Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber (362. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.859
Cevap
210
Favori
1.058.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ahahah hocam haklısınız 4 5 aydır epey geliyor soru. Beni şaşırtan milletin inanması olmuş izlenimlerini filan sormuşlar :)
  • grihokkabaz G kullanıcısına yanıt

Satışla alakalı değil , ama anlamıyor birçoğu , inat etmişler aynı şeyi yazıyorlar her yerde .

Sony nin exc leri Türkçe olmasa sattığının yarısını anca zor satar burada. Türkçe olduğu için alıyor birçok kişi. Zaten fazla bir maliyet de yok, altyazıyı ekleyen firmalar her türlü kazanç sağlar , oyun 5 satacağına 10 satar.

Türkçe altyazı koymayıp da üstüne satış beklentisi içinde olan firmalar daha çok bekler. Bir ürünü satabilmek icin müşteriyi teşvik etmen lazım, müşteri bunu ne diye alacak. Türkçe olmayan şeye niye para versin .

Orta seviye bir İngilizce ile altyazıyı açıp iyi kötü oynayabiliyorsun( bilmediğimiz kelimelere çeviriden bakarak) ama ingilizce bir oyunu çok iyi bir şekilde anlayabilmek için ana dili gibi bilmek lazım , kaç kişi biliyor bu seviyede. Ayrıca, Oyun mu oynayacağım, bununla mı uğraşacağım.

Uzun lafın kısası Türkçe olmayan oyunları almıyorum, hiçbirisine para kazandırmam. Satmak istiyorlarsa Türkçe yapacaklar, yapmıyorlarsa da çok umrumda değil, oynamam olur biter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: superdestek

Oyun çıktığında indirim olurmu? şuanki fiyatı bana yüksek geliyorda? Satın almayı düşünüyorum.

tam tersine bindirim olmasın da...

• Evet arkadaşlar genel kitlede oluşan bazı soruları yanıtlamaya çalıştım.

Oyun çıkmak üzere ama videolarda birsürü bug var -----Oyun rpg kardeşim gta bekleme boş yapma

Vuruş hissi yok------ Oyun rpg kardeşim en büyük silah ağzımızdan çıkan sözlerdir.

Necip neden hala beşiktaşta?------- Oyun rpg karşim

Aşıyı neden olmayacaksın? ---------Oyun rpg kardeşim ne aşısı

• Celeron D310 2.13ghz işlemci

GeForce 7100 GS 128MB ekran kartı

2x512MB 1GB DDR800 ram

80GB sata2 HDD

Windows XP home edition

Kaç fps alırım beyler? lütfen yardım edin.

• Bu yeni "nesil" bebelerine anlam veremiyorum hiç bir zaman da veremeyeceğim arkadaşım hiç bir oyun kusursuz değildir adam saatlerini de verse mutlaka hata çıkacak ve irili ufaklı hatalarla karşılacağiz işte bu kafa da oyuncular türediği için artık yapımcılar boş oyun yapıp basıyorlar grafiği gerisi tirt oluyor.

Bırakın adamın kolu yamuk olsun, bırakın ışık soluk dursun, bırakın güneş az parlasın ne olacak, ışık az diye oyun zevkin mi heba olacak ? Oyun leş gibi gözüküyor diyorlar birde yahu oynadın mi kendi tv'inde veya PC de baktın mı YouTube da izleyip de çöp bu oyun demek nasıl bir kafa ? bu yeni türeyen oyuncu arkadaşlar niçin böyleler çomak sokma, beğenmeme, bir hata görünce tüm oyunu çöp ilan etme gibi düşünceleriniz neden var. Bu feryadımı sadece " old school " oyuncular anlayacaktır.

Cyberpunk evreni nedir merak edip bir kez araştırıp okumazlar tek dertleri ehehe qanqa oyunda karı var kerhaneye gidicem gta gibi polislerle kapışıcam ehehe kafaları sadece buna çalışır anlamak çok güç. Adamlar 8 yıl emek vermişler oynayın tecrübe edin sonra yorumunuzu yapın ne gereği var bekleyen bir kesimin hevesini almaya(!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bıyıklı Bey -- 7 Aralık 2020; 13:12:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞenapCenabettin

Evet arkadaşlar genel kitlede oluşan bazı soruları yanıtlamaya çalıştım.

Oyun çıkmak üzere ama videolarda birsürü bug var -----Oyun rpg kardeşim gta bekleme boş yapma

Vuruş hissi yok------ Oyun rpg kardeşim en büyük silah ağzımızdan çıkan sözlerdir.

atladıgınız bir olay var , eger bestbuy oyunu erken göndermeseydi, belkide day1 patch sayesinde glitch ve buglardan haberimiz olmayacaktı. ( ne olursa olsun butun bugların düzelcegini sanmıyorum zaten).

vurus hissi olayı cok garip, resetera da Hobbes isimli kullanıcı vurus hissi ve araba sürmenenin iyi oldugu ve hikayeyi çok begendigini soylemisti. (oyunu cok az yan gorev yaparak easy de 24 saat civarında bitirmis)

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSon

Bu mesaj silindi.

Windows 10 kursa alır yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞenapCenabettin

Evet arkadaşlar genel kitlede oluşan bazı soruları yanıtlamaya çalıştım.

Hayatında toplasan 5 tane RPG oyunu oynamamış adamlar RPG karşim GTA bekleme diye boş yapıyor  

İşin en garibi de CP2077 ile birlikte bir anda ortalık hardcore RPG oyuncusu kaynamaya başladı bir anda herkes kendini RPG oyuncusu ilan etti  

• CaptainSon kullanıcısına yanıt

Forumun kurallarına uy ya da terket burayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Onvious

atladıgınız bir olay var , eger bestbuy oyunu erken göndermeseydi, belkide day1 patch sayesinde glitch ve buglardan haberimiz olmayacaktı. ( ne olursa olsun butun bugların düzelcegini sanmıyorum zaten).

vurus hissi olayı cok garip, resetera da Hobbes isimli kullanıcı vurus hissi ve araba sürmenenin iyi oldugu ve hikayeyi çok begendigini soylemisti. (oyunu cok az yan gorev yaparak easy de 24 saat civarında bitirmis)

Alıntıları Göster

Evet bencede öyle hatta görüntüler baya eski konsollarda olduğu için grafiklere laf edenler olmuş. Bence pcde bu kadar bug olmaz göze batmaz en azından. Benim tilt olduğum kısım alakalı alakasız her olumsuz mesaja oyun rpg yazıyorlar papağan gibi.

• sağ olun teşekkür ederim

• Onvious kullanıcısına yanıt
    Kisaymis oyun o zaman
  • Aynen hocam tek sorun Xp dx12 desteklemiyor yoksa sevmişim ekran kartını yani  

O değil de millet iyice birbirine sarmaya başladı redditte de ortalık yangın yeri. Oyun çıktığı zaman oluşacak kaosu düşünemiyorum.  

• quote:

Orijinalden alıntı: volkimjj

Satışla alakalı değil , ama anlamıyor birçoğu , inat etmişler aynı şeyi yazıyorlar her yerde .

Sony nin exc leri Türkçe olmasa sattığının yarısını anca zor satar burada. Türkçe olduğu için alıyor birçok kişi. Zaten fazla bir maliyet de yok, altyazıyı ekleyen firmalar her türlü kazanç sağlar , oyun 5 satacağına 10 satar.

Türkçe altyazı koymayıp da üstüne satış beklentisi içinde olan firmalar daha çok bekler. Bir ürünü satabilmek icin müşteriyi teşvik etmen lazım, müşteri bunu ne diye alacak. Türkçe olmayan şeye niye para versin .

Orta seviye bir İngilizce ile altyazıyı açıp iyi kötü oynayabiliyorsun( bilmediğimiz kelimelere çeviriden bakarak) ama ingilizce bir oyunu çok iyi bir şekilde anlayabilmek için ana dili gibi bilmek lazım , kaç kişi biliyor bu seviyede. Ayrıca, Oyun mu oynayacağım, bununla mı uğraşacağım.

Uzun lafın kısası Türkçe olmayan oyunları almıyorum, hiçbirisine para kazandırmam. Satmak istiyorlarsa Türkçe yapacaklar, yapmıyorlarsa da çok umrumda değil, oynamam olur biter.

@broodofqueen %1000 haklı. Haksız diyen de TR de oyun satış kısmında neler olduğunu zerre bilmiyordur. Çevirinin maliyeti yok demişsin de Said Sürücünün (@HK-47) maliyet hesabını forumda bulabilirsin. Bak bakalım bir şirketle, baya bildiğin maaşlı çevirmenlerle kaç bin dolar tutuyor o maliyet. Evet ayrıca dolar  

Arkadaşlar çok kere yazıldı çizildi ama bazı arkadaşlar anlamak istemiyor. Oyunlara Türkçe gelmesinin tek bir yolu vardır o da oyunu "satın almak" bakın satın almak, hani oynamak, torrentten çekmek, gamepass den oynamak bile değil direk o oyunu satın almak. Bunun böyle olmadığını söyleyen biri de gerçeklere inanmak istemeyen biridir, net. En basitinden Ubisoft'a bakın. Adamların bizim pazarla zerre alakası yokken bizim %80'i torrentçi oyuncularımız paşa paşa gidip Rainbow Six Siege aldıkları için adamlar oyuna Türkçe dil desteği getirdi, üstüne de TR sayfalarla geldiler. Hayır şey daha komik sanki adamlar bizim düşmanımızda ondan Türkçe getirmiyorlar   Türkçe getirmeyen adamların zaten bizim pazarımızdan zerre beklentileri yok ama getirenlerde çok deli kazanıyorlar gibi konuşmayın ayrıca. Daha bu topraklardan çıkan Mount & Blade serisini bile TR oyuncuları para vermezken başka firmalardan dil desteği de istenmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: BST_06

Aynen hocam tek sorun Xp dx12 desteklemiyor yoksa sevmişim ekran kartını yani  

O değil de millet iyice birbirine sarmaya başladı redditte de ortalık yangın yeri. Oyun çıktığı zaman oluşacak kaosu düşünemiyorum.  

Ne kaosu hocam Allah aşkına.

İndir, dal oyuna ve en az 1 hafta forum/reddit e bakma bu kadar basit ama çok güzel bir foto modu olduğu için daha oyunun ilk saatlerinde tabancayı/aracı alan foruma foto atma yarışına girecek o yüzden buralar biraz karışır  

• Arkadaslar kısa mi bu oyun o kadar 24 saatte ana hikaye sadece bitirildi gibi okudum yukarida rdr 2 den baya kısa galiba bu oyun
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMD KÖLESİ

Celeron D310 2.13ghz işlemci

GeForce 7100 GS 128MB ekran kartı

2x512MB 1GB DDR800 ram

80GB sata2 HDD

Windows XP home edition

Kaç fps alırım beyler? lütfen yardım edin.

80p 60 fps ultrada akarsın hocam.

• +100 saat oynanış süresine çok rahat ulaşırsınız demiş oynayanlar. Ana hikayenin 24 saat olması şaşırtmasın kimseyi bence.

• *GTAV online kaç satış olabilir, söyleyeyim maks. 100K. Biliyorsan, kaynağı ile paylaş. Not: Epic'in bedava dağıttıklarını satış sayıyorsan seni kenara alalım.

*Sony'nin her oyunundan bahsetmedim, özellikle GoW'dan bahsettim. Malumunuz GoW herhangi bir oyun değildir. Bilmiyorsan, yapacak bir şey yok.

*Ben hayatta bir kısım yerlere geldim şükür, yine de sağol tavsiyen için ama ihtiyacım yok. Sana hayatta başarılar.

*Üretici firmalar salak değil, pazarı araştırıyorlar. Ve Türkiye'nin malum durumundan baya baya haberdarlar. Biliyorlar ki Türkçe bile çıksa oyunun korsan kopya sayısı, satılan orjinal kopya adedinin yüzlerce katına ulaşacak, bakınız Crysis.

*Korsancı olduğunu kendin söyledin, bir daha Rockstar oyunu almam diye. Almam dedin, oynamam demedin. Satın almadan oynamanın tek yolu var.(Bedava dağıtılan oyunlar hariç, 8-10 sene beklersen belki bedava oynarsın)

*Ben oyunu İngilizce olunca da anlıyorum, tabii ki Türkçe gibi olmuyor ama anlıyorum.

*tekrara girmişsin.

• 
Sayfa: önceki 360361362363364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.