Şimdi Ara

Cyberpunk 2077'de Atatürk'e Hakaret? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
609
Cevap
3
Favori
41.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
348 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok güzel bir çeviri olmuş. Konuyu Atatürk'e hakarete nasıl getirdiniz hiç anlam veremiyorum.

• İngilizce anlamı "tehlikeli gelecek" olduğuna göre çevirirken İstikbal göte geldi gibi bir anlam çıkarmaya çalışmışlar bence. Kötü niyetli değil duruyor. Çok aşırı argo çeviri olmuş.

Oyun içi fotoğrafa çeviri ekibinin karar verdiğini düşünmeniz çok saçma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu oyunun ayıbını düzeltip özür dileyene dek ülkemizde yasaklanması lazım. Her milletin hassas olduğu noktalar vardır. Vatanını milletini seven adamlar bu işi bilmeden gidip oyunu alacak. Daha videosunu dahi izlemem artık gördüğüm iyi oldu.

• Oyun firmalarının bir kısmı bu yüzden Türkçe çeviriye bulaşmak istemiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sething S kullanıcısına yanıt
    Algıda seçicilik diye okuyacağıma esnaf olarak algida okudum ne alaka dondurma diyecektim.
  • 23 studıos özür dilemiş hata olmuş beklenildiği gibi

bravo beyler vatan kurtuldu

Keşke ülkece bu duyarı Atamızın değerlerini yok edenlere karşıda gösterebilsek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Andres Escobar -- 12 Aralık 2020; 4:51:9 >
  • Bu oyun RTÜK tarzı bir kurumun onayından geçirilmeye kalkılsa bu ülkede yasaklanır, GTA başta olmak üzere birçok AAA oyun da bundan payını alır. Eşeğin aklına karpuz kabuğu sokmamak gerek.

• Bravo vatanı kurtardınız

• VirgilSollozzo kullanıcısına yanıt
    Sorma hocam herkes tetikte duyar kasmak için. Ki bence çok talihsiz bir ifade ve her bilinçli Türk genci gibi ben de o kısmın değiştirilmesini, düzeltilmesini istiyorum. Ama fotoğrafı bile zorlayıp Atatürkün fotoğrafına benzetmek nasıl bir kafa anlamış değilim. Birisi de çeviri iptal edilsin felan demiş. Enteresan kafalar.
  • şu olayda art niyet yok diyenler için kendime yapabildiğim tek açıklama şöyle;

bu adamlar ortaya atılan bir fikri aynı şekilde destekleyince çoğunluktan yana oldukları için o çoğunluğun içinde kaybolup fark edilemiyorlar. Bu arkadaşlar söz konusu konu ne olursa olsun azınlık durumunda olmak zorunda, böylece birilerinin dikkatini çekebiliyorlar ve kendileriyle tartışmaya girildiğinde kendilerini tartışılabilir kişiler olarak görüp soyutlandıkları hayatta varlık gösterebiliyorlar. Bundandır ki şu durumda bile yapılan hatanın içerisinde mantık arıyorlar. Her şeyi linçlersiniz olur olmadık, bunda melek kesildiniz, bravo.

edit: Oyun bu arkadaşlar ne kastınız diyen var. Senin değerlerine hakaret ediliyor güzel kardeşim. Hakaretin ciddiye alınması için kürsüden yapılması gerekmez. Hangi yılda yaşıyorsun anlamadım, verilmeye çalışılan hiçbir mesaj aleni verilmiyor artık. Aynen bu şekilde veriliyor ki şuan olduğu gibi bir güruh tepki gösterdiğinde üstünü kapatabileceğin bir bahanen olsun. Adam hakaretini yaptı çeviri hatası dedi. Biz mesajı aldık, sen oyununu oyna abisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Authorized -- 12 Aralık 2020; 3:8:11 >

• oyun yapımcı şirketin çok şeyindeydi

• adamlar bir daha Türkçe oyun yapmaya tövbe edecek bu gidişle.

• Jquair kullanıcısına yanıt

Gördüğün gibi şeyinde

Cyberpunk 2077'de Atatürk'e Hakaret?
  • Ülkede başka çeviri firması mı yok? Başka firmayla anlaşsın cd project. Bu atatürk düşmanları bir de benim üzerimden para kazanacaklar.

• "The Turkish translation firm willingly insulted Atatürk. This is not an error. It was intentionally done consciously. If you do not change your translation company, I will refund my game. And not only that, I will organize Turkish players to refund the game. If you have some respect for the Turkish people, change your translation company. "

https://www.instagram.com/cdpred/

Arkadaşlar zor bir şey değil 30 saniyenizi alır. Lütfen cd project'e bu metni gönderin. Bu ülkenin kurucusuna hakaret edip, bu işten zarar görmeden paçayı kurtarmasınlar. Bir sürü çeviri firması var, bu ahlaksızlara kalmadık.

• İNGİLİZCESİ İLE YANİ İNGİLİZCE ÇEVİRİSİ İLE İSTİKBAL GÖ?LERDEDİR'İN ALAKASI YOK.

FİRMAYI KÖTÜLEYEMEM,BİR ÇALIŞANIN YAPTIĞI FİRMAYA MAL EDİLEMEZ AMA ATATÜRK İLE DALGA GEÇİLDİĞİ ÇOK AÇIK.
    YOK DEĞİŞİK ÜLKELERDE İSTİKBAL İLE İLGİLİ AYNI SÖZ VARDIR GİBİ LAFLARLA KONUYU BASİTLEŞTİRMEYİN. ÖRNEK GÖSTERİN ŞU ÜLKEDE ŞURADA YAZILIDIR,ÇOK KULLANILIR DİYE. BULAMAZSINIZ.

İSTİKBAL GÖKLERDEDİR SÖZÜ ATATÜRK İLE ÖZDEŞLEŞMİŞTİR VE ÇEVİRİYİ YAPAN BUNU ÇOK İYİ BİLİYORDUR.
    BU BİLİNÇLİ HAREKETİ YAPARAK ATATÜRK İLE DALGA GEÇEN YA PKK LI,YADA IŞİDLİ.
    ATATÜRK'Ü ÇOK SEV YADA ÇOK SEVME,BU HAREKET TÜRKİYE'YE YAPILMIŞTIR. YÜKSEK TEPKİ GÖSTERİLMEZSE BENZERİ DALGALAR VE AŞAĞILAMALAR ARTAR. BUGÜN BİR OYUNDA KARŞIMIZA ÇIKAR,YARIN BAŞKA BİR PLATFORMDA.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.