Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber (99. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.859
Cevap
210
Favori
1.058.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Hem konsol hem pc sahibi olarak katılmıyorum hocam. Pc grafikleri ve akıcılığı üst düzey, konsol exc oyun olmasa çekilecek işkence değil. Ps4 pro grafikleri çamur gibi geliyor pc grafiklerinden sonra

Alıntıları Göster
    kardeşim pc grafikleri konsol ile aynı demedimki ben, bende ikisini kullandım yıllarca, dediğim pc grafiklerinin önü daha açık ama konsollardaki sınır yüzünden çok fazla geliştirilmiş grafiklerle çıkmıyor oyunlar kısıtlıyorlar işte
  • Witcher 3 hala grafikleri ahla eski değil. Yeni çıkan çoğu oyundan iyi. Witcher 3 ,Elderof Scroll, Fallout, GTA sersii gib oyunlar oynadktan diğer oyunlar niye var diye sorguluyorsun. Cyberpunk biraz witcher 3 den farklılaşıcak gibi bence oyun efsanler arssaına girer.
  • @Onvious
    @Evohan
    @Sir Sherlock

Arkadaşlar şimdi yok konsol hali grafikleri yok PC hali şöyle olur böyle olur vs iyi güzel anlatıyorsunuz da ben izninizle şöyle bodoslama dalayım gideyim_: C2077 çıktığında 6 GB GTX 1060 ayarında bir ekran kartı ile tam performans versin tüm grafik ayarları sona dayalı full Ultra-VeryHigh ne olacaksa 1080p 60fps'de CDPR bunu başarsın! bunu yapabilsin başka bişeycik istemem :) biliyorum böyle olması çok zor ama ne diyelim "umut fakirin ekmeğidir". Ayrıca bahsettiğiniz The Witcher III'ün E3 haliyle önümüze gelen hali arasında da tamam fark vardı ama o kadar da yerin dibine sokulacak gibi değildi, W3'ü (çıktığı 2015 yılı itibariyle günümüz de bile) yine tüm grafik ayarları Ultra'da hiç de kötü gözükmüyordu gayet iyiydi muhteşemdi şu an bile 1080p 60fps harika desem yeridir bu da bir gerçek.

Burada "E3'de gösterilen görüntüleri ile oyundaki hali aynı değildi" (sizlerin deyişiyle bariz 'downgrade yemişti') anlamında konuşurken mesela hemen aklıma -yine zamanında yerden yere vurulan kötülenen itilen kakılan- 2014 yapımı WATCH_DOGS 1 (WD1) gelir. WD1'i 2017 veya 2018 gibi oynamıştım, oyunun her bir köşesi ortam mekanları gayet güzel detaylı tasarlanmış oyunun atmosferi çevre ambiyansı vs grafikler bence gayet iyi kotarılmıştı. Yani bu kadar kötüleniyor falan WD1'i ilk kez görünce inanamamıştım vay be demiştim 2014 yapımı oyuna bak hele diye diye ayıla bayıla %100'leyerek oynadım. Neyse WD1'de kesinlikle en sevdiğim en taptığım hayranı olduğum oyunların başında gelir, diğer 3-5 yıldır PC'den ayırmadığım efsane saydığım oyunlarım ise_: Watch_Dogs 1 (Bad Blood DLC), Dishonored 1 Definitive Edition (2013), Fallout 4 (Far Harbor & Nuka World), Deus Ex 3: Human Revolution (2011), Thief III: Deadly Shadows (2004), Fallout: New Vegas (Honest Heart & Lonesome Road), Dying Light Enhanced Edition, TES: Oblivion & Skyrim, Assassin's Creed: Origins ve The Witcher III (Hearts of Stone & Blood and Wine).

---
    Hazır isimlerini anmışken hem belki sizlerinde ilginiz canınız çeker diye belirtmek isterim, şu yazdığım oyunları mesela üçüncü-beşinci defa yine %100'leyerek oynamak istersem sırf şunlar için geri dönerim acımam_:

- Dying Light için Steam'de 'official Türkçe' geldi bunun hatırına yeniden oynamaya gün sayıyorum.
    https://store.steampowered.com/app/239140/Dying_Light/

- F: New Wegas için F4 grafikleriyle yapılan "Fallout: New California" modu.
    https://www.moddb.com/mods/falloutprojectbrazil/ ve NMCs_Texture_Pack_For_New_Vegas
    https://www.nexusmods.com/newvegas/mods/43135 Yalnız bu grafik modu DLC'leri kapsamıyormuş işte bu çok kötü oldu.

- The Witcher III için oyunu 2019 model grafiklere büründürecek olan "HD Reworked Project" modu 17 Temmuz'da v10 olarak güncelleniyor delicesine bir merakla sabırsızlıkla bekliyorum. https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021

- TES Skyrim'e herhalde yüz bin milyonuncu kez başlama sebebim olacak iki mod:
    Skyrim HD - 2K Textures https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/607
    Climates Of Tamriel - Weather - Lighting - Audio https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17802 Bunlar dışında daha 9-10 tane daha Skyrim modunu sıraya koydum buralarda Skyrim'in kendi konusuna uzunca bir liste paylaşmıştım.

- Fallout 4 için "High Resolution Texture Pack 2K and 4K - Valius". Bunun için bile F4'e yine 100-200 saat gömmeye hazırım. https://www.nexusmods.com/fallout4/mods/318

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 12 Temmuz 2019; 18:38:45 >

• Hatun modellemeleri gene efsane gözüküyor Witcher'da ki gibi g.te bakmaktan oyuna odaklanamayacağız gene anlaşıldı.
  • Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Perfonmans konusunda ben de şüpheliyim. Benim emekter 1080tili kasa umarım full grafiklerde çalıştırır. Yeni jenerasyon kartlar çıktı, yeni işlemci geldi. Vay be 1080ti sen de eskidin...
  • quote:

Perfonmans konusunda ben de şüpheliyim. Benim emekter 1080tili kasa umarım full grafiklerde çalıştırır. Yeni jenerasyon kartlar çıktı, yeni işlemci geldi. Vay be 1080ti sen de eskidin...
    Ya öyle deme şimdi bizi yakma, senin GTX 1080'li hemi de 1080 Ti'li sistemin C2077'yi full grafikte çalıştıramayacaksa ee biz ölelim o zaman :) Bak biz 6 GB GTX 1060 diyoruz bari full ayarlarda 1080p 60fps oynatsın can kurban diyoruz e sen ne diyorsun gözünü seveyim @Sir Sherlock hocam.

İşin şakası bir yana şu an için en az GTX 1070-1080'i olanlar C2077'yi gözü kapalı beklesin indirsin oynasın bu kartların full grafikte rahat rahat 1080p 60fps C2077 oynatacağına inanıyorum. Burada asıl sıkıntı Nisan 2020 sonrası en düşük en az (Minumum ve Önerilen sistem diye) GTX 1080'den başlayıp (belki 1660-2060 diyecekler belli mi olur) ve Intel 8. 9. nesil i7 işlemci diye tutturmaları işte asıl korkulması gereken bence bu. Tabii C2077 bekleyenler olarak elinizde böyle dediğim gibi bir sisteminiz varsa yine hadi iyisiniz rahatsınız, ya şu an bu pahalılıkta yeni sistem toplamaya mecbur kalanlar ne yapsın 3-5 yıl önce 4.000-5.000'e toplanacak bir sistem şu an kafadan 10.000TL'ye patlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ravenholm -- 13 Temmuz 2019; 11:30:42 >

• quote:

1080ti emektar ha?

• quote:

Yapma etme hocam piyasa saf güç olarak 1080ti dan üstün üç tane kart var. O kartın eskimesine daha yıllar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hidetaka Miyazaki -- 13 Temmuz 2019; 13:17:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hidetaka Miyazaki

Yapma etme hocam piyasa saf güç olarak 1080ti dan üstün üç tane kart var. O kartın eskimesine daha yıllar var.

Alıntıları Göster
    Yeni nesil kartlar çıktı hocam, Cyber oynatır her türlü o konuda şüphem yok da full ayarlarda olur mu bilmiyorum. Her nesil geçişinde firmalar yeni kartlar satsın diye yapıyor böyle çakallıklar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cheryl Mason -- 13 Temmuz 2019; 15:50:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yeni nesil kartlar çıktı hocam, Cyber oynatır her türlü o konuda şüphem yok da full ayarlarda olur mu bilmiyorum. Her nesil geçişinde firmalar yeni kartlar satsın diye yapıyor böyle çakallıklar

Alıntıları Göster
    4K için konuşuyorsanız haklısınız ama diğer çözünürlüklerde kesinlikle full ayarlarda oynarsanız ha oynayamazsanız o kartın değil yapımcının başarısızlığıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebercet

Oyun steamde 60 dolar, yüzde 30 steam kesintisi sonrası adamlara 42 dolar kalıyor. Oyun Gog'da 42 dolar, hepsi yapımcıya gidiyor. Her iki durumda da 42 dolar kazanıyorlar oyun başı. Benim atladığım bir nokta mı var bu Gog üzerinden alınması baskısıyla alakalı. Yoksa millet sayı saymayı mı bilmiyor?

Yani Abdde falan olsanız hadi 18 dolar ucuz diye alırsınız da, Türk vatandaşı olarak size ne arkadaş.
    Steam %30 kendine alıyor yapımcıya 42 dolar kalıyor. Diğer tarafta GoG da %30'a yakın miktarda kendine alıyor ama GoG'un sahibi CDPR olduğu için Witcher ve Cyberpunk alırken tüm para oyun şirketine gidiyor. Bu durumda 60 dolar olarak direkt GoG üzerinden alanlar çok var direkt şirketi desteklemek için güzel hamle.
    Türkiye mağazası için oyunu 42 dolara koymuşlar güncel kurda 10-15 lira fark ediyor. Yapımcıya giden para aynıysa veya 10 liraya yakınsa sık kullanılan platformdan almayı tercih ederim şahsen. GoG'da Gwent'im var az çok denedim platformu bir Steam olmasa da Origin, Battle.Net ve Epic karşısında güzel bir client.

• Yeni oyunların performansına etki eden bir diğer faktörde (crack) koruma yazılımları, denuvo gibi. Gog üzerinden alacağınız Cyberpunk 2077 DRM free olacağı için bunun da performansına pozitif bir etkisi olacaktır. Ultra ayarlarının 2080ti'ye özel olacağını sanmıyorum. 1080ti'de ultra oynarız, olmadı yüksek ayarlarda oynarız, orasını çıkınca göreceğiz artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yoizhik -- 13 Temmuz 2019; 18:24:56 >
  • Yoizhik kullanıcısına yanıt
    Sadece gog üzerinde mi DRM Free, C2077?

Steam'den alanlarda falan da değil mi?
  • Acaba oyunu 23 studiosmu çevirdi yada çevirecek eğer öyle olacaksa pekte kaliteli bir alt yazı bizi beklemiyor olacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hidetaka Miyazaki

4K için konuşuyorsanız haklısınız ama diğer çözünürlüklerde kesinlikle full ayarlarda oynarsanız ha oynayamazsanız o kartın değil yapımcının başarısızlığıdır.

Alıntıları Göster
    4K oynayabileceğimi sanmıyorum C77'yi. Sanırım sistemi yükseltmem lazım ama fiyatları görünce pederi ikna etmek imkansız.
  • quote:

Cyberpunk 2077'nin geçeceği Night City çete üyeleri, polisler ve çeşitli pislikler gibi kavga edebileceğiniz bir sürü kişi ile dolu olacak fakat bunun da bir sınırı var. Çocuklara ve hikayede yer alan NPC'lere saldıramayacaksınız.

Reddit kullanıcısı masoncool4566, CD Projekt Red'e ana karakter V'nin rastgele adam öldürüp öldürmeyeceğini sordu ve şu cevabı aldı:

"Çocuklara veya senaryo ile bağlantısı olan NPC'lere saldıramayacaksınız fakat bunun dışında tanıştığınız çoğu kişiye karşı agresif olabileceksiniz."

CD Projekt Red ayrıca saldırgan davranışların bazı sonuçlara yol açacağı bölgelerin olacağını belirtti. Örneğin çete ya da polis kontrolündeki bir bölgede sorun çıkarmaya çalışırsanız onlar da size sert bir şekilde karşılık verecek.

https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Cyberpunk_2077de_Cocuklar_ve_Hikaye_NPCleri_Haric_Cogu_Kisi_ile_Kavga_Edebileceksiniz-94940.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Yeni oyunların performansına etki eden bir diğer faktörde (crack) koruma yazılımları, denuvo gibi. Gog üzerinden alacağınız Cyberpunk 2077 DRM free olacağı için bunun da performansına pozitif bir etkisi olacaktır. Ultra ayarlarının 2080ti'ye özel olacağını sanmıyorum. 1080ti'de ultra oynarız, olmadı yüksek ayarlarda oynarız, orasını çıkınca göreceğiz artık.
    Steam versiyonunda sadece pasif Steam DRM'si olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evohan kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum, RTX 2080Ti gibi üst düzey ekran kartları çıkıyor ama bunu tam randımanlı olarak kullanacak oyunlar göremiyoruz, bir kaç oyun haricinde grafiklerde sanıldığı gibi gelişme olmuyor malesef, konsollara çöp dendiğinde nedense hemen kızıyorlar ama gerçek bu doku kalitesi gerçekten öyle, PS5 çıkınca belki düzelebilir bu durum ama yine de PC'yi yakalayamaz, birde oyunlarda yaygın kullanılan Unreal Engine'den ne zaman vazgeçecekler merak ediyorum, dün Steam'den Cry Engine ile yapılmış adı sanı duyulmamış ww2 temalı bir oyun aldım, grafikler hatırı sayılır derecede UE ile yapılan oyunlardan güzel görünüyor, optimizesi de artık iyi bence daha çok tercih edilmeli, Motion blur denen efekti neden ayarlara koyarlar bilmiyorum sanki güzel oluyormuş gibi, oyunlarda en önemli şey doku ve modelleme kalitesidir bazı oyun serilerinde bir sonraki oyunun daha kötüye gittiği bile oluyor, bu yüzden artık ekran kartlarına fazla masraf yapmanın da bir anlamı kalmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 17 Temmuz 2019; 20:22:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Miller

Katılıyorum, RTX 2080Ti gibi üst düzey ekran kartları çıkıyor ama bunu tam randımanlı olarak kullanacak oyunlar göremiyoruz, bir kaç oyun haricinde grafiklerde sanıldığı gibi gelişme olmuyor malesef, konsollara çöp dendiğinde nedense hemen kızıyorlar ama gerçek bu doku kalitesi gerçekten öyle, PS5 çıkınca belki düzelebilir bu durum ama yine de PC'yi yakalayamaz, birde oyunlarda yaygın kullanılan Unreal Engine'den ne zaman vazgeçecekler merak ediyorum, dün Steam'den Cry Engine ile yapılmış adı sanı duyulmamış ww2 temalı bir oyun aldım, grafikler hatırı sayılır derecede UE ile yapılan oyunlardan güzel görünüyor, optimizesi de artık iyi bence daha çok tercih edilmeli, Motion blur denen efekti neden ayarlara koyarlar bilmiyorum sanki güzel oluyormuş gibi, oyunlarda en önemli şey doku ve modelleme kalitesidir bazı oyun serilerinde bir sonraki oyunun daha kötüye gittiği bile oluyor, bu yüzden artık ekran kartlarına fazla masraf yapmanın da bir anlamı kalmıyor.
    hocam firmaların unreal kullanmasının sebebi çok fazla free dökuman olması, yani sıradan biri bile her türlü detayına ulabiliyor. Gerci çogu büyük firma kendi moturunu kullanıyor artık. Cd Project, Red engine kullanıyor mesela.

• Onvious kullanıcısına yanıt
    İstisnaları da olmuyor değil, The Sinking City'de iyiydi mesela, bugün satın aldığım bir başka oyunda yine iyi kullanılmış olduğunu gördüm, biraz da oyun yapımcısına bağlı, ben zaten büyük oyun firmalarından bahsetmiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.