Şimdi Ara

dђ ғіат аlвeа такımı (727. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.350
Cevap
73
Favori
1.658.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kuzumekan

quote:

Selam
    Aracımda aırbag hatası alıyorum Yol bilgisyarında airbag hatası yazıyor fakat airbag calısması için herhangi bir sey yapmadım patlamadı dun yoktu bugun sabah calıstırdım hata aldım servisi aradım getirin bakalım dediler dogal olarak :) varmıdır daha once basına gelen kimse neden yapar sizce 2011 albea

arkadaşlar bu sorunla ilgili olarak servisi aradım tekara basit bir sorun gelin hemen helladelim dediler gidemedim araba için sorun olurmu birde arabayı satıyorum 2011 albea primo plus paketli benzinli 22 750 diyorum 18 lira verende var 21 500 lirada ben anlamadım benmi ticaretten anlamıyorum arabanın sıfırı pazarlıkla en son 24500 birde ütüne plaka vs masraf giriyor oluyor 25500 3 aylık araca düz 22 500 diyorum 3000 lira düşük

daha ne diyecez ben anlamadım ben aracı satarsam kolay satarım cok kayıp olmaz diye fiat aldım banamı hep cimri arkadaslar geliyor yoksa piyasamı budur 1500 km araca 5,5 milyar ucuzamı vermek gerek

ne dersiniz

O paraları veren kısıler oncelıkle oluculer galerıcıler ve araba alıp satmaya calısan kısıler gercek bınıcı cıkınca karsına komık rakam teklıf etmez beklemenızde fayda var

• bende beklemeye taraftarıyım arkadaşlar hayır bendemi bir sorun var diye dusunmeye başlamıstım :)
  • sende sorun yok pıyasa ölücü kaynıyor
    quote:

bende beklemeye taraftarıyım arkadaşlar hayır bendemi bir sorun var diye dusunmeye başlamıstım :)
  • Arkadaşlar Ankaradayım. 2 yıldır 2004 Albea 1.2 EL kullanıyorum. DH yi takip ederim ama üye olmayı atlamışım sanırım. Beni de listeye eklerseniz sevinirim.
    Aarabayla ilgili merakları olanlar için birkaç veri vereyim, katkım olsun.

Arabamdan memnunum. Yılda 30000 km.ye yakın yol yapıyorum.LPG kullanıyorum.
    Şehir içinde 180-190 kr. şehir dışında 150-160 kr. yakıyor. (Bu değerler sıralı kitin kullandığı benzin dahil ortalama maliyettir.)
    Triger setini değiştirdim 2010 da bakımla beraber (Fren,buji,termostat) 730 TL'ye maloldu. 02/04/2011 de debriyaj değişimi ve bakıma 530 TL. ödedim.
    Rutin bakım 6 ayda bir benim için (12-15000 bin Km) ve 120-150 TL. arası ödüyorum. (Yağ, filtreler, buji falan)
    2 yılda bunlar dışında bir masraf da çıkarmadı. Normal performansı bana gayet yeterli geliyor.Çok da ekonomik olduğunu düşünüyorum.
    Herkese Selamlar.
    Kolay gelsin.
  • arkadaşlar elinde orjinal jant kapakları olan var mı? yada albeam için hafif alaşımlı jant önerirmisiniz.. ayağındaki saç jantları alırlar mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shacks

mrb arkadaşlar...
    dün arabayı pazar yerine park etmiştim.hiç de içime sinmemişti.nitekim de sonucu öyle oldu.arkadan biri vurmuş arabaya.çok hasar yok ama böyle de çarşıya arabayı çıkarmak istemiyorum...
    fotoları aşağıdaki linkte.
    boyası falan çıkmış tamponun.Ne yapılması gerekli?kaportacıya mı gösterilir?ortalama ne kadar tutar?
    çok masraflı bişeye benzemio ama içim rahat degil yinede...arkadan vuruldugu için bagaj kapağı zor kapanıyo artık...
    bi de eskisi gibi görünür dimi yapıldıktan snra

http://img808.imageshack.us/i/dsc02869r.jpg/
    http://img863.imageshack.us/i/dsc02870.jpg/

Otoking'e götür yapıldıktan sonra nereyi yaptırdığını sen bile bulamayacaksın.kaskon var ve otoking ile anlaşmalı ise 4 defa minihasar kullanabilirsin.Düzeltme ve boya iki sayılıyor yalnız, bence bütün haklarını var üstüne gerekirse para verirsin ama içine siner emin ol.

• quote:

Orijinalden alıntı: serdengecdi48

arkadaşlar elinde orjinal jant kapakları olan var mı? yada albeam için hafif alaşımlı jant önerirmisiniz.. ayağındaki saç jantları alırlar mı acaba ?

Orjinal Alaşım jant öneririm
    sökme takma dahil 500lira 10taksitle geçen sene fiat bayisinden almıştım...
    Orjinal kapaklarda dayanıklı oluyor sakın sanayi köşelerinden orjinal olmayan yan sanayi kapak almayın çok kalitesiz...
    Orjinal kapaklar için internete bakmanızı öneririm... Alaşım jant alıp elinde duran arkadaşlar oluyor uygun fiyata bulabilirsiniz,servisde yüksektir fiyatı.
    ..
  • quote:

arkadaşlar elinde orjinal jant kapakları olan var mı? yada albeam için hafif alaşımlı jant önerirmisiniz.. ayağındaki saç jantları alırlar mı acaba ?

Orjinal alaşım jantlar Albeaya iyi gidiyor biraz araştır belki uygun fiyata bulursun.

Jant kapağı serviste tanesi 24TL civarına satılıyor.4 teker komple alırsan 55 TL fiyatı var sanırım.
  • arkadaşlar jant sordum arabanın ayağındaki jantları 15 erden 60 kağıt saydılar kormetal km jantları 60 tl düştükten sonra 550 tl dediler..adam ölücü herhalde dedim dükkandan kaçtım hemen..
    arkadaşlar hani arabanın kaputuna siyah bişey geçiriyorlar boya mı deri mi ne? genelde arabayı modifeye edenler yapıyo görmüşsünüzdür. nerde yapılır logo iptaliyle çok güzel görünüm oluyorda..adı ne o siyah şeyin..ne dicez yaptırmaya gidince..muğla ve aydında adres varsa işin ehli adres alabilrim teşekkürler..
  • quote:

arkadaşlar jant sordum arabanın ayağındaki jantları 15 erden 60 kağıt saydılar kormetal km jantları 60 tl düştükten sonra 550 tl dediler..adam ölücü herhalde dedim dükkandan kaçtım hemen..
    arkadaşlar hani arabanın kaputuna siyah bişey geçiriyorlar boya mı deri mi ne? genelde arabayı modifeye edenler yapıyo görmüşsünüzdür. nerde yapılır logo iptaliyle çok güzel görünüm oluyorda..adı ne o siyah şeyin..ne dicez yaptırmaya gidince..muğla ve aydında adres varsa işin ehli adres alabilrim teşekkürler..

hocam o siyah folyo deri değil...
    Sakın deri yaptırma...
    Birde jant alırken sakın kormetalin dandik jantlarına para bağlama...
    Demir jantlara kışlıkları takarsın kullanırsın...
    Siyah folyo güzel yapılmazsa atma yapabilir arkadaşım bordo unosuna yapmıştı,sağdan soldan zamanla attı ...

• arkadaslar su cam fılmı konusunda yardım edın acaba malzemesını kendımız alsak kendımız yapabılır mıyız yada bu cızılmez fılmlerden ne onerırsınız acaba herkese ıyı gunler dılerım
  • quote:

Orijinalden alıntı: strong.

arkadaslar su cam fılmı konusunda yardım edın acaba malzemesını kendımız alsak kendımız yapabılır mıyız yada bu cızılmez fılmlerden ne onerırsınız acaba herkese ıyı gunler dılerım

Hocam cam filmini serviste çekmiştim bir kaç kere .. Hiçte göründüğü kadar kolay iş değil..Bence işi iyi yapabilen birine yaptırın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motor Doktoru

quote:

arkadaslar su cam fılmı konusunda yardım edın acaba malzemesını kendımız alsak kendımız yapabılır mıyız yada bu cızılmez fılmlerden ne onerırsınız acaba herkese ıyı gunler dılerım

Hocam cam filmini serviste çekmiştim bir kaç kere .. Hiçte göründüğü kadar kolay iş değil..Bence işi iyi yapabilen birine yaptırın..

Aynen katılıyorum.Zahmetli bir iştir.Bir bilene yaptırmakta fayda var.Çok koyuda yaptırma içeridem dışarısı görünmeyecek kadar koyu yaptırırsan polisler problem çıkartıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: br251

quote:

quote:

Aynen katılıyorum.Zahmetli bir iştir.Bir bilene yaptırmakta fayda var.Çok koyuda yaptırma içeridem dışarısı görünmeyecek kadar koyu yaptırırsan polisler problem çıkartıyor.

@kadir abi Piyasadaki filmler dandik UV ışınlarına karşı korumasız...
    Yaparsın birşeye benzemez uğraştığına yazık olur...
    Servisden bir fiyat almanı öneririm...
    İzmirde gerçi her sokak başında çekiyorlar

• aslında cam fılmı olayında tek korkum polısler adım bası polıs cevırme var bızım buralarda
  • motor doktoru ve br251 goruslerınız ıcın tesekkurler
  • ben teşekkür ederim.. Abi valla istanbulda ilçe emniyet ve trafik şube müdürlüğünün 2 sokak yukarısında oturuyorum..Köşemizde Techno Hı-Fı tuning dükkanı var..Bütün araçlar simsiyah camlı onlara bişey diyen yok .. ama diyorumki olurya şanssızlık biz yaptırırız gelir bize çatarlar
  • İyi hafta sonları forum sakinler.

Bu sabah araba LPG 10.000 bakımı için lpg servisine gitti.Bütün lpg sistemini baştan aşağıya taramışlar.Herhengi bir kaçak,kablolarda herhangi bir problem vs. bütün her şeye bakmışlar.Birde LPG filtresini değişmişler.Ve kalibrasyon yapılmış.Ücret olarakta 50 lira almışlar.Altı üstü bir filtre değişmiş.İşte garantili diye mecburen götürdük arabayı.Yapacak bir şey yok.Gitmesen bir problem çıktığında adam dicek bu sefer bak sn gelmemişsin periyodik bakımlara falan uzatacakta uzatacak....Ücret fazla ama biniyoruz yaptıracaz mecburen.Lpg servisleride 10 liralık filtreye garanti ayağına ne tutturabilirse...Ama şundan çok memnunuz:Taktıralı aşağı yukarı 1.5 seneye yaklaşıyor daha bir kere bile (bakım hariç) servise gitmedi.Hiç bir sorun çıkarmadı lpg sistemi.Ustadan Allah razı olsun gerçekten işini çok iyi yapmış.Bu arada en son ki ölçümü yazayım merak edenler için 1.4 Fire LPG li motor (litresi 2.09'dan alınıyor) 186 kuruş yakmış şehir içi.(Ölçüm depo fullenip tamamen bitip benzine geçtiği andaki km üzreinden yapılmıştır).Yakıt iyi gibi son zamlardan sonra daha ne olsun.Çoğu dizelden bile az yakmış veya aynı yakmış...

Forumda hala lpg konusunda tereddütleri olanlar var.Aracınızın garantisi bitmiş ise bence fazla zaman kaybetmeyin.İyi bir usta bulmaya özen gösterin gerisini düşünmeyin.Artık birazda şans işi bu lpg...

Herkese iyi haftasonları dilerim...

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak YLMZ

İyi hafta sonları forum sakinler.

Bu sabah araba LPG 10.000 bakımı için lpg servisine gitti.Bütün lpg sistemini baştan aşağıya taramışlar.Herhengi bir kaçak,kablolarda herhangi bir problem vs. bütün her şeye bakmışlar.Birde LPG filtresini değişmişler.Ve kalibrasyon yapılmış.Ücret olarakta 50 lira almışlar.Altı üstü bir filtre değişmiş.İşte garantili diye mecburen götürdük arabayı.Yapacak bir şey yok.Gitmesen bir problem çıktığında adam dicek bu sefer bak sn gelmemişsin periyodik bakımlara falan uzatacakta uzatacak....Ücret fazla ama biniyoruz yaptıracaz mecburen.Lpg servisleride 10 liralık filtreye garanti ayağına ne tutturabilirse...Ama şundan çok memnunuz:Taktıralı aşağı yukarı 1.5 seneye yaklaşıyor daha bir kere bile (bakım hariç) servise gitmedi.Hiç bir sorun çıkarmadı lpg sistemi.Ustadan Allah razı olsun gerçekten işini çok iyi yapmış.Bu arada en son ki ölçümü yazayım merak edenler için 1.4 Fire LPG li motor (litresi 2.09'dan alınıyor) 186 kuruş yakmış şehir içi.(Ölçüm depo fullenip tamamen bitip benzine geçtiği andaki km üzreinden yapılmıştır).Yakıt iyi gibi son zamlardan sonra daha ne olsun.Çoğu dizelden bile az yakmış veya aynı yakmış...

Forumda hala lpg konusunda tereddütleri olanlar var.Aracınızın garantisi bitmiş ise bence fazla zaman kaybetmeyin.İyi bir usta bulmaya özen gösterin gerisini düşünmeyin.Artık birazda şans işi bu lpg...

bildiğim kadarıyla filtre olarak 2 filtre değişiyolar.. ama tam detaylı bilgim yok.abimin aracını götürmüştük atiker 60 tl vermiştk..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Burak YLMZ

İyi hafta sonları forum sakinler.

bildiğim kadarıyla filtre olarak 2 filtre değişiyolar.. ama tam detaylı bilgim yok.abimin aracını götürmüştük atiker 60 tl vermiştk..

Söylemeyi unutmuşum bizim kitin markasıda atiker...

• 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.