diyorsanız illa güncellemen lazım şunlar şunlar oluyor gideyim bayiye yeni modül isteyeyim, sonuçta ben n11 den falan da almadım.
    Ayda 19+5=24 lira veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HKN- -- 22 Kasım 2018; 14:53:36 >

Aynisi yapıyorum ama Ci menüsünde güncelleme seçeneği yok, sadece detaylı bilgiler var.

Evet ben de aslında bunu birilerinden duymak istiyordum çünkü son birkaç gündür bir modül güncelleme konusu aldı başını gidiyor.
    Sanırım orada 2009 yazısını görmenin psikolojik bir etkisi var olumsuz anlamda :)
    Sonuçta bu modül şifre çözüyor ve bende de kanallar 3 sn. gibi bir sürede açılıyor.
    İlaveten denemesine modülü tv den çıkartıp normal şifresiz kanallar içinde kanal değiştirin, yine aynı sürede kanalların açılacağını göreceksiniz :)
    Şu var diğer forumda bazı tv modellerine bağlı olarak modül güncellenmeden dsmart sıralı kanal listesinin gelmediğini belirtmişler, o durumda haklılar. Modülün güncellenmesi gerekebilir.
    Ancak şu bir gerçek ki dsmart bayileri hala eski tv üzerinden güncellenemeyen modülleri dfix diye millete çakıyor, buna ben de dahil.
  • Belgesel sever ek paketindeki 4 kanalın Türkçe dil desteği var mı?

Modülünüz cı modül olduğu için güncellemeyi siz yapamazsınız. Cı+ modüllerde güncelleme var. Sorun yoksa sıkıntı olmaz. Ancak varsa d smart bayiinden cı+ ile değiştirebilirsiniz. Bende cı modül sorun çıkarttığı için değiştirdim. Şimdiki ci+ modülün yazılımı 2013. Sorunsuz izliyorum.

Evet sanırım bir karışıklık oldu😊. Üst tarafta cı modülü olan bir arkadaşa cevap verdim. Sizin cı+ olduğunu biliyorum. Daha önce yazmıştık. Bu arada geç açılma problemini çözmüşsünüz. Güle güle kullanın.

• D-smart abonesi değilim. 2009 model dvb-s2 alıcısı ve ci girişi olan (ci+ değil, tv'nin çıktığı yıl ci+ spesifikasyonunun yayınladığı yıl.) bir Panasonic televizyonumuz var. Anladığım kadarıyla D-fix modülleri ci+. CI ve CI+ arasındaki en önemli fark, CI+'ın yayın kaydetmeyi engelleyebilmesi. (Bizim televizyonun dvb yayınlarını kaydetme özelliği yok, yalnızca analog yayınları kaydetme özelliği var.) CI+ modüller, CI girişinde de çalışabiliyormuş ancak D-Smart gibi operatörler dilerlerse CI+ özelliği olmayan dvb-s2 alıcılarda şifre çözülmesine engel olabiliyorlarmış. D-Fix'te de durum böyle mi? Yani CI girişli televizyonda CI+ D-Fix modülüyle şifreli D-Smart kanallarını izleyemez miyim?
  • bparker B kullanıcısına yanıt
    Benim D-fix modül CI yani CI+ değil. Yani her D-fix modül CI+ olmuyor. Modülü alacağınız yere sorup CI modül talep edebilirsiniz.

• Arkadaşlar Investigation Discovery (ID) kanalı kanal listesinde çıkmıyor. Farklı bir adı mı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarman

Arkadaşlar Investigation Discovery (ID) kanalı kanal listesinde çıkmıyor. Farklı bir adı mı var?
    Bu frekansları taratinca çıkıyor, "ID" isimli kanal.

https://www.dsmart.com.tr/kanal-frekans-listesi

Bu arada national geographic hd kanalında epg bilgisi çıkmıyor, daha doğrusu fox frekansındaki hiç bir kanalda epg yok, 12461 olan frekans, herkeste böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1393 -- 26 Kasım 2018; 17:2:44 >
  • Arkadaşlar D-Fix modülü tv ye taktıgım zaman OA servisleri görüntülenemiyor diye uyarı alıyorum.Bayı Televizyonunun güncelleme yapamıyordur falan dedi Modülün yazılımı bu şekilde acaba yazılım sizinkilerle aynımı ? Birde nasıl güncelleme yapabilirim frekansları ekleyerek beceremedim.Tv SAMSUNG ES8000
     D-Smart D-Fix Ana Konu D-Smart D-Fix Ana Konu D-Smart D-Fix Ana Konu

• quote:

Orijinalden alıntı: hunter_dogus

Arkadaşlar D-Fix modülü tv ye taktıgım zaman OA servisleri görüntülenemiyor diye uyarı alıyorum.Bayı Televizyonunun güncelleme yapamıyordur falan dedi Modülün yazılımı bu şekilde acaba yazılım sizinkilerle aynımı ? Birde nasıl güncelleme yapabilirim frekansları ekleyerek beceremedim.Tv SAMSUNG ES8000
    Bende bu hatayı alıyordum sonra güncelleme başladı, bitti. Şimdi de protokol hatası diyor.

• ARKADAŞLAR D FİXCI+ YI SONY 9005 MODEL TVME TAKTIM AMA YA KARTI KONTROL EDİN DİYOR YADA DEKODE EDİLEMİYOR DİYOR NE YAPMALIYIM SONY NİN MENÜSÜ ÇOK KÖTÜ
  • Merhabalar...dsmart modul taktim (d-fix)...uydu kurulumunda dsmart secmeme ragmen kanallar daginik bir sekilde kuruluyor...eger hazir dsmart kanal listeniz varsa, dosya olarak paylaşırsanız yada bir yol gosterirseniz çok mutlu olurum...

• İyi aksamlar

D-fix modulu tv nin arkasina taktim ancak televizyonda herhangi bir ekran gelmedi

Samsung 55Mu9000

Sorun ne olabilir?

• Arkadaşlar n11 de Adıbelli iletişimden aldığım modül ve kart bozukmuş bugun bayiiden gidip yenisini aldım ve sorunsuz calısıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter_dogus

Arkadaşlar n11 de Adıbelli iletişimden aldığım modül ve kart bozukmuş bugun bayiiden gidip yenisini aldım ve sorunsuz calısıyor.
    Bende n11 adibelliden almistim ve televizyonum karti okumuyor

Sizde nasil bi sorun vardi

Bozuk oldugunu nasil anladiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasü50

Bende n11 adibelliden almistim ve televizyonum karti okumuyor

Sizde nasil bi sorun vardi

Bozuk oldugunu nasil anladiniz?

Alıntıları Göster
    Hocam yukarda yazmıştım.Oa servisleri görüntülenemiyor falan diyordu.Samsung'un kendisinede sordum modül yada kartınız arızalıdır dedi.Bende bayiden yeni kart istedim yeni bilgileri o karta tanımladı ve çözüldü olay.Şuanda adıbelli iletişimi d-smarta falan şikayet etmekle uğraşıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.