Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

CYBERPUNK 2077 [ANA KONU] [16.04.2020] [TÜRKÇE]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
2.305
Cevap
86
Favori
112.612
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> CYBERPUNK 2077 [ANA KONU] [16.04.2020] [TÜRKÇE]
Giriş
    6254 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: granger117

Ayrı olarak cyberpunk 2077 afterlife adında kart oyunu yapilcakmis ,inşallah ana oyunun içinde bu tarz bişi olur

Alıntıları Göster
    Ben onu oyun içinde oyun olarak düşünmüştüm gwent gibi ama ayrı bir kart oyunu olarak gelecekse nasıl ederler bilmiyorum. Daha gwent oyunu bile yerine oturmadı yıllardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

"Once we were many, now we are few. Hunters, killers of the world’s filth. Witchers. The ultimate killing machines. Among us, a legend. The one they call Geralt of Rivia. The White Wolf."

• Yarbay
    3306 Mesaj
    Şu müziği de oyuna eklerler umarım, bu oyun için yapılmış gibi;

bence gwent kadar bile ilgi görmeyebilir sanki ,temasından dolayı
    |
    |
    Gwynbleidd. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: granger117

bence gwent kadar bile ilgi görmeyebilir sanki ,temasından dolayı

Alıntıları Göster
    hocam o yaptıkları kart oyunu zaten video oyun falan degil. insanlar cyberpunk (daha dogrusu shadowrunner sanırım)ın yeni board game ini bekliyordu. CD project de fırsat bu fırsat dedi.
    |
    |
    |
    |

Ya yazdıklarımı anlamadınız, gereksiz alınganlık yaptınız ya da anladınız ama işinize gelmedi.

Ne alaka, ben insanlara fikrini söyleyemez mi? diyorum.

Adam grafiklerini beğenmedim diyor, sen beğendim diyebilirsin, ki bende bunu savunuyorum.

Forumun temel mantığı bu zaten.

Ne yazdım ben? sen beğendiğini yazarsın, o beğenmediğini yazar, sen neden beğendiğini yazarsın, o neden beğenmediğini yazar.

Şimdi siz buradan nasıl oluyor da sanki siz fikrinizi söyleyemezmiş gibi bir algı yaratmaya çalışıyorsunuz.

Doğrusu hiç hoş şey yapmıyorsunuz.

Çünkü benim kızdığım şey bunun hakaretvari bir noktaya getirilmesi. Ya nerdeyse adamı dövecekler sen nasıl grafiklerine kötü dersin diye.

Böyle bir fikriniz mi? var sizin. Ben beğenirsem herkes beğenecek, beğenmeyen olursa döverim, hakaret ederim, rencide ederim.

Olmaması gereken şey bu.

Siz neye çıkıştığımı anlayamamışsınız. Yok yere üzerinize almışsınız.

Bundan sonra yazacaklarımın sizinle alakası yok.

Efendim niye millet sayfalarca grafiğini tartışıyormuş, buyur burdan yak.

Sanane? sana mı? soracak neyi tartışıp tartışmadığını.

Ondan önce sayfalar dolusu fps mi? olacak tps'mi olacak diye tartıştılar, bana soracak olursanız dünyanın en saçma tartışması, ama bana ne? demek ki insanlar için bi anlamı fakat beni alakadar etmiyorsa hoşuma gitmiyor diye neden insanlara sataşayım, onlara kızgınlık duyayım, forum bu. Bana mı? danışacaklar abi şu konuyu tartışıyoruz ama rızan var mı? diye, hani sorsalar yok derim.

Bunu kendine dert edenler var, bunun için millete saranlar var.

Size ne ya, forum burası Allah aşkına bi kendinize gelin. Bırakın milletin neyi tartışıp neyi tartışmayacağını, yeter ki birbirinize hakaret etmeyin, küçümsemeyin o kadar.

Ayrıca dünyanın her yerinde daha da fenası oluyor bu tartışmaların, nerde bi yere ekran kartı tartışması yüzünden katil olan var.

Hakaret ve rencide edilmediği sürece herkes bu forumda doya doya tartışır, fikrini söyler, beğenilerini beğenmediklerini sayfalarca yazar.
    |
    |
    broodofqueen kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Grafik konusunda bir açıklık getirmek isterim, Witcher 3 de gösterdikleri grafiklerden daha kötü grafikle çıktığı diye çok şikayette bulunan insan oldu. Bu yüzden Cyberpunk 2077 de en düşüğe yakın grafik ayarlarıyla gösteriyorlar public demoları hep. Kapalı demolarındaki grafiklerin çok daha iyi gözüktüğünü söyleyenler var ki zaten mantıklı. Witcher 3 bugüne kadar çıkmış en güzel gözüken oyunlardan biri iken, firmanın sonraki oyununun, hemde aynı motorun gelişmiş haliyle yapılmış oyununun daha kötü gözükmesi çok garip olurdu zaten.
    |
    |

Hocam bu biraz şeye benziyor tecavuzcu coşkun müziğine :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    K E N kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|

Eğer bu oyunu en başta gösterdikleri grafikleri sırf RTX sattırsın diye RTX kartlara özel yaparlarsa firma güvenirliliğinden çok şey kaybeder. Öyle bir hata yapacaklarmış gibi hissetmeye başladım.

Madem gösterdin o grafikleri, ver aga işte. Umarım saçma sapan işlere girmezler çünkü sevdiğim, güvendiğim bir firma CDPR

Normalde oyunu önsiparişten çekecektim ama çıkış yapmasını bekliyorum artık. Çıkış yaptığında ilk izlenimlere bakıp tatmin olursam alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Sherlock -- 11 Eylül 2019; 18:29:37 >
    |
    |
    R-10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Bir olaylar var ama bilmiyoruz bakalım Tokyo Game Show da neler olacak. Witcher ile firmanın yaptığı şeyleri hepimiz biliyoruz ama son video da ki grafikler yakışmadı. AAA yapımda komik duruyor. O haliyle çıkarsa yer yerinden oynar.

Grafik elbette önemli böylesi büyük bir yapımda. Tek hikaye ile olmaz. Hikâye kötü olursa ne olacak peki

Bekleyelim bakalım zaman ne göstercek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sir Sherlock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    15dk lık videodan sonra böyle videonun gelmesi şimdi düşündürdü acaba tepki mi gördüler oyunun o halini görenlerden. Şimdi de '' bakın biz uğraşıyoruz işte oyunu böyle tasarladık'' videosu koyup az gaz alalım dediler sanırım.
    |
    |
    Steam: -Bane
  • Yüzbaşı
    397 Mesaj
    E3'deki video yayınlandığında ağğbii minimum sistem gereksinimleri 2080TI'mışçı bir tayfa vardı şimdi de ağğğbi grafik çöpppçü tayfa çıktı. Daha oyun çıkana kadar neler göreceğiz bakalım.
    |
    |

E3'de yayınlanan video çok yüksek bir sistemde 30 FPS veriyordu fakat yapımcılar daha optimize etmeye başlamadık açıklamasını yapmışlardı. 'Grafik çöpçü' tayfa çıkmayan oyunun RPG kısmı çok iyi olacak diyen tayfadan daha mantıklı. Grafik kötü diyenler bakıyor şimdilik gördüklerine göre yorum yapıyor. Örneğin büyük ihtimalle Cyberpunk daha çok oynadığım bir oyun olacak ama sunum ve tanıtım olarak Dying Light 2 çok daha iyi gözüküyor ve daha iyi bir şekilde oyunu sunuyorlar.
    |
    |
    Bahsedilenler: webmaster33

STEAM ID

ORIGIN:Bandoper

uPlay: Bandoper32

PSN:bandoper
  • Yarbay
    2598 Mesaj
    Beni alıntılayıp boş yapacak milenyum gençligi için baştan büyük harflerle yazayım. İLK BAŞTA GÖSTERDİKLERI VIDEODA YUKARIDA KOCAMAN YAZAN "WORK IN PROGRESS- DOES N-O-T REPRESENT THE FINAL LOOK OF THE GAME" yani "Bak burada gördügünüz HERŞEY degişebilir" yazmışlar. Bunu önce idrak edin, ondan sonra yorum yapın. Biz oyuna çöp demiyoruz oyun downgrade yemiş ona kızıyoruz diyen arkadaşlar bu argümanınız yukarıdaki yazıyla çöküyor. Oyun CGI gibi gözükecek diyip son videoyu gösterseler gelin hep birlikt eleştirelim adamları.

Bazı arkadaşlar aşırı beklentiye giriyor. Üstelik Johnny'nin görünüşü hariç öyle çok downgrade göremedim ben. Mesela burada tartışıldıgı gibi hayvani downgrade nerede? Benim gözler mi bozuk acaba ( En son 20/20'ydi valla ) Mevcut donanımlarla buraya kadar oluyor işte demekki ötesi olmuyor. Her taraf ormanlık alan, çöl olan RDR2'de bile oynarken PS4 resmen yeter agam ben iptalim diye bagırıyordu büyük şehirde 20 FPS'ye düştügü yerler oluyordu hissediyordum. Siz bu grafik kalitesini birde Cyberpunk ortamda istiyorsunuz. Oyunu sadece 2080/2080 Ti kullanıcılarına göre yapıp iflas mı etsinler adamlar ne yapsınlar yani... Bu oyunun %90'lık kitlesi olan Hani konsol? Hani ortalama PC'ye sahip olanlar?

İşte bir oyun mainstream olunca başına bunlar geliyor. Adamlar bu oyunla GTA'nın bile yetişemedigi bir hype seviyesine ulaştılar onlar bile beklemiyordu bence bunu Grafikte grafik. Efsane statüsüne yerleşmiş KOTOR, Mass Effect, Dragon age Origins, Vampire The Masquerade, Baldur's Gate, Deus Ex ( bu arada içlerinden 4 tanesi BioWare oyunu, ah bioware ah naptın kendine EA ile ) gibi oyunlar hepsi hikaye/soundtrack/gameplay üçlüsüyle buna eriştiler. Bu oyun da onlardan biri olacak buna hiç şüphem dahi yok. Bıktırdı artık kocaman bomboş open world oyun yapıp içine MMO vari görevler konmuş rezil hikayeli sözde "AAA" oyunlar. Bak ben mesela geçen Katana ZERO diye bir oyun oynadım. Pixel grafikli :) 4-5 saatlik şu pixel grafikli oyun, şu son 5 senede çıkmış sözde AAA oyunların neredeyse tamamını hikaye/soundtrack ve hissettirdikleri bakımından 10 ile çarpar, 2'ye böler, tekrar 20 ile çarpar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 13 Eylül 2019; 17:23:18 >
    |
    |

Intel i7 4770k@4.5GHz - EVGA SuperClocked ACX 3.0 GTX 1070 - Kingston HyperX Blue 2X8 16 GB 1600 MHz - Asus Z97 PRO Gamer Motherboard - Samsung 850 EVO 500 GB SSD - Dell SE2717H 27 '' 75Hz FreeSync IPS Monitor - Logitech G102 Gaming Mouse - Motospeed CK108 Mekanik Klavye - Logitech Z533 2+1 Speaker - Coolermaster HAF 932 - Noctua NH-D14 Cpu Cooler - iPhone 7 Matte Black
  • Yarbay
    2023 Mesaj

Aslında her oyunu çıktıktan sonra almak daha iyi.Hem gereksiz para bağlamıyorsun hemde hayal kırıklığını en aza indiriyorsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreDFace -- 13 Eylül 2019; 19:39:58 >
    |
    |
    Sir Sherlock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Millete idrak edin önce yazmadan idrak edilmesi gerekenler;

- 'WORK IN PROGRESS DOES NOT REPRESENT THE FINAL LOOK OF THE GAME' Aşağı yukarı her oyun tanıtımında yazar zaten ama genelde ilk gösterdiklerinden daha iyi şekilde gözükür oyun proje ilerledikçe. Bu genelde gösterimde olabilecek sorun ve glitcler için yazar ve daha geliştirmeye vakitleri olduğunu gösterir, geri götürmeye değil.

- Hadi bunu yazmış olsunlar 45 dakikalık gameplay videosu çıktıktan sonra Cd Projekt oyun mevcut konsollarda ve düşük sistemli bilgisayarlarda bile şöyle gözükecek böyle gözükecek daha iyi olacak diye açıklamalar yaptı.

- Downgrade yediği bir gerçek. Texture kalitesi olarak olmasa bile gösterdikleri tüm çevre ve ortam deyasız. Tabi ki buna laf atacağız çünkü şu an için tek gördüğümüz şey grafik.

- Bu videoyu oyun pre-order'a açıldıktan aylar sonra yayınladılar bu tüketiciyi yanlış yönlendirmektir. Bunu çoğu firma yapıyor ama Cd Projekt'den beklemiyorduk.

- Mevcut nesilde bu kadar oluyorsa ilk o videoyu göstermeyecekler.

- Saydığınız KOTOR, Mass Effect, Dragon age Origins, Vampire The Masquerade, Baldur's Gate, Deus Ex hepsi zamanına göre aşırı iyi gözüken o zamanların sistem değiştirten oyunlarıydı.

- Grafiklere önem verince yok milenyum gençliği falan olmuyor grafiklerde atmosferin bir parçasıdır sizi içine çeker, inandırır. O yüzden çok iyi konusu olan filmlerin efektleri de iyidir ve efektler kötü olursa gerçekçiliği kalmaz. Eğer grafikler bu kadar önemsizse gidip text bazlı bir sürü çoğu oyundan iyi RPG oyunlar mevcut.

- Grafikleri kötü olan her oyun kötüdür demiyoruz. İlk gösterdikleri ile son gösterdikleri arasında fark olduğu için diyoruz. Çünkü şu an RPG kısmı hakkında bir bilgimiz yok oyun çıkmadan gösterilenlere laf yapıyoruz. Yoksa kimse Undertale çok kötü grafikli demiyor niye başka bir şey göstermediler önceden.
    |
    |
    Bahsedilenler: Six Feet Under.

STEAM ID

ORIGIN:Bandoper

uPlay: Bandoper32

PSN:bandoper
  • Yarbay
    9308 Mesaj

Size laf atmıyorum sadece text bazlı oyun önerebilir misiniz? Dediğiniz doğru şu zamanda çıkan sözde "RPG" oyunları o text'li oyunlardan daha berbatlar. O tarz oyunları ben de arıyorum. Seçimlerimizin önemli olduğu text bazlı oyunları. Bildiğiniz varsa seve seve oynarım ben.

Cyberpunk grafikleri maalesef downgrade yedi doğru. İzlerken üzüldüm ağır fanı olmasına rağmen inkâr etmeyeceğim ama bu benim oynanışıma gram etki etmeyecek. Ama RTX'li videoyu izledim o izlediğimiz videonun PC platformuna ait olmadığını düşünmeye başladım.
    |
    |
    2K kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.