Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber (807. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.857
Cevap
210
Favori
1.058.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 805806807808809
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunu oynadığım dönemde her açılışta Türkçe başlamama sorununu aşağıdaki yöntemle çözmüştüm.Eğer halen aynı sorun devam ediyorsa dil sorunu yaşayanlar için paylaşayım.Bunu uyguladıktan sonra bir kere bile Türkçe açılmama sorunu olmamıştı.Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber 

Steam'i tamamen kapatıp oyunun yüklü olduğu kütüphane dizininde (örneğin C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps) yer alan "appmanifest_1091500.acf" dosyasını açıp içerisindeki language yazan kısımda "english" yerine " "(arada bir boşluk bırakarak) yazarak kaydedin.Ardından Steam'i açıp oyuna girin ve oyun dilini Türkçe olarak değiştirin.Bu işlemden sonra artık her açılışta oyun İngilizce yerine Türkçe olarak açılacaktır.Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 30 Ocak 2021; 17:40:8 >

• oyunda ray tracing rtx i nasıl aktivite ediyoruz? kart 6900xt.

• Adamlardan patch ile oyunu düzeltmelerini bekliyoruz ama onlar patch ile patch düzeltiyor :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

oyunda ray tracing rtx i nasıl aktivite ediyoruz? kart 6900xt.

Bildiğim kadarıyla AMD kartlar için bir rtx güncellemesi daha sonra yayınlanacaktı ama daha yayınlanmadı sanırım.

• Bu oyun beni çıldırtacak cidden. Steamde oyuna ne zaman update gelse elimdeki oyun kullanılmaz hale geliyor. Update yüklemesi sona doğru gelince bir türlü ilerlemiyor, tekrar güncellemeye çalışınca 14-15 GB ek yükleme çıkarıyor başıma
    Kafayı yiyorum resmen. 60 gblik oyunu sanırım 4. Defadır sıfırdan kuruyorum, ne lanet birşeydir bu anlamadım gitti.
    Muhtemelen çözümü vardır, eski sayfalara bakamadım ama niye bir çözüme ihtiyaç duyuyoruz ki. Hergün tonla oyun güncelleniyor hesabımda, diğerlerinde bir sıkıntı yaşamadım. Güncellemeyi bile adamakıllı yükletemiyorsanız, kapatın dükkanı en iyisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sisyphus kullanıcısına yanıt
    Ben de aynısı oldu iki güncellemedir geçen ki güncelleme de yine 14 gb indirmeye başladı tamamen kaldırdım 2 sene sonra filan anca adam olur o da yapabilorlerse
  • Beyler level atlama ile ilgili bi sorum olucak size. Oyunu bitirdim(hikayeyi) ama devam ediyorum yan görevler ve açılmamış skiller için. karakter levelim de 50 (son levelmiş sanırım) ve haliyle level atlayıp skill puanı alamıyorum fakat skill ağacında açılacak hala onlarca skill var bunları başka türlü açmanın yolu yok mu? yani başka şekilde skill puanı alamaz mıyım? 50 level oldum diye herşey bitti mi, boşta kalan skilleri açamayacak mıyız? eğer öyleyse aşırı saçma.

bilen biri yorumlarsa çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocobongo555 -- 31 Ocak 2021; 12:19:2 >
  • Oyunu sorunsuz bir şekilde bitirdim. Yaklaşık 80 saat filan oynadım. Yan görevlerde çok oyalandım yoksa anagörevler baya bir hayal kırıklığı derecesinde kötü oldu.

Geçen yıl pandemi dönemi başlayınca Witcher serisine filan gömmüştüm kendimi, zaman bu zaman diyip ve Witcher 3 gerçekten hayatımda oynadığım en iyi oyunlardan biri her şeyi ile; C2077'yi ise ilk teaserdan beridir bekliyorum çünkü çok ilgilendiğim bir temadır kendisi. Deus Ex oyunlarını filan da her yıl bitiririm; gelecek-bilimkurgu teması bu konuda çok hoşuma gidiyor.

Oyun benim adıma beklentinin oldukça altında kaldı açıkçası. Witcher 3 üstüne bir gram böyle bir oyun beklemiyordum ve beklentim baya artmıştı. Ben bu oyunu sömürmek istiyordum. Red Dead Redemption 2'yi bile hala oynuyorum ve yan görevleri bırakın oyundaki avları, defineleri bile araştırarak kendim bulmaya çalışıyorum ve hatta oyunda gerekli olmadığı zaman koşmuyorum bile. O kadar o atmosferi yaşamak istiyorum çünkü bunlar büyük oyunlar, her zaman çıkmıyorlar ve bu şekilde oynamak hoşuma gidiyor.

Cyberpunk 2077 bakış açımda tamamen böyle idi emin olun. Önsiparişini de geçtim açık olduğunda filan ve hatta buradaki önceki mesajlarıma bakarsanız da oyun hakkında olumsuz ve önyargılı hiçbir şeyim olmadı ve hatta çıktıktan sonra bile savundum bazı başlıklarda...

Hayal kırıklığı biraz ağır olur gibi ama kesinlikle beklentinin çok altında kaldı. En başta hikaye ile başlamak istiyorum; oldukça kısa geldi bana. Başka bir şey eklemek istemiyorum buna.

NPC yapay zeka zaten ilk şehir içinde kontrolü aldığımda gözüme çarptı... Ya trafik ışıkları bile ayrı bir saçmalık... Ben detaylara önem veren bir oyuncuyum arkadaşlar ve inanın Midtown Madness 1'de bile trafik ışıkları bu kadar problemli değildi. Trafiği olan bir oyun yapıyorsun ve trafik ışıkları, trafikteki arabaların seyri filan baştan aşağı falso...

Trafik demişken; araç kontrollerine değinmek istiyorum... Normalde Xbox kontrolü ile oyun oynayan biriyimdir ama C2077'de klavye+mouse yaptım ve araç kontrolleri bence harika. Özellikle motoru kullanmak ayrı bir zevk. Dilerim yeni GTA oyunu da en az bu kadar olur. Ne çok simülasyon ne çok arcade. Tam kıvamında geldi bana...

Yangörevlerin çeşitliliği güzel gibi ve geliştirme yapmak adına zevkli oluyor görevleri yapmak...

Gelelim geliştirme kısmına; oyunu en zorda oynamak istiyordum ve bunun için geliştirme özellikleri önemliydi. Fakat oyunu en zordan; en kolaya aldım oyun içinde. Yapay zeka dediğim gibi yerlerde ve oyundaki zorluk modunu arttırdıkça düşmanların daha zor ölmesine etki ediyordu ve bu gayet başarısız bir şey. bence. Ben daha taktik ve çeşitli yaklaşımlar ile üstüme gelen düşman beklerdim. Bunun böyle olduğunu anlayınca da geliştirme özelliklerinin bir önemi kalmadı. Sanırım 35 lever filan aldım ve hiçbir skill'a basmadan. Mesela kapıdan girmek istiyorum belli bir yetenek seviyesi istiyor o zaman işte gerekli olan yerlere yetenek bastım... Witcher 3'de mesela bir yetenek kazansam da harcasam ve şunu alsam diye bekliyordum ki W3'ü en kolayda oynadım. Bakın başka oyunla karşılaştırmıyorum bile... Aynı adamların oyunu... Deus Ex'de filan yetenek ağacı yine on numara işliyordu yoksa...

Bir yerden sonra oyun benim için oynayayım da, lanet olsun bitsin'e döndü...

Bunlar tamamen oyunla ilgili düşüncelerim. Bug'dır hatalardır girmiyorum bile... Onların eksi puanı bambaşka... Neyseki ben oyunu gerçekten %0 sorunlu oynadım. Bir kere bile bir hata ya da çökme hiçbir şey denk gelmedi... Gelen arkadaşları da anlayabiliyorum ve özellikle benim gibi bekleyen biriyse insanı bezdiriyor...

Hikaye dlc'lerini sabırsızlıkla bekliyorum ve tabii ki online modu da... Online olarak çok zevkli olabilir gibime geliyor eğer altından kalkabilirlerse ki kalmak zorundalar bir şeyleri düzeltmek istiyorlarsa...

Son olarak olumlu bir yorum bırakmak istiyorum... Hayatımda gördüğüm en muhteşem oyun dünyası... Tek kelime ile daha iyisi yok. Haritanın büyüklüğü ve detaylılığı ve zenginliği... Ne kadar ama ne kadar övsem az. Open World kullarını Rockstar Games hep belirler, yukarı taşır... Bu adamlar o seviyenin üstüne çıkmış oyun dünyası olarak. Ve en çok üzüldüğüm şey ise bu oyunla ilgili bu; şu dünya için verilen emeğe yazık oldu... Fakat o kadar harika bir oyun dünyası ve evreni var ki; düzgün planlı şekilde toplanmaması işten değil.. Online modlar bu yüzden önemli.

• quote:

Orijinalden alıntı: cocobongo555

Beyler level atlama ile ilgili bi sorum olucak size. Oyunu bitirdim(hikayeyi) ama devam ediyorum yan görevler ve açılmamış skiller için. karakter levelim de 50 (son levelmiş sanırım) ve haliyle level atlayıp skill puanı alamıyorum fakat skill ağacında açılacak hala onlarca skill var bunları başka türlü açmanın yolu yok mu? yani başka şekilde skill puanı alamaz mıyım? 50 level oldum diye herşey bitti mi, boşta kalan skilleri açamayacak mıyız? eğer öyleyse aşırı saçma.

bilen biri yorumlarsa çok sevinirim

yardımcı olcak kimse yok mu

• cocobongo555 kullanıcısına yanıt

İlk sayfadaki rehberde "Temel Nitelikler ve Seviye İlerleyişleri" ve "Yetenekler" başlıklarını inceleyin. Bu ikisinde sorularınızı yanıtlayacak bilgiler bulunuyor.

• cyberpunk 2077 topu dikti hatasını almaktan oynayamıyorum nalet olsun ya

• Cyberpunk 2077 çıktığı günden bu yana topluluk tarafından bir çok mod çıkarılan bir oyun oldu fakat oyunda yer alan bir güvenlik açığı nedeniyle herhangi bir mod yada başka bir save dosyası(save editörde buna dahil) indirildiğinde mod sahibinin bilgisayarınıza erişme imkanı olduğu için kötü amaçlı yazılım yada benzeri bir güvenlik sorunu oluşturabiliyor.Reddit'te okuduğum bir başlıkta CD Projeckt Red'e durumun bir hafta önce bildirildiği belirtilmiş.Bu nedenle güvenlik açığı düzeltilinceye kadar oyuna herhangi bir mod yada kayıt dosyası indirmemeniz daha iyi olacaktır.Oyunu modlamada kullanılan Cyber Engine Tweaks isimli yazılıma bu doğrultuda bir güncelleme getirilmiş ama açığın resmi olarak düzeltilmediğinden dolayı devamlılığı söz konusu olduğu için düzeltilinceye kadar herhangi bir mod kullanmadan oynamak daha güvenli olacaktır.

https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/l8x32j/psa_cyberpunk_2077_currently_has_a_security/

• quote:

Orijinalden alıntı: CheKD

İlk sayfadaki rehberde "Temel Nitelikler ve Seviye İlerleyişleri" ve "Yetenekler" başlıklarını inceleyin. Bu ikisinde sorularınızı yanıtlayacak bilgiler bulunuyor.

baktım ama ben hala soruma cevap almış değilim. bende yeni yetenekler açılmıyor. buga falan mı girdi nedir anlamadım ki. rehberde de mesela en çok kulandığınız silaha görte yetenek puanı açılır diyor ki bende de öyleydi bi süre fakat şimdilerde bütün gün silah kullanıyorum ama artık hiç yetenek puanı açılmıyor.

Yetenekleri açmak ve geliştirmek için kazanım puanına ihtiyacınız var. Bunu da 3 farklı şekilde edinebilirsiniz: Seviye atlayarak, yetenek ağacına seviye atlatarak, kazanım çipleri bularak

50 seviye olmuşsunuz bu noktaya kadar 100 tane kazanım puanı kazanmışsınızdır.

Her yeteneğin farklı bir seviye ilerleyişi var, rehberdeki Yeteneklerin her birinin başlığında bu tablolar mevcut. Bunlara bakarsanız +1 Kazanım Puanı veren seviyelerin olduğunu görürsünüz. Bu seviyelere ulaştıkça kazanım puanlarınız artar. Bir yetenek ağacında ilerleyebildiğiniz en ileri seviye altında bulunduğu nitelik seviyesi kadardır. Örneğin Kesici Silahlar yetenek ağacındaki seviye ilerlemeniz siz ne kadar Refleksler niteliğine sahipseniz o kadar ilerler. Yani Refleksler 8 diyelim, Kesici Silahlarda 8 seviyeden ileriye gidemez.

Kazanım çiplerini de oyunun dünyasında, yan etkinliklerde bulabilirsiniz.

Size bahsettiğim başlıklarda oyunda seviye ilerleyişini açıklayan ve bu seviye ilerleyişlerinde neler kazanacağınızı gösteren bilgiler mevcut, tekrar dikkatli bir biçimde incelerseniz bu yazdıklarımın daha detaylısına ulaşabilirsiniz.

• quote:

Yetenekleri açmak ve geliştirmek için kazanım puanına ihtiyacınız var. Bunu da 3 farklı şekilde edinebilirsiniz: Seviye atlayarak, yetenek ağacına seviye atlatarak, kazanım çipleri bularak

50 seviye olmuşsunuz bu noktaya kadar 100 tane kazanım puanı kazanmışsınızdır.

Her yeteneğin farklı bir seviye ilerleyişi var, rehberdeki Yeteneklerin her birinin başlığında bu tablolar mevcut. Bunlara bakarsanız +1 Kazanım Puanı veren seviyelerin olduğunu görürsünüz. Bu seviyelere ulaştıkça kazanım puanlarınız artar. Bir yetenek ağacında ilerleyebildiğiniz en ileri seviye altında bulunduğu nitelik seviyesi kadardır. Örneğin Kesici Silahlar yetenek ağacındaki seviye ilerlemeniz siz ne kadar Refleksler niteliğine sahipseniz o kadar ilerler. Yani Refleksler 8 diyelim, Kesici Silahlarda 8 seviyeden ileriye gidemez.

Kazanım çiplerini de oyunun dünyasında, yan etkinliklerde bulabilirsiniz.

Size bahsettiğim başlıklarda oyunda seviye ilerleyişini açıklayan ve bu seviye ilerleyişlerinde neler kazanacağınızı gösteren bilgiler mevcut, tekrar dikkatli bir biçimde incelerseniz bu yazdıklarımın daha detaylısına ulaşabilirsiniz.

Hocam teşekkür ediyorum. baktım tekrardan fakat karışık geldi açıkçası pek anlayamadım. hala açılmayan çok skillim var ve naparsam yapayım skill puanı gelmediğinden dolayı skilleri açamadığım için şaşırdım doğrusu. açıkçası sınırlayıcı yapıda olduğunu da hiç tahmin edemezdim. skyrim gibi sonuna kadar geliştirebilirim bütün yetenekleri açabilirim sanıyordum fakat öyle değilmiş sizin yazdıklarınızdan da anladığım kadarıyla. büyük hayal kırıklığına uğradım. neyse teşekkür ederim

Evet, tüm yetenekleri açmanın yolu yok oyunda ama yetenek dağılımınızdan memnun değilseniz siberkasapların sattığı Tabula E-Rasa eşyasını alarak tüm yetenekleri sıfırlayabilir, kazanım puanlarını yeniden dağıtabilirsiniz.

• quote:

Evet, tüm yetenekleri açmanın yolu yok oyunda ama yetenek dağılımınızdan memnun değilseniz siberkasapların sattığı Tabula E-Rasa eşyasını alarak tüm yetenekleri sıfırlayabilir, kazanım puanlarını yeniden dağıtabilirsiniz.

hakkaten yazıklar olsun ya niye böyle salakça bir karar almış Cdpr aklım almıyor. onca yetenek var açıcak ve üstelik bu kez witcher 3e kıyasla daha özgürce takılabiliyorduk yetenek sekmelerinde ancak gel gelelim sınırlıymış. Oyun bunun böyle olduğunu hiç belli etmedi. Skyrim yada ac tarzı yapsınlar işte sonuna kadar geliştirelim ne sakıncası var ki....aptal cdpr ya her geçengün daha çok düşüyor gözümden.

oyunu bitiririm, one more gig opsiyonu çalışmaz,

görev yaparım bugda kalır,

araba sürerim oyun donar,

oyunu açayım da oynayayım derim oyun topu diker... yazıklar olsun...

neyse hocam tekrardan teşekkürler yardımların için

Oyun yazılımsal olarak neresinden tutsanız elinizde kalıyor hocam. Güzel yaptığı bir çok şeyi de işte bu bozuk olma durumu yüzünden berbat ediyor. Bende %30 da mecburen bırakmak zorunda kaldım yoksa bu haliyle oynayınca insan her adımda sövesi geliyor...

• Arkadaşlar saçmalayın bütün yetenekleri açtıktan sonra ne anlamı var herkes kendine göre build yapıp oynasın diye o şekilde ayarlanıyor bu bütün oyunlarda böyledir. İlla açacağım diyorsan gider trainer kurarsın açarsın hepsini ama o zaman ne zevki kaldı oyunun.

• speedycihan kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle zaten bi yetenekte ustalaşmak üzerine kurulu sistem atıyorum ben hack yapıcam gizli ilerleyecem dersen o dalın yetenek ağacında ilerleiyorsun yoksa çok op olur zaten zevk alamazsın
  • 
Sayfa: önceki 805806807808809
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.