Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber (585. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.857
Cevap
210
Favori
1.058.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 gündür oyuna daldığımdan reddit'e çok bakmamıştım. of of of.. sub alev almış

• John Sheppard kullanıcısına yanıt

Hatırlıyorum 1070'in canavar olduğu zamanları. Üstü gerekmez diyordum, ama bence bilerek düzgün optimize etmiyorlarki üst segment kartları alalım. 1080p high ayarlarda 35-40 fps alıyorum resmen, bence kabul edilebilir değil. Gears 5'te 4k en yüksek ayarlarda 50-60 fps aliyordum, tabiki aynı oyunlar değillerde en azindan bi 1440p medium ayarlarda 50-60 fps verir diyordum Cyberpunk için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

En kısa ve öz açıklamak gerekirse günümüzün Vampire: The Masquerade'i olmuş bu oyun. Eskiler bilir.

Alakası yok. Bahsettiğiniz oyun muhteşem bir oyundu. Senaryosu ve içeriği çok iyiydi. Oyunun mekanikleri kötüydü ve bug doluydu. Ayrıca Vampire iyi satamadı.

Cyberpunk 77 ise nereden tutsan elinde kalıyor. Tan içerikleri çok zayıf oyunun. 8 senelik geliştirilmiş bir oyun gibi değil. Vaat ettiği hiçbir şeyi vermiyor neredeyse. Son dönemde gördüğüm en büyük dolandırıcılık vakası resmen.

• Duvarladan yürüdüğümüz, insanların üzerine atladığımız tanıtımı hatırlayanınız var mı ? Peki ya gösterimlerde şehirde gezen bir trenin olduğunu söylesem ? Hani onunla yolculuk edecektik falan. Oyunda trenin rayları var ama kendisi yok. Şimdi o mavi subway noktalarından neden sadece ışınlanmak zorunda kaldığınızı anladınız mı ? Peki araç özelleştirmeleri nereye gitti, trailerlarda gösterilen ?

Oyunda path-finding-mesh-ai yok ! Örneğin bir ana göreve girileceği zaman Jackie'nin önüne bir araba bir şey koyun, zorla düm düz gidip takılıp kalacaktır. Yol bulma yapay zekası yok. Bu yüzden trafikte polis kovalamacası yok, spontane olaylar yok, sürekli spawn olmak var, ayrıca yıl 2077 ve cyberpunk evreni, görevler dışında otomasyon özellikli bir aracı falan kullanmak-kullandırmak yok. Bu yüzden bir yere ateş ettiğinizde npcler 1-2 metre kaçıp yere çömelip el kaldırıyorlar. Çünkü ne yapacaklarını onlara bildiren bir AI en baştan yazılmamış !

Oyyy oyy oyyy oyyy !

https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/kb2jgj/i_just_realized_that_there_is_no_ai_for_driving/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freshmind -- 12 Aralık 2020; 6:42:5 >

• freshmind kullanıcısına yanıt

vay anam vay..

sakat bi oyun çıkarmışlar resmen, demo gibi bişey ya bu. sanki oyunun çıkmasından 1 sene önceki hali gibi. müthiş bi tekrardan elden geçirme, cilalama lazım.

yine de konsept ortam çok güzel. kesinlikle biraz bekleyip oynamaya değer. ama bu sakat bir oyun eksik bir oyun çıktıgını değiştirmicek. umarım toplarlar Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber 

• Arkadaşlar şu hackleme olayının mantığını anlayan var mı?

Bir türlü üçte üç ya da dörtte dört yapamıyorum. Ne ayar şey. Mantığını kavrayamadım gitti. Tutoriali falan var mı bunun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Alakası yok. Bahsettiğiniz oyun muhteşem bir oyundu. Senaryosu ve içeriği çok iyiydi. Oyunun mekanikleri kötüydü ve bug doluydu. Ayrıca Vampire iyi satamadı.

Cyberpunk 77 ise nereden tutsan elinde kalıyor. Tan içerikleri çok zayıf oyunun. 8 senelik geliştirilmiş bir oyun gibi değil. Vaat ettiği hiçbir şeyi vermiyor neredeyse. Son dönemde gördüğüm en büyük dolandırıcılık vakası resmen.

Alıntıları Göster
    Bu 8 sene gelistirme geyigi nedir ya oyun 4 senedir gelistiriliyor. Blood and Wine’dan sonra gercek anlamda aktif olarak gelistirilmeye baslandi. Öncesi konmsept tasarım gibi birşeydi.

CDPR'ın hatası oyunu çok erken açıklamak oldu. Gerçi hata mıdır tartışılır oyun böylece inanılmaz derecede hype yarattı kendine ve satış rekorları kırdı. Bence en iyisini Bethesda yapıyor bu açıklama işini. Oyun tamamen bittikten sonra bak bu oyun var 1 sene içinde çıkacak diyorlar ve çıkarıyorlar oyunu. Gerçi onlar da TES VI ve Starfield ile bozdu işi.

Ha bir de avukatlık büroları yola çıkmış deniyor resmen kahkaha atıyorum. Yahu false advertising olayından dava açılsa şu ana kadar Ubisoft 20 kere batmış olurdu. Hiçbir şey olmaz merak etmeyin.

Ayrıca şuna çok eminim bu oyunu 6 ay daha erteleyip adam etselerdi burada millet demedigini bırakmazdı. 1 ay ertelendi yapımcılara ölüm tehditleri yagdı. Hadi buyrun oynayın şimdi oyununuzu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 12 Aralık 2020; 7:35:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ördek gibi adam

vay anam vay..

sakat bi oyun çıkarmışlar resmen, demo gibi bişey ya bu. sanki oyunun çıkmasından 1 sene önceki hali gibi. müthiş bi tekrardan elden geçirme, cilalama lazım.

yine de konsept ortam çok güzel. kesinlikle biraz bekleyip oynamaya değer. ama bu sakat bir oyun eksik bir oyun çıktıgını değiştirmicek. umarım toplarlar  

Belkı Pc'de bır sekılde toparlıyabılırlerde.. Merak ettım Youtube'da Ps4 ve Ps4 pro vıdeolarına baktım. Arkadas bu resmen dolandırılıcık. Ps4 fragmanını yayınlamasalar hadı bır derece dıyecegım. Ama sen eskı konsollarda sasırtıcı derecede ıyı calısacak dersen ve o vıdeoyu gosterırsen adamlar o gorsellıkte oyunu oynamak ıster. Bazıları yazıyordu.. Cıdden dogru. Bazı yerlerde PS3 grafıklerıne yaklasmıs oyun. Buglara felan gelmıyorum bıle.. Bazı yerlerde 720p low oldugundan bıle suphelıyım. Ayrıca bu kadar erteledın nasıl bır optımıze etmektır oyunu?? Testerler su bugları hıc mı gormemıs? Ben oyunu 1080p Ultra ayarlarda oynuyorum. Sımdılık bır sıkıntı yok. Ama resmen pc 1 saatten sonra yanıyor. Sıvı sogutmanın ılk defa bu kadar ses cıkardıgını duydum. Ustelık RDR2 - Metro Exodus bunlarda sıstemın anasını aglatan oyunlar. Bır kere bıle sorun yasamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

Bu 8 sene gelistirme geyigi nedir ya oyun 4 senedir gelistiriliyor. Blood and Wine’dan sonra gercek anlamda aktif olarak gelistirilmeye baslandi. Öncesi konmsept tasarım gibi birşeydi.

CDPR'ın hatası oyunu çok erken açıklamak oldu. Gerçi hata mıdır tartışılır oyun böylece inanılmaz derecede hype yarattı kendine ve satış rekorları kırdı. Bence en iyisini Bethesda yapıyor bu açıklama işini. Oyun tamamen bittikten sonra bak bu oyun var 1 sene içinde çıkacak diyorlar ve çıkarıyorlar oyunu. Gerçi onlar da TES VI ve Starfield ile bozdu işi.

Ha bir de avukatlık büroları yola çıkmış deniyor resmen kahkaha atıyorum. Yahu false advertising olayından dava açılsa şu ana kadar Ubisoft 20 kere batmış olurdu. Hiçbir şey olmaz merak etmeyin.

Ayrıca şuna çok eminim bu oyunu 6 ay daha erteleyip adam etselerdi burada millet demedigini bırakmazdı. 1 ay ertelendi yapımcılara ölüm tehditleri yagdı. Hadi buyrun oynayın şimdi oyununuzu...

Alıntıları Göster

TES VI'yı oyunculardan baskı yedikleri için açıkladılar. Yoksa göstermelik bir teaser attılar sadece. Starfield ise yeni ip olduğu için şimdiden adı duyulsun diye yapmışlardır. C77 için hype yapma sebebim oyunun erken duyurulması ile alakası yok bu arada. Witcher 3 gibi muhteşem bir oyundan sonra insanın beklenti çıtası ister istemez yukarıda oluyor ve maalesef bırak beklentileri karşılamayı, oyun vaat ettiği şeyleri bile yerine getirmekte başarısız kalmış

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

TES VI'yı oyunculardan baskı yedikleri için açıkladılar. Yoksa göstermelik bir teaser attılar sadece. Starfield ise yeni ip olduğu için şimdiden adı duyulsun diye yapmışlardır. C77 için hype yapma sebebim oyunun erken duyurulması ile alakası yok bu arada. Witcher 3 gibi muhteşem bir oyundan sonra insanın beklenti çıtası ister istemez yukarıda oluyor ve maalesef bırak beklentileri karşılamayı, oyun vaat ettiği şeyleri bile yerine getirmekte başarısız kalmış

Alıntıları Göster

Başlarından büyük işe kalkıştılar sebep o. Şu oyunu milletin beklentilerine ve dediklerine göre çıkarmak için 1 milyar dolar bütçe ve gerçekten 7-8 sene üzerinde çalışmadan aşagısı paklamazdı. E böyle bir bütçe de olamayacagına göre sonuç bu. Gerçekten çok uçuk şeyler beklendi bu oyundan ve onu koyalım, bunu yapalım derken işin içinden çıkamadılar. Bu oyun 1 seneden aşagı adam olmaz hiç kimse boşuna umutlanmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 12 Aralık 2020; 7:43:4 >

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

Bu oyunun şu anki halinden memnun musunuz ? Çıkarımım yanlışsa lütfen belirtin. Bu oyunun bu halde çıkmasının suçlusu oyuncular mı ?

Galiba insanların hafızalarının yenilenmesi için trailerları atma vakti gelmiş.

Bu arada 6 ay bu oyuna hiç bir şekilde yetmez. Oyunun mekanikleri, yaşayacak denen dünyası, path-finding AI, random encounter scrpitleri, taşıma-ulaşım sistemleri, polis-suçlu-kovalamaca mekanikleri, şehrin bölgelerine göre npc etkileşimleri, karaktere yapılan özelleştirmeler neticesinde duvarlara tırmanma, bıçak kollar, atlama hoplama atletizim hareketleri, oyunun çehresini tamamen değiştirecek denilen cybernetic parçalar, bu parçalara göre insanların sizlere tepkileri, karakter etkileşimleri, lifepath seçimlerine göre şekillenen giriş-gelişme-sonuç (şu anda 15'er dakikalık introdan ibaretler).

Her yönü ile bitmemiş bir oyun var. Taslak var ama içi boş. İmkansız 6 ayda. Bu arada avukatlık büroları ufak tefek sopalar vurabiliyorlar. Kimse firma batar yanar kaçar demedi. Ama Witcher 3 gibi güzellemelerde yapmadı, en azından bu da bir başlangıçtır. Bir şekilde cezalandırmak lazım ki hisseler düşmeye başladı ciddi oranda. Çıkışında tekrar artacak deniyordu, aksine düşüş daha da sertleşti.

Kendimizi kandırmayalım. 150 milyon eski nesil cihaz potansiyeli, beklenti tam tavan yapmışken, tam oyunun aslında o yalancı yüzü dökümleye başlamışken, geri dönüşler gidişatı değiştirmeden, holiday-christmas sezonunu kaçırmak istemediler.

Ertelenmelere karşılık yatırımcıların sermaye çekişleri de buna büyük bir katkı. Zorunda kaldılar gibi bir şey, ama bu beklentiyi balonu oluşturan kendilerinden başkası değil. Bunun haricinde, bu olayların sonucunda ben bir No Man Sky geri dönüşü çıkabileceğini zannetmiyorum. O kadar fazla şey var ki geliştirilmesi, üstünden geçilmesi gereken. CDPR'da bile o ciğer var mı diye insan şüpheye düşmüyor değil.

• VulonViing kullanıcısına yanıt

En fazla 2 yaptım onlarda genelde 1 ve 3. Sıra

• Birkaç yan görev yaptım mini öykü tarzındaki tadı aldım. Benim sistemim iyi olduğu için fps sorunum yok bazı ufak bug ve glitchler de oyunu baltalayacak kadar rahatsız etmedi.

(Demin ses uğultusu olayını yaşadım şimdi çıktım oyundan ve güncelleme gelmiş. Yukarıdaki mesajlarda bir arkadaşın dediğine göre o sorun düzelmiş. Sonuç olarak çıldırttı. Umarım tahammül sınırımı aşana kadar gerekli iyileştirmeler yapılır.)

Daha önceki mesajlarımda belirttiğim gibi firmaya biraz zaman verelim bence. Ana hikaye şu an iyi gidiyor ve en çok beklentimin olduğu Witcher 3'teki gibi yan görev hikayesinin kalitesini oynadığım birkaç görevde de gördüm.

• Oyun ps4 de 720p çalışıyor İyi ki pc de oynuyoruz gerçekten. Uzun yıllardır pc konsol versiyonları arasında bu kadar fark olan oyun olmamıştı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yan görev daha hiç yapmadan Johnny Silverhand'in ilk kısımlarına kadar geldim. Bu oyunda belirli olaylar gerçekleşince yan görevler kaybolmuyor değil mi? Yanlış hatırlamıyorsam Witcher 3'de böyle bir olay vardı. Kaçırdığım yan görev varsa save'i geriye alıp devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom. -- 12 Aralık 2020; 8:4:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freshmind

Bu oyunun şu anki halinden memnun musunuz ? Çıkarımım yanlışsa lütfen belirtin. Bu oyunun bu halde çıkmasının suçlusu oyuncular mı ?

Galiba insanların hafızalarının yenilenmesi için trailerları atma vakti gelmiş.

Bu arada 6 ay bu oyuna hiç bir şekilde yetmez. Oyunun mekanikleri, yaşayacak denen dünyası, path-finding AI, random encounter scrpitleri, taşıma-ulaşım sistemleri, polis-suçlu-kovalamaca mekanikleri, şehrin bölgelerine göre npc etkileşimleri, karaktere yapılan özelleştirmeler neticesinde duvarlara tırmanma, bıçak kollar, atlama hoplama atletizim hareketleri, oyunun çehresini tamamen değiştirecek denilen cybernetic parçalar, bu parçalara göre insanların sizlere tepkileri, karakter etkileşimleri, lifepath seçimlerine göre şekillenen giriş-gelişme-sonuç (şu anda 15'er dakikalık introdan ibaretler).

Her yönü ile bitmemiş bir oyun var. Taslak var ama içi boş. İmkansız 6 ayda. Bu arada avukatlık büroları ufak tefek sopalar vurabiliyorlar. Kimse firma batar yanar kaçar demedi. Ama Witcher 3 gibi güzellemelerde yapmadı, en azından bu da bir başlangıçtır. Bir şekilde cezalandırmak lazım ki hisseler düşmeye başladı ciddi oranda. Çıkışında tekrar artacak deniyordu, aksine düşüş daha da sertleşti.

Kendimizi kandırmayalım. 150 milyon eski nesil cihaz potansiyeli, beklenti tam tavan yapmışken, tam oyunun aslında o yalancı yüzü dökümleye başlamışken, geri dönüşler gidişatı değiştirmeden, holiday-christmas sezonunu kaçırmak istemediler.

Ertelenmelere karşılık yatırımcıların sermaye çekişleri de buna büyük bir katkı. Zorunda kaldılar gibi bir şey, ama bu beklentiyi balonu oluşturan kendilerinden başkası değil. Bunun haricinde, bu olayların sonucunda ben bir No Man Sky geri dönüşü çıkabileceğini zannetmiyorum. O kadar fazla şey var ki geliştirilmesi, üstünden geçilmesi gereken. CDPR'da bile o ciğer var mı diye insan şüpheye düşmüyor değil.

Kesinlikle memnun degilim. Bu oyunun daha en az 1 sene geliştirilmeye ihtiyacı vardı. Ama dediginiz gibi çıkarmak zorunda kaldılar. Çıkıp deselerdi ki böyle böyle 1 sene daha lazım ortada CDPR diye bir şirket kalmazdı sanırım. O yüzden resmen zorla çıkarmak zorunda kaldılar. Oyuncuların bu firmaya verdikleri tüm krediyi tükettiler şu an. Başlarından büyük işe kalkıştılar, çok büyük kumar oynadılar ve finansal anlamda inanılmaz bir başarıya ulaştı oyun, çuvalla para kaldırdılar o yüzden bu oyunu ya düzeltecekler ya düzeltecekler. Bence bu oyun eski nesil konsollara hiç çıkmamalıydı. Tamamen next-gen konsol ve PC olmalıydı. Şu an oyun konsollarda 15 fpsde çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 12 Aralık 2020; 8:21:37 >

• ++Oyunun sadece yan görevlerini yaparak ilerliyorum, ayrıca haritadaki çerçöp işaretleri bile tamamlayıp nevaleyi indirme peşindeyim

oyunda sadece çerçöp şeyleri yaparak, ilerlesenbile. fps olarak çıkan oyunlardan. kat kat daha güzel. yeri geliyor kendince strateji yaparak elemanları altediyorum yeri geliyor, paldır küldür dalıyorum.

araba sürüşü güzel. araca göre sürüş dinamikleri değişiyor. gta seviyesinde sürüş mevcut. vuruş hissi de gayet yeterli. silah çeşitliliği ve modifikasyonu ben fps'yim diyen oyunların yanında nirvana yapmış. karakterin gelişimi derya deniz. çeşit çeşit geliştirmeler var. bunlara zaman harcayıp keşfetmek. satın almak ve geliştirmek çok zevkli.

--bunun yanı sıra oyun dünyası çok yapay. random npc ile muhattap olamıyoruz. oyunda 3-4 tane npc animasyonu var hepsi o şekilde yürüyor. yanlışlıkla birine dokunsan 5-10 tane dallama diz çöküp yalvarıyor. npc konusu can sıkıcı ve çok mantıksız sanki 90'ların rpg havası var oyun dünyasında

suç-ceza etkileşimi olmaması. npc'lerin tepkisiz oluşu. açık dünyanın kalitesini düşürmüş maalesef. mümkün olduğunu düşünmüyorum ama. eksi yönlerini düzeltebilirseler.

Benim için 100/100'lük kıvama gelecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Romanoviç -- 12 Aralık 2020; 8:39:0 >

• 7 senelik konsolla karsilastirdigin pc nin özellikleri ne?

• Aragramir kullanıcısına yanıt

Cyberpunk son 1-2 yıldır oyuna hiç rpg dememiş, sürekli action advrnture diye reklamını yapmış.

open world action adventure game diye geçiyor steamde de

• 1.4 GB güncelleme bitti ama şöyle bir şey oldu oyuna girmiyor. İndirdiği dosyaları mı açıyor acaba bekliyorum.

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber
  • 
Sayfa: önceki 583584585586587
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.