Şimdi Ara

D&P Açık Parfüm ANA KONU ilk mesajı okuyun (249. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.141
Cevap
130
Favori
1.044.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zannedersem bendede öyle oluyor bende hiç kokmuyor bu nasıl ağırmış diyorum .burnum alışıyor diycem, fakat çevredende söyleyen olmuyor kokuyor diye bende işin içinden çıkamadım. İxoradan almıştım hatta bayanda şaşırdı ağırdır dedi, bidahakine dpden almayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zlataneral0 Z kullanıcısına yanıt
    Hocam markette deodorantına denk geldim. Üç farklı modeli vardı ve bazı yerlerde deodorantının da birebir benzediğini hatta egale ettiğini yazanlar vardı. Üçünü de denedim, fakat uzaktan yakından benzemiyor malesef. Nasıl benzetmişler merak ediyorum. Sizin bahsettiğiniz parfümü mü bunun? Yakın zamanda orijinali ile bizzat denediniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar slazenger active sport yeşil parfümün kokusu çok güzel ama 1 saate iyice uçuyor. Buna benzeyen var mı önereceğiniz parfüm ?

• Jean Paul Gauilter kullanma şansım hiç olmadı malesef ama bi kaç kez tekin acar dan tester ına bakmıştım. Gri renkli olanın parfümü ile kokuları bana yakın geldi açıkçası ancak sizin beklentinizi karşılamadığına üzüldüm. Şunu bilmekte fayda varki taklit edilmesi kolay bir koku değil ve birebir aynısını bulmanız zor gözüküyor bu yüzden sizin için en mantıklı olan orijinalini almak olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: enver328

Hocam markette deodorantına denk geldim. Üç farklı modeli vardı ve bazı yerlerde deodorantının da birebir benzediğini hatta egale ettiğini yazanlar vardı. Üçünü de denedim, fakat uzaktan yakından benzemiyor malesef. Nasıl benzetmişler merak ediyorum. Sizin bahsettiğiniz parfümü mü bunun? Yakın zamanda orijinali ile bizzat denediniz mi?

Hocam resimdeki Jean Paul'un aynısıydı.Tabi bu eski modeli....şuan classic olmuş galiba adı

Hâlâ benziyor mu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 17 Şubat 2017; 22:59:43 >

• Halihazırda orijinalini kullanıyorum benzerini bulamadığım için. Gri, siyah ve mavi renki "for men" olan 3 çeşidi vardı. Üçüne de baktım ama benzer bir koku alamadım malesef. Belki değişiklik olmuştur.

Benim denediğim deodorantıydı, bu şekilde parfümü yoktu ama deodorantının benzediğini de duymuştum. Belki bu daha çok benziyordur bulabilirsem bunu da denerim.

Muhtemelen kendi geliştirdikleri özel bir esans vardır bu yüzden de benzetilemiyor olabilir.

Dior homme intense haricinde gerçeğine çok benzeyen bildiğiniz parfümleri varsa deneyebilirim.

• Arkadaşlar konu canlanmışken sorayım dedim bu dp,bargello,Eyfel falan arasında en çok hangisi tercih ediliyor ve favori kokular nedir? Yardımcı olursanız sevinirim. Ben Armani code kullanıyorum ama yeni önerilerede açığım

• Eğer Jpg ye yakın bir açık parfüm bulursanız banada haber verin lütfen

• Ugurhasgul1903 U kullanıcısına yanıt
    Bence en çok dp benzetiyor, eyfel kullanmadım ama bargello çok alkollü geliyor. İxorada sanki esans doğru ama içlerinden biri hep ön planda oluyor ve gerçeklikten biraz uzaklaştırıyor kokuyu. Ama dpninkiler daha komplike ve yumuşak kokuyor.

• doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ben genelde DP Armani code alıyorum kokusu güzel,arada eyfelden aldım şimdide bargello invictus tavsiye ettiler onu kullandım ama Armani code bu başka sanki,birde ya bu dp olsun başka marka olsun 1 günü bile zor çıkarıyorlar sanki hatta çıkarmıyorlarda diyebiliriz

• Ugurhasgul1903 U kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Bence 1 gün yeterli gibi. Orjinal olarak rochas almıştım 4 yıl önce kokmuyordu götürdüm kozmetik firmasına tartıştım şikayet ederim dedim değiştirdiler güya, bayatlamış dediler, ama yeni gelende pek kokmuyordu yada bana öyle geliyordu, nettede bir çok arkadaş orjinaller açık kadar kokmuyor deyince bir daha orjinal almak içimden gelmedi. Parfüm işi çok garip bence kandırılmaya müsait bir sektör. Daha geçen gün 1 milyon liralık parfüm yakalandı, birde şampuan hepside markette mağazada satılan ürünler. O yüzden ben dp ve ixoradan alıyorum, ikisini karşılaştırıp. Hatta 2 gün önce ixoradan tobacco aldım müthiş daha kokuyor bitmez bu şişe:) bence 1 gün iyi ki burnuda yormasın gerekirse tazeleriz.

• U.S Polo çok kalıcı tavsiye ederim. Kod: P9

Gucci intense kullanan var mı kalıcığılı nasıldır ? Başka kalıcı markalar hangileridir ?
  • doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Zaten orijinaliyle aynı kalıcılığı beklememek gerekir hangi marka hangi koku olsun gün içerisinde mutlaka tazeleme gerekiyor gibi :) zaten imkan olsa direk orijinal alırım 1 günü rahat çıkarır ama

• Watsonsdaki parfümler nasıl millet? Burbery classic 100 ml 109 tlye düşmüş haftasonu kampanyasında. Ama aynısının 50 ml tekin acarda 150 tl afaki fark var :s

• quote:

Orijinalden alıntı: Spunch1212

U.S Polo çok kalıcı tavsiye ederim. Kod: P9

Gucci intense kullanan var mı kalıcığılı nasıldır ? Başka kalıcı markalar hangileridir ?

Gucci intense yi forumdaki Eser kardeşten aldım..Tutaste parfümleri..Çok hoş bir koku tavsiye ederim
    Dior home intense çok kalıcı..Bir de abercrombie fierce

Vazgeçilmez bir parfüm istiyorsan Vakko..10 numara..Bargellodan almıştım arkadaş kaptı hemen...Yenisini sipariş verdim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiranyagarbha -- 18 Şubat 2017; 22:0:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enver328

Halihazırda orijinalini kullanıyorum benzerini bulamadığım için. Gri, siyah ve mavi renki "for men" olan 3 çeşidi vardı. Üçüne de baktım ama benzer bir koku alamadım malesef. Belki değişiklik olmuştur.

Benim denediğim deodorantıydı, bu şekilde parfümü yoktu ama deodorantının benzediğini de duymuştum. Belki bu daha çok benziyordur bulabilirsem bunu da denerim.

Muhtemelen kendi geliştirdikleri özel bir esans vardır bu yüzden de benzetilemiyor olabilir.

Dior homme intense haricinde gerçeğine çok benzeyen bildiğiniz parfümleri varsa deneyebilirim.

Dior home intense yi bargello dan aldım ancak aşırı vanilya kokuyor..Dp deki nasıl acaba?
  • hiranyagarbha kullanıcısına yanıt
    Dpyi bilmiyorum ama sansirodan aldım ilk 30 dakika ruj gibi kokuyor sonra şekerli bir hal alıyor ama farkedilirliği düşüktü demekki sansiro becerememiş. Sizin dediğiniz vakkonun hangi kokusu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doc.dr -- 18 Şubat 2017; 22:39:30 >
    İlk başta ruj kokuyor sonra değişiyor ama ne olduğunu kestiremedim. Ağır ve bir koku, vanilyaya da benziyor ama başka şeyler de var sanırım.

Hacıyağı şişesiyle elime sürdüklerinde biraz fazla akmıştı o yüzden uzun sürmüş. Bir fıs sıkmayla o kadar uzun durmuyor. Fakat gerçeğini deneyen bir arkadaş, tek fısla üç gün elinden gitmediğini söyledi.

Ben henüz üstümde denemedim ama ruj kokusu gittikten sonra yakından koklamadıkça kumaştan farkedilmiyor.

Birde arkadaş one million kullanıyordu elbise üstünde leke bırakmıştı aklınızda bulunsun.

Orijinal DHI ile kıyas yapma şansınız oldu mu?

• orjinaliyle kıyaslayamadım ama yoğun vanilya kokusu yok sanırım orjinalinde..Bendeki çok kalıcı hala ilk sıktığım anki gibi kokuyor..24 saati geçmesine rağmen yani

Bence dhi yi çok az sıkmak lazım..2 günden sorna nasıl desem hani dedenize sarılırken bir koku alırsınız ya..yaşlı adam kokusu :) tatlı bir hal alıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hiranyagarbha -- 18 Şubat 2017; 23:11:8 >
  • 
Sayfa: önceki 247248249250251
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.