Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (784. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.659.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 782783784785786
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar aracımın ön fren balataları ve motor yağı ve triger kayışını değiştirdim toplam 350 lir tuttu çokmu tutmuş ? 1.4 benzin/lpg
  • bide arkadaşlar bu resimde pek belli olmuyor anlamadığım benim arabanın lastikleri neden böyle dışarıya yatık gibi duruyor ???

• quote:

Orijinalden alıntı: tatar_81

bide arkadaşlar bu resimde pek belli olmuyor anlamadığım benim arabanın lastikleri neden böyle dışarıya yatık gibi duruyor ???

bence normal gıbı ama
  • bu fotoyu sanırım iyi çekemedim normalde bakınca dahada açık duruyormuş gibi bunuun bir sebebi varmı yoksa genel olara böylemi
  • quote:

bide arkadaşlar bu resimde pek belli olmuyor anlamadığım benim arabanın lastikleri neden böyle dışarıya yatık gibi duruyor ???

Hiç bir problem yok bizimkide aynısı

Tüm islam aleminin Kurban Bayramını kutlarım...

• quote:

arkadaşlar aracımın ön fren balataları ve motor yağı ve triger kayışını değiştirdim toplam 350 lir tuttu çokmu tutmuş ? 1.4 benzin/lpg

?????????????????
  • 2003 1.2 16v active için yakıt bilgisi veriyorum:

izmir - ordu arası kurban bayramı için geldim

toplam km : 1190
    ortalama hız : 110
    aldığım yakıt : 59+59+34+49 = 201 TL

201/1190 = 0,1689 TL/km

izmir ve çevresinde gaz lt'si 2.30 civarı iken;
    ankara ve çevresinde 59+34 tl olmak üzere 2 kere 2.05 ve 2.10 TL 'den gaz aldım. samsunda ise 2.42'den 49 TL'lik aldım.
    4 lastik yola çıkmadan evvel değiştirildi. 1200km'yi sıfır lastiklerle yaptığımı da söylemeliyim.

gaz için ortalama 2.30 TL dersek 17-17,5 kr. arası yakıyor diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeaLzeBuB -- 8 Kasım 2011; 12:51:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeaLzeBuB

2003 1.2 16v active için yakıt bilgisi veriyorum:

izmir - ordu arası kurban bayramı için geldim

toplam km : 1190
    ortalama hız : 110
    aldığım yakıt : 59+59+34+49 = 201 TL

201/1190 = 0,1689 TL/km

izmir ve çevresinde gaz lt'si 2.30 civarı iken;
    ankara ve çevresinde 59+34 tl olmak üzere 2 kere 2.05 ve 2.10 TL 'den gaz aldım. samsunda ise 2.42'den 49 TL'lik aldım.
    4 lastik yola çıkmadan evvel değiştirildi. 1200km'yi sıfır lastiklerle yaptığımı da söylemeliyim.

gaz için ortalama 2.30 TL dersek 17-17,5 kr. arası yakıyor diyebilirim.

Değerler gayet iyi.Önceki sattığımız 1.4 fire motorlu albea nın uzun yolda 170-180 krş ortalaması vardı...

• quote:

quote:

arkadaşlar aracımın ön fren balataları ve motor yağı ve triger kayışını değiştirdim toplam 350 lir tuttu çokmu tutmuş ? 1.4 benzin/lpg

?????????????????

bence fıyat gayet ıyı ıcınde trıger var sonucta
  • 2007 model 64.000 km 1.3 albeam var.Hareket halinde iken ön sağdan gelen ses için sanayiye gittim.Usta akisde boşluk var dedi.Çok büyük paralara sorun çözülebilirmiş.Benzer sorun yaşayan var mı?
  • günaydın arkadaşlar 1.2 sl 2004 model tüplü, 133.000 de 14.000 tl sizce fiyat nasıl,
  • gecen yıl nakıt ıhtıyacı yuzunden 2005 yenı kasa 1.3 guvenlık paketlı albeamı 13700 sattım ona gore fıyat bıc.....
  • Arkadaşlar, özellikle XENON taktırmayı düşünen arkadaşlar kesinlikle taktırmayın, ben taktırdım, gerçi albeamı sattım ama sizlerede faydası olsun diye diyorum, kesinlikle tavsiye etmiyorum, ışık olarak çok az bir faydası oluyor ve karşıdan yediğiniz sellektörler bunu götürüyor.

Mercekli takabilirsiniz ama merceksiz kesinlikle alıpta paranızı çöpe atmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olcay1414

2007 model 64.000 km 1.3 albeam var.Hareket halinde iken ön sağdan gelen ses için sanayiye gittim.Usta akisde boşluk var dedi.Çok büyük paralara sorun çözülebilirmiş.Benzer sorun yaşayan var mı?

hemen akis dememek lazım akis şanzımandan çıkan dönüş hareketini tekerleklere ileten güç milidir., öyle kolay kolay boşlık yapmaz, bendede vardı se, sol taraftan geliyordu, ben rot kollarından şüphelendim, tamirciye gidip sordum oda baktı rot başlarından dedi. sol salıncağı (komple) değiştirdirk. perçinlerini kopar sonra tekrara tak falan uğraşmadık komple değiştirdik. parça 75 lira işçilk 40 lira şimdi sorunmsuz ses falan yok. bence sen başka tamirciyede git.
  • arkadaşlar yakın zamanda dizeller için triger zinciri değiştiren varmı? toplam maliyet ne çıktı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: strong.

quote:

bence normal gıbı ama

@ tatar_81

Araçlarda özellikle yapılan bir takım ayarlar var ( Ön Düzen ayarları dye internette bakabilirsiniz ).. rot ayarı kamber-kaster ayarı vb. bu lastiklerin dışarı doğru olmasıda bundan dolayı.. virajlarda araçların savrulmasını önlemek amacıyla yapılan ayarlama-sitem diyebiliriz.. mesela mercedese arkadan bakarsanız arka lastiklerin açısını gördüğünüzde albeadaki ayarın çok az olduğuna bile kanaat getirirsiniz..

• Arkadaşlar bende yaklaşık 7 aysır 2004 1.2 16 v albea sahibiyim. bi sorum olacak:
    sabah arabayı çalıştırınca bazen rolantide bazende gaz verince gırç gırç gırç diye ses geliyor debriyaja basınca ve ısınınca geçiyor
    ne yapmalıyım bilgisi olan varsa sevinirim...
  • 52.000km ye yaklaştık 1. yaşımızı doldurmaya 2 hafta var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: banistercaq

52.000km ye yaklaştık 1. yaşımızı doldurmaya 2 hafta var :)

1 Senede 52 bin km maşallah bizim 5 senemizz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yerel Extremum

quote:

Orijinalden alıntı: banistercaq

52.000km ye yaklaştık 1. yaşımızı doldurmaya 2 hafta var :)

1 Senede 52 bin km maşallah bizim 5 senemizz

Maşallah ben 4 yılda 20.000 km anca yaptım
  • 
Sayfa: önceki 782783784785786
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.