Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

CYBERPUNK 2077 [ANA KONU] [16.04.2020] [TÜRKÇE]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: catastrop Daha Az
1 Kayıtlı Üye
2.305
Cevap
86
Favori
112.961
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> RPG/FRP >> CYBERPUNK 2077 [ANA KONU] [16.04.2020] [TÜRKÇE]
Giriş
    201 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

Anlayamadığınız kısmı birazcık detaylandırayım.

Yetenek ağacında "sınıf" sistemi geçerli olduğunda evren için kullanacağınız genel/ortak skiller dışında yanlızca sınıfınıza ait kullanabileceğiniz skilleri görürsünüz ve sadece bunları geliştirebilirsiniz. Yani içinde kaybolmazsınız. Örneğin geralt karakteri "witcher" sınıfına ait bir karakterdir ve siz bu sınıfa ait büyü/yetenek ağacı..vb kullanırsınız. Durum bu kadar basit.

Yukarı da polis örneğini vermiştim peki ama neden? Aşağıda ki videoyu başından sonuna kadar(son saniyesine kadar) izleyin sizce hangi sınıfa odaklanmışlar? Azıcık cyberpunk rp sistemini bilenler bu videoyu ilk izlediğinde akıllarına gelen ilk şey sınıf sistemiydi.
    İlgili video:

Diğer konuya gelecek olursam;

Sayfa sayfa dialog okumak dediğiniz olay bütçe ile alakalıdır. Bütçesi yüksek olan bir oyunda sayfa sayfa okumaz, uzun uzun izlersiniz film gibi. Witcher 3'de hiç uzun uzun okudunuz mu? Hayır uzun uzun karakterler konuştu ve sizde arada bir tercih yaparak izlediniz. Cyberpunk 2077 bütçesi yüksek olan devlet destekli bir oyundur yani uzun uzun okumayacaksınız aksine witcher 3'de olduğu gibi izleyeceksiniz arada karar vereceksiniz.

Sonuç olarak tüm bu eksiklikler oyunu bir rol yapma oyunundan çok aksiyon odaklı bir macera oyuna çevirir. Keşke bethesdayı örnek alsalardı. (Bethesda derken oblivion'dan bahsediyorum skyrim değil) Örneğin ben hırsız olmak istiyorum git o zaman thieves' guild'e yap görevleri baş hırsız ol lakin karakterim her zaman baş hırsız olduğunu hissedebilsin. (skyrim'de bunu hissedemezsiniz ama oblivion'da grey fox olduktan sonra size bir başlık verilir. Bu başlığı takdığınızda tüm oyun dünyası değişir ve sizi gören herkes sizi yakalamaya çalışır aynı zamanda sadece bu başlığı kullanarak duvar arkasındakileri görürsünüz..vb) Yani hırsız guildinin başı olduğunuzu ya da hırsız sınıfına ait bir karakter olduğunuzu hissedersiniz. Cyberpunk 2077 ekibi son olarak immersion için FPS kamerasına odaklanmayı tercih etmişler. Bu iyi bir şey ama ne kadar immersion sağlayacakları şimdilik soru işareti. Örneğin oblivion gibi karakterinizin uykusu geldiğinde bütün ekran kararacak mı? Yani gerçekciliği yaşayabilecek miyiz? (Ek bilgi: Bu yüzden skyoblivion gibi modlar oynamayın çünkü mekanik olarak bunlar skyrim'de olmadığı için oblivion'un nasil bir oyun olduğunu anlayamazsınız.)

Özetle cyberpunk 2077 hala çıkmadı. Yukarıda ki bir arkadaş kotor ile karşılaştırmamı istedi ki oyun çıkmadan karşılaştırma yapmak son derece yanlış. Oyun çıktığında zaten detaylıca durum göre yazarım.

Alıntıları Göster
    bu teaserdan sonra zaten sınıf mevzusu konusuluyordu bi de polis olmak vs falan öyle hatırlıyorum,ilk verilen bilgilerden dolayı ben cyberpunk evreninde bir rol yapma oyunu oynayacagız diye bekliyordum ama şuana bakınca cyberpunk evreninde güzel bir hikayeyi oynayacagız gibi daha çok(anlatamamış olabilirim ):D bekleyip görecegiz grafik kısmında downgrade olması sorun değil benim için inşallah oynanış kısmından kırpmazlar,her türlü oynayıp didik didik edecegim oyunu o ayrı :D
    |
    |

• Yarbay
    9310 Mesaj
    Sırf Keanu Reeves var diye alan arkadaşım var. Ve bu arkadaşım Cdpr’ın gözbebeği Witcher’a çöp diyor.

Kimisi benim gibi rpg ve fpp manyağıdır. Kimisi sadece Keanu Reeves için oyunu alır, kimisi de şehir atmosferime bayıldığı için alır.

Oyun dar alanda geçiyor ayrıca konuşma panellerini de gösterdiler bu yüzden fpp burayı hallettik muhtemelen çünkü konu grafiklerde.

Evveet ben de katılıyorum 2019 yılına göre kötü hatta twitch’de 1080 60fps izledim dedim herhalde 720 30 fps’e aldı videoyu. Öyle kötüydü. Johnny Silverhand içinse hiç kıvırmayacağım rezalet. Oyunda en çok diyaloğu olan ikinci karakterimiz ve hep gözümüzün önünde olacak biri... Hani bütün oyunu çamur yap ama Johnny’i Rtx ayarında yapın buna da razıyım UMARIM DÜZELTİRLER!!!

Oynayacak mıyım evet sonuna kadar. Bir ekran kartına 5k bayılan arkadaşlar, downgrade’i hepimiz gördük artık siz burada takılmayın. Dying Light 2’nin grafikleri çok güzel duruyor orada takılın artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    5687 Mesaj

• Tabii ki isterdim öyle bir oyunu daha iyi grafiklerle oynamayı ama problem istemek değil. Problem "bence" gayet yeterli ve iyi olan (daha doğrusu pc de çok iyi olabilecek grafikler çünkü bu trailerın yeni olduğunu zannetmiyorum ve çıkışa kadar gayet yeterli seviyede olur diye düşünüyorum.) grafikler üzerine 'alınmaz bu oyun' yorumları yapılması. Almak isteyen insanları da yanlış yönlendirebiliyor bu yorumlar. Sonuçta önceliği hikaye olan çok büyük bir güruh var oyuncular arasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bukullanıcıadıuygunmu -- 3 Eylül 2019; 20:40:27 >
    |
    |
    Final Getsuga Tenshou kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Keanu'nun yandan yemişi.
    |
    |
    R-10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çıkmaz hocam, çıkarsa da mobil SC çıkar.
    Allah bildiği gibi yapsın bu Activision'ı.
    Yaramı deşmeyin ne olur.
    |
    |
    Sarah Kerrigan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4520 Mesaj

Yazdıklarımın sonunda belirttiğim gibi,
    Vaad edilen ile ürün arasında fark olmaması lazım,
    O konuda hem fikiriz.
    Bu eleştiriye varım, lakin..
    Cevap yazdığım arkadaş;
    "5000 TL para veriyoruz, grafik güzel olacak tabi"
    dediği için, ona cevaben yazdım.
    |
    |
    Sir Sherlock kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4520 Mesaj

Dökmesinler bence, yazık o paralara..
    |
    |
    m-99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    9905 Mesaj

Her firmadan uber grafikler bekliyorsanız ve sürekli hype peşindeyseniz evet bu sefer boşuna dökmüşsünüz geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    m-99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Oyunda multiplayer seçeneğide olacakmış yanlış anlamadıysam

"Once we were many, now we are few. Hunters, killers of the world’s filth. Witchers. The ultimate killing machines. Among us, a legend. The one they call Geralt of Rivia. The White Wolf."

• Yarbay
    10683 Mesaj
    niye buralar karışmış ya?
    |
    |
    Hackergame

quote:

Orijinalden alıntı: Gwynbleidd.

Oyunda multiplayer seçeneğide olacakmış yanlış anlamadıysam
    Kendileri mi açıkladı?
    GökhanG.

quote:

Orijinalden alıntı: broodofqueen

Çıkmaz hocam, çıkarsa da mobil SC çıkar.
    Allah bildiği gibi yapsın bu Activision'ı.
    Yaramı deşmeyin ne olur.

Alıntıları Göster
    Hocam ya :/

O zaman 2. oyunu tekrar bitireyim.
    |
    |

Orijinalden alıntı: AttOS

Kendileri mi açıkladı?

Alıntıları Göster
    https://twitter.com/cdprojektred
    |
    |

"Once we were many, now we are few. Hunters, killers of the world’s filth. Witchers. The ultimate killing machines. Among us, a legend. The one they call Geralt of Rivia. The White Wolf."

• Yarbay
    9905 Mesaj

Evet doğrulandı

https://mobile.twitter.com/CDPROJEKTRED/status/1169158028010119170?s=19

Şimdiki öncelikleri oyunu Nisan ayına yetiştirmek ondan sonra bedava DLC'ler ardından da hazır olduğunda MP gelecekmiş.

|
    |
    AttOS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Edit:Ne biçim bir forum ya 5 defa denedim yorum atmak için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Balance -- 4 Eylül 2019; 18:30:26 >
    |
    |

• Yarbay
    14585 Mesaj
    Multiplayer eklemek nedir yahu 2011 yılındayız sanki. O zamanlar vardı böyle single oyunlara zorlama çöp multiplayerlar eklenirdi neyse ki o heves geçti bitti dedik bu çıktı şimdi başımıza bir daha...

Ne yapacaksınız yani multi ekleyip ne olacak alt tarafı dandik bir tdm modumu olacak ne olacak? Multi oyun isteyen onları oynuyor zaten ne gerek var bu oyuna böyle bir saçmalığa çok sinirlendim harbi!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    The Witcher 3 [Metacritic: 93] - The Witcher 2 [Metacritic: 88] - Red Dead Redemption 2 [Metacritic: 97] - Dark Souls [Metacritic: 89] - God of War [Metacritic: 94] - The Last of Us [Metacritic: 95] - Bloodborne [Metacritic: 92] - Mass Effect 2 [Metacritic: 96] - Fallout New Vegas [Metacritic: 84] - TES V: Skyrim [Metacritic: 94]

Guns n' Roses - Iron Maiden - Led Zeppelin - Deep Purple
  • Binbaşı
    1705 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Witcher3

Multiplayer eklemek nedir yahu 2011 yılındayız sanki. O zamanlar vardı böyle single oyunlara zorlama çöp multiplayerlar eklenirdi neyse ki o heves geçti bitti dedik bu çıktı şimdi başımıza bir daha...

Ne yapacaksınız yani multi ekleyip ne olacak alt tarafı dandik bir tdm modumu olacak ne olacak? Multi oyun isteyen onları oynuyor zaten ne gerek var bu oyuna böyle bir saçmalığa çok sinirlendim harbi!
    GTA online..

her şirket ister gta online gibi para basalım . zaten 48 dklik video yayınlandıkdan sonra söylemişlerdi. dlclerden sonra multiplayer ekleyebiliriz diye.

zaten farklı bir takım calısıyor/calısacakmıs üzerinde insanlar neden sıkıntı ediyor multiplayer i anlamıyorum
    |
    |
    |
    |
SEO
google reklamları
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,273
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.