Şimdi Ara

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.857
Cevap
210
Favori
1.058.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Edit: Yarın yeni video geliyormuş. Tabi teaser trailer gibi değilde PnP sistemini yapan Mike Pondsmith tarafından gelecekmiş. Dayının sesi özlemiştik.

quote:

There's a new video coming tomorrow. This time, from the creator of the Cyberpunk system himself, Mike Pondsmith. Stay tuned!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archVillain -- 13 Ocak 2013; 17:47:29 >

• videodaki bayan güzel
  • Cyperpunk manyağı biri olarak dört gözle bekliyorum bu oyunu , Dues Ex den son dönemde ilaç gibi gelmişti buda öyle olacaktır umuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: archVillain

Edit: Yarın yeni video geliyormuş. Tabi teaser trailer gibi değilde PnP sistemini yapan Mike Pondsmith tarafından gelecekmiş. Dayının sesi özlemiştik.

quote:

There's a new video coming tomorrow. This time, from the creator of the Cyberpunk system himself, Mike Pondsmith. Stay tuned!

EA Games Present
    Yeni videoyu da merakla bekliyoruz, oyunun çıkış tarihi hevesimi biraz kursağımda bıraksa da alelacele çıkıp eksik bir oyun olmasındansa geç çıkıp efsane olmasını yeğlerim

Mike Pondsmith Cyberpunk hakkında konuşuyor
    [DHTUBE=sPZxkhLoukI&feature=player_detailpage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GwynBlade -- 14 Ocak 2013; 18:53:30 >

• "Cyberpunk' ta amaç insanlığı değil, kendinizi kurtarmak."

Mike amca döktürüyor gene karizması ile;

http://youtu.be/sPZxkhLoukI

Ne yaptıysam video formatında paylaşamadım :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 14 Ocak 2013; 19:43:24 >
  • Müzik konusunda da az biraz fikrimiz olmuş oldu, Mike dayının videosundaki parça besteci tarafından yapılmış (artık her kim yapıyorsa oyunun müziklerini). Baya hoşuma gitti benim sonlarda farklı bir havası var.

Edit: CGI in yapılışı.

Cyberpunk 2077 (Çıktı) [PC ANA KONU] | Türkçe Rehber

http://www.behance.net/gallery/Cyberpunk-2077/6573211

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archVillain -- 15 Ocak 2013; 19:07:35 >

• quote:

Müzik konusunda da az biraz fikrimiz olmuş oldu, Mike dayının videosundaki parça besteci tarafından yapılmış (artık her kim yapıyorsa oyunun müziklerini). Baya hoşuma gitti benim sonlarda farklı bir havası var.

dediğim gibi bayan süper

• quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

quote:

Müzik konusunda da az biraz fikrimiz olmuş oldu, Mike dayının videosundaki parça besteci tarafından yapılmış (artık her kim yapıyorsa oyunun müziklerini). Baya hoşuma gitti benim sonlarda farklı bir havası var.

dediğim gibi bayan süper

Ben burnuna bittim :)
    Katarzyna Danysz-Żelewska
    Bazı dergilere poz vermişliği var.

• Bilinen bilgiler (Afterlife tan toparladım)

Hikaye

Karakterimizi en alt seviyeden oluşturup Night City open world şekilde tadacağız.
    Oyunun senaryosu yükseliş odaklı olacak. Kirli sokaklardan çıkıp şirketlere kafa tutabilen birini oynayacağız. Open world çevrede geçen story-driven bir oyun olacak, hikayede kararlarımıza göre şekillenecek.
    Non-linear olacak.
    Çok yönlü bir senaryo gidişiyle oyun boyunca bir sürü twist, kırılma noktası ile karşılacağız.

Oynanış

RPG mekanikleri ağır gelişmiş olacak ve PnP oyununa dayalı olacak. Tabiki her olay 2077 e uymadığı için ve oyun mekaniklerinde çalışmadığı için modifiye edilmiş bir sistem olacak ama çekirdek bu.
    Çok çeşitli silahlar, modifikasyonlar, implantlar ve yüsek teknoloji aletler olacak.
    Night City de tam sandbox şeklinde geçecek.

Atmosfer

Şuan yaşadğımız dünya, onun üstüne Cyberpunk 2020 ve onun üstünede 2077 olarak gidecek atmosfer. Yani devrim değil evrim ile gidiyorlar.
    Şehir Blade Runner gibi üst üste olacak direk bir bina değil o binanın üstüne ek çıkılmış haliyle. Night City nin evrim geçirdiğini göreceğiz kısaca.
    Cerrahi modifikasyon (augmentation), madde bağımlılığı, gelişmiş teknoloji ve finansal eşitsizlik teması hakim olacak.
    Silahlara çok fazla detay verilmiş, Teaser Trailer da kullanılanlar gibi olacakmış.
    Birçok oyundan ilham almışlar. Bilmeyenler için eski postumdan yazayım o oyunları hemen; Dystopia (HL2 modu), Syndicate (yenisi değil), System Shock 1-2, Fallout 2, Baldur's Gate 1-2, Deus Ex, Witcher 1-2, Skyrim.
    Şehir ve oyun dünyası çok geniş olacak, kısıtlı hissettirmeyecek. Bundan çok umutluyum zaten Night City PnP deki haritadan büyük olacak dediler o harita Saints Row 3 haritası gibi birşeydi. Night City haritasını merak edenler için

Diğer

Karakter statlarınızı kağıda basma opsiyonu koymak istiyorlarmış. Bunun ne olduğunu merak edenler varsa PnP oyununda karakter bilgileri kağıtlara basılır. Örnek
    bu durumda update edilmiş bir PnP oyunuda gelebilir Cyberpunk 2077 adıyla.

• quote:

Bilinen bilgiler (Afterlife tan toparladım)

Hikaye

Karakterimizi en alt seviyeden oluşturup Night City open world şekilde tadacağız.
    Oyunun senaryosu yükseliş odaklı olacak. Kirli sokaklardan çıkıp şirketlere kafa tutabilen birini oynayacağız. Open world çevrede geçen story-driven bir oyun olacak, hikayede kararlarımıza göre şekillenecek.
    Non-linear olacak.
    Çok yönlü bir senaryo gidişiyle oyun boyunca bir sürü twist, kırılma noktası ile karşılacağız.

Oynanış

RPG mekanikleri ağır gelişmiş olacak ve PnP oyununa dayalı olacak. Tabiki her olay 2077 e uymadığı için ve oyun mekaniklerinde çalışmadığı için modifiye edilmiş bir sistem olacak ama çekirdek bu.
    Çok çeşitli silahlar, modifikasyonlar, implantlar ve yüsek teknoloji aletler olacak.
    Night City de tam sandbox şeklinde geçecek.

Atmosfer

Şuan yaşadğımız dünya, onun üstüne Cyberpunk 2020 ve onun üstünede 2077 olarak gidecek atmosfer. Yani devrim değil evrim ile gidiyorlar.
    Şehir Blade Runner gibi üst üste olacak direk bir bina değil o binanın üstüne ek çıkılmış haliyle. Night City nin evrim geçirdiğini göreceğiz kısaca.
    Cerrahi modifikasyon (augmentation), madde bağımlılığı, gelişmiş teknoloji ve finansal eşitsizlik teması hakim olacak.
    Silahlara çok fazla detay verilmiş, Teaser Trailer da kullanılanlar gibi olacakmış.
    Birçok oyundan ilham almışlar. Bilmeyenler için eski postumdan yazayım o oyunları hemen; Dystopia (HL2 modu), Syndicate (yenisi değil), System Shock 1-2, Fallout 2, Baldur's Gate 1-2, Deus Ex, Witcher 1-2, Skyrim.
    Şehir ve oyun dünyası çok geniş olacak, kısıtlı hissettirmeyecek. Bundan çok umutluyum zaten Night City PnP deki haritadan büyük olacak dediler o harita Saints Row 3 haritası gibi birşeydi. Night City haritasını merak edenler için

Diğer

Karakter statlarınızı kağıda basma opsiyonu koymak istiyorlarmış. Bunun ne olduğunu merak edenler varsa PnP oyununda karakter bilgileri kağıtlara basılır. Örnek
    bu durumda update edilmiş bir PnP oyunuda gelebilir Cyberpunk 2077 adıyla.

Hocam öncelikle eline sağlık. Biraz rpg geçmişim var ama daha önce pen&paper diye bi alt tür(?) duymadım. Ksaca açıklayabilirsen sevinirim.

• Anlatayım hemen hocam

pen and paper alt tür değil aslında oynanış şekli. Bilgisayar oyunları yokken bundan 20-30 sene önce millet böyle başlamış RPG oynamaya. Kısaca elinde kitabın oluyor o kitapta kurallar yazıyor dövüş nasıl olur statlar oyun dünyası vs vs. Bir tane DM (veya GM diyorlar dungeon/game master manasında) geçiyor başa oyunu idare ediyor. Atıyorum 5 kişilik bir oyun 1 kişi DM olmuş diğer 4 kişi karakterlerini yaptılar (ırkı, boyu, yaşı, kilosu, özellikleri vs) oyuna başlıyorlar DM diyor ki karşınıza 6 tane ork grubu çıktı ne yapıyorsunuz? Her oyuncu teker teker ne yaptığını söylüyor. Birisi çıkartıp ok atıyorum der birisi kılıcımı çektim daldım der. Herkesin söylediği duruma göre zar atılıyor çeşitli zarlar var 10luk 20lik 100lük durumdan duruma değişen o zara göre DM sana nasıl bir başarı elde ettiğini yada nasıl yenildiğini söylüyor. Tamamen hayal gücüne dayalı.

Adı gibi zaten kalem ve kağıt + hayalgücüyle oynanıyor. Şurada daha detaylı bilgi bulabilirsinhttp://frpnet.net/rehber/frp-nedir

• Pen&Paper en üst tür zaten :) Adı üzeri kağıt&kalem ve ek olarak hayal gücü yeter. Rol yapma oyunlarının çıkış kaynağıdır.

Konsept çizimleri yapan elemandan örnekler;

Olası bir konspet;

Nightcity'nin renderlenmiş hali;

Daha bir sürüde burada var: http://cghub.com/images/view/400562/

• müzikleri keşke Alexander Brandon yapıyor olsa, ah o unutulmaz Deus Ex müzikleri yok mudur, başka bu kadar tutulduğum az oyun vardır... Umarım seslendirmelere de özenirler Deus Ex'in yerini tutamayacak olsa da ;)
  • Müziğe girersek çıkamayız. Çok kaliteli isimler var bu konuda. CDPR e güveniyorum.

Ama ben müzik konusunda her Cyberpunk parçasından birşeyler istiyor gibiyim. Deus Ex 1 in müzikleri yanında Human Revolution nın orkestral ağırlıklı müzikleride iyiydi CyberRönesans olayına tam uyuyordu Michael Mccann sağolsun diğer yanda Vangelis in Blade Runner ezgileri, Ghost in the Shell misali müzikler son olarak Daft Punk ın Tron için yaptığı parçalarda harikaydı. Bunlara yakın her müzik bana uyar Kavinsky ide unutmamak lazım. Birde NeoTokyo OST sine bakmanızı öneririm (HL2 modudur NeoTokyo) Ed Harrison adlı biri tarafından yapılmış CDPR bu adamı düşünüyormuş müzikler için.

Nasıl olursa olsun müzikler ilk yapacağım şey Night City sokaklarını gezerken arkada Billy Idol açmak olacak.

• Ed Harrison besteleri baya sağlam yakalıyor duyguları gerçekten harikaymış, gerçi yer yer depresife de bağlasa çok başarılı ! İyi ki sözünü ettin archVillain !

Bu arada Deus Ex 1'in müziklerine yakın isimler gelirse aklına, ki zor bişey, çekinme belirt hemen !
  • Müzik demişken Mike Pondsmith'in videosundaki şarkıyı dinlemek isterseniz buyrun fena parça değil

https://soundcloud.com/dlkc/cyberpunk-2077-mike-pondsmith
  • quote:

Müzik demişken Mike Pondsmith'in videosundaki şarkıyı dinlemek isterseniz buyrun fena parça değil

https://soundcloud.com/dlkc/cyberpunk-2077-mike-pondsmith

Aha süper oldu :) Loopa koyar dinlerim bütün gün işte !
  • Adam gibi, zor, elde edilecek objelerin değerli olduğu, takımımın değerli olduğu, başarının değerli olduğu bir RPG bekliyorum. Her şeyim tam, hayatımda bir eksiklik bu var. Bir de ev almak istiyordum, yazın TOKİ'ye yazılacağım.
  • Teaser daki bu kızcağızın sadece uzuvları implant değil kendiside tamamiyle cyborg galiba yanlış mıyım? Mermiler hiç bir etki yapmıyor üzerinde parçalanıyor.
    Gelecek temalı rpg lerinde tadıda bir başka oluyor(deus ex).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lifetaker

Teaser daki bu kızcağızın sadece uzuvları implant değil kendiside tamamiyle cyborg galiba yanlış mıyım? Mermiler hiç bir etki yapmıyor üzerinde parçalanıyor.
    Gelecek temalı rpg lerinde tadıda bir başka oluyor(deus ex).

Büyük bir kısmı implant hatunun, vücut belli bir süre sonra kabul etmeyip deliriyor böyle olunca. Psyhco deniyor bunlara. Videoda delirmiş, etrafı kan gölüne çevirmiş. KAfaya silah dayayan elemanda psyhco team e üye. Bu tipleri etkisiz hale getirip, yapabilirlerse takıma dahil ediyorlar. Ki videonun sonunda bizim hatun takımda görünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.