Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (780. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.658.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 778779780781782
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onuer

Merhablar bende bir albea buldum. 89000 km 2006 Model 1.3 Dizel
    Kaza boya değişen kesinlikle yok dedi. Servisine baktırıcam. 16000 TL , araba Sıfır gibi uygunmu sizce? Satmak ıstedıgımde zararım olurmu. Bız almadan satmasını da hesap ettıgımız ıcın soruyorum. Rengi Bordo Ne dersiniz?

eger arac dedıgın gıbıyse fıyat ıyı alabılırsın
  • Dizelciler şehir içi-dışı yakıt tüketimleriniz nasıl ? lt/100 olarak.
  • merhabalar bende 1.2 8v ile aranıza katılanlardanım :))) eski arabam 99 1.4 palio el idi yeni albeam ise 2005 model yeni kasa albea arabamda BRC sıralı lpg li ve 46 000 de arabayı alırken performansına dair soru işaretlerim vardı ama şunu söyleyebilirim ki düz yolda ivmelenmesi fena değil yokuş çıkışlarında ise canavar kesilmesede agresif kullanmayanlar için ideal bir araba henüz yakıtını test edemedim ama ümit ederim ki 1.2 nin hakkını verecek kadar cimridir....1.2 albea 8v yakıt tüketim değerleri lpg li benzinli ne kadar?
  • Merhabalar

Bende 2005 model 1.3 dynamic multijet albea var. kazası değişen parçası yok. tertemiz gerçekten.. babam kullandığı için öyle :) 78000 km.. acaba arabanın ederi ne kadardır?
  • Arkadaşlar 2004 model Fiat Albea nın anahtar kısmındaki kumanda çalışmıyor. Pili bitmiştir diye yeni pil taktım genede olmadı. Anahtar üstündeki düğmeye basınca kırmızı ışık yanıyor ama araba otomatik kilitlenmiyor ve açılmıyor. Ne sorunu olabilir yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler.
  • Albeacılara selamlar saygılar...

Arabanın bagajı anahtarla açılmıyor şuan.Boş dönüyor anahtar içinde.Servise mi yaptırsam yoksa sanayicilere mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mardini

Albeacılara selamlar saygılar...

Arabanın bagajı anahtarla açılmıyor şuan.Boş dönüyor anahtar içinde.Servise mi yaptırsam yoksa sanayicilere mi?

Büyük ihtimal kilit bozulmuştur.Oparcıdan parçayı kendin al Sanayidede 3-5 işcilik verirsin takarlar.Şimdi servise gitsen dünya para...
  • Beni unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: banistercaq

Büyük bir ihtimal akünüz takviyeyle bile kendine gelemeyecektir. Zaten takviye ile geri gelecek bir akü 15 20 km lik bir kullanımda toparlayabilir. Yakın bir zaman da akünüzü yenilemezseni hem dinamoya zarar verebilir hem de ampullerin düzensiz akımdan patlamasına sebep olabilir.

Arkadaşlar buarada bende 2011 Albea 1.3multijet Premio 46.000km beyaz ile aranızdayım

aynen akünün vadesi dolmuş. değiştirdim. teşekkürler.

2004 albea kullananlar varsa teybi bilirler kasetçalar var. usb li bir teyp aldım onlar daha kısa oluyor diğerlerine göre bu teybi orjinalini hiç ellemeden küllüğün üstündeki boşluğa taktırmak istiyorum. daha önce yapan olduysa ve bilgi verirse memnun olurum. oraya mı taktırsam yoksa yeni bir çerçeveyle orjinal teybin yerine mi taktırsam..

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniyuvam

quote:

Büyük bir ihtimal akünüz takviyeyle bile kendine gelemeyecektir. Zaten takviye ile geri gelecek bir akü 15 20 km lik bir kullanımda toparlayabilir. Yakın bir zaman da akünüzü yenilemezseni hem dinamoya zarar verebilir hem de ampullerin düzensiz akımdan patlamasına sebep olabilir.

Arkadaşlar buarada bende 2011 Albea 1.3multijet Premio 46.000km beyaz ile aranızdayım

2004 albea kullananlar varsa teybi bilirler kasetçalar var. usb li bir teyp aldım onlar daha kısa oluyor diğerlerine göre bu teybi orjinalini hiç ellemeden küllüğün üstündeki boşluğa taktırmak istiyorum. daha önce yapan olduysa ve bilgi verirse memnun olurum. oraya mı taktırsam yoksa yeni bir çerçeveyle orjinal teybin yerine mi taktırsam..

dostum oraya teyp taktırmak benimde aklıma gelmişti ama orjinal teypten kabloların tümünü aşağıya uzatman gerekiyor, konsolu komple indirmen gerekecek belkide, uzman bi ustaya denk gelmezsen sıkıntı yaşayabilirsin dikkat et.

• Arkadaşlar 2004 model Fiat albea nın anahtar kısmındaki kumanda çalışmıyor. Pili bitmiştir diye yeni pil taktım genede olmadı. Anahtar üstündeki düğmeye basınca kırmızı ışık yanıyor ama araba otomatik kilitlenmiyor ve açılmıyor. ne sorunu olabilir yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trinidat

Arkadaşlar 2004 model Fiat albea nın anahtar kısmındaki kumanda çalışmıyor. Pili bitmiştir diye yeni pil taktım genede olmadı. Anahtar üstündeki düğmeye basınca kırmızı ışık yanıyor ama araba otomatik kilitlenmiyor ve açılmıyor. ne sorunu olabilir yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler.

Pili değiştirmeden önce de kırmızı ışık yanıyor muydu? Eğer yanmıyorduysa; büyük bir ihtimal pil değişimi sonrası anahtarınızın kodu bozulmuştur, bir anahtarcıda anahtarınızı aracınıza tanıtarak sorununuz çözülecektir.
  • Eskiden yandığını hatırlamıyorum.Yalnız yedek anahtarda aynı sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatleo

quote:

Orijinalden alıntı: yeniyuvam

quote:

dostum oraya teyp taktırmak benimde aklıma gelmişti ama orjinal teypten kabloların tümünü aşağıya uzatman gerekiyor, konsolu komple indirmen gerekecek belkide, uzman bi ustaya denk gelmezsen sıkıntı yaşayabilirsin dikkat et.

baktırdım bugün arkada tanımlayamadığım :D bazı nesneler var teyp kısa olmasına rağmen sığmadı oraya. bende orjinali komple söktürdüm yeni bir çerçeveyle teybi oraya monte ettirdim. gün gelirde aracı satarsam orjinalini taktırır satarım. O sorunu hallettim de bir teyp buldum kelepir roadstar ın rdm100 diye benim teyp kontağa bağlı değil di onu ustaya söylemeyi unuttum adam da yeni teybi aynen bağlamış. yani oda kontağa bağlı değil fakat eskisi kontağı açtığımda açılıyor kapattığımda da otomatik olarak kapanıyordu doğal olarak. yenisi kontağı açmama veya kapatmama bakmıyor power tuşuna basarsam açılıyor , kapanıyor. yani kontağı kapattıktan sonra bir de teybi kapatmam gerekecek. olur da açık unuturum diye korkuyorum açıkçası ( akümü yeni değiştirdimde baya bi para girdi ) bunun bir ayarı olabilir mi teybin menüsünden. yoksa teybi direk kontağa mı bağlatayım. bir de :D teybi kapattığımda ekran ışıkları kapanıyor ve sadece saat gözüküyor bu aküye bir yük verir mi. sonuçta az da olsa saatlerce akım çekiyor aküden?.

• İzmir yireotoanahtar telefonla arayıp sorunumu anlattım. Araba cihazın frekanslarını unuttuğunu bunu tanımlamak için kontağı açıp kumandaya 10 saniye basılı tutup arabayı kapatmamı söyledi. Akşam deneyeyim. Yardımcı olan herkese çok teşekkürler.
  • Yaptığım yakıt tüketimi hesabını sizinle paylaşmak istiyorum.

Araç : Albea 2011 Premio 1,3 multijet.

Yakıt : Total excellium euro dizel.

Ölçümü şu şekilde yaptım Depoyu full olarak doldurduktan iki gün normal yolumda gidip geldim evime.

Gelelim hangi istikamette yol yaptığıma, İstanbulu bilenler için, evim çekmeköy civarında iş yerim ise eminönü çevresinde sabah yola erken çıktığım için yollar bomboş oluyor ve 100 km sabit hızla otobandan 1.köprüyü geçerek iş yerime varıyorum. Asıl sorun akşam başlıyor, Eminönünden Üsküdara gidiyorum akşam köprü trafigini bilenler, bilir. Aşağı yukarı 15km dur kalk ile günlük yolum geçiyor, bir günde ise 65 km yapıyorum.

Toplamda 131,6 km yol yaparak aynı istasyona tekrar geldim aracım tam olarak 32,5 TL yakıt aldı, Ortalama 0,2469 TL yakıt tüketmiş oldum.

Diğer arkadaşların yakıt tüketimleri nedir ortalama olarak.

• Merhabalar bende 2008 1.4 fire 50.000 km ile aranızdayım fakat bir sorum olacak sabahları işe giderken hava buz gibi oluyor arracın kaloriferini bir türlü açamadım kırmızıya getiriyorum fanı açıyorum 1-2-3-4 kademe genede sıcak hava vermiyor kanallardan buz gibi hava estiriyor bunun sıcak hava vermesi için ne yapabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelovestory82

merhabalar bende 1.2 8v ile aranıza katılanlardanım :))) eski arabam 99 1.4 palio el idi yeni albeam ise 2005 model yeni kasa albea arabamda BRC sıralı lpg li ve 46 000 de arabayı alırken performansına dair soru işaretlerim vardı ama şunu söyleyebilirim ki düz yolda ivmelenmesi fena değil yokuş çıkışlarında ise canavar kesilmesede agresif kullanmayanlar için ideal bir araba henüz yakıtını test edemedim ama ümit ederim ki 1.2 nin hakkını verecek kadar cimridir....1.2 albea 8v yakıt tüketim değerleri lpg li benzinli ne kadar?

hayırlı olsun gule gleklanın Allah kaza bela vermesın
  • Merhabalar dün yazdığım anahtar sorunu halloldu şimdi başka sorunla karşınızdayım. Dün akşam anahtar düzeldikten sonra alışverişe gidelim dedik.Arabayı çalıştırmak için kontağı çevirdim. Ön paneldeki lambaların sönmesini bir müddet bekleyip arabayı çalıştırmak için anahtarı çevirdim. Yalnız çevirince Ta ta ta diye ses geliyo araba çalışmıyor. Ön kaputu açtım. Akünün altından ses geliyor. Arabada ikaz lambalarında uyarı lambalarından yanan yok. Akü veya benzeri. Aracın ne sorunu olabilir.Yardım edinnnnnn lütfeennnnnnn.

Araba 2004 model Fiat Albea 1.3 multijet dizel
  • tşk ederim allah olmayanlarada versin... olanlarada gönüllerinde ki aslanları versin :))))
  • 
Sayfa: önceki 778779780781782
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.