Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
16.312
Cevap
225
Favori
861.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 17 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1615
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 132
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 42 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 56
  • Favoriye Eklediklerim 227
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • JaReD22 (286 mesaj) Winter Is Coming (270 mesaj) Onvious (242 mesaj) Johnny Silverhand (229 mesaj) Tremere117 (215 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12949 mesaj) Mobil (2557 mesaj) Tablet (22 mesaj) Mini (1005 mesaj) Uygulama (429 mesaj)
  • @
94 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber
Giriş
    856 Mesaj

Var hocam bir tane satıcıda görmüştüm. 100000 para istiyor. bir materyal var alıyorsun.

|
    |
    ironmaster17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7776 Mesaj

yani şu oyunda her sıkıntıyı kabul edebilirdim buglar glithcler falan umurumda olmazdı ama rpg öğelerini niye oyundan çıkardınız hikayeye kendim yön vermek isterdim zaten bunu vad etmiştiniz ne oldu da bir anda böyle bir şey çıktı. 

|
    |
  • Yarbay
    6032 Mesaj
    |
    |
  • Yüzbaşı
    856 Mesaj

2 Gün önce inat edip gittigim yer yucca şehri yazıyordu. ben nomad başlangıcı sanmıştım orayı. gitmek basit ama uzun sürüyor.

Haritanın en altında sınır kapısı var. ne yaptıysanız geçemezsiniz. öldürüyorlar direkt. orada sınır duvarından en sol tarafa doğru sürün motorla uzun bir yol en son duvar dağ ile birleşiyor. o dağa tırmanıp duvarın öteki tarafına geçebiliyorsunuz. normalde o çitlerden atlatmıyor oyun. duvarın diğer tarafına geçince duvarın dibinden dibinden tekrar sınır kapısına doğru gidin. çok yaklaşmadan sola doğru yola bağlanın ilerde 4 yol gelecek soldaki kasaba yucca. oraları hep gezdim. dönerkende load atın daha dönüş yolunu bulmadım.

Not sınır kapısındaki tarretleri hacklesenizde yine sıkıyorlar.

|
    |
    bro89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1037 Mesaj
    |
    |
  • Yüzbaşı
    613 Mesaj

Hocam gitmek de mesele değil acikcasi :) hicbir sey yok çünkü :) Bir ada var mesela haritayi acinca solda kaliyo. Gitmek imkansiz normal yollardan. Bilemiyorum dlc icin mi sakliyorlar ama.
    |
    |
    Sezer.E kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    856 Mesaj

Evet hocam bir çok yer var hazır ama yapılmamış. Sanki birşeyler var ama maalesef silinmiş oyundan. Bazı yerlerde belli ediyor abi burada birşeyler olmalı dedigin yerler.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    613 Mesaj

Evet en cok üzüldüğüm de bu zaten. Bozuk para gibi harcamislar hocam oyunu. Duzelecegine dair de umudum kalmadi artik. Bir iki hikaye dlc sini de multiplayer modunu da getirse benim gözümde maalesef bitti hocam oyun.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    856 Mesaj

Ben bu halini de seviyorum. Çünkü altyapısı çok iyi oyunun. Keşke acele etmeselerdi. Bence free dlc ler oyunun asıl haline ulaştırılacak. Sevmeyenler tekrar sevecek. Önümüzdeki sene yine saglam orijinal dlc ler gelecegini tahmin ediyorum. Birde modlarla da çok iyi olur oyun.
    Benim en çok beklentim.
    Araçların çogalması
    Deniz hava taşıtlarının gelmesi
    Yeni bölgeler gelmesi
    Birde ufak tefek özellikler gelse yeter. Ne bileyim bir ugraş vs.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    613 Mesaj

Hocam bu saydıklarıniz gelse oyun yeniden efsane olur zaten. Bazen diyorum adamlar öyle bi seviyeye getirmeli ki kendilerini affetsinler ve iade edenler tekrar alsin oyunu. Çünkü baska sanslari yok diyorum. Bazen de diyorum bu oyun adam olmaz gecti artik o is :)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    856 Mesaj

Firmanın diger oyunları da böyleydi. hep sonradan düzelttiler. Ama ben kesinlikle firmsyı halen seviyorum. Hepimiz, herkes gibi onlarda hata yaptılar ama oyuncu dostu olmaları bile beni kazanıyor. Tüm witcher serisini korsan oynasamda sonradan satın aldım. Cyberpunk u direk satın aldım.
    |
    |
  • Binbaşı
    1416 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sezer.E

Ben bu halini de seviyorum. Çünkü altyapısı çok iyi oyunun. Keşke acele etmeselerdi. Bence free dlc ler oyunun asıl haline ulaştırılacak. Sevmeyenler tekrar sevecek. Önümüzdeki sene yine saglam orijinal dlc ler gelecegini tahmin ediyorum. Birde modlarla da çok iyi olur oyun.
    Benim en çok beklentim.
    Araçların çogalması
    Deniz hava taşıtlarının gelmesi
    Yeni bölgeler gelmesi
    Birde ufak tefek özellikler gelse yeter. Ne bileyim bir ugraş vs.

Firma kendilerine yöneltilen sorularda bir No Mans Sky dönüşü çekmek gibi bir planlarının olmadığını söyledi. Ayrıca açıklama ve özür videolarında da sürekli eski nesil konsollar özelinde konuşmaları, önümüzdeki günlerde odaklarının nereye gideceğini açık açık belirtti. Tamamı ile davalara karşı savunabilmek adına (2 tanesi toplu 13 tanesi bireysel olmak üzere 15 tane dava açıldı) "publicly expressed remorse" kartlarını oynadılar. Yani biz eski nesil konsollar için üzgünüz, düzelteceğiz dediler.

Firmadan kopuşlar başladı, ki gözleri üzerlerine çekmemek için (yine jason abimizin yazısından kaynak) toplu kovmalar gerçekleştirmiyorlar. Ama bu rüzgar dindiği an, firmanın yarısının işten çıkarılacağı haberleri var.

2 yıl boyunca kendileri hakkında kötü konuşturtacak, bütün yatırımcıların elini eteğini çektiği, 1 kuruş kazandırmayacak, hatta geliştirme giderleri dolayısı ile cepten para çıkarttıracak bir yapıma öyle aman aman içerik ekleyeceklerini çok büyük bir kesim beklemiyor.

Oyun küçük, olaylar sümen altı edilecek kıvamda olsaydı belki... Ama şu anda hiç bir çalışanın Cyberpunk'a dokunmak istemediği söyleniyor. Konsol versiyonları baştan yazılıyor.

Şayet bir mucize olur da, eksik içerikler, çıkarılan elementler oyuna konursa kesinlikle 2-3 yıldan aşağısı paklamaz. Bu yılın sonuna kadar konsollarla uğraşacaklarını açık açık belirttiler. 2021 sonuna kadar olan rotasyonlarında sadece 1 tane free dlc var !

Beklentilerinizi öyle büyük tutmayın. Firma skalasını olabildiğince küçültüp, bu enkazdan olabildiğince hızlı kurtulmaya bakacak. Çünkü Cyberpunk ilk bir kaç haftasına sattı etti bitti. Witcher dönemlerini örnek gösterebileceklere istinaden, o zamanalar hisseler halka açık değildi.

Yani fimanın yerel bütçesi artık pek çok kişiye-firmaya-bankaya bağlı. Öyle hadi bu oyuna müthiş bir alt şehir ekleyelim, haritayı büyütelim deyip yapamazlar. Bu kadar teraneden sonra gözler daha da üzerlerinde olduğundan, her hangi bir geliştirme-ekleme sürecinde çok fazla kişiden izin almak zorunda kalacaklar.

Oyunun 2018 versiyonunu bekleyenler hayal kırıklığına uğrar (ki fake bir demo olduğunu itiraf ettiler). Buglar düzeltilir, fizik sistemi elden geçirilir, bozuk görevler yumuşatılır, o kadar. Bir kaç tane 3-5 saatlik free dlc gelir.

Daha bu oyunun kaynaklarını deli gibi akıttıkları Multiplayer kısmı var, ki yatırımcılar bayağı sorguluyor ve bekliyor. Onu da halletmeleri lazım. Daha oranın heistler var, görevleri var, social hubları var... Öhööö var oğlu var. 400-500 morali bozuk, evinden başını çıkartamayan geliştiricinin altından kalkabileceği iş değil.

Rockstar bile GTA ve RDR'nin online kısımlarını 1'er yıl ara ile anca sürüne sürüne getirebildi, o da çok sonradan toparlandı. 3000 kişilik ekipten bahsediyoruz.

Matematik yanılmaz. Bu saatten sonra bu oyunda yapılacak bir şey kalmadı. Hikayeyi mi baştan yazacaklar ? Jackie ile olan montajı mı komple oynanabilir hale getirecekler ? Tek tek her lifepath'e gidip 10'ar saat girizgah mı ekleyecekler ? Her bir npc'ye yapay zeka mı yazacaklar ? Loot sistemini mi baştan değiştirecekler ? Çetelerin etkileşimini mi yazacaklar ? Girilemeyen yerleri mi modelleyecekler ? Multiplayer mı çıkaracaklar ? Bugları mı düzeltecekler ? Giyisi-transmog sistemi mi getirecekler ? Yan görevleri mi dallayıp budaklayacaklar ? Araç özelleştirmeyi mi ekleyecekler ? Gerçek bir RPG sistemi mi ekleyecekler ? Karakteri oluşturduktan sonra da özelleştirmeye imkan tanıyan çeşitli özelleştirme merkezleri mi ekleyecekler ? Uçan arabaları geri mi getirecekler ? Duvardan yürümeyi geri mi getirecekler ? TPS sinematik kamera opsiyonunu geri mi getirecekler ? İm-kan-sız ! Hele ki bu kadar yerin dibine gömüldükleri bir anda im-kan-sız ötesi ! Firmanın Witcher döneminde çalışan asıl yönetici ekibin-geliştiricilerin yarısından fazlası artık firmada yok.

Ki kendileri de bunu bildiği için, direkt konsol versiyonları üzerinden pişmanlıklarını ve sözde üzgün oldukları söylemlerini gerçekleştirdiler. PC versiyonunu uçuracaz kaçıracaz demediler. Gurur duyuyoruz o tamamdır dediler :)) O yüzden beklemeyiniz bir şey efenim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 20 Ocak 2021; 19:51:1 >

• Yüzbaşı
    856 Mesaj

Hocam eline bilgine saglık çok teşekkür ederim. Çok iyi bilgilendirdin. Yazını okudum ve sustum kaldım o kadar iyi konuşmuşsunki. Ben mesela en azından her karakterle oynar 3 farklı hikayeye giderim diyordum. Ama sadece boyama bir fark varmış ona çok üzülmüştüm.

No mans sky demişken ilk çıktıgından beri oynadım onuda 300 saati geçmiştir. Her güncellemede dahada güzel oluyordu oyun. Çünkü temeli güzeldi. Cyberpunk temelinde çok güzel bence ama aceleden ve tecrübesizlikmi para hırsımı ne derken üstüne inşaa ettikleri şey çok eksik. Kapısı olmayan yere balkon koymak gibi.

Tekrardan degerli bilgilerin için teşekkür ederim. Her konuyu böyle sohbet etmek istedim seninle. 👍
    |
    |
    Antikaruh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    678 Mesaj

Benim oyunda en takıldığım nokta yetenek ağacı. Kapı açıcan teknik yetersiz. Araba çalıcan güç yetersiz. Ondan da olsun bundan da olsun derken hiç bir özelliğimi tam yapamadım diye üzülürken bir bakmışsın çatışmalarda tanrı moduna girmişsin.

Bir de 2077'de içten yanmalı hantal motorlu araçlar. Şehirde çok fazla kırmızı renk var ve hiç bir şekilde keşif hissi de uyandırmıyor.

Diğer eksiklikleri herkes yazmış zaten.

|
    |
  • Yarbay
    8818 Mesaj

Güzel yazmışsınız hocam, bu saatten sonra kırk fırın ekmek yemeleri lazım.

Ya baştan yapacaklar çoğu şeyi ve ya da "remaster - enhanced edition" çıkaracaklar, ki ikisi de çok zor dediğiniz gibi.

|
    |
    Antikaruh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Emekli Yönetici
    12280 Mesaj

Bu kanal kaliteli eleştirel kolajlar hazırlıyor. En son Cyberpunk videosu:

Edit. zaten paylaşılmış kusura bakmayın.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Yüzbaşı
    613 Mesaj

Hocam bunu izleyen adam cyberpunk dan nefret eder. Ben cdpr fanlarindan olduğum halde inanin tiksindim 😀

Adam bir de cdpr i kendi silahiyla vurmus. Kendi yorumu hic yok. Yapacaz deyip yapmadıkları ne varsa tokat gibi yapistirmis yüzlerine :)
    |
    |
    XanthiN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5537 Mesaj
    Eğer bu oyun patchlerle toparlanmazsa ben cdprnin gelecekte microsofta satılacağını düşünmekteyim.
    Bir oyun firmayı ne hale soktu.
    Hikayesi olsun müzikleri olsun çok güzel ancak optimize ve buglar bunların önüne geçiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    6699 Mesaj

Cyberpunk 2077 gündemde kalmaya bir süre daha devam eder çünkü hem bu dönem oyun dünyasında üzerine konuşabilecek fazla bir büyük yapım yok hemde oyundan beklenti çok büyük olup bu beklentiyi karşılayamadığı için arka planda yaşanılanları ve diğer detayları gün geçtikçe duymaya devam ederiz.Oyun çıkalı nerdeyse 1.5 ay olmuş ve Steam'den baktığımda halen 50-60K civarı oyuncu oynuyor.Oyunu bitireli epey olsada son yayınladıkları videoya göre bir kaç güne kadar güncelleme gelmesi lazım her ne kadar güncellemeden beklentim yüksek olmasada tekrar bir yükleyip durumuna bakacağım.

Cyberpunk 2077 sonrasında bu türün bence en iyi örneği olan Deus Ex'in 2016 da çıkan son oyunu Mankind Divided'e başladım.Oyun çıkalı epey olsada oyunda çok fazla diyalog,notlar ve ilerleyişi etkileyen tercihler olduğu için Türkçe yamasını bekledim.Açıkcası Cyberpunk 2077 de CD Projekt'in amacı en iyi oyunu yapmak yerine esinledikleri Deus Ex gibi bir oyun yapmak olsaydı bence işleri daha kolay olurdu.Belki Night City kadar büyük bir şehirde geçmiyor belki araç kullanamıyoruz ama oynanışsa oynanış,görsellikse görsellik oyunda hepsi var.Şehrin büyük olmasından çok içini doldurmak daha önemli,Mankind Divided her ne kadar Cyberpunk gibi çıkışta bazı sorunları olsada 2016 da çıkmasına rağmen karşımıza bitmiş bir oyun olarak çıkmıştı.Üstelik çok daha düşük bir bütçeyle bunu yapabildilerse Cyberpunk'ın daha iyisini yapabilecek potansiyeli vardı ama bu potansiyeli farklı yerlerde kullanmayı tercih etmişler.Hatalar vs belki düzelir ama oynanıştaki temel sorunların ve eksikliklerin ne kadar güncelleme gelirse gelsin düzeleceğini pek sanmıyorum. 

|
    |

• Yarbay
    3659 Mesaj

Dün akşam tekrardan oyuna girdim ve oyunu sildim. Görüşmemek üzere Cyberpunk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Tolga -- 22 Ocak 2021; 11:48:5 >
    |
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,938
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.