Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: teknocu_guvercin , Arthur.Morgan Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir (3 Mobil) - 11 Masaüstü4 Mobil
5 sn
16.079
Cevap
236
Favori
840.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1603
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 129
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 42 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 53
  • Favoriye Eklediklerim 238
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • JaReD22 (277 mesaj) Winter Is Coming (270 mesaj) Onvious (240 mesaj) Johnny Silverhand (229 mesaj) Tremere117 (215 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (12755 mesaj) Mobil (2523 mesaj) Tablet (22 mesaj) Mini (990 mesaj) Uygulama (429 mesaj)
  • @
94 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber
Giriş
    4904 Mesaj
    IGN geçen gün oyunun ilk 16 saatlik kısmını incelemişti. Onun dışında farklı mecralar da yine bu sürede edindikleri izlenimleri aktarmışlar. Ekşi’de de birisi bu yazıları özetlemiş. Genel bir çıkarım yapmam gerekirse oyunun RPG olmayacağından veya kötü bir sürüş sistemine sahip olacağından korkanlar rahatlayabilir, CDPR bu konularda sınıfı geçmiş gibi görünüyor. Hatta Ekşi’deki yazının da linkini bırakayım

https://eksisozluk.com/entry/115826578

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Fan Club
  • Yarbay
    5755 Mesaj

sistem gereksinimlerine bakılırsa eski konsollar için downgrade yemiş gibi duruyor. ultra ayarlarda iyi görünse bari.

|
    |
    2852 Mesaj

Arkadaşlar sizlere tahmini FPS değerleri olarak bir tablo paylaşacağım. Tabloyu ben yaptım sadece fikir olması için bakın, unutmayın bu değerler tahmini değerlerdir.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/5f/3f/18/5f3f1868558753998c3f27b95aa1718a.jpeg&t=0&width=480&text=1
    AMD Ryzen 7 3700X 3,6GHz Turbo Boost 4.4Ghz / MSI MPG X570 Gaming Edge WiFi DDR4 4400Mhz (O.C) / GSkill Trident Z Neo Rgb 16GB 3600MHz DDR4 Ram CL16 Dual Kit / Palit RTX3070 Gaming Pro OC 8GB GDDR6 256Bit / WD 3.5" 2x1TB Caviar Blue ve Black SATA 3.0 7200Rpm 64MB / Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0 SSD / Aerocool Pulse L240 F ARGB 240 mm Sivi Sogutucu / Seasonic FOCUS GX-650, 650W 80+ Gold, Full-Modular / MSI Optix MAG272QP 27" 165Hz 1ms FreeSync QHD / A4TECH BLOODY A60 MULTI-CORE GAMING MOUSE / A4 TECH BLODDY B120 GAMING KLAVYE / LOGITECH G332 GAMİNG HEADSET / LOGITECH Z-323 2 1 360 DERECE SES SISTEMI /HTC U11
  • Binbaşı
    1182 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Park Joo-hyun

Hocam ben eski sistemlerim hep amd idi ryzen öncesi fx kullanıyordum yeni sistemim İntel + Nvidia yaptım değişiklik iyidir birde bu RTX fetişi, DLSS 2.0 teknoloji vs derken Nvidia aklımı çeldi. İşlemci de Ryzen 7 3700x düşünüyordum sonra İntel'in 10.nesili çıkınca 10700k aldım hemen.  

|
    |
    sertacr88 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Amaaan boşver ya yaşımızı  Dh üyeliğim 14 yaşına girmiş mesela, ben de mesela hala xbox'ın tuşlarıan alışamadım x'e basıyorum şimdi ps da yeri belli xbox tarafında x karenin yerindeydi. Ps'da tabi x en altta xbox gamepad'i pc'e takıyorum bende de kablolusu var çünkü x e basacağıma y'e basıyorum. Yok lt lb falan fişmekan hiçbirşey anlayamıyorum. Ama ps tarafında o olayı ezberlemişim hiç sorun olmuyor. Ya öyle de yapınca gamepad ile kurulmuşsun mesela yayılmışsın biraz bir gamepad bir mouse klavye olayı çok yoruyor. Arkaya yaslanmış oynuyorsun akabinde dur ya mouse'a geçeyim diye düzgün oturup ona göre başına kuruluyorsun. Ben daha bitirmedi bu arada arada girip az az oynuyorum. Eskiden tabi ps2 de bitirmiştik çok güzeldi.

|
    |

Üstad şaka gibi ama senden 1 gün önce kayıt olmuşum bu ortama inanılır gibi değil :)

Lütfen herkes rütbesini bilsin o zaman  

Oyunda seçimleri X Y A B gibi tuşlar ile verirsek oyunda RPG falan bir önemi kalmayacak zaten gidicem yanlış şeyi seçicem, zaman sınırı da olacak seçimlerin bazılarında ülkeyi savaşa sokarım yanlışlıkla :D

RDR2 yi PS4 de de oynadım PC dede oynadım öyle beyin mıncıklaması yaşadım ki bilemezsin ama mouse ile de olmuyo otomatik aim sağolsun :P

|
    |
    Python kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MSI Z270 SLI PLUS / ZOTAC RTX 3080 / Intel i7 7700K / Crucial Ballistix Elite 16GB / Acer Nitro VG270U QHD

YAMAHA FAZER 800 ABS
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Edit: bende bu dünyaya ATİ - AMD ile başladım oyunlarda görüntülerin biribine girmesimi dersin alev topumu yada resetlermi mavi erkanlarmı dersin saymakla bitmezdi.. Sonra Intel - Nvidia kardeşlere bulaştım resmen çağ atladım sıfır sıkıntı ve sorun. O gün bugündür Nvidia - İntel ciyimdir.

Ya şu AMD nin freesync zımbırıtısı için bi değişiklik yapayım diyorum ama NVİDİA gibi oturmuş bir marka dururkende ne biliym aksiyonmu arıyorum ne anlamadım. Yılbaşı hediyesi olarak kendime armağan edicem birtane kart ama daha var zamanı gibi.

Tavsiyelere açığım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacr88 -- 21 Kasım 2020; 17:34:27 >
    |
    |
    Park Joo-hyun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

MSI Z270 SLI PLUS / ZOTAC RTX 3080 / Intel i7 7700K / Crucial Ballistix Elite 16GB / Acer Nitro VG270U QHD

YAMAHA FAZER 800 ABS
  • Yarbay
    4573 Mesaj

Vallahi arasan uğraşsan denk gelmez.  Rdr2 sorma ya ben o kadar ağır ingilizce olan oyunları oynayamıyorum. Çünkü oyun biliyorsun çok dallı budaklı hep, ps4 pro varken oynadım oynadım ya dedim anlayamıyorum birşey bırakıyorum artık ve bıraktım. Oyunda acaip detaylar var, en basiti bilirsin zaten kasabada geziyorsun vs ya biri bağırıyor help me diye buluyorsun sesin kaynağını ara sokak gibi biryermiş. Bir giriyorsun kadın yerde falan kadına giderken karı kalkıyor yandan adamlar geliyor bak bak çakallara bizi soyacaklar. Gaspçı çakallara bak sen öldürüyorsun sonra da halk senden kaçıyor. Atla geziyorsun görevden göreve vs bakıyorsun yerde biri bağırıyor elleri bağlı falan yardım edecen güya aaa davar atı alıp senden kaçıyor at eğitimli ıslık çalıyorsun adamı atıyor vs. çok acaip detaylar var ve ingilizce oynamak anlayamamak sinirimi bozdu ve bıraktım. PC'e çıkınca dedim tr yama illa ki yaparlar ama onlarda yalan oldu gitti. Bir arkadaşlar uğraşmış geçen gördüm altyazıyı türkçe yapıyormuş falan olmadı bir ara öyle deneyeceğim. Öbür türlü cidden uğraştırıyor yoruyor insanı yabancı dil ile oynamak. Mesela witcher 3 oynarken gram zorlanmadım çünkü türkçeydi. İnsan ana dilinde oynayınca çok güzel oluyor.

|
    |

• Yarbay
    9641 Mesaj

Fiyat dışında AMD ekran kartlarıyla ilgilenmek için bir sebep var mı? Benim bildiğim yok. İşlemcilerini bilmiyorum ama ekran kartlarında zaten Nvidia rüştünü kanıtlamış, yaklaşık 5 yıllık masaüstü bilgisayar tecrübemde sorun diyebileceğim en ufak bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Parası olan birinin zaten AMD'ye yönelmemesi gerekiyor. "Aradaki fiyat farkıyla diğer parçaları daha iyi/kaliteli seçerim bari." diyen adamın markası AMD. Olayın bu kısmına hiç değinmediğinize göre AMD kısmına da hiç yaklaşmamak gerek. Kararlılık, yani teknoloji alanındaki ismiyle stabilite benim için olduğu kadar diğer herkes için de önemlidir. Kimse "Yav hep sorunsuz hep tekdüze geçiyor günler, bir bilgisayar parçasında sıkıntı çıksa da aksiyon olsa." demez herhalde. Aksiyon arayan varsa gelen geçene 32 yerinden bıçaklayıp elinden PSP'sini alıp kaçacakmış gibi bakan tinercilerin olduğu tenha sokaklarda hayatına renk katabilir.

Foregzambıl, benim şu an tüm sistemi güncellemeye durumum yok, o yüzden takas ile aldığım Nvidia ekran kartımı satıp donanım/yazılım sıkıntılarını da göz önüne alıp AMD karta geçiyorum ki ona uygun bir sistem kurmada birkaç adım ilerleyebileyim.

Denk performans gösteren iki kart arasındaki fiyat farkını biraz zorlanarak dâhî tolere edebilen herkese Nvidia öneririm.

|
    |

Zekânı test etmek için buraya tıkla.

• Yüzbaşı
    821 Mesaj

Şu oyunu kendi dilimizde oynayacak olmakta inceleyen kuruşlarına yanına + olarak yazarız çok fena merak ediyorum günlerde geçmiyor ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    psycho90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

umarım medium da sabit 60fps alırım 1060 6gb ile. fakat 7700hq biraz korkutuyor beni :(

Orijinalden alıntı: moonquad

Arkadaşlar sizlere tahmini FPS değerleri olarak bir tablo paylaşacağım. Tabloyu ben yaptım sadece fikir olması için bakın, unutmayın bu değerler tahmini değerlerdir.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/5f/3f/18/5f3f1868558753998c3f27b95aa1718a.jpeg&t=0&width=480&text=1

Emeğinize sağlık uğraşmışsınız

|
    |

Bir 5 sene öncesine kadar AMD GPU'lar güzel yarışıyordu Nvidia ile ama 5 senedir Nvidia arayı çok açtı ve hala açıyor. Evet daha pahalı ama karşılığını veriyor. 6800 serisi de cırt çıktı benchmarklara baktığında. AMD kendisini daha iyi geliştirmeli ki 3080ti veya 4080ti beklemek yerine ona geçeyim. Ama şu performansa bakarak olası bir 3080ti bekleyen biri 6800'e filan geçmez. Umarım AMD daha elle tutulur seriler çıkartır da rekabet artar.

Yoksa böyle yeni nesil diye kakaladığı 3080'lere 10 GB Vram koyarak dalga geçiyor, boş meydanda at koşturuyor Nvidia. Aynı saçmalığı PS5'te sony yaptı düşük donanım, Vision Atmos eksikliği vs. ile. Meydanı boş bulan böyle saçmalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 21 Kasım 2020; 19:48:48 >

|| Ryzen 3700x | Rog Strix RTX 2080 Super | GSkill 32GB 3200Mhz DDR4 | Asus TUF X570 Plus | Logitech G29 - Shifter | Xbox Elite Series 2 | HyperX Cloud 2 | Nintendo Switch | LG OLED C9 | Sony DN1080 - Dolby Atmos 5.2.2 Harman & Kardon | Heritage H150CM | Zoom G5n ||

Ben RDR2 yi PC de online olarak 4 kişi oynadığımda anca anladım. Birbirimize sora sora ölüp kalkıp birimizi ayı kapar diğerini kaplan derken çok büyük zamanımı o oyuna gömdük.

Vee hala öğrenmediğim bilmediğim olaylar vardır. Online kısmı süper ötesi detaylı öğren öğren bitmiyo ve sürekli güncelleniyor. birde oynadığım kişiler +30 lu 45 li yaşlarda insan olunca daha bir farklı oluyordu tabi. Neyse öv öv bitmez o oyun türkçe olduğunda ben tekrar oynıcam tabiki :) Onlinea da girebiliriz o zamanlarda eklerim sizi rockstardan.  

|
    |
    Python kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

YAMAHA FAZER 800 ABS

Dediğini anladım. Tabi 8'i veren 9'uda verir fiyat bakımından. Bende Nvidia dan asla şikayetçi olmam ama şu freesync olayını gözlerim hiç görmedi canlı olarak acaba nasıldır diye ama tek bahanemde bu yani Radeon için. Yoksa 16GB VRAM veriyormuş du falan filan bunlar 10 yıl öncesinin çocuk kandırma taktikleri.

|
    |
    Nicholai Hel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

YAMAHA FAZER 800 ABS

İşlemcin ile korkun çok yanlış bence. Darbeyi ekran kartından yiyeceksin :)

|
    |
    Onvious kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

YAMAHA FAZER 800 ABS
  • Binbaşı
    1267 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: moonquad

Elinize sağlık hocam  

|
    |

Aslında saf performans olarak kötü değil ama bu oyun gibi ray tracing nimetlerini çok sağlam kullanabilecek oyunlar için pek iyi değil amd kartları.

Night cityde her taraf ışık dolu olunca ben ciddi fark görürüz bu sefer diyorum rt kapalı-açık arasında.

|
    |
    Dante kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

oyun içi falan mı bu görüntüu :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tremere117 -- 21 Kasım 2020; 20:18:23 >
    |
    |

@Tremere117 Hayır değil. Bilhassa altta yazıyor.

|
    |
    Bahsedilenler: Tremere117
ankara gülüş tasarımı
Canlı Tv izle
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,750
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.