Şimdi Ara

D&R da tedarik Rezaleti!?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.985
Cevap
29
Favori
60.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 479
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 16 saat 35 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Favoriye Eklediklerim 29
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • JasonBaba (52 mesaj) GrandTurco (44 mesaj) HeroTürk (33 mesaj) Babangida Babayaro (32 mesaj) Dorthonion92 (32 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (300 mesaj) Mobil (591 mesaj) Tablet (92 mesaj) Mini (74 mesaj)
  • @
87 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Biten Sıcak Fırsatlar >> D&R da tedarik Rezaleti!?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    210 Mesaj
    Huzur içinde ölmeyi bekler gibi mail bekliyorum arkadaş
    |
    |
  • Yarbay
    2991 Mesaj
    Arkadaşlar DR ile görüştüm ben biraz fazla sayıda almıştım oyunların siparişi 24ünde gece 1.30da vermişim iptal edilmedi ancak 23ü sabahı alan bir arkadaşım 1 adet almıştı iptal edildi. Sebebini sorduğumda şirket çoklu alımlara öncelik tanıyor dedi. Neden böyle bir saçmalık olduğunu sorduğumda ürünleri tedarik edip çoklu alım yapanlara tek bir adrese yollamak daha kolay dediler. Böyle komik ve Türk mantığıyla çalışan bir firma olduğunu bilmiyordum şaşırdım doğrusu
  • Teğmen
    142 Mesaj
    Evet mağdur olanlar olarak izleyeceğimiz yol hakkında fikir belirtmek isterim;
    Normal şartlarda (yani kampanya indirim vs. olmadığı durumda) tek talep ücret iadesi olurdu, onu alırdık ver sorun biterdi. Ancak burada kaçırılmış bir fırsat var yani sadece ücret iadesi bizim zararımızı karşılamakta.

Tüketici kanunu derki;"Vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz." dolayısıyla D&R bu ürünleri bir şekilde bize sağlamak zorunda satıştan kaçamaz, ha teslim edemiyor mu, o zaman bu acemiliğinin sorunlarına katlanmalı. Tüketici kanununa bizlerin seçimlik hakları var örneğin ücret iadesi bunlardan biri ancak bu bizi tatmin etmeyeceğinden yine Tüketici Kanunun belirttiği gibi "Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte 11/1/2011 tarihli ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir." hükmüne dayanarak ekstra biz hak talep etmeliyiz. Örneğin bu Hero Edition D&r'nin gösterdiği satış fiyatı olan 299 TL olabilir.

Bu çerçeve de;

1- Şikayet var'a yükleniyoruz.
    2- Bulunduğumuz ilçede ki kaymakamlıklarda bulunun tüketici hakem heyetine dilekçe ile başvuruyoruz.(masrafı yok)
    3- Müşteri hizmetlerini sıkıştırıyoruz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ilerleyen süreçte D&R'nin aksiyonuna göre farklı yollara gidebiliriz.

• Yarbay
    3805 Mesaj
    Gelen her mail 'de kara haber geldi diye tırsıyorum ama kaçınılmaz son olduğunu biliyorum..
    |
    |
  • Binbaşı
    1710 Mesaj
    İptal etsinler artık aklım burda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1601 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Se®can

Arkadaşlar DR ile görüştüm ben biraz fazla sayıda almıştım oyunların siparişi 24ünde gece 1.30da vermişim iptal edilmedi ancak 23ü sabahı alan bir arkadaşım 1 adet almıştı iptal edildi. Sebebini sorduğumda şirket çoklu alımlara öncelik tanıyor dedi. Neden böyle bir saçmalık olduğunu sorduğumda ürünleri tedarik edip çoklu alım yapanlara tek bir adrese yollamak daha kolay dediler. Böyle komik ve Türk mantığıyla çalışan bir firma olduğunu bilmiyordum şaşırdım doğrusu

Ben c.tesi saat 1 de sadece last of us aldim,forumdan bi arkadas cumartesi 16 da last of us ve 2 kitap almis onunkiler kargoya verilmis benim tek oyunum hala tedarik surecinde gorunuyor bi daha d&r dan bsey almam

|
    |

• Binbaşı
    1634 Mesaj
    24 ünde 21:11 de verdim hala tedarikte

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • DH Yönetici
    1806 Mesaj
    Beyler onu bunu geçinde hala stokların olduğu

Last Of Us
    God of war Ascension
    Infamous 2

alabileceğimiz yerleri paylaşalım daha zaman var ken d&r ile daha sonra uğraşırız aradaki fiyat farkını da talep ederiz.
    |
    |
  • Yarbay
    2032 Mesaj
    Fazladan infamous 2, uncharted 3, god of war accension, last of us alabilen varsa pm atabilir mi? düz, special farketmez

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: ots038

Normal şartlarda (yani kampanya indirim vs. olmadığı durumda) tek talep ücret iadesi olurdu, onu alırdık ver sorun biterdi. Ancak burada kaçırılmış bir fırsat var yani sadece ücret iadesi bizim zararımızı karşılamakta.

Tüketici kanunu derki;"Vitrinde, rafta, elektronik ortamda veya açıkça görülebilir herhangi bir yerde teşhir edilen malın, satılık olmadığı belirtilen bir ibareye yer verilmedikçe satışından kaçınılamaz." dolayısıyla D&R bu ürünleri bir şekilde bize sağlamak zorunda satıştan kaçamaz, ha teslim edemiyor mu, o zaman bu acemiliğinin sorunlarına katlanmalı. Tüketici kanununa bizlerin seçimlik hakları var örneğin ücret iadesi bunlardan biri ancak bu bizi tatmin etmeyeceğinden yine Tüketici Kanunun belirttiği gibi "Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte 11/1/2011 tarihli ve 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu hükümleri uyarınca tazminat da talep edebilir." hükmüne dayanarak ekstra biz hak talep etmeliyiz. Örneğin bu Hero Edition D&r'nin gösterdiği satış fiyatı olan 299 TL olabilir.

Bu çerçeve de;

2- Bulunduğumuz ilçede ki kaymakamlıklarda bulunun tüketici hakem heyetine dilekçe ile başvuruyoruz.(masrafı yok)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ilerleyen süreçte D&R'nin aksiyonuna göre farklı yollara gidebiliriz.

https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir?kurumId=673CjiG3yQ

Hocam Kaymakamlığa gitmeden buradan şikayet edebiliyor muyuz?

• Yüzbaşı
    254 Mesaj
    Hem oyunlardan olduk hem de diğer sitede ki fırsatlardan olduk D&R yüzünden.Ben bu işin peşini bırakmayacağım.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    923 Mesaj
    düşürenler sahibindende satmaya başlamışlar oyunları 50 tl civarında.
    |
    |
  • Teğmen
    137 Mesaj
    Oynamak istediğim TLOU vardı. Teknosada da vardı ama ayrı olmasın diye D&R den 4 oyun sipariş ettim. Bunlar yüzünden teknosadaki fırsattan yararlanamadım. Çok siniriliyim
    |
    |
  • Yüzbaşı
    251 Mesaj
    quote:

Bu çerçeve de;

Aynen oyle.ben bu isin pesine duserim arkadas temin sorunu beni ilgilendirmez k9ymayin ozaman

|
    |

• Yüzbaşı
    874 Mesaj
    quote:

Bu çerçeve de;

Aynen katılıyorum.

Ne gerekiyorsa yapalım. Ücreti iade edip kurtulamasınlar.
    Şikayet var için, siteden bakıp önceki yazılardan falan iki cümlede olsa bir şeyler yazılsın, üşenilmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Axiaziz -- 26 Ocak 2015; 14:40:42 >

• Binbaşı
    1723 Mesaj
    İptal mailim geldi

Ama şöyle bir durum var, sadece Infamous2 leri iptal etmişler, Last of Us duruyor.

Sitede hala hepsine tedarik sürecinde diyor
    |
    |
  • Yarbay
    3805 Mesaj
    Gittigidiyor üzerinde Infamous Hero 49 TL ye satıyor biri. Almak isteyenler link 'e tıklayarak ulaşabilir.

http://urun.gittigidiyor.com/video-oyun-konsol/infamous-2-hero-edition-ps3-tur-49-tl-sifir-147718743

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HeroTürk -- 26 Ocak 2015; 14:45:33 >
  • Binbaşı
    1505 Mesaj
    şuan oyunlar indirimde olan bir site var mı? bu adi dnr yüzünden kampanyayı da kaçırmasak bari.
    |
    |
  • Teğmen
    137 Mesaj

Ben şikayetvar.com'a yazdım. D&R mailde attım. İşin ucunu bırakmayalım bencede. Maddi olarak sorun yok ama manevi olarak zarara uğradık düşüncesindeyim. Bir çok kişi teknosa ve bimeksten de alabilirdi. Ama burayı tercih ettik. Bunlar yüzünden ordaki indirimlerden yararlanamadık.
  • Yarbay
    5827 Mesaj

bir gelişme olursa haber edin hocam bende bekliyorum aynı ürünü, temin edilemiyor olunca buda korkutmaya başladı
    |
    |
    BorgaXxX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
backlink paketleri
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,031
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.