Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (779. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.659.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 777778779780781
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: strong.

quote:

Orijinalden alıntı: antiate

quote:

Orijinalden alıntı: strong.

quote:

Arkadaşlar albea ile araştırma yaparken sizin gruba denk geldim ve sizin bu konuda bilginize başvurmak istiyorum.Arkadaşlar 2007 model 1.4 benzinli tüplü bir albea ilanı buldum.Araç sahibini aradığımda araçın motorunda vb herhangi bir sıkıntı olmadığını,aracın taksi çıkması olmadığını (herhalde doğrudur),sadece kendisinden kaynaklı sürtmelerden dolayı kapıların biriki yerinde boya rötuşları olduğunu söyledi.Ve en önemlisi aracı biraz pazarlıkla telefonda baya bi çene çalarak 14 bin TL ye bıraktı.Sizce bu aracın fiyatı nasıl piyasasını bilmiyorum yardımcı olursanız çook sevinirim. arkadaşlar...Şimdiden teşekkür ettim.İlan linkini veriyorum.sizden fiyat ile ilgili görüş rica ediyorum...
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2007-fiat-albea-1-4-klimali-masrafsiz-lpg-li-61191915/detay/

km bıraz yuksek gıbı geldı bana ayrıca bagaj da albea yazan yazıları yok bagaj da boya var mı bı sorun ıstersenız gene

Benim de dikkatimi çekmedi değil bu konu.Ama adam bişey yok dedi ya neyse.Peki fiyat nasıldır bir bilgisi olan varmı?Ayrıca ön ızgarası da farklı bunun niyeyse? Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.İnanınn bunaldım şu araba işinden.Ne zor işmiş ikinci el araç almak yaw

on ızgara degısmıs ya bır de arkadaslar bu arabanın eksozu sagda ve gorunuyor benımkınde solda ve gorunmuyor sızde de boyle mı yoksa bu ılanda kı araba mı farklı

abi bizimkininde görünmüyoo ve sağda

• quote:

Orijinalden alıntı: inegöllü

arkadaşlar
    akü işini hallettim..
    povver akü aldım 60 amper.
    100tl..
    povver akü mutlu akünün amrkasıymış..
    garanti kartında üretim yeri mutlu akü yazıyor..

satan abim de aynı şeyi söyledi..

mutlunun üretimi olduğu için aldım..

inşaallah sıkıntı olmaz..

hayırlı olsun....fiyat normal
  • arakadaşlar bir kaç gündür bı sıkıntı oluştu sinyallerimde;
    arka sağ sinyalim çok sönük yanmaya başladı ve sinyal açıkken frene bastığımda sinyal çok hızlı yanıp sönmeye başlıyor(araç içindeki sesten anlıyorum), acaba şasemi var biyerde yada başka bi sorunmu, fikri olanlar varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhatleo

arakadaşlar bir kaç gündür bı sıkıntı oluştu sinyallerimde;
    arka sağ sinyalim çok sönük yanmaya başladı ve sinyal açıkken frene bastığımda sinyal çok hızlı yanıp sönmeye başlıyor(araç içindeki sesten anlıyorum), acaba şasemi var biyerde yada başka bi sorunmu, fikri olanlar varmı?

Dış lambalardan yanmayan birisi var mı bak varsa değiştir.Yoksa kaçak var demektir oto elektrikçinin yolunun tut.Allah kolyalık versin....
  • Arkadaşlar affınıza sığınarak yukarıdaki ilk mesajıma bir iki yorum daha bekliyorum.Bana fiyat ucuz geldi .siz ne dersiniz.Bence bu araçta adamın söylemediği bir nane var.. Bu araca 14000 tl diyor.Araçta biriki boya rötuşu varmış sözde. Ama bagaj kapağı ve ön ızgarası süpheli geldi bana?Linki yeniden vereyim.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2007-fiat-albea-1-4-klimali-masrafsiz-lpg-li-61191915/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiate -- 12 Ekim 2011; 23:03:01 >

• arkadaşlan merhabalar yukarıda yazmıştım aranıza yeni katıldım aracımı sıfır almıştım 2 bin kmde geçen gün park halinde iken bir traktör geri gelirken römorku kaput ve sol çamurluğa oturdu römork yüksem olduğu için ön tampona ve izgaraya zarar vermedi kaputun orta sol kısmına ve sol çamurluğu çökertti adamın sigortası ehliyeti römork plakası olmadığı için masrafı karşıladı bende kaskodan ödetmedim tutanak tutmadık servise gittim bana biraz fazla gel talep ettikleri ücret
    kaputun değişmesi gerektiğini çamurluğun boyanabileceğini söylediler
    kaput : 495
    çamurluk: 275 (değişirse)
    boya:350
    işçilik:150

çamurluk boyanırsa
    kaput:495
    İşçilik:250

toplamda 1050 tl ye anlaştık çamurluk lokal boya yapılıp düzeltileceginden işçilik 100 tl arttı ama lokal boya yapılacağından boyanın düşmese gerektiğini söyledim zaten kaputa göre söylemiştik dediler

farlarde davlumbazda bir sıkıntı yok sadece kaput ve çamurluk sizce fiyatlar nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: mscal

arkadaşlan merhabalar yukarıda yazmıştım aranıza yeni katıldım aracımı sıfır almıştım 2 bin kmde geçen gün park halinde iken bir traktör geri gelirken römorku kaput ve sol çamurluğa oturdu römork yüksem olduğu için ön tampona ve izgaraya zarar vermedi kaputun orta sol kısmına ve sol çamurluğu çökertti adamın sigortası ehliyeti römork plakası olmadığı için masrafı karşıladı bende kaskodan ödetmedim tutanak tutmadık servise gittim bana biraz fazla gel talep ettikleri ücret

çamurluk boyanırsa

toplamda 1050 tl ye anlaştık çamurluk lokal boya yapılıp düzeltileceginden işçilik 100 tl arttı ama lokal boya yapılacağından boyanın düşmese gerektiğini söyledim zaten kaputa göre söylemiştik dediler

farlarde davlumbazda bir sıkıntı yok sadece kaput ve çamurluk sizce fiyatlar nasıl?

boyle talıhsızlıkler oluyor maalesef cok gecmıs olsun Allah beterınden saklasın fıyat servıse gore normal

• quote:

Arkadaşlar affınıza sığınarak yukarıdaki ilk mesajıma bir iki yorum daha bekliyorum.Bana fiyat ucuz geldi .siz ne dersiniz.Bence bu araçta adamın söylemediği bir nane var.. Bu araca 14000 tl diyor.Araçta biriki boya rötuşu varmış sözde. Ama bagaj kapağı ve ön ızgarası süpheli geldi bana?Linki yeniden vereyim.

acizane benim görüşüm şu ..
    şuan 2.aracımı kullanıyorum.daha önce fiat sienam vardı...

2 sinide alırken fiat servisine gösterdim.ve oradan ekspertiz raporu alarak aracı almaya karar verdim..

ne olursa olsun ne kadar araçtan anlayan bir tanıdık ustanızda olsa ..yinede servise sorun...

birde tramerden kaza sorgulamasını mutlaka yapın..

hayırlı günler..

• arkadaşlar 2004 albea aracımın bagaj kapağı sadece anahtarla açılabiliyor.ne içerden açılıyornede doğan-şahin gibi bagajda bi açma düğmesi var. yok yok yok. Haliyle AVM lerde rezill oluyoruz .

Sizden ricam elektrik motorludeğilde normal içerden bi kol asılarak olan sistem yapılabilirmi. İnternette arattım bulmadım nasıl yapılacağını. Bilen varsa allah rızası için yardımcı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: br251

quote:

Dış lambalardan yanmayan birisi var mı bak varsa değiştir.Yoksa kaçak var demektir oto elektrikçinin yolunun tut.Allah kolyalık versin....

fren lambasının yanmadığını farkettim, ampüle baktım sağlam derken kablolara dokunduğumda normale döndü, ama tekrardan bozuldu anladımki kablolarda bi sıkıntı var hepsinin jaklarını söküp temizlemeyi düşünüyorum bugün sonuçları yazarım, olmazsa elektrikçiye gidicem artık

• quote:

Orijinalden alıntı: fiat2001brava

arkadaşlar 2004 albea aracımın bagaj kapağı sadece anahtarla açılabiliyor.ne içerden açılıyornede doğan-şahin gibi bagajda bi açma düğmesi var. yok yok yok. Haliyle AVM lerde rezill oluyoruz .

Sizden ricam elektrik motorludeğilde normal içerden bi kol asılarak olan sistem yapılabilirmi. İnternette arattım bulmadım nasıl yapılacağını. Bilen varsa allah rızası için yardımcı olsun.

içerden mekanizma yaptıranları duydum kardeş ama kendim hiç uğraşmadım, sanayide soruşturmak lazım
  • quote:

quote:

quote:

fren lambasının yanmadığını farkettim, ampüle baktım sağlam derken kablolara dokunduğumda normale döndü, ama tekrardan bozuldu anladımki kablolarda bi sıkıntı var hepsinin jaklarını söküp temizlemeyi düşünüyorum bugün sonuçları yazarım, olmazsa elektrikçiye gidicem artık

Bahsettiğin olay soketlerle alakalı. Temizleyip tırnaklarını düzeltirsen düzelir.Bende sinyalle kısa devre oluyordu :) sokette sorun vardı hallettim.
    @Bravacı motoru neden istemiyorsunki dediğin olay için uzun işçilik + masraf gerektirir.Daha öncede yazdım motorla pratik olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut.25

quote:

quote:

quote:

Bahsettiğin olay soketlerle alakalı. Temizleyip tırnaklarını düzeltirsen düzelir.Bende sinyalle kısa devre oluyordu :) sokette sorun vardı hallettim.
    @Bravacı motoru neden istemiyorsunki dediğin olay için uzun işçilik + masraf gerektirir.Daha öncede yazdım motorla pratik olur.

aynen dediğin gibi kardeş; tertibatı söktüm, tırnaklardan biri biraz fazla aralıktı, kürdan ile kısa devre ettirmeden biraz kapattım ara boşluğunu, sinyaller ve fren lambası düzeldi..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Umut.25

quote:

quote:

quote:

aynen dediğin gibi kardeş; tertibatı söktüm, tırnaklardan biri biraz fazla aralıktı, kürdan ile kısa devre ettirmeden biraz kapattım ara boşluğunu, sinyaller ve fren lambası düzeldi..

Hallettiğine sevindiğim...

• Merhabalar. 2004 1.3 dizel multijet 150.000 de albea almıştım 7 ay kadar önce. öncelikle teşekkürler bu konuyu açana cevaplayanlara bana baya bir yardımcı oldular. bu gün aracı ilk talıştırdığımda marş her zaman ki gibi basmadı. öncelikle bir kaç saniye hiç hereket almadı daha sonra çalıştı. 2-3 km yol aldıktan sonra arabayı stop edip 10 dk kadar sonra tekrar çalıştırdığımda ise hiç hareket almadı kutup başlarında filan bir problem yok ancak farlar biraz cılız yanıyor ve camların da daha yavaş açılıp kapandığını farkettim. bir de marşa bastığım zaman bir parça hafif dönüyor sürekli olarak motorda farkedilebilir bir sesle ve araba kasılıp gevşiyor gibi. devir 2 ye çıkıp düşüyor periyodik olarak. sorun nedir sizce. bana göre akü. eğer sorun akü ise bir serviste takviye fiyatı nedir veya akü ömrünü tüketmişse akü fiyatları nedir?
  • Büyük bir ihtimal akünüz takviyeyle bile kendine gelemeyecektir. Zaten takviye ile geri gelecek bir akü 15 20 km lik bir kullanımda toparlayabilir. Yakın bir zaman da akünüzü yenilemezseni hem dinamoya zarar verebilir hem de ampullerin düzensiz akımdan patlamasına sebep olabilir.

Arkadaşlar buarada bende 2011 Albea 1.3multijet Premio 46.000km beyaz ile aranızdayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mscal

arkadaşlan merhabalar yukarıda yazmıştım aranıza yeni katıldım aracımı sıfır almıştım 2 bin kmde geçen gün park halinde iken bir traktör geri gelirken römorku kaput ve sol çamurluğa oturdu römork yüksem olduğu için ön tampona ve izgaraya zarar vermedi kaputun orta sol kısmına ve sol çamurluğu çökertti adamın sigortası ehliyeti römork plakası olmadığı için masrafı karşıladı bende kaskodan ödetmedim tutanak tutmadık servise gittim bana biraz fazla gel talep ettikleri ücret

çamurluk boyanırsa

kardeş geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.
    aracınıza çarpan adamdan 1050 tl yi alıp aracınızı kaskodan yaptırabilirsiniz neticede aracınızın kazadan dolayı bir miktar değeri düştü. seneye kasko biraz pahalı olur ama o kadar da olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: banistercaq

Büyük bir ihtimal akünüz takviyeyle bile kendine gelemeyecektir. Zaten takviye ile geri gelecek bir akü 15 20 km lik bir kullanımda toparlayabilir. Yakın bir zaman da akünüzü yenilemezseni hem dinamoya zarar verebilir hem de ampullerin düzensiz akımdan patlamasına sebep olabilir.

Arkadaşlar buarada bende 2011 Albea 1.3multijet Premio 46.000km beyaz ile aranızdayım

hosgeldın aramıza Allah kaza bela vermesın
  • teşekkür ederim Aralık dan beri birlikteyiz :) Ufak tefek sürtmeler dışında bir kazamız yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi banistercaq -- 16 Ekim 2011; 21:45:46 >
  • Merhablar bende bir albea buldum. 89000 km 2006 Model 1.3 Dizel
    Kaza boya değişen kesinlikle yok dedi. Servisine baktırıcam. 16000 TL , araba Sıfır gibi uygunmu sizce? Satmak ıstedıgımde zararım olurmu. Bız almadan satmasını da hesap ettıgımız ıcın soruyorum. Rengi Bordo Ne dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 777778779780781
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.