Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.137
Cevap
235
Favori
844.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 1605
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 129
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 41 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 5
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 53
  • Favoriye Eklediklerim 237
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • JaReD22 (278 mesaj) Winter Is Coming (270 mesaj) Onvious (240 mesaj) Johnny Silverhand (229 mesaj) Tremere117 (215 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12804 mesaj) Mobil (2531 mesaj) Tablet (22 mesaj) Mini (994 mesaj) Uygulama (429 mesaj)
  • @
94 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
9. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber
Giriş
    895 Mesaj

Oyunun son oynanış videosunu izledim güzel bir şey olacak belki açık dünya olayında NPC ler ve Araba sürüşü balon çıkabilir fakat görevlerden insanlar keyif alacak gibi duruyor.Üzerine uğraştıkları belli oluyor.

Son olarak oyunun Türkçe desteğinin gelmesi online sürümünün gelmesiyle doğrudan alakadır diye düşünüyorum.Oyun içi içerik satmak gayet karlı hale geldi EA bile zırt pırt oyunları bedava ya da erişilebilir yapıyor.Asıl parayı oyun içi satışlardan vuruyorlar.

|
    |
  • Teğmen
    125 Mesaj
    ön sipariş edenler daha erken erişebilecek mi? ve bonuslar var mı? ben steamden ön sipariş vermiştim bayağı oluyor vereli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1554 Mesaj

Hayır, oyun herkese aynı vakitte açılıyor.

|
    |
    Harunetoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2852 Mesaj

rica ederim.

|
    |
    Venus94 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1775 Mesaj

Ön indirme olacakmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sp!deR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1554 Mesaj

Umarım olur, bilmiyorum. Bu soruların cevabı çıkışa bir hafta kala açıklanır zaten. CD Projekt çalışanı falan değilim.  

|
    |
    NowOrN3wer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1775 Mesaj

😂😂 yetkili bir abiye benziyorsun

|
    |
    Sp!deR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1296 Mesaj

ön sipariş bitince tahmini ne kadar olur acaba fiyat?

• Yarbay
    7691 Mesaj
    Rtx konusunda benim de birkaç dusuncem var, Ray tracing oyun bazında da çok değişkenlik gösteren bir mevzu, bu teknoloji ilk duyurulduğunda birçok oyuna geldi battlefield 5, metro exodus, control, shadow of tomb raider ve sayamadığım aklıma gelmeyen onlarca oyun ama bu oyunların içinde ray tracing özelliğini tam anlamıyla yansıtan şimdiye kadar 2 oyun var (oynadiklarim arasında) yani oyun yapımcısı dxr özelliğini tam yansıtmak icin oyunu buna uygun dizayn etmiş kaplamaları kaliteyi atmosferi vs. bu oyunlar nedir diye soracak varsa o da control remedy nin oyunu oynamadıysanız mutlak bakin Rtx açık kapalı görsel kalite bayağı fark ediyordu hatta bir sahne de kendi yansimam camda o kadar kaliteli gözükmüştü ki özellikle Rtx kapatıp açık kontrol ettim ayni kaliteyi yakalayabilecek miyim diye orada anladım bazı sahnelerde ışıklandırmalar falan harikaydı onların ekran görüntülerini almıştım isteyen olursa paylaşırım, online oyunlarda bu tip detaylar gözünüze batmaz fark etmezsiniz bile yada hikayesine daldığınız bir oyunda ama ben detaylara görsel kaliteye önem veririm derseniz Rtx muazzam bir teknoloji ve c2077 de control den sonra bu altyapıda geliştirilen üçüncü oyun olacak ikinci oyun ne diye soracak olursanız o da watch dogs legion oyun ne kadar tırt olsa da dxr altyapısını çok iyi kullanıyor c2077 de özellikle teknolojik mekanlar fütüristik tasarımlar neon ışıklar yansımalar özellikle sehir içinde caddelerde sokaklarda kapalı mekanlarda vs falan tam anlamıyla Rtx iste bu diyeceğiniz görüntüler manzaralar sunacak, resmi olarak metro exodus ta da Rtx desteği var ama olmasa da olur yani görsel anlamda hicbir etkisi yok çünkü oyun buna gore dizayn edilmemiş ayni şeyi bfv içinde söyleyebilirim çoğunluğun online oynadığı bir oyuna dxr gelse ne olur gelmese ne olur saçma bir is yaptılar c2077 yi özellikle Rtx açık oynayacagim sistemim buna müsait

• Yüzbaşı
    961 Mesaj

Elbette olacak.

|
    |
    NowOrN3wer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6580 Mesaj
    Arkadaşlar multiplayer ne zaman çıkacak ? Biri 2022 demişti , bu kadar geç mi ?

• Emekli Yönetici
    10501 Mesaj
    Önsipariş için en uygun nerden alabilirim bilgisi olan var mi? Plati.ru falan güvenilir mi?

|
    |
  • Uzaklaştırılmış 27 gün cezanın, 26 gün 11 saat 36 dakika kadarı kaldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

Rtx konusunda benim de birkaç dusuncem var, Ray tracing oyun bazında da çok değişkenlik gösteren bir mevzu, bu teknoloji ilk duyurulduğunda birçok oyuna geldi battlefield 5, metro exodus, control, shadow of tomb raider ve sayamadığım aklıma gelmeyen onlarca oyun ama bu oyunların içinde ray tracing özelliğini tam anlamıyla yansıtan şimdiye kadar 2 oyun var (oynadiklarim arasında) yani oyun yapımcısı dxr özelliğini tam yansıtmak icin oyunu buna uygun dizayn etmiş kaplamaları kaliteyi atmosferi vs. bu oyunlar nedir diye soracak varsa o da control remedy nin oyunu oynamadıysanız mutlak bakin Rtx açık kapalı görsel kalite bayağı fark ediyordu hatta bir sahne de kendi yansimam camda o kadar kaliteli gözükmüştü ki özellikle Rtx kapatıp açık kontrol ettim ayni kaliteyi yakalayabilecek miyim diye orada anladım bazı sahnelerde ışıklandırmalar falan harikaydı onların ekran görüntülerini almıştım isteyen olursa paylaşırım, online oyunlarda bu tip detaylar gözünüze batmaz fark etmezsiniz bile yada hikayesine daldığınız bir oyunda ama ben detaylara görsel kaliteye önem veririm derseniz Rtx muazzam bir teknoloji ve c2077 de control den sonra bu altyapıda geliştirilen üçüncü oyun olacak ikinci oyun ne diye soracak olursanız o da watch dogs legion oyun ne kadar tırt olsa da dxr altyapısını çok iyi kullanıyor c2077 de özellikle teknolojik mekanlar fütüristik tasarımlar neon ışıklar yansımalar özellikle sehir içinde caddelerde sokaklarda kapalı mekanlarda vs falan tam anlamıyla Rtx iste bu diyeceğiniz görüntüler manzaralar sunacak, resmi olarak metro exodus ta da Rtx desteği var ama olmasa da olur yani görsel anlamda hicbir etkisi yok çünkü oyun buna gore dizayn edilmemiş ayni şeyi bfv içinde söyleyebilirim çoğunluğun online oynadığı bir oyuna dxr gelse ne olur gelmese ne olur saçma bir is yaptılar c2077 yi özellikle Rtx açık oynayacagim sistemim buna müsait

Control ana oyunu 1050ti'da 1080p medium-high, DLC'leri de 2080 Superde tüm detaylar açık 4k'da bitirdim. Control'un RT kullanımı en iyisi olsa da oyundan aldığım keyif neticede aynıydı çünkü o kadar aksiyon dolu bir oyun ki zaten, o an ne yansıyor ne yansımıyor bakacak haliniz kalmıyor zaten. RT güzel bir detay ama olsa da olur olmasa da seviyesinde bence. Örneğin bir Screen Space Reflections olmazsa olmaz kesinlikle. Ambiyans gerçekçiliğin temel taşıdır SSR. Veya soft shadows çok etkili gerçeklik katar. Global illumination keza öyle. Bunları aç kapat yaptığında çok net atmosfer farkı görürsün. Ama RT bunların yanında sos diyelim mesela. Pastadaki çikolata parçacıkları mesela RT.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 22 Kasım 2020; 2:16:32 >

• Yarbay
    12245 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Lwernull

quote:

Orijinalden alıntı: HaciTTOR

Şu oyunun Türkiye'de kaç adet sattığı umarım açıklanır (ps5, xbox ve pc)

Bunu niye istiyorum diğer firmalar Türkçe altyazı ile bir oyun çıkarsa nasıl satıldığını görür ve maliyeti milyon / kısmen milyar dolarlık oyunlarında devede pire olan şu Türkçe altyazıyı koyarlar.

Oyun dünyasının İsrail'i Ubisoft sana söylüyorum, Kapitalist mahluklar Ea, Take Two, Activision sen anla.

Not : Beğenmiyorsan almacılar saldırmasın, olay tomarla parayla satılan bir oyuna en azından kendi dilinde ulaşabilme arzusunda olan kitlenin hakkının savunulması.
    https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/09/39/55/093955652fbbf671c6f1e293aea321d8.gif&t=0&width=480&text=1
    |
    |

• Onbaşı
    25 Mesaj
    Bilgisayarım kaldırsa oynuyacağım ilk oyun

|
    |
  • Yarbay
    2000 Mesaj
    Bu oyunun neden bu kadar hype olduğunu açıklayabilecek biri var mı? Yapımcısı kim?

|
    |
  • Binbaşı
    1097 Mesaj

İlk önce oyun çıksın da hocam

|
    |
    Anthropomancy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    863 Mesaj

|
    |
    Abdülhak Hamit Tarhan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Yok hocam. Ben de ön sipariş verecektim ve araştırdım biraz. Erken erişim olduğu yazmıyor hiçbir yerde. Ayrıca bonus sadece wallpaper, soundtrack gibi gereksiz şeyler. Oyun içi herhangi bir bonus yok yani maalesef.

|
    |
    Harunetoo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    780 Mesaj

dedikleri gibi protection sız mı çıkıcak acabaa . geldiği günde dağıtılmasın . 130 140 gb yetmez bu oyuna galiba .

Reklamlar
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Ekonomi
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,328
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.