Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber (599. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.859
Cevap
210
Favori
1.058.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidianın çıkardığı 460.79 kodlu sürücüsünğ indirirseniz düzeliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bir mekana çökerken güvenlik kameralarını sızıp o kameraları etkisizleştirmek için hangi özelliği kullanmam lazım sp yi neye yatırayım. Birde geçen bir mekana girdim çatışıyorum sürekli ısınıyor diye bir yazı çıkıyor bir şeyler doluyor o süre zarfında sonra yanıyorum bu nedir nasıl önlenir ?

• Ön inceleme puanlarında herkes 100 puanları yapıştırıp geçerken kral çıplak diyen, 60 veren bir site vardı. Saygı duydum adamlara, şu çıkan haliyle tam hak ettiği puanı vermişler.

25 saati devirdim oyunda. Oyunu sıfıra yakın bir beklentiyle sadece atmosferi yaşamak için almıştım, o da belli bir saate kadar götürdü. Bir süredir bitse de gitsek modunda takılıyorum, sevmiyorum başladığım oyunu yarıda bırakmayı.

Tüm sorunları çözseler de tavanı 80 puanı geçmez. Çünkü oyunu oturup baştan yazmadıkları sürece çok çok optimizasyon, grafik iyileştirmesi ve bug'lardan arındırma yapabilirler.

Şu oyunu sessiz sedasız çıkarsalar şimdi herkes ikinci oyunu bekliyor olurdu ama onlar ortalığı ayağa kaldırarak tek atımlık kurşunlarıyla parayı vurmayı tercih ettiler. Şimdi bir taraflarını parçalayıp bu oyunu düzeltseler de üzerine daha sağlam bir oyun çıkarsalar da herkes önyargıyla yaklaşacak.

İyi denemeydi, yazık oldu.

• The Smoke Of Many Fires kullanıcısına yanıt
    Nerden ulaşabilirim hocam gtx1650 biraz yabancıyım bu konulara
  • Nvidianın sitesinde geforce experience uygulamasını indirin, kurduktan sonra uygulama ana sayfasında görürsünüz zaten indirilecek yeri

• quote:

Orijinalden alıntı: Daante

Beyler bir mekana çökerken güvenlik kameralarını sızıp o kameraları etkisizleştirmek için hangi özelliği kullanmam lazım sp yi neye yatırayım. Birde geçen bir mekana girdim çatışıyorum sürekli ısınıyor diye bir yazı çıkıyor bir şeyler doluyor o süre zarfında sonra yanıyorum bu nedir nasıl önlenir ?

Birisi sizi hackleyip yakıyor. Aynı sizin başkalarını hacklemeniz gibi.

Karakter geliştirmede sizi hacklemeye çalışanları haritada gösteren bir özellik var (Zeka kısmında) onu açarsanız o sizi yakan arkadaşı mini haritadan görüp gidip öldürebilirsiniz. Önlemenin başka bir yolu var mı bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkür ederim hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daante

tamamdır hocam sağ olasın bende klavye+mouse oynuyorum deneyeceğim verdiğiniz ayarları. Sadece oyun içinden verdiğiniz ayarları yapsak yeter mi ? Nvidia tarafında da mı ayarı yapmamız lazım görselde paylaştığınız gibi ?

nvidia ayarlarını da yaparsanız ekstra etkisi olur diye düşünüyorum

oyun gpuya ağır bindirdiği için o ayar sayesinde gpu bound oluşan input lag azaltılabiliyor

• Peace Sells.. kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim hocam çok sağ olun. Bunu bilmem iyi oldu :)

• Dayanamadım gittim aldım geforce now'ı ama ona rağmen yarım saattir bekliyorum oyuna girebilmek için.

• Şu oyunun en büyük problemi sizi arabadan çıkmaya teşvik edememesi. Buglar, performans sorunları çözülür ki şimdiden 1.4 gblık yamayla gözle görülür iyileşme gördüm. Ancak bu oyunun asıl sorunları kendisinde ve bunların çözülme ihtimali yok maalesef.
    Dediğim gibi, görev yoksa arabadan çıkmak gereksiz. Aa şu şu varmış şurda şuna bi bakayım diyip çıkartmıyor oyun sizi. Arabayla geçerken de bakabileceğinize bakıyorsunuz zaten, etkileşeceğiniz bir unsur yok. Keşke en azından evimizi düzenleme, arabamızı modifiye etme, ne bileyim yeni evler, işletmeler alma özelliği koysalardı. Oyunda geçirilen zamanı gerçekten arttıracak şeyler bunlar. Bir çeteye de dahil olabilirdik. Rol yapma kısmı şaha kalkardı. Mesela valentinolara, netrunnerlara katılabilirdik özelliklerimize göre.
    Keşke oyunu aceleye getirmeye çalışmasalardı erkenden tarih vererek. Üstüne 1 - 2 sene daha çalışılsa, dediklerime benzer şeyler eklense tarihteki en iyi oyunlar arasına girerdi. Şu anki haliyle sadece iyi bir açık dünya aksiyon - macera oyunu olabilir. Daha fazlası değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: webmastr_99

bu hangi görev sırasında hocam ben prologu bitirdim kaçırdım galiba

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Bu yassikafa denen alet Varya örümcek ,onu aldığımız bölüm hocam,bu maelstrom denen çeteden alıyorduk hani

• quote:

Orijinalden alıntı: Sedat_60

Dayanamadım gittim aldım geforce now'ı ama ona rağmen yarım saattir bekliyorum oyuna girebilmek için.

250 TL oyunu almışsınız, hazır 40 TL verip 1 aylık GeForce Now da almanızı tavsiye ederim. Çünkü oyun crash verdiğinde veya 1 saatlik oturum bittiğinde oyuna girebilmek için tekrar yarım saat bekleyeceksiniz.

not: bu yorum geforce now free kullandığınızı düşünerek yapılmıştır.

Bu kadar tutmazdı belki ama firmanın omuzlarına bu kadar yük de bindirmezdi... Nedir o ?

Oyunun gerçekten insanı saran bir ana-hikayesi var ve hali hazırda 15-20 saat sürüyor. Lineer bir oyun yapsalar, Max-payne tarzında, yada hafif-semi open world olsa ve seçeceğimiz her bir seçimden, karakteri yaratış biçimimize kadar - oyunun skalası küçüldüğü için her şeyi etkileyecek bir sistemle gelseler (ki open world olup da bunu başaran tonlarca yapım var) oyun yine beğenilir, yine bu kadar başlar ağrımazdı.

Yok ama illa open world olacak. Bom boş yaptıktan sonra ne önemi var ki o open world yapının. En kötü Deus EX gibi HUB lokasyonları yap, parça parça önemli noktalar ve her noktada yapılabilecekler listesi (aslında oyun öyle ama bunu kocaman bir haritaya parça parça atmış, dolayısı ile oyunun dünyası bom boş kalmış)

Zamanında firmada çalışanlar demişti, inanılmaz büyük atıyorlar projelerin taslaklarının çizimi aşamasında, böyle yemek istedikleri büyük lokmalar herkesin parça parça boğazına tıkılıyor.

• Oyunu 24 saat civarında oynadım. 1.4 gb güncelleme sonrasından da ekran fotoğraflarını aldım.

MSİ GL65 GTX 1650 Laptop dan oynuyorum. Çökme hiç yaşamadım. Mesela Judy evine çağırdığında evine giremedim başka görev aldım. Birkaç kere de adamların ışınlanması ve havada duran nesneler var. Grafik ayarlarım ve oyun içi aldığım fotoğrafları koyuyorum. 47-50 fps civarında oynuyorum. Şuan için ben memnunum. 1 hafta ara vereceğim 1-2 güncelleme ile daha iyi olacak gibi. Performans sorunum olmamasından dolay baya zevkli oynadım. İyi ki Ps Pro ya almamışım hem daha ucuza almış oldum : d

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Locaste Siarnaq -- 12 Aralık 2020; 18:3:1 >

• requizm kullanıcısına yanıt

Yok hocam founders aldım ama hala bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Anbilivıbıl

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

hocam codex 1.04 yaması nı bulamadım neren buldunuz özelden lınk atarmısınız sıze zahmet ?

• performans neysede yapay zekanın kötü olması keyif kaçırıyor, şöyle doya doya oynanacak gibi değil hikayeyi bitirip bırakılacak gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: eerdaalll0001.

Senin ile aynıyız ben gayet akıcı oynuyrm al pişman ol olmazsın

Laptop mu sizinkisi de..?

Ayrıca oyunu nereden, kaça almıştınız ?

Ve hangi ayarda kaç fps ile oynuyorsunuz?

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Laptop, steamda 250, 1080 orta ayarlarda 18-26, 1024 orta ayarlarda 35 civarı... şuan gayet iyi. Memnunum
  • 
Sayfa: önceki 597598599600601
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.