Şimdi Ara

D-Smart aboneliğimi sonlandırdı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Faturalarımı eksiksiz ve zamanından daha önce ödememe rağmen, bayi sözleşmemi onlara göndermediği için gecenin bi yarısı aboneliğimi sonlandırdı.
    Ertesi gün başka bir bayiye gidip durumu anlattım, tekrar sözleşmemi yollayınca açılacağını düşünüyordum fakat sıfırdan başvurumu yapmam gerektiğini hatta elimdeki modemi onlara geri göndermem gerektiğini anlatınca iyiden sinirlendim ve başvurumu iptal ettirdim. Bi nevi D-Smart'tan kurtulmuş oldum sağolsunlar kendileri bitirmişler aboneliği, müşterisine böyle davranan başka bi şirket görmedim.

----
    Şimdi aklımda Superonline ve Netspeed var.
    Sizce hangisine geçmeliyim? Netspeed kullananlar memnun mu?

(Bu arada D-Smart'ın fiberini kullanıyordum, altyapısını superonline'dı sanırım. 25 megabit paketim vardı ama 30 megabit civarı hizmet alıyordum.)

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 20:46:57 >
  • Fiber mi VDSL mi?
    Netspeed'in VDSL paketi Fiber'e göre daha ucuz ve daha hızlı, farkı nedir?
  • Merhabalar.

Bende superonline kullanıyordum 2 senedir ADSL olarak.Bu ayın 17'sinde taahhütüm bitti ve ne SOL'da nede TT'da istediğim tarifeyi bulamadım bi türlü,bulsamda fiyatı neredeyse netspeed'in 2 hatta 3 katı bir şey oluyor.

Superonline bu zamana kadar kullandığım en stabil internetti ama netspeed'e geçince superonline bile bu konuda geride kaldı.Superonline'ın öncesinde TTnet deneyelim demiştikte elimizde patladı kapatmak zorunda kaldık sıkıntılardan dolayı

Kısacası turknet'mi netspeed'mi derken Turknet'in artan şikayetlerinden de biraz korkarak netspeed'e yöneldim,zaten taahhütü yok onunda aynı şekilde.

Sitelerinde yok ama 75mbps VDSL 200gbAKN 58 TL için anlaştık,hattınız o kadar kaldırıyo diye bunu seçmişler,halbuki biz 100mbit'lik tarifeyi seçtiğimizi söylemiştik.Hat değerlerim mükemmel değil ama 100mbit'in üstünde bir değer görüyorum modemden.Bazı arkadaşlar öneride bulundu,100'lük tarifeye geçip 90'a sabitlemeyi denerseniz muhtemelen kopmasız sıkıntısız kullanabilirsiniz dediler,bende MH ile konuştum bana yine 75 verebiliyoruz dediler,fazla ısrar etmedim bende açıkçası.

Aldığım hız testi değerleri genel olarak böyle,3-4mbps aşağı yukarı oynayabiliyor bu değerler bazende olsa.İzmir'de oturuyorum,bulunduğum yerde yaşlı insan bol olduğu için herhangi bir hızda aksaklık falan yaşamıyorum.

Netspeed İzmir Testi

Netspeed Frankfurt Testi

Bunlarda bazı tracert ve ping sonuçları,ben pek detaylı anlamıyorum bir arkadaş istemişti.Belki merak eden olursa diye atıyorum.

Google Ping ve Tracert Testi

Youtube Ping ve Tracert Testi

Tr League of Legends Ping Testi

Aynı şekilde LoL Tracert Testi

Valve Ping testi

Aynı şekilde Valve Tracert Testi

Sadece bağlandıktan sonraki 2.gün akşam saat 19:00'dan 22:00'a kadar bir yavaşlık oldu,ama nasıl desem Speedtest'ten test edince 70mbps alabiliyorum ama ne bir dizi izlettirdi,nede indirme yaparken yüksek hızlara çıktı.Yani kağıt üstünde 70 geliyodu ama donarak video falan izliyodum o süre zarfında,muhtemelen yurtdışı çıkışlarıyla alakalı bir şeydi yada kullandığım sitelerde sıkıntı vardı.

Genel olarak kullanıcı deneyimim ADSL'den geçtiğim için haliyle çok olumlu.Olumsuz olarak söyleyebileceğim tek şey ise müşteri hizmetlerinde bazı arkadaşlar biraz böyle nasıl desem amatör olduklarını belli ediyor,kimisinin sesi çıkmıyor falan.SOL ile karşılaştırırsak MH'ni,SOL kesinlikle fark atar ama kazık tarifeleriyle ve verdiği maksimum hızla gözümden düştü artık

Yine uzun oldu,merak ettiğiniz konu varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Edit:Yukardaki sorduğunuz soruya yanıt vereyim,bulunduğunuz yerde fiber varsa fibere geçin,ama fiberi kim veriyor? TT'mu SOL'mı ? Fiber varsa netspeed ile uğraşmadan bunlara geçerseniz sizin için daha iyi olur,ki hatta SOL fiberse direk geçin derim yani.Kendim bizzat kullanmadım fiber'i,ama kullanan arkadaşlarımda gördüğüm ve anladığım kadarıyla Fiber'in kararlılığı VDSL'e göre çok daha yüksek.Işık hızında bi kere VDSL'inde bakır hatla yani ADSL ile aynı altyapıyla verildiğini öğrendim,yani VDSL ile fiberi bence kıyaslamayın bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRAK3NN -- 2 Aralık 2017; 23:6:9 >

• t0t3 kullanıcısına yanıt
    bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 17 Temmuz 2020; 20:46:54 >
  • Testler çok iyi. Frankurt ping değerin bana göre oldukça iyi. Ben Türknet kullanıyorum, hat değerlerim dehşet güzel olmasına rağmen frankurt ping değerim 90 :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: meaninglessname

Testler çok iyi. Frankurt ping değerin bana göre oldukça iyi. Ben Türknet kullanıyorum, hat değerlerim dehşet güzel olmasına rağmen frankurt ping değerim 90 :)

Android speettesten frankut değerlerini göremiyorum en fazla 600 km uzaklıgı gösteriyor siz başka bir uygulamı kullanıyorsunuz yoksa bilgisayardanmı ölçüyorsunuz . Netspeede geçiş evraklarını gönderdim geçiş gerçekleşmeden internetim garip bir şekilde hız arttı ping 6 ya düştü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezerx77

quote:

Orijinalden alıntı: meaninglessname

Testler çok iyi. Frankurt ping değerin bana göre oldukça iyi. Ben Türknet kullanıyorum, hat değerlerim dehşet güzel olmasına rağmen frankurt ping değerim 90 :)

Android speettesten frankut değerlerini göremiyorum en fazla 600 km uzaklıgı gösteriyor siz başka bir uygulamı kullanıyorsunuz yoksa bilgisayardanmı ölçüyorsunuz . Netspeede geçiş evraklarını gönderdim geçiş gerçekleşmeden internetim garip bir şekilde hız arttı ping 6 ya düştü

Aynen bilgisayardan deniyorum dostum..Sendeki ping düşmesini tam olarak anlayamadım, bağlı olduğunuz internet sağlıyıcısındayken mi pinginiz düştü, yoksa net speed'e geçtikten sonra mı ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.