Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber (759. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.859
Cevap
210
Favori
1.058.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 757758759760761
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir yan görev bug girdi düzelmiyor bir türlü sorun sandra aradı dedi databank bul dedigi yere gidiyorum ama o dedigi yerde yok databank internetde baktım reddit felan yazmışlar bir kaç kişi bug girmiş ama consol kullanarak yani hile o istenen belegi invertory eklemişler

• Bu İlerleyiş Çiplerini nasıl kullanıyoruz? Sanırım Skill puanı kazanmamızı sağlıyor fakat ne şekilde kullanıldığını veya aktif edildiğini çözemedim bi türlü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun tam olarak bitmemiş aslında temizinden bu oyunun performans, optmizasyon, glitch ve buglarının minimuma indirgenmesi ve oyunda vad ettikleri özelliklerin olması için bir 6-7 ay daha ertelenmesi gerekiyormuş onu anladık valla beni en çok üzen rpg elementlerinin olmaması oldu buglar glitchler bir şekilde gider ama işte rpg yoksa bende olay bitiyor. işin ilginç yanı bu oyunun ilk çıkış tarihi nisan 2020 idi neye güvenerek bu tarih paylaşıldı bunca ertelemeye rağmen niye bu kadar sorunlu bir yapım çıktı anlamak güç.

birde bu oyunu rdr2 ile kıyaslamayın genele söylüyorum rockstar ile cdpr aynı büyüklükte mi cdpr'da şu oyunu yapan kişi sayısı 500 falan yani rdr'de bu rakam daha da fazla 2000 3000 kişi falan geçen twitterda görmüştüm birisi bunu analiz etmiş. enis'de son videoda bundan bahsediyordu multiplayer kanalında, rdr2 kalitesinde bir yapım beklemiyordum gerçi oynamadım rdr2'yi ama oynayanlardan nasıl bir yapım olduğu belli oluyor. açık dünya denilince zaten rockstar bu işin piri.

cdpr'a kızdığım nokta vad edilen çoğu şeyi (sırf yetiştirebilmek için veya oyunda teknik sıkıntılara da yol açmış olabilir bilemeyeceğim bu durumu) kaldırmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 22 Aralık 2020; 16:34:26 >

• psycho90 kullanıcısına yanıt

Çip hangi yeteneğin ise o yeteneğin seviye ilerlemesine direk 500 XP ekliyor. Ben bulduklarımı genelde haritadaki Fiili Saldırılarda buldum, o olaylarda daha sık karşılaşma ihtimali var gibi.

• The Smoke Of Many Fires kullanıcısına yanıt

Oyuna biraz zaman ayırıp da hâlâ şu eksik bu eksik demeyelim artık. O oyunun ilk 20-30 saatinde yaptığımız işti. Fark ettik ki çoğu şeye başlamışlar, niyetlenmişler ve başlangıç seviyesinde bırakmışlar. Oyun tamamlanmamış. Görevleri önceden tamamlayıp kalanları sonra yaparız mı demişler, yoksa söz verdikleri tarihe yetiştirmek için önce görevleri bitirelim sonra kalanını toparlarız bari mi demişler bilinmez. Oyunda eksik yok, oyunda olmayan mekanikler var. Yani oyunun eksikleri, oyunun sahip olduklarından da fazla. Artısı eksisi yazıyoruz ya değerlendirirken, eksileri ve eksiklikleri yazmakla bitmez. Bu oyunu bir sebepten ötürü bitirmeden yayınlamışlar, başka açıklaması yok. Oyunun %30'u-%40'ı yok. Gözümüzden kaçmış durumu değil bu. Yok, yapmamışlar yani. Oyunda 110 saatim var, beş gün önce level 50 oldum, iki skill 20'de. Oynuyorum ama ne beklediğimiz ne umduğumuz ne de oyun yapmaktan anlayan herhangi bir firmaya yakışır bir oyun değil bu. Oyundaki polis olayı skandal. Şurası eksik burası eksik demeyeceğim, oyuna polis eklemeye başlayıp sonra başka şeylere yönelmişler orası öyle kalmış. Yerde item var gösteriyor alamıyorsun. Yerde çanta var gösteriyor alamıyorsun. Early access ve oyun tecrübesi olmayan bir firma tarafından yapılan bir oyunda görseniz kabulleneceğiniz şeyler bunlar.

İnsan bu oyunu piyasaya sürmeye utanır. Çıkıyor derken ertelenmiş bir oyun böyle olamaz. O kadar reklam, o kadar oyun içi görüntü, o kadar yüksek oynama sonrası böyle bir ürün ortaya çıkamaz. Bir olmadan ikiye geçemezsiniz, üç olmadan dörde atlayamazsınız. Temeli sağlam atmadan, iskeleti düzgün oturtmadan oyun çıkarmak müşteriye hakarettir, ayıptır. Arada geçmiş mesajlara denk geliyorum Reddit'te. Neler yazmışız, neler yazmışlar. Ne beklemişiz ne bulmuşuz. Bizi en çok üzenler, en çok zarar verenler en çok sevdiklerimiz olur. Burada zamanında CDPR'yi nikâhına alacak arkadaşların bu konuda daha çok yıkılması gerekiyor. Ben her zaman tarafsız gözle bakılmasını söyledim. Eleştirenler de dengeyi oturtamayıp suçladı, iki ilgi görmek için aşağılık tipler aynı şeyleri yazıp çizdi. Sevenler de hastalıklı bir şekilde eksiklikleri dile getirildiğinde ama şöyle artısı var diye savundu. Bir yanlış bir başka yanlışla doğrulanmaz ama bir yanlış da bir başka doğruyla göz ardı edilmez. Ancak tolere edilebilir. Bizim, yani oyunu oynayanların da yaptığı bu zaten.

Oyunun tam olmuş tek bir yönü var. O da görevleri. Yan görevler çok kaliteli, Jefferson ile eşinin bir görevi var, oradan ek paket çıkar. Oynadığım oyunlarda en iyi yan görev olan oyun bu.

Edit: 110 da değilmiş, 120 saat olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 22 Aralık 2020; 16:34:48 >

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

+1 mantıklı eleştirilere kimse bir şey demiyor zaten. oyunda umduğunu bulamayan take2 fanboyu işi eleştiri boyutundan aşırıp olayı trollüğe ceviriyor. bunlara cevap verince de oyunu savunuyor oluyoruz. hayır ilk günden beridir söylüyorum oyun iyi mi iyi, hikayesi başarılı mı başarılı, görsel olarak tatmin ediyor mu ediyor.. ama bunun yanında eksikler de fazla mesela rpg olayını yapamamışlar, hem ai de hem de scriptlerde sorun var zibilyon tane bug/glitch vs var.

burada her gün trollük yapanların büyük çoğunluğu ya konsol kullanıcıları ya da 3-4 senelik donanıma sahip kişiler genelde. umduğunu bulamayıp trollüğe başlıyorlar.

witcher de böyle çıktı ortalığı yaygaraya cevirdiler böyle oyun mu olur bunun neresi rpg vs diye. cdpr hepsini teker teker susturdu. yine susturacaktır.

bu adamlar her yıl copy paste oyun çıkarmıyor önlerinde uzun zamanları var elbet teker teker düzeltecekler.

bahsettiğin malüm üyeyi biliyorum. geçen hafta korsan mı kullanıyorsun diye sorduklarında hayır steamden aldım oynuyorum diyordu, dün ise korsan indirdim sorunsuz oynuyorum demiş. bu üye günde 3-4 kere buraya gelip gta rdr güzellemesi yapıyor + puan alabilmek için. tartışma çıkartıp ortadan kayboluyor.

melasa bu da farklı bir üye bunun farklı bir üyenin yan hesabı olduğuna eminim ama kanıtlayamam :) bunun tek amacı trollük ve sadece 24 saat genel uzaklaştırma almış... aslında olması gereken 90 gün bölüm uzaklaştırması.

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber

• quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

+1 mantıklı eleştirilere kimse bir şey demiyor zaten. oyunda umduğunu bulamayan take2 fanboyu işi eleştiri boyutundan aşırıp olayı trollüğe ceviriyor. bunlara cevap verince de oyunu savunuyor oluyoruz. hayır ilk günden beridir söylüyorum oyun iyi mi iyi, hikayesi başarılı mı başarılı, görsel olarak tatmin ediyor mu ediyor.. ama bunun yanında eksikler de fazla mesela rpg olayını yapamamışlar, hem ai de hem de scriptlerde sorun var zibilyon tane bug/glitch vs var.

burada her gün trollük yapanların büyük çoğunluğu ya konsol kullanıcıları ya da 3-4 senelik donanıma sahip kişiler genelde. umduğunu bulamayıp trollüğe başlıyorlar.

witcher de böyle çıktı ortalığı yaygaraya cevirdiler böyle oyun mu olur bunun neresi rpg vs diye. cdpr hepsini teker teker susturdu. yine susturacaktır.

bu adamlar her yıl copy paste oyun çıkarmıyor önlerinde uzun zamanları var elbet teker teker düzeltecekler.

bahsettiğin malüm üyeyi biliyorum. geçen hafta korsan mı kullanıyorsun diye sorduklarında hayır steamden aldım oynuyorum diyordu, dün ise korsan indirdim sorunsuz oynuyorum demiş. bu üye günde 3-4 kere buraya gelip gta rdr güzellemesi yapıyor + puan alabilmek için. tartışma çıkartıp ortadan kayboluyor.

melasa bu da farklı bir üye bunun farklı bir üyenin yan hesabı olduğuna eminim ama kanıtlayamam :) bunun tek amacı trollük ve sadece 24 saat genel uzaklaştırma almış... aslında olması gereken 90 gün bölüm uzaklaştırması.

aynen öyle biz bu oyunun savunuyoruz diye her şeyini çok begendik sananlar var aksine bizde söylüyoruz eksikleri ama burada 3-5 kişilik hayatsız troll tayfası inatla gelip aynı şeyleri yazmaya devam ediyor.

• Nicholai Hel kullanıcısına yanıt
    Evet, buglar, optimizasyon düzelirse efsane olur diyen insanlar var ama dediğiniz gibi oyunda yapılmaya niyetlenmiş ama yapılmamış o kadar çok şey var ki ancak oyunu baştan yazdılar denilecek kadar büyük güncellemeler alırsa efsane olur denilebilir, bu da çok mümkün değil zaten. Çok iyi olması yeterli değildi bu olmayan şeylerin, standart düzeyinde olsalar bile bu oyun bu kadar eksik hissettirmezdi, kimse bu kadar yerden yere vuruyor olmazdı. Benim yaptığım işlerde yaptığım gibi temeli doğru düzgün atmadan oyunu inşa etmişler, yalnız ben sadece bir insanım ama bahsettiğimiz şey yüzlerce çalışanı olan bir şirket.

Mekan tasarımları, oynanıştaki esneklik, parkur, gizlilik (mekana giriş, çıkış yollarının bir hayli fazla olması, netrunnerlık kabiliyeti), yan görevler ve ana görevlerin kalitesi benim için oyunu kurtarıyor. Özellikle yan görevlere laf eden çarpılır. Hep aynı şeyleri yapıyoruz diyenler vardı, çok komik gelmişti bana. Gigler evet öyle ama ek işlerin hepsi aynı diyenler sanırım diyalogların hepsini geçerek oynuyor. Sırf yan görevleri tekrar yapmak için bile ileride tekrar oynarım oyunu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• The Smoke Of Many Fires kullanıcısına yanıt

Bu oyundaki yan görevleri, bir başka oyunun dinamiğine uyarlayarak herhangi bir oyuna koyabilirsiniz, sırıtmaz. Bu görevleri yapabilen firmanın böylesine basit hataları yapması, gözden kaçırması mümkün değil zaten. Oyunun bir kısmına bakıyorsunuz, üzerine sağlam düşünülmüş, en zor kotarılacak kısımları layıkıyla becermiş. Ama bir kısmı yok. Yok yani. Olmaması kabul edilemez şeyler var. Yazayım desem buradan köye yol olur.

Son günlerde en çok canımı sıkan olay şu; bazı yerlerde ölüyorum. Ölüyorum ya, direkt 0 hp. Bir şeyler hasar veriyor. Duvar kenarları, araba kaputları, çatılar, üst üste yığılmış tekerlekler, düdüklü tencere, bisiklet pompası, 32'li tuvalet kâğıdı. Ben ki çeteleri dize getirmiş, headshot ile 160 bin hasar indiren, dosta korku düşmana güven veren, hobi olarak kemik kırıp krom çatlatan ve karakter yaratma ekranında tenasül organını da büyük seçmiş biriyim, yan yana iki ağaç görünce tırsıyorum. Kesin beni öldürmeye çalışacaklar diye çekiniyorum.

Çünkü bir kere üzerime ağaç düştü, öldüm.

Edit: Bir de silahın kaybolması beni çok üzüyor. Tam savaşın ortasında silah değiştirdim diye beni cezalandıran oyun, elimde silah varmış gibi yapmama vesile oldu. Çete yemedi tabiî, çete yemez. Çeteler öyle çocukken elimizde silah varmış da tetiğe basıyormuş gibi dıkşın dıkşın yapmamızı hoşgörüyle karşılamaz. Bunu komik bulmaz. Çetelerden ve zararlı maddelerden uzak durun çocuklar.

Koyun işinde iyi para var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicholai Hel -- 22 Aralık 2020; 18:56:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

Malum elemanlardan birine baktım 4 gün çizilmiş :) Ben de diyorum 2 gündür niye 20şer tane mesaj atmamış. Eleman gidince konu popülerden düştü valla gözükmüyor popüler konulardaCyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber 

• Gwynbleidd. kullanıcısına yanıt
    buradabahsediyor dostum
  • Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber

Kral hatunCyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber 

• Şimdi. Oyunu 65 saatlerde yaya yaya relax şekilde keyfini çıkararak bitirdim. Şu an haritayı toparlıyorum 80 saatlerdeyim.

Şimdi bu oyunu çoğu kişi çoğunluğu ergen olmak üzere GTA gibi veya biraz aklı başında olanlar da tam bir RPG bekledi. Ama ikisi de olmayacaktı zaten. (Ha o bug dolu videoların alayı GTA beklentisini bulamamış ergenlerin sinirlerini çıkarma yöntemidir tam olarak. Aklı başında adam o buglarla video mideo uğraşmaz manyak mıdır nedir) Neyse, CDPR zaten böyle bir şey demedi. Ha ben CDPR'ı savunmuyorum banane yahu para mı veriyorlar bana? yok. Ben gördüğümü söyleyeceğim burada.

Öncelikle bende bu başlıkta atılan o saçma sapan bugların hiçbiri olmadı. Net. Hiçbiri. Bir tek Johnny'nin sigarası havada kaldı habire. O kadar. Oyunda eksik bulduklarım neler;

Minimap. Bu ne saçma sapan şeydir. Dibine kadar zoom yapmış, sürerken zoom out yapsana be adam. Sürekli yolları kaçırdım.

Yapay zeka. Malum. Kötü. CDPR'a yakışmaz. Büyük sorunlu.

Polislerin spawn olması, arkanı döndüğünde arabaların gidip gelmesi vs.

HDR. Rezalet. Çok kötü. O punchy renklerin HDR çıkması gerekirken düşük renk aralıklı SDR'da daha çok çıkıyor. Acil düzelmeli.

Menü. Çok kötü. Karışık. Göz yorucu.

Sürekli aynı notların çıkması. Oku oku aynı notlar. Neden yaptınız yahu bunu.

Kendi gölgemiz. Ya bütün immersion'ı mahvediyorsun be kardeşim. Kaldır bari kendi gölgemiz olmasın. O ne salak saçma bir animasyon.

Görevlerdeki ufak tefek buglar, ilerlemeyi engelleyici. Reload edince düzeldi bunlar düzeltilir zaten.

Oyun çok kolay. Yok yani Witcher'a bakıyorsun buna bakıyorsun. En zorda başladım ama yok böyle bir şey hack'i fulleyince zaten gelene geçene kısa devre yap geç. Mal mal bakıyorlar zaten. Sibersaykolar az zorlasa bari dedim de. Yok. Cacık zorluk. Ama siberpsikozdu sanırım o yetenek çok keyifli.

Başka ne eksi olabilir düşünüyorum düşünüyorum. Ha mesela Lifepath. Yani ben sizin gibi deliler gibi beklentide olmadım bu oyunda. Lifepath filan öyle çok izlediğim şeyler değildi videolarda. Aman şöyle başlarım sonra böyle başlarım falan filan fetişim yoktu gelsin oynarız dedik. Detaylarını bilmiyordum lifepath'in. Ama ona rağmen oyunun başında bize sunduğu o 3'lü seçim kısmında okuduklarım bana "vay arkadaş demek tamamen farklı oynayacaz" dedirtmişti. Burada patladı. O lifepath ufak bir path sadece. Lightpath. Kandırmışlar orada.

Şimdi gelelim artılara:

Senaryo. Müthiş güzel. CDPR level senaryo.

Sunum. Yapılmış en iyisi diyebilirim. O animasyonlar, o gelişen olaylar. görev kurgusu. Diyaloglar. Muhteşem.

Oyunun dünyası. İnanılmaz seviyede detaylı. Her yerde easter var. Her yerde bir sürpriz var.

Sesler. Silah sesleri, seslendirmeler, ambiyans sesleri ve müzikler efsanevi. Dolby Atmos desteği harika.

Diyaloglar, mesajlar, lore hepsi çok çok üst seviye. Witcher işte zaten burada kendini hatırlatıyor.

Ve grafikler. Bu oyunun grafikleri RTX ile birlikte şu ana kadar yapılmış en teknik grafikler. Kaplamalar, modellemeler, vuruş hissi, fizikler muhteşem. Dağılmalar parçalanmalar çok iyi. RTX ise işi çılgın boyutlara taşımış. Sayko seviye RTX Global illumination'ı ışın izleme desteğiyle size sunuyor. Ambient occlusion'ı ışın izleme ile yapıyor. İnanılmaz bir fotorealizm var. Ve ray tracing gölgeler. Yok kimse bahsetmiyor bunlardan burada. Oyundaki RT gölgeleri kaç kişi takdir etti acaba çok merak ediyorum. Bunlar grafik dünyasında devrim. Ray tracing gölgeler ile uzaktaki cisimlerin gölgeleri dağılırken yakındaki cisimlerin gölgeleri net kalıyor. Aynı gerçekteki gibi. RT gölge kapalı iken bütün gölgeler sanki cisimler aynı uzaklıktaymışçasına aynı netlikte çizilirken ray tracing açıldığında işte bunu hesaplayarak çiziyor gölgeleri. Örneğini vereyim:

RT Gölge kapalı. Benim gölgemle arkada uzaktaki direğin gölgesi aynı netlikte.

RT Açık. Arkadaki direğin gölgesi dağılıyor. Çünkü uzakta.

Ve bunu bütün şehirdeki gölgelerde, en küçük cismin gölgesinden, dibinizdeki binanın gölgesinin net yansıyıp, ta uzaktaki koca binanın gölgesinin yolunuzun üstünde homojen ve soft dağılmasına kadar görmek büyük gerçekçilik katıyor. Bu büyük devrim grafik dünyasında.

RT Yansımalar malumunuz çok başarılı zaten uzun süredir kullanılan teknik. Kendi yansımamız da olsaymış dedim bir tek. O eksik kalmış. Olsun diyelim.

Sonuç olarak oyun teknik olarak hiçbir oyunun ulaşamadığı bir seviyede. Evet buglar var. BEnde olmadı tekrar diyeyim. Ama var demek ki bu kadar tantana çıkmış.

Oyuna olan saldırıların çok büyük yüzdesi sürü psikolojisi şu anda o da ortada. Aha bu kadar boklandı demek trend buymuş hadi yardıralım. Yoksa size en hatasız oyunların bile buglarla dolu komik komik videolarını buraya yığarız isterseniz sorun değil. Bug bulmak isteyene bug her oyunda dolu komiği sinir bozanı aptalcası vs. dolu hepsinde. Bu boklamaların çoğunluğu zaten konsolculardan. Abov ne yardırmalar neler neler. Haklı mıdırlar değil midirler bilemem umrumda da değil. Ben kendi oyunuma bakarım deneyimime bakarım. Konsolu onlar tercih etmiş onlar önüne ne verilirse takılacak artık. Herkesin kendine şansı. PC'de de Fifa 21 NBA 2K21 next gen değil biz ağlıyor muyuz yok. Size de CP piyangosu çıktı güle güle kullanın. PC'de oyun efsanevi bir derecede o kadarını biliyorum.

Ha CP'de buglar diğer oyunlardan daha fazla mıdır öyledir. Peki yılın oyunu mu? eh ortada başka oyun olmadığı için tabii ki yılın oyunu. 2021'de ben henüz öyle kendini gösterecek oyun göremiyorum. Bakalım ne olacak. Ama bu sene Witcher 3 çıkmış olsaydı CP 2077'nin en ufak şansı olmazdı tabii ki öyle diyeyim.

Velhasıl oyun benim beklediğimi fazlasıyla verdi. Neden çünkü saçma sapan beklentilere girmedim. Ve sonuçtan çok memnunum. CDPR büyük amatörlük yaptığı şeyler olmuş o bir gerçek. Yukarıda saydım. Ama en son çantayı toplayıp oyunu uninstall edeceğim zaman diyeceğim şey "iyi ki yapmışsınız" olacak.

Ekleme: Ha ayrıca TLOU 2 çöpüne değineyim ki zamanında kendi konusunda da değindik. Bu oyuna çöp dememin sebebi bu oyunun azılı fanı olmam zaten. Bu oyun ilk oyuna yapılmış hakarettir. Sadece teknik kısımdan başarılı olduğu için grafikten başka bir şey bilmeyenler hunharca savundu. TAbii diğerleri de ruhunu sony'ye satmış ne idüğü belirsiz ne amacı olduğunu çözemediğim insanlar. TLOU 2 insanların cinsel tercihine koskoca harika bir senaryolu IP'yi kurban etmiş garabettir. TLOU 2'de kendi kendine gelin güvey olmuş bir cinsellik saldırganlığı vardı. Biz karşı çıkınca da akılsızlar hemen homofobik bilmemne dedi. Lan ne alakası var? Bak mesela buyrun gelin. Cyberpunk 2077'de bunlar yok mu? Neler neler var değil mi. Vibratörler donlar neler neler. Bulan yakaladığını götürüyor cinsiyet filan farketmeksizin. Peki kardeşim, bu oyunda buna takılan, buna söven, bu konuda şikayet eden kimseyi gördün mü? Üç beş. Maksimum. Şimdi otur şapkanı koy önüne de düşün, TLOU2'ye bu kadar tepki yağarken CP 2077'de neden kimse bir şey demedi? Çünkü CP2077 bu işi saldırganca değil "bir detay" olarak yaptı. Şirince yaptı. Kimseyi dürtüklemeden yaptı. Renk katsın diye yaptı. İşte bunu o kafana sokabildiğin zaman, bizim homofobik değil de TLOU 2'nin neden çöp olduğunu anlayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 22 Aralık 2020; 19:31:5 >

• CheKD kullanıcısına yanıt

Ha direkt xp ekleniyor yani bizim ekstradan bir şey yapmamıza gerek yok, tamamdır çok sağol hocam Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sicili Temiz Adam S kullanıcısına yanıt

İsminizi içerikte belirtmemişsiniz ama raporda tam isminiz yazıyor. Bu tür paylaşımlar kimi hassas ruhları daha da ağır etkileyerek yeni bir başlangıç yapılmasına engel olur. Kaldırın ya da sansürleyin.

Her kişi kendinden sorumludur ve her insan özeldir. Kimseye bir şey ispat etmenize gerek yok. Buradaki insanları mükemmel sanmayın. Sizden iyi de saymayın. Umumî ortamda ağzını toparlayamayan ebleklere özelden kanun maddesi ve yaptığım işlemlerin ekran görüntüsünü paylaştığımda "Abi kekemeyim, abi annem babam beni öldürür, abi maddi durumum çok kötü o yüzden eğlence olsun diye yazıyorum, abi işe giremem." diyen dört tane maymun forumdaşımız var. Bu zamana kadar profesyonel yardım almamış olmaları, profesyonel yardıma ihtiyaç duymadıkları anlamına gelmez. Genelde de psikolojik yardıma ihtiyaç duyan insanları bu hâle getiren psikolojisi bozuk insanlar vardır.

Ayrıca psikanaliz bulunduğundan beri hiçbirimiz normal değiliz.

• Sicili Temiz Adam S kullanıcısına yanıt

rapor olayı umurumda değil

merak edip etmemem önemli değil kanıt var ise yolla özelden. google cache den felan bulursun mutlaka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 22 Aralık 2020; 19:34:16 >
  • Arkadaşlar oyundaki textureların geç yüklenmesine hala bir çözüm yok mu ? :/
  • Hocam hdd mi kullanıyorsunuz? Ben ssd ile hiç sorun yaşamadım.
  • 
Sayfa: önceki 757758759760761
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.