Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

CYBERPUNK 2077 [ANA KONU] [16.04.2020] [TÜRKÇE]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
2.305
Cevap
86
Favori
112.616
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> CYBERPUNK 2077 [ANA KONU] [16.04.2020] [TÜRKÇE]
Giriş
    2598 Mesaj

" -- 'WORK IN PROGRESS DOES NOT REPRESENT THE FINAL LOOK OF THE GAME' Aşağı yukarı her oyun tanıtımında yazar zaten ama genelde ilk gösterdiklerinden daha iyi şekilde gözükür oyun proje ilerledikçe. Bu genelde gösterimde olabilecek sorun ve glitcler için yazar ve daha geliştirmeye vakitleri olduğunu gösterir, geri götürmeye değil. "

Buna kim karar veriyor? Donanımhaber forumuna üye 2K adlı kullanıcı mı? Yoksa gecesini gündüzüne katıp kod yazmaktan gözleri bozulan oyun yapımcıları mı? Baktılar o grafikleri günümüz teknolojisi yeterli çalıştırmıyor. Ne yapacaklar? Öyle piyasaya sürüp ekonomik intihar mı edecekler? O zaman ilk başta koymayacaklar diye bir şey yok, ilk başta kotarabileceklerini düşünüyorlardı belki de olmadı, o kocaman yazıda bunun için var işte. Oyun geliştirmenin, onu binlerce farklı sistem konfigürasyonuna göre optimize etmenin ne kadar zor bir şey oldugundan en ama en ufak bir fikri olan birisi böyle basit şekilde eleştirmez.

Yapıcı eleştiri ile safi kötülemek farklı şeyler.

Singleplayer oyunlara microtransaction koyup "begenmiyorsanız oynamayın laaa" seviyesinde yorumlar yapan, milletin yaptıgı modları bile paralı yapan, 1 tane armor için 30 lira isteyen şirketlerin çogunlugunu olusturdugu bir endüstride CD Projekt RED bence el üstünde tutulması gereken bir firmadır. Eski BioWare'in modern versiyonudur benim ve birçok oyuncu için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 13 Eylül 2019; 20:30:11 >
    |
    |
    2K kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    3226 Mesaj
    The Witcher 3'de yayınlanan ilk tanıtım videosu ile çıkış anında gelen çok farklıydı ama kendi hali bile inanılmaz iyiydi.

TW3 için bu tarz mod yapan ve tamamen farklı bir seviyeye getiren kişiler olduğu sürece oyunun grafiklerinden daha çok içeriğini daha önemser oluyorum.

|
    |

ρѕη: αιzєηƒαη σηє ριє¢є ∂єℓιѕι αℓ ρα¢ιησ ƒαηı

• Yarbay
    12289 Mesaj

@Six Feet Under.

Ben karar veririm demiyorum genelde bu böyledir, gördüğümü söylüyorum. Zaten gösterdikleri gibi çıkmayınca olay oluyor her zaman.

'gecesini gündüzüne katıp kod yazmaktan gözleri bozulan oyun yapımcıları'
    sistem konfigürasyonuna göre optimize etmenin ne kadar zor bir şey oldugundan en ama en ufak bir fikri olan birisi böyle basit şekilde eleştirmez.

Ben tüketiciyim benim yorum yapmam için geliştirici, yazılımcı olmama gerek yok eğer sizin mantık ile olsa hiç bir konuda eleştiri yapamazdık. Zaten ben bilmediğim için onlar o sektörde ben başka sektördeyim. Ben bir tüketici olarak araba alırken araba nasıl yapılıyor, oyun nasıl yapılıyor bilmek zorunda değilim. Sizin ilginiz varsa biliyorsanız ne mutlu size. Oyun harika çıkabilir, inanılmaz olabilir bilemeyiz biz şu an gördüğümüz kadarıyla yorum yapıyoruz. Eğer dediğiniz gibi 'baktılar o grafikleri günümüz teknolojisi yeterli çalıştırmıyor' O zaman emin olmadan pre-order'a açmak doğru bir hareket değil. Hadi açtılar şu an Steam sayfasında hala bu gösterdikleri video ile ilgisi olmayan inanılmaz ekran görüntüleri duruyor onları da mı değiştiremediler.

Şu ana kadar oyun hakkında çok az şey gördük, RPG nasıl, hikaye nasıl, yan görevler nasıl bunları bilemeyiz. Biz gördüğümüz kadarıyla yorum yapıyoruz bu durumda yapıcı eleştiri nasıl oluyor. Oyuna çamur da atmıyorum böyle bir şey yapmalarını bu firmadan beklemezdim ve doğru olmadığını söylüyorum.

Şu an konumuz CD Projekt RED ve microtransaction'lar değil kimse o konu ile ilgili bir şey demedi. Zaten eğer bu durumu Ubisoft yapsa hep yapıyor der geçerdik bu firmadan beklemediğimiz için böyle yorumlar geliyor.

Biz sadece gördüğümüz kadarıyla yorum yapıyoruz downgrade var diyoruz 'yok siz anlamıyorsunuz oyundan, yok RPG ne bilmiyorsunuz, yok yaşınız genç gibi' yorumlar geliyor. Hayır ne alakası var gördüğümüz kadarıyla yorum yapıyoruz. Oyun çıkar harika olur harika deriz, bu kadar basit.

@Nerevarine

RPG değil ama hikaye tamamen yazılar üzerinden ilerliyor, sevebilirsiniz. - Sunless Sea
    Çıkalı yıllar oldu ama hala upgrade yeni içerik geliyor ama uyarayım tamamen text başka bir şey yok. - Materia Magica
    Kusura bakmayın şu an ne durumda bilmiyorum yıllar önce oynuyordum, eğer kitapları seviyorsanız ya da konuyu severseniz yeni okuyacak romanlar da bulmuş olursunuz. - Discworld
    Beni hikayesi içine çekmediği için sevemedim ama bakmanız açısında. - Dragonrealms
    Yüzüklerin Efendisi seviyorsanız anında kayıtsız, bir işlem yapmadan girebileceğiniz. - MUME
    |
    |
    Bahsedilenler: Six Feet Under. , Nerevarine

STEAM ID

ORIGIN:Bandoper

uPlay: Bandoper32

PSN:bandoper

• Yarbay
    2424 Mesaj
    Zamanında Witcher 3'ün gameplay trailerındaki duvar kaplamaları ile çıkışındaki duvar kaplamaları aynı değil diye yaygara kopanlar vardı. Şimdi ise Pre-alpha görüntülere göre karalar bağlamışlar. İptal edin o zaman preorderları arkadaş, almayın oyunu. Kandırıldığınızı hissediyorsanız almayın. Hiç bir şey kaybetmezsiniz.
    Belki 100 kez editlenmiş bir 14 dakikalık video için bu kadar tartışma çıktı. Aslında adamlarda suç. Verecekti 20 dakikalık yine saf oynanış videosu. Ne uğraşıyorsun alternatif oynanış stillerini anlatmaya, görevleri yapmak için ne kadar fazla seçeneğinin olduğunu anlatmaya.
    |
    |
    sistem konfigürasyonuna göre optimize etmenin ne kadar zor bir şey oldugundan en ama en ufak bir fikri olan birisi böyle basit şekilde eleştirmez.

Böyle birşeye katılmıyorum. Bizzat o projede çalışıp o mekanın havasını koklamayan kimse bilemez o kadar detayı kimse eleştirmesin o zaman. Tüketiciyiz sonuçta beğenmediğimiz şeyi eleştiririz, herkes bir ürün ortaya koyarken emek harcıyor o zaman kimse sesini çıkarmasın çıkaran nankör olur o mantıkla. Parasını verip aldığım bir ürün eksiklerini ve kusurlarını söylemek en doğal hakkımdır benim. En basiti bugün bir telefon bile aldığınızda özelliklerini eleştiriyorsunuz o zaman onu da yapmayın. O telefonu yapan mühendisler gece gündüz çalışıyor siz rahat yatağınızda yatarken. Olumlu gördüğümüz noktalarını yazıyoruz zaten oyunun sırf gömüp bok atmak istesem daha çıkmasına aylar olan birşeyi almam.

Üstelik ''WORK IN PROGRESS DOES NOT REPRESENT THE FINAL LOOK OF THE GAME' yazısı zaten her oyunun yapım aşamasında yazıyor. Downgrade yememişmi diyelim gözüken şeye, şu anki hali ile gözle görülür yemiş test aşamasında olabilir demek ki bişeyleri kısıyolar. Forum kullanmanın mantığı bu değil mi tartışmak bişeyleri. Herkes aynı düşünecek değil zıt görüşte olan birine hakaret yağdırıp CDPR'yi babasının kurduğu firma gibi görenler daha değişik bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Bane -- 14 Eylül 2019; 2:18:12 >
    |
    |
    Steam: -Bane

• Yüzbaşı
    858 Mesaj
    Umarım karşımıza güzel bir oyun çıkartırlar.Downgrade Olayını abartmasalar bari.
    |
    |
    Anakart: MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI Ram : Corsair RGB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Ram İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X Ekran Kartı: MSI NVIDIA GeForce RTX2060 Gaming Z 6GB 192Bit GDDR6 Psu: Seasonic Focus Plus 850W 80+ Gold SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 Monitör: MSI Optix MAG271C 27" 144Hz 1ms (HDMI+Display) Full HD Curved Oyuncu Monitör Dark N10 Advanced 5x12cm Kırmızı Fanlı Fan Kontrollü Full Cam Yan Panelli USB 3.0 Bilgisayar Kasası Ses Sistemi: Creative Inspire T3300 2+1 İşlemci Soğutucusu: Arctic Freezer 34 Esports DUO Kırmızı CPU Soğutucu
HızlıCevap
Reklamlar
e-ticaret
Lastik Fiyatları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,171
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.