Şimdi Ara

CW Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba ekran kartım son zamanlar bir garip sesler çıkarmaya başladı yüksek fan devirlerinde. Daha önceden böyle bir sorun yoktu. Cw olduğunu düşünüyorum çok tiz bir ses çıkıyor oyun oynarken. Kendim manuel yüksek devire çektiğimde o kadar değil ama yine de rahatsız edici bir ses var. Kartın garantisi bir sene daha var bu durum garanti kapsamında mıdır? Kartın rx 560 2gb. Sizce ne yapılmalı garantiye gönderirsem para iadesi konusunda çekingem var kurdan dolayı. Videoları aşağıya upluyorum kontrol ederseniz sevinirim

edit :Videoyou eklemeyi başaramadım, youtube uplayıp link paylaşacağım

Manuel olarak deviri arttırınca gelen ses

Burda da oyun oynarken gpu tam yükteyken çıkan seslerden birisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vip3r -- 12 Ağustos 2018; 17:29:26 >

• bana kalirsa ses fandan geliyor gibi, cw biraz daha elektronik kaliyor bu sesin yaninda.. birsey surtuyor gibi sanki, temizleme sansiniz var mi?

cw li kart ilk aldigin andan itibaren kendini belli eder, psu veya mekan degismediyse.. garantiye gondermek mantikli.. garantiye gondermekten korkmayin hocam, sonucta parasini verdiniz ve garanti suresi icerisinde, problem cikti..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

bana kalirsa ses fandan geliyor gibi, cw biraz daha elektronik kaliyor bu sesin yaninda.. birsey surtuyor gibi sanki, temizleme sansiniz var mi?

cw li kart ilk aldigin andan itibaren kendini belli eder, psu veya mekan degismediyse.. garantiye gondermek mantikli.. garantiye gondermekten korkmayin hocam, sonucta parasini verdiniz ve garanti suresi icerisinde, problem cikti..
    cok tiz rahatsiz edici bir ses cikartiyor hocam oyunlarda.. fan temiz kontrolunu yaptim

• Selam, geçmiş olsun.

Kartınızda ''buzzing'' olarak tabir ettiğimiz CW var gibi görünüyor. Ama buzzing CW'ler çok sinsidir. Direkt kartınızda olabileceği gibi, bulunduğunuz ortamın elektrik tesisatına kadar gider iş. Hemen altta linkini paylaşacağım konuya da göz atmanızı öneririm.

DH COIL WHINE ANA KONU © [CW Hakkında Her Şey , Muzdariplerin Ekran Kartları CW Listesi]
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    aynen hocam netten diger buzzing seslerine baktim cok benziyor. bendeki gtx 770 de cok yuksek fps lerde oyunlara giris intro gibi yerlede cw kendini gosteriyor, ama bu kadar rahatsiz edici degil, en basindan beri var. bu cw ne menem bir arizadir boyle baslarda kendini belli etmeyenide varmis..

• sizce garantiye yollamali miyim hocam, sorun yok diyip geri de yollayabilirler 2-3 hafta kartsiz kalmak istemem. Ne yapmaliyim sizce

• Vip3r kullanıcısına yanıt
    Garantide o kadar süre kalmıyor kartlar. Bir haftada kart elinizde olur. Büyük ihtimal de kartta sorun bulmazlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

aynen hocam netten diger buzzing seslerine baktim cok benziyor. bendeki gtx 770 de cok yuksek fps lerde oyunlara giris intro gibi yerlede cw kendini gosteriyor, ama bu kadar rahatsiz edici degil, en basindan beri var. bu cw ne menem bir arizadir boyle baslarda kendini belli etmeyenide varmis..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vip3r

sizce garantiye yollamali miyim hocam, sorun yok diyip geri de yollayabilirler 2-3 hafta kartsiz kalmak istemem. Ne yapmaliyim sizce
    Konu içerisinde de yazmakta ama tekrar aktarayım.

Ses rahatsız edici düzeyde ise garantiye vermelisiniz. Bunun öncesinde imkanınız varsa; farklı bir kartı kendi sisteminizde ve aynı ortamda deneyin. Yine benzer ses alırsanız, sisteminizden veya yüksek ihtimal ev elektrik tesisatınızdan yansıyan CW durumu mevcuttur. Bu durumda ''servis, sorun yok'' deyip geri gönderebilir.
  • hocam baska kart vs deneme firsatim olmadi lakin fps 100ustune falan cikinca bas bas bagirmaya basliyor ekran karti, misal fortnte oynarken 120fpsde falan inanilmaz rahatsiz edici. bazi oyunlarda da 80fps uzerinde bagirmaya basliyor ne yapsam bilemedim ki.. cok enteresan bir durum konunuzu da inceledim. bircok kisi ayni sorunu yasamis yuksek fps aldigi oyunlarda gercekten ilginc bir durum.

• quote:

hocam baska kart vs deneme firsatim olmadi lakin fps 100ustune falan cikinca bas bas bagirmaya basliyor ekran karti, misal fortnte oynarken 120fpsde falan inanilmaz rahatsiz edici. bazi oyunlarda da 80fps uzerinde bagirmaya basliyor ne yapsam bilemedim ki.. cok enteresan bir durum konunuzu da inceledim. bircok kisi ayni sorunu yasamis yuksek fps aldigi oyunlarda gercekten ilginc bir durum.
    Rahatsız ediyorsa servise vermelisiniz. Videoları da iletirsiniz. En belirgin olduğu durumlar için tekrar kayıt alabilirsiniz.

Maalesef ki her yeni seride giderilmesini umduğumuz ama inatla devam eden bir illet CW sorunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Rahatsız ediyorsa servise vermelisiniz. Videoları da iletirsiniz. En belirgin olduğu durumlar için tekrar kayıt alabilirsiniz.

Maalesef ki her yeni seride giderilmesini umduğumuz ama inatla devam eden bir illet CW sorunu.

Alıntıları Göster
    şimdi de kendi kendine görüntü gitmeye başladı anlık görüntü gidiyor ses biraz geliyor sonra reset atmak zorunda kalıyorum bugün 2 kez oldu. acaba kartla mı alaklı cw sorunu da var bir de. sıcaklıklarım normal ben bu pc işleriyle uğraşmaktan kafayı yiyeceğim artık

• çok yüksek bi ihtimalle sorun yok deyip geri gönderirler.
  • quote:

şimdi de kendi kendine görüntü gitmeye başladı anlık görüntü gidiyor ses biraz geliyor sonra reset atmak zorunda kalıyorum bugün 2 kez oldu. acaba kartla mı alaklı cw sorunu da var bir de. sıcaklıklarım normal ben bu pc işleriyle uğraşmaktan kafayı yiyeceğim artık

Alıntıları Göster
    Sadece görüntü gidiyorsa (arka planda açık olan sesli işlemler devam ediyorsa) ekran kartında sorun aranabilir. Ama tamamen her şey gidiyorsa sorunu bulmak uzun sürebilir.

CW sorunu bu tarz sıkıntılara yol açmaz. Sesten başka zararı yoktur. Kartınızda CW ile beraber başka sıkıntılar olabilir. Sizdeki CW, buzzing olarak tabir ettiğimiz CW olduğundan dolayı; sistemin başka bir yerinden yansıyan CW (PSU, anakart vs.) veya ev elektrik tesisatından yansıyan CW de olabilir. Bunları netleştirmek için seçeneklerin en başında sisteminizde farklı bir ekran kartı denemeniz geliyor. Bu imkanı bulamazsanız ve karttan kesin olarak emin olursanız, servise gönderebilirsiniz.

• Bir durum daha kesfettim oyunlarda vsync acinca cildiriyor en cok ses o sekilde cikiyor, vsync kapaliyken ara ara geliylr fps artinca ben en iyisi garantiye bir yollayayim

• quote:

Bir durum daha kesfettim oyunlarda vsync acinca cildiriyor en cok ses o sekilde cikiyor, vsync kapaliyken ara ara geliylr fps artinca ben en iyisi garantiye bir yollayayim
    VSync kapalı iken artması lazım, açınca düşmesi lazım. Sizdeki cidden ilginçmiş.

Bahsettiğim durumlara dikkat ederek (video vs.) gönderebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 19 Ağustos 2018; 15:29:35 >
  • aynı durumun kat kat fazlası 1 ay önce almış olduğum cooler master PSU da mevcut bildiğin uçak motoru çalışıyor
  • ghost37 kullanıcısına yanıt
    Corsair psu'lar varken niye o markadan aldınız tamam oda kaliteli ama siz belanızı aramışınız kısası bu.
  • berk768 kullanıcısına yanıt
    aynen çok pişmanım kaliteli falan değil bu arada bildiğin çöp
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.