Şimdi Ara

Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.063
Cevap
80
Favori
284.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anladım çok teşekkür ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Elinde EK Res x3 model 110'ya da 150'lik rezervuar olan varsa ve satmayı düşünürse benimle iletişime geçsin lütfen.

• Elimde var rezervuar ama senin gibi tiplere satmıyorum.

• Gelip bu başlığı da trolleyeceğini biliyordum. Diğer arkadaşlar kusura bakmasın. Bu sorunlu kullanıcı 1080Ti ilanımdaki saçmasapan yorumlarından sonra aldığı tepkiden sonra bu şekilde devam ediyor. 1080'den sıvı soğutma bloklu 1080Ti'ye bedava geçeceğini falan sanıyor. Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZvAnA -- 30 Kasım 2020; 10:46:38 >
  • Kendine yapılmasını istemediğin şeyleri başkasına yapma.
  • 1080 ti almayacağım korkma rx 6800 xt yada 3080 alacağım
  • Herkese selamlar. Yakın zamanda View 71 üzerinde , AMD 1920x , Zenith Extreme , 1080ti ( Evga ) tabanlı , 2x 420 Radyatör ve Aquaero 6 Pro kontrolcü ve ML140 pro fanlardan oluşan bir dizilime başlayacağım. Malzemeler hazır. Ancak bir eksiğim var , o da View 71 için PSU Shroud ( Uzun ).. coldzero'dan sipariş geçecek arkadaşlar olup da , kargoyu vs bölüşebilirsek sipariş vermeyi düşüneceğim. İlgilenenler bana ulaşabilir. Şimdiden alakadar olanlara teşekkürler.

https://www.coldzero.eu/thermaltake-view-71-psu-shroud-long

• combo2009 kullanıcısına yanıt
    3080 ile 6800xt nin fiyat farkı olması lazm 2k gibi.
  • 360 radyatör, cpu blok ve mb mosfet soğutucusunun dahil olduğu custom sıvı soğutma sistemim var. tahliye vanam var. sistemi temizlemek için en iyi yol ve yeni koyacağım saf suya sarı rengi vermesi için ne önerirsiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği
     Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği

merhaba arkadaslar bu kücük mini itx yavruya custom loop kurmam gerekiyor. Su anda nzxt x62 aio kullaniyorum fakat kasama sadece birkac tane 3080 modeli ve birtane blover rtx 3090 sigiyor. kasama full loop 280mm+120mm sivi sogutma kurmak istiyorum.

Bunlar icin birkac sorum olacak

1- Aliexpress ten g1/4 fitting alsam bunlarda bir sikinti olur mu yani loopun en ikel parcasi olacak sadece birbirine vidalanan bir boru tutacagini dusunursek kacirma vs yapar mi pahalisindan almaya gerek var mi markali ?

2- quickrelease boru adaptörü almak istiyorum kasada hersey siyah olacak ve mat. bunun icin bir öneriniz var mi ? ( avrupa merkezli kaynaklardan alabilirim ) mümkün se 10€ve alti ariyorum.

3- Aliexpress te cok tatli bir radyatör buldum ( aliexpress bagimlisiyim ) hem normalin 2 kati kalin hem de hakiki bakir lakin bunlarda bir kaplama falan yok. Alacagim cpu ve gpu bloklarinin hangi elementten olmasi gerekir ki paslanma yapmasin ?

4- 1 tane 240mm Radyatör ilerisi icin dusunursek 3090 ve 5950x ( varsayimsal ) sogutmaya yeter mi ? idle da sessiz olsun oyun vb birseyler yaptigimda fanlar köklesin sikinti yok aldirmam.

5- eger 1. sorunun cevabi olumlu ise baska neler alinmasinda sakinca yoktur ? cpu ve gpu bloklarini bilindik yerlerden alacam kesinlikle aralarinda cok fark var icindeki mikro kanallar olarak.

Tesekkürler simdiden

• loses kullanıcısına yanıt

Merhabalar.

O kasada custom yapsanız bile sogutma performansı alamazsınız. Sebebide, kasaya takacagınız radyatorler yetersiz kalacaktır. Siz kasayı bloklu olarak dizebilirsiniz ama sonucta dongu icerisindeki sıvı radyatorde soguyacagı icin hayal kırıklıgı olacaktır. Yapacagınız işlem, şu andaki sogutmadan farklı olmayacaktır. Tavsiyem sıvı soogutma yapacaksanız biraz daha buyuk radyatorlere uygun kasa secmeniz yonunde olacaktır.

Diger yol ise, bu kasaya sistemi dizip dısarıdan beslemenız olacaktır. Yani radyatorlerin dısarıda olacagı bir sistem uzerinde plan yapmalısınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Merhabalar.

O kasada custom yapsanız bile sogutma performansı alamazsınız. Sebebide, kasaya takacagınız radyatorler yetersiz kalacaktır. Siz kasayı bloklu olarak dizebilirsiniz ama sonucta dongu icerisindeki sıvı radyatorde soguyacagı icin hayal kırıklıgı olacaktır. Yapacagınız işlem, şu andaki sogutmadan farklı olmayacaktır. Tavsiyem sıvı soogutma yapacaksanız biraz daha buyuk radyatorlere uygun kasa secmeniz yonunde olacaktır.

Diger yol ise, bu kasaya sistemi dizip dısarıdan beslemenız olacaktır. Yani radyatorlerin dısarıda olacagı bir sistem uzerinde plan yapmalısınız.

Kasanın ön tarafının internette 3d yazıcı cıkmaları var direk toz filitresi koyup kullanılabilir onlardan alsam 280mm boşluk çıkacak bir yardımı olmaz mı ?

birde genel olarak bir soru soracam

bu sert boruların fittingleri direk borunun etrafına geçiyor ve lastik yüzük ile izole ediyor peki bunlar diğer soft tube lardaki gibi sağlam çıkmadan dırıyor mu ? Mesela vidaladıktan sonra sert boruyu ve fittingi asılsam çıkarşar mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba elimde 900d kasam var şuan aktif olarak kullanmaktayım. EK WB markasının ürünleri ile custom sıvı soğutma yapmayı düşünüyorum,kendi sitesinden sipariş versem gelirken herhangi bir sıkıntı çıkıyor mu daha önce alan birisi var mı?

Aslında radyatör olarak aklımda hardware labs vardı ama fiyatına değecek kadar performans farkı yaratacağını düşünmüyorum açıkçası. Custom Sıvı Soğutma Kullananlar Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği 

• Elbette yapabilirsiniz ama sogutma konusunda size bir faydası olmaz. Sunu soylemek istiyorum, orada uretilen sıcaklıgı sogurmak icin kullanacagınız radyator gücü 280mm radyatorden cok daha fazla olmalı. Yoksa kurdugunuz sistemde suyu sogutacak guc yoksa blok takmanın hicbir anlamı olmayacaktır. Siz elinizdeki kasanın orjinalini hic bozmadan custom yapmak ve bunuda performanslı sekilde kullanmak isterseniz dısarıdan besleme haricinde alternatifiniz yok maalesef. Size fikir vermesi adına bir link paylasayım, umarım faydası olur.

BİR 350D HİKAYESİ. KUCUK BOYUTTA MAXIMUM GUC » Sayfa 1 - 1 (donanimhaber.com)

Sert boruları cektiginiz zaman cıkarabilirsiniz ama sistem icinde calısırken dogru oturtulmus bir borunun rakordan cıkması pek olası birsey degildir. Orada olusan max 1 bar basınc boruyu rakordan cıkaramaz.

• d_e_h_a_406 D kullanıcısına yanıt

Merhaba.

Ek'dan yapılan herhangi bir alısverişte sorun yaşamazsınız. Once urunun parasını odersiniz,ürün ile birlikte kargo parasınıda ekliyor zaten. Size toplam bir fatura cıkar, ödeme ekranıında işlemi tamamladıgınızda orada işiniz biter. Birkac gün icinde ürünler bizim gümrüge gelir, sizden gümrük masraflarını isterler. Bu ürünlerde bireysel alımlarda vergi cıkmaz sadece kdv ödersiniz. Ödemeyi yaptıktan sonra aldıgınız urunler kapınıza kadar gelir.

• xdeliruzgar kullanıcısına yanıt

Ürün AB ülkesinden geleceği için mi ÖTV alınmıyor?

• d_e_h_a_406 D kullanıcısına yanıt

Hayır. Bireysel kullanıcılar bilgisayar ürünlerinde vergi ödemiyorlar. Amerikadanda gelse sadece kdv ödersiniz.

• Merhaba arkadaşlar uzun zamandır uzak kaldım buralardan.
    İlk custom sıvı sogutmamı bitspower rakorlar ile yapmıştım malum dolar artınca fiyatlarda arttı rakor olarak barrow kullanan varmı ! Eğer varsa herhangi bir sıkıntı yaşadımı ?
    Herkese iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A.M.G kullanıcısına yanıt

Yaklaşık 15 yıldır kurduğum tüm sistemlerde custom sıvı soğutma kullandım. Hemen hemen her markanın rakorlarını kullanmışımdır. Bu süre zarfında edindiğim tecrübelere dayanarak çok net söyleyebilirim ki Barrow'ları rahatlıkla kullanabilirsiniz. Marka gözetmeksizin çöpe attığım rakorların hepsi döner başlıklı olanlar oldu. Bitspower, EK vs hepsinde belli kullanımlar sonrası sızdırmalar oldu.(genellikle bir kaç yıl sonunda, ilk sistem söküldükten sonra ikinci ya da üçüncü kurulumlarda sorun yaşadım) Ancak şunu da söylemeliyim beni en hayal kırıklığına uğratan marka, kullandığım cpu ve gpu bloklarından hep çok memnun kalmış olmama rağmen Swiftech olmuştur. Daha ilk kurulumda sorun çıkaranların rakorları bir tek swiftech de yaşadım. Şuan kendim yeni bir rakor alacağım zaman en ucuzunu hangisinde buluyorsam onu alıyorum. Tabi Swiftech haricinde. Zaten şuan bir üretimleri var mı onu da bilmiyorum. F/p olarak en iyisi yine Barrow.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZvAnA -- 22 Aralık 2020; 4:34:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: A.M.G

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır uzak kaldım buralardan.
    İlk custom sıvı sogutmamı bitspower rakorlar ile yapmıştım malum dolar artınca fiyatlarda arttı rakor olarak barrow kullanan varmı ! Eğer varsa herhangi bir sıkıntı yaşadımı ?
    Herkese iyi forumlar

bende uzun zamandır kullanıyorum sorun yaşamadım yalnız alırken yeni versiyonlarından al yanlış hatırlamıyorsan v1 eski tip v2 yeni versiyonu üstüne çıktıysa bilmem alırken eski versiyonu burda çok pahalıydı dolarda düşük tü v o zaman lar çin den yeni versiyonlarını daha ucuza almıştım

• 
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.