Şimdi Ara

D&P Açık Parfüm ANA KONU ilk mesajı okuyun (246. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.141
Cevap
130
Favori
1.043.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: a.234

quote:

Orijinalden alıntı: purpleandbeyond

Yaz ayları için Calvin Klein Euphoria tercih ettim,etrafımdakiler güzel koktuğunu söylüyor. Kış ayları için Tom Ford Black Orchid deneyeceğim.

kalıcılığı nasıl kardeşim ? eyfel aldım 2 saat anca :)

1 gün götürdüğünü düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim kullanıp memnun kaldıklarım:

C1
    J4
    A13
    H1

Sevmediklerim:

Kodlarını hatırlamıyorum ama Le Male ve Ultramarine.

Ayrıca bargello'dan issey miyake denemiştim. 2 arkadaşım bu issey miyake kokusu nerden geliyor demişti. Yani onu baya benzetmişlerdi.
  • bugün ben de ilk defa aldım dpden açık parfüm
    r3 ve l3 aldım
    rochas orjinal kullanıyordum 2 bileğime de sıktım açıkçası karıştırdım hangisi orijinaldi, yalnız 2-3ten fazla sıkmamak lazım çünkü orijinal bunun gibi çok yayılmıyor 3ten fazla sıkılırsa açık parfüm kendini çok belli eder gibi!
    diğeri de insense ultramarine bunun orijinalini bilmiyorum kıyaslama yapamıyorum ama dpdeki kokusu hoşuma gitti.
    40a yakın orijinal parfümüm var bu başlıktan çok şey öğrendim sorunuz olursa orijinallerle ilgili gönderin soruları
  • hocam o zaman açık parfüm aldıkça kıyaslama yapıp burada paylaşmanızı rica ediyorumbizim gibi cahiller için iyi olur
    orjinal parfüm almayı düşünüyorum sizce değer mi yoksa açık parfüm mü alayım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: dexumt

hocam o zaman açık parfüm aldıkça kıyaslama yapıp burada paylaşmanızı rica ediyorumbizim gibi cahiller için iyi olur
    orjinal parfüm almayı düşünüyorum sizce değer mi yoksa açık parfüm mü alayım....

açıkçası angel, gio, 212, fahrenheit, black xs, one million denedim bugün dpdeki kokuları hoşunuza giderse alınır ama orijinal gibi değiller
    açık rochası sadece çok benzettim dediğim gibi daha kalıcı hatta bendekinden ama kesinlikle çok sıkmamak lazım çok yayılıyor açık parfümler

12 yaşından beri parfüm kullanırum babam çok meraklıydı şimdi 40 yaşına geldim
    açık parfümü orijinal diye kullanırım belli olmaz diye değil de bunun kokusu hoşuma gitti diye kullanmak bence daha mantıklı
    bi de benim gibi bakkaldan cola almaya giderken bile parfüm sıkıyosan açık parfüm mantıklı ama bence kız arkadaşla falan buluşmak için bir orijinal en azından kenarda dursun

zaten bütün orijinaller çok pahalı değil mesela versace eros 160tl ama 200ml ve her mevsim kullanılacak bir koku, yazın da kullanılabilecek bir koku ve ilginçtir çok kalıcı yayılımı da güzel
    veya thierry mugler havana buna da bakabilirsin çok güzel puro kokusu yabancı sitelerde de çok beğenilir kalıcıdır 100ml 150tl bahar ve kış kokusu ben bunu çok beğeniyorum mesela açığı da yok sanırım

• Merhaba arkadaşlar. Kış için parfüm arıyorum. One million düşünüyorum ancak hangi parfümcüden alınır bilmiyorum. Bana eyfel yakın ancak herkes DP, bargello, David walker falan öneriyor. One million hangi açık parfümcüde koku/Kalıcılık bakımından daha iyidir onu da önerilerin yanında cevaplarsanız sevinirim.

Şekerli olmaması tercihimdir.
    Beyaz tenliyim. Öğrenciyim

• bu arada dp insense ile orijinal insensei karşılaştırırsanız çok süper olur
    orijinalini de almak istedim çok beğendim çünkü
  • ya aslında çok bi bilgim yok parfüm konusunda ama artık biraz bakımlı olmak istiyorum,bundan dolayı parfüme merak saldım. kokuları tanımıyorum o yüzden denemem gerek biliyorum da ona da zamanım olmuyo. internetten alayım diyom fiyatlar da az deil hani bilsem ki değecek sıkıntı deil alırım ama güvenemiyorum.
    çünkü bazıları öyle yorumlar yapıyo ki sanki orjinal kullanmasa ölecek gibi,parfümsüz hayat anlamsız gibi özenti yorumları yapıyolar, ben de soğuyorum,bazıları da orjinal alanları salak yerine sokuyo. ne gerk var aynı koku çok bi değişiklk yok diyolar.
    işte ben de bundan dolayı kararsız kalıyom, en azından senin gibi tecrübeli arkadaşlar bizi yönlendirse hem memnun oluruz hem de kesemiz zarara uğramaz

Yves Saint Laurent La Nuit De L Homme EDT
    Davidoff Cool Water Man EDT
    Givenchy Insense Ultramarine EDT
    Issey Miyake L'Eau D'Issey
    Jean Paul Gaultier
    pr black xs
    one million
    invuctus
    terre hermes
    212
    bvlgari aqua
    david off the game
    gio
    givenchy pi
    givenchy xeryus rouge
    Diesel Only The Brave
    dior homme
    Armani Code Edt
    Chanel Bleu De Chanel
    Ralph Lauren Polo Blue
    Chanel Allure Homme

bunlar merak ettiğim parfümler dediğin gibi en azından bi tane orjinal olsun istiyorum her mevsim için. bakalım ne olcak

• quote:

Orijinalden alıntı: dexumt

ya aslında çok bi bilgim yok parfüm konusunda ama artık biraz bakımlı olmak istiyorum,bundan dolayı parfüme merak saldım. kokuları tanımıyorum o yüzden denemem gerek biliyorum da ona da zamanım olmuyo. internetten alayım diyom fiyatlar da az deil hani bilsem ki değecek sıkıntı deil alırım ama güvenemiyorum.
    çünkü bazıları öyle yorumlar yapıyo ki sanki orjinal kullanmasa ölecek gibi,parfümsüz hayat anlamsız gibi özenti yorumları yapıyolar, ben de soğuyorum,bazıları da orjinal alanları salak yerine sokuyo. ne gerk var aynı koku çok bi değişiklk yok diyolar.
    işte ben de bundan dolayı kararsız kalıyom, en azından senin gibi tecrübeli arkadaşlar bizi yönlendirse hem memnun oluruz hem de kesemiz zarara uğramaz

Yves Saint Laurent La Nuit De L Homme EDT
    Davidoff Cool Water Man EDT
    Givenchy Insense Ultramarine EDT
    Issey Miyake L'Eau D'Issey
    Jean Paul Gaultier
    pr black xs
    one million
    invuctus
    terre hermes
    212
    bvlgari aqua
    david off the game
    gio
    givenchy pi
    givenchy xeryus rouge
    Diesel Only The Brave
    dior homme
    Armani Code Edt
    Chanel Bleu De Chanel
    Ralph Lauren Polo Blue
    Chanel Allure Homme

bunlar merak ettiğim parfümler dediğin gibi en azından bi tane orjinal olsun istiyorum her mevsim için. bakalım ne olcak

1. ysl - mükemmel bir koku ama çok kalıcı değil ama koku yurtdışında çok popüler zaten onlar bizim gibi değil kalıcılık falan aramıyorlar bizim kadar alıp gün içinde yeniliyorlar tekrar sıkarak +
    2.cool water alma çok benzer kokular var, traş kolonyası arko aynı kokuyor -
    3.bunu ben de merak ediyor gerçeği nasıldır :) ?
    4.issey zaten eski kokudur dior intense kadar efemine olmasa da bayan da kullanabilir güzel koku +
    5.jpg de eski hala çok popülernane vanilya kokusu, en güzel vanilya parfümü +
    6.black xs çok kalıcı değil baskın bir çilek kokusu, 1 milliondan sonra biraz söndü balonu sanki güzel +
    7.1 million +
    8. invictus tam bir esans salatası karmakarışık -
    9.terre hermes kaliteli ama kalıcılık bende çok olmadı -
    10. 212 güzel ama ck kokuları gibi yani güzel kokuyor ama kalıcılık yerlerde -
    11.aqua- bende kalıcı olmadı çok da beğenmedim açıkçası kokusunu -
    12. game vasat kalıcı değil kokusunu beğenmemiştim -
    13.gio limon kokusu baskın hafif neden popüler anyamadığım bir koku -
    14.code güzel koku kızlar da beğeniyormuş ama ben beğenmemiştim o paraya değmez dediğimi hatırlıyorum +
    15. bleu tam bir komedi bildiğin market kokusu nasıl bir chanel ben anlamadım -
    16. polo blue kullanmadım yorum yok
    17. allure kullanmadım no comment

ne derlerse desinler, millet herkes benim dediğim doğru benim gibi ol derdinde, forumda da böyle gerçek hayatta da öyle
    ister deodorant kullanırsın ister beyaz sabun

• cevabın için teşekkür ederim,içlerinden bi kaç tanesini eleyecem artık ama ysl ,givenchy pi ve jpg aklıma yattı gibi denicem bi şekilde bunlARI....
  • atladıklarım olmuş şimdi gördüm pi nerden çıktı dedim
    pi ben beğeniyorum ama eşime kaptırdım kış kokusu, çikoltalı vanilyalı bir koku bence klas bir koku, gourmand deniyor bunlara tatlı kek çikolata gibi kokuyor bu tip kokular rochas da öyle zaten ilk örneklerinden o da
    xeryus rouge acaip kalıcı bir koku ama acaip baharatlı bi yandan da fresh bir koku bence her meysim kullanılır ama kış kokusu derler ben kullandıkça kışın ve baharda mutlu oluyorum neşe veriyo
    diesel ben pek beğenmedim bir yerden duydum gittim aldım kokusu gibi kalitesiz
    dior home ve dior home intense - ruj kokusu intense biraz daha azaltılmış ruj kokusu ama ikisi de makyaj çantası gibi kokar ben 2 şişe aldım freeshop bulduk diye 1 ay sonra eşime verdim bence kadın kokusu ama çoook beğeneni var kalıcı kokudur ama sizden başka kokuyu duyan olmaz böyle de bir parfüm

bunlar tabi tamamen benim kişisel görüşlerim kimisi ben bayılıyorum der kimisi midem bulandı der mutlaka dene almadan

• bugün konak ykm ye gittim ve one million,invictus ve terre hermes i denendim bence 3 ü de güzeldi ama hermes ve invictusu daha çok beğendim. 2 si de yazın kullanılır gibi belki million biraz ağır kaçabilir. kalıcılık hakkında bi şey diyemem çünkü elime sıktım bi fıs. edt versiyonlarıydı bence alınabilir parfümler. sırada rochas,ysl ve senin önerin olan thierry mugler havana yı denicem bakalım nasılmış.
    dior home elicem galiba çünkü çok yerde duydum kadınlar da kullanıyomuş bana gelmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: freezyslot

Merhaba arkadaşlar. Kış için parfüm arıyorum. One million düşünüyorum ancak hangi parfümcüden alınır bilmiyorum. Bana eyfel yakın ancak herkes DP, bargello, David walker falan öneriyor. One million hangi açık parfümcüde koku/Kalıcılık bakımından daha iyidir onu da önerilerin yanında cevaplarsanız sevinirim.

Şekerli olmaması tercihimdir.
    Beyaz tenliyim. Öğrenciyim

Up

• ben d bugün ultramarineı sıktım boynerde hemen 10m ötedeki dpden de diğer elime sıktım, açılış falan aynı sonra bi 40dk sonra falan orijinali çok çok tene yapıştı duyulmaz oldu, dpde açılıştaki kokusu aynı devam etti, orijinali almadım.
    212 yine sıktım biraz daha benzettim orijinale, orijinaldeki gibi çok da kalıcılık olmadı gitti 1-2 saatte
    lacoste red sıktım yine dpde çok güzel koku ama o da tene çok yapıştı hemen sonra orijinali de çok güzel o da kısa sürede ben de pek kalıcı olmadı sık sık yenilemek gerekiyor
  • bence parfümdeki en büyük sorun kalıcılık. hani doldurma alsan koymaz adama ama orjinal alıpta tende kaldı mı o koyar adama.
    sitede eser kozmetik var acaba onun ürünleri nasıl orjinaline yakın mı? ya ordan alıcam ya da dp den almayı düşünüyorum artık....
  • Orijinale daha benzer olmasını ve orijinal gibi nota geçişleri olsun istiyorsan, dp yerine Eser'den almanı tavsiye ederim.Paket alınca fiyat olarak da daha uygun.Hediye tester falan da yolluyor iyi oluyor :)
    Şahsen tavsiye ederim.

• alıp denediğin ve kesinlikle tavsiye derim diyebileceğin hangil eri???
    mesela bu nasıl eserde, Creed Green Irish Tweed

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÜmitCFTC -- 13 Ağustos 2016; 22:49:27 >
  • Tom Ford black orchid cok ama cok kalici gunlerce cikmaz gibi birsey + armani si her siktigimda saatler sonra bile soranlar oluyor. Tabi bunlar cok agir kokular kislik tercih edilmeli ama kisin bile cok agir geldigi oluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dp de xeryus rouge kodu nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: muradınaerdi

Dp de xeryus rouge kodu nedir

x1
  • 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.