Şimdi Ara

CYBERPUNK 2077 [PS4 / PS5 ANA KONU] | Türkçe, Çıktı (306. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.578
Cevap
95
Favori
388.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Oyunu PC'de insanlar yine bir şekilde oynayabiliyor, konsol sürümlerinde özellikle eski nesil konsollarda oyun pek oynanabilir durumda değil. Eski nesilde sıkıntılı, yeni nesilde de o aletlerin hakkını veremiyor. Bu kadar sıkıntısına rağmen bir noktada oyunu düzeltebileceklerine inanıyorum, ilk iki The Witcher oyununda olduğu gibi Enhanced Edition çıkarıp en azından oyunu oynanabilir hale getirebilirler tüm sıkıntılarını çözemeseler bile. Konu devredilirse elimden geldiğince ilgilenirim, PC konusundaki rehberi buraya da ekleyebilirim.

• CheKD kullanıcısına yanıt

Oyunun asıl yeni nesil sürümü çıkmadı zaten hocam. Şu an geriye uyumlulukla oynanıyor. 2021 yılı içerisinde next gen update gelecek dendi ama bence sene sonuna anca gelir o update. Bu enchaned edition veya complete edition vs vs anca o zaman gelir next gen patchiyle beraber. Şu an oyun baya beta aşamasında. Oyunu 70 saat oynayıp bitirmiş biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Erken erişimini oynadık oyunun şu an. Her ne kadar keyif alsam da oyunun ham olduğu çok belli. En az 6 ayı daha varmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • koftehor1 K kullanıcısına yanıt

Biliyorum, tüm platformlara aynı anda çıkarmaları fazla cüretkâr bir şeydi bence ve bunun da altında kaldılar zaten. Rockstar bile konsol ile PC'ye aynı anda çıkarmıyor, konsol sürümlerini de nesle göre ayrı ayrı çıkarıyor. Ben 140 saat oynadım oyunu, genel olarak sevsem de oyunu bu şekilde çıkarmış olmaları kabul edilebilir değil özellikle eski nesil konsollara. Oyundaki hatalar ve sıkıntılar dışında kestikleri içeriği örtmeye tenezzül bile etmemişler. Örneğin oyunda BD satıcısı var, bunu çalıştıracak başlık var fakat hiçbir şekilde bunları kullanamıyorsunuz. Clouds'daki Maiko'nun mesela ikonik bir tabancasını varmış, resmi rehbere bile eklemişler fakat oyunda o silahın olduğu yere giremiyorsun bile çünkü koymamışlar veya kesmişler. Oyunu çıkarmış olmak için çıkardılar ve geliştiricilerin yıllardır harcadıkları emeklere yazık ettiler ve dahası yıllar içinde insanların gözünde oluşan imajlarını yerle bir ettiler. 6 ay gibi kısa bir süre değil kendilerine 2 hatta 3 sene gibi uzun bir süre tanısalar belki oyun bugüne kadar çıkmış en iddialı oyunlar arasına girecekti kim bilir belki en iddialısı olacaktı ama şu anki haliyle hataları, sıkıntıları, fiyaskoları, eksikleri olan harcanmış bir potansiyel oldu. Bunlara rağmen hatalarının hatrı sayılır kısmını özellikle dediğiniz gibi yeni nesil güncellemesi ve bahsettikleri iki ek paket ile gidereceklerini düşünüyorum. Şu anki halinden çok daha iyi bir ürün çıkacak ortaya zamanla fakat bir daha insanların zihninde yıllardır hayalini kurduğu oyun olmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheKD -- 10 Ocak 2021; 19:46:26 >

• CheKD kullanıcısına yanıt

Hocam hikaye dlclerinden önce oyuna zaman zaman witcherdaki gibi bedava dlcler gelecekmiş. Yeni küçük içerikler yani. Arabanızı customize etme,saç sakal değiştirme gibi gibi özellikler bence bu eklentilerle eklenecek. Benim düşüncem bu eklentilerin hepsi çıktıktan ve asıl next gen sürümü çıktıktan sonra bu oyunu asıl çıkması gereken haliyle oynamış olacağız. Yazık ettiler keşke baştan 3 kez ertelemek yerine şöyle ciddi bir biçimde 1 yıl erteleseydiler. Hisseleri ve kazançları düşecek diye belki bunu yapamadılar ancak şimdi daha mı iyi oldu yani? Hisseleri düştüğü yetmedi birde dünya kadar davayla uğraşıyorlar. Oyuncuların gözünde yıkılan prestijleri de çabası... Şurada 1 ay önceye kadar cd projekt red denince hepimiz savunmaya geçiyorduk laf kondurmuyorduk   Demek ki hiçbir firmayı böyle baştacı yapmamak lazımmış

• koftehor1 K kullanıcısına yanıt

Evet, ilki de 2021'in başlarında gelecekti ama o içeriklerle ateşi söndüremezler. Bu oyuna Hearts of Stone ve Blood and Wine gibi büyük, dolu, kaliteli içerik çıkarmaları lazım. Davalar dışında Polonya'nın Rekabet ve Tüketici Haklarını gözeten kurumu oyuna çıkacak güncellemeleri takibe almış. Eğer verilen güncelleme sözleri tutulmazsa geçtiğimiz sene elde ettikleri gelirin %10'una kadar ceza yiyebilirlermiş. Şuan isteseler de istemeseler de bu oyunu bir şekilde düzeltmek zorundalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheKD -- 10 Ocak 2021; 21:0:53 >
  • Teşekkürler arkadaşlar içim rahatladı biraz ama bu denli bir oyunun böyle patlaması gerçekten üzücü ana karakterler efsane hikaye desen güzel bugları pek takmıyorum ama fps bazen 20 nin altına düşüyor cidden inşallah düzelir

• Zeus1905 Z kullanıcısına yanıt

Hocam sony eski nesildeki problemlerden dolayı oyunu storedan kaldırdı. İsteyen herkese iade yapılıyor hatta. Eski nesilde sadece performans değil grafikler ve kaplama kalitesi de çok kötü. Bu ay içinde ve şubatta iki tane çok büyük güncelleme gelecekmiş. Onları bekleyin bence. Zaten şu an tekrar ps store'a oyunlarını koymak için büyük ölçüde ps4 sürümüne yoğunlaşıyordur cd projekt red

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koftehor1 -- 11 Ocak 2021; 0:56:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SacredDivinity

Hocam grafik ve optimizasyondan daha büyük sorunları var oyunun, tamamen halledilene kadar oynamayın

Alıntıları Göster

Rahmetlinin konuştuğu son kişilerdenmişsin  

• Oyunu platinleyen bir benim sanırım burada herkes yarım bırakmış

• Not Today! kullanıcısına yanıt

Ben çoğu sidequestle beraber bitirdim. Ama trophy kasmayı pek sevmem ondan uğraşmadım platin falan  

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

Rahmetlinin konuştuğu son kişilerdenmişsin  

Alıntıları Göster

Konu ne hocam

Edit: Şimdi gördüm olayı, Allah rahmet eylesin :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SacredDivinity -- 11 Ocak 2021; 15:9:51 >
  • Not Today! kullanıcısına yanıt
    Her şeyi denedim ve haliyle platinlemiş oldum ben de
  • Beyler size bir şey soracam.

Şimdi bir arkadaşımla biz kardeşlik yapıyoruz. O kendi hesabından oyunu aldı. Bende kendi hesabımdan çıkacak olan hikaye DLC lerini alsam oynayabilirmiyim ? Oda bende DLC leri oynayabilirmiyiz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc994 -- 12 Ocak 2021; 9:19:42 >
  • mc994 M kullanıcısına yanıt

Oyunun alındığı hesapta DLC'lerin satın alınması gerekir.

• ben iade talebi etmedim ama bana iade ettiler paramı:))

• En azından fps sorununu halletseler bari.
    Elde oyun azaldı oynayacak.
    Saracak bir şeyler arıyor insan.
    Ah ulan ya insanın hevesinin kursağında kalması ne kadar kötü :(

• theasus kullanıcısına yanıt
    Oynamadıysanız AC Valhalla’yı öneririm. Rahat 70-80 saati var ve gayet güzel oyun. Hikaye ve müzikler çok sağlam
  • quote:

Orijinalden alıntı: burocker86

Oyunun alındığı hesapta DLC'lerin satın alınması gerekir.

Ben kendi hesabımdan alsam oynayamazmıyız ?

• Next-gen update’in en az ekim’e kadar gelmeyecek olması yine büyük rezillik.

• 
Sayfa: önceki 304305306307308
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.