Şimdi Ara

Çürük meyveleri kepçelerle meyve suyu fabrikalarına taşıdılar!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
3.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sosyal medyada paylaşılan ve iddiaya göre Adana’da çekilen çürük meyve videosu sosyal medyada tepki topladı. Videoda sokak ortasında biriktirilen çürük meyvelerin kepçe ile meyve suyu tesisine götürülmesi yer alıyor.

Sosyal medya son aylarda atılan mide bulandırıcı videolarla sarsılıyor. Süt banyosu ve bir döner paketleme servisinde döneri öpme videoları gündeme gelmiş ve binlerce kişi duruma tepki göstermişti. Yeni konulan video da bu videolara benzer cinsten. Paylaşılan videoda çürük meyvelerin yerde biriktirilmesi daha sonra bu meyvelerin kepçe ile meyve suyu fabrikasına taşınma görüntüleri yer alıyor. Adana’da çekildiği belirtilen videoda, meyve suyu yapan bir firmanın, meyveleri sokak ortasına döktüğü görüldü. Çoğu çürümüş olan meyvelerin iş makineleriyle taşındığı görülen videoya, kullanıcı, "Meyve suyu içmeyin" uyarısını da ekledi.

ÇOĞU MEYVE SUYU ÇÜRÜK MEYVEDEN YAPILIYOR!

Çoğunlukla çürük meyvelerden yapılan meyve suları insan sağlığına zararlı bazı toksinler içerir. Örneğin elma üzerinde bulunan küfler meyve suyuna uygulanan pastorizasyon işlemi sırasında kaybolsa da bir başka toksin olan mikotoksinler varlığını sürdürmeye devam eder. Bu toksinin de tat alma duyuları yoluyla anlaşılması mümkün değildir. Bu nedenle çürük meyve ile meyve suyu yapımının insan sağlığına ciddi zararları olan bazı zehirli metobolitlerin ortaya çıkmasına neden olduğu belirtiliyor.

Kaynak: https://memuralimlari.net/haber/6513425/curuk-meyveleri-kepcelerle-meyve-suyu-fabrikalarina-tasidilar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasdw333ew -- 20 Şubat 2021; 18:24:40 >

• google'a meyve suyu içinden çıkan diye yazıp görsellere bakın. her markadan yaratık çıkıyor. donanımhaber kullanıcısı paylaşmıştı yıllar önce. aldığı meyve suyunun içinde yaşam formu oluşmuş. o günden beri içmem. cappy vs mümkün değil..

kendim alıp sıkıyorum en güzeli. atom yapıyorum.

• Meyve suyu neyden yapılıyor sanıyordunuz.

İçmeyin zaten şeker hastası yapar adamı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 22 Şubat 2021; 22:11:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günaydın
    Meyve sularının yenilemeyecek kalitedeki meyvelerden yapıldığını yeni mi öğrendiniz
  • Zaten böyleydi. Bilmeyen olması şaşırtıcı asil

• Elma ağaçtan yolunur (bozulur) ve satılır. Yere düşenler, çürükler, yiyip attıklarımız(koçanı) toplanır meysu diyerekten satılır.

• Meyve suyu içeceğime Coca Cola içerim. İsrail'in Filistin'e karşı kendini savunmasında benim de tuzum olur en azından.

• google'a meyve suyu içinden çıkan diye yazıp görsellere bakın. her markadan yaratık çıkıyor. donanımhaber kullanıcısı paylaşmıştı yıllar önce. aldığı meyve suyunun içinde yaşam formu oluşmuş. o günden beri içmem. cappy vs mümkün değil..

kendim alıp sıkıyorum en güzeli. atom yapıyorum.

• Önceden kola yerine sağlıklı olduğunu düşündüğüm şeftali suyu içiyordum ama aralarında çok az fark varmış şeker olarak. Zaten hep çürük meyvelerden yapılıyordu.
  • Bu hep böyleydi ki.
  • Şeker olsa gene iyi glikoz şurubu var genelinde
    Şeker ilavesiz olanları da nadir
    Bir yudum içsem boğazım yanar şekerden
  • Emin olun çürük meyvenin bir kutudaki miktarı bile %2 dir, geri kalan şeker ve kimyasal
  • Şekeri hayatımdan tamamen çıkarma kararı aldığım için meyve suyunuda bırakmıştım haliyle, her türlü çok iyi yapmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragorn Elessar -- 20 Şubat 2021; 20:58:49 >
  • Bu yeni bir şey değil ki. Meyve suyu, aroma vericiler vs. hep buradan geliyor.

• Meyveli dondurma yapılırkende genelde böyle meyveler kullanılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn Elessar

Şekeri hayatımdan tamamen çıkarma kararı aldığım için meyve suyunuda bırakmıştım haliyle, her türlü çok iyi yapmışım.

zaten çuku ve aburcuburlarda şeker yok kolada şeker yok meyve sularında yok Cargill üretimi tatlandırıcı Mısır Şurubu kullanıyor.

Özellikle pancar şekerli olan ürünler kullanıyorum. Özellikle şeker yemek için para harcıyorum.

--------

Mısır şurubu yiyecek şurubu'dur. Mısır nişastasından elde edilir ve temelde glükozdan müteşekkildir. Yiyeceklerde dokuyu yumuşatmak, hacim kazandırmak, şekerin kristalleşmesini önlemek ve aromayı arttırmak için kullanılır. Yüksek fruktoz mısır şurubundan farklıdır. Yüksek fruktoz mısır şurubu, daha yüksek düzeyde fruktoz içeren bir tatlandırıcı olmasıyla ayrılır. Aynı zamanda genel bir terim olarak glükoz şurubu adı da kullanılır çünkü glükoz şurubu çoğunlukla mısır nişastasından elde edilir. Teknik olarak glükoz şurubu buğday, pirinç ve patates gibi kaynaklardan da elde edilebilen tüm sıvı nişastalara verilen addır.

Obezitekalp hastalıklarıdiyabet ve karaciğer hastalıklarına yol açma ihtimali bulunur.

https://tr.wikipedia.org/wiki/M%C4%B1s%C4%B1r_%C5%9Furubu

-----------------

Endüstriyel fruktoz şurubu vücut için tamamen yararsız, hatta toksin bir maddedir. Karaciğer yağlanması başta olmak üzere, obezitediyabethipertansiyon, kanda ürik asit seviyesinde artış, böbrek taşı, gut ve kanser gibi hastalıkların gelişmesine zemin hazırladığına dair pek çok bilimsel araştırma yayınlanmıştır.

Vücudunuzun hücrelerinin çoğu fruktozu bir enerji kaynağı olarak kullanamazken, fazla früktoz ve bağırsaklarınızdaki bakteriler bağırsak florasının dengesini bozabilir. Patojenik bakterilerin çoğalmasına neden olabilir.

Fruktozun fazla tüketilmesi sonucu oluşabilecek hastalıklar

• Leptin direncini tetikleyen fruktoz, bu sayede iştah ve metabolizma düzenini bozarak göbek bölgesinde yağlanma yapar. Sonuç olarak fazla tüketimi obeziteye yol açar.
    • Aşırı fruktoz tüketimi, insülin direncine yol açarak tip2 diyabet olma riskini doğurur.
    • Aşırı tüketimi DNA ve sinirsel hasarlar yapacağı gibi kansere de davetiye çıkarır. 
    • Fazla tüketimi kan basıncını tetikleyeceği için, hipertansiyon olma riski artar.
    • Karaciğerdeki sistemi bozarak, alkolle aynı etkiyi doğurur ve karaciğer yağlanmasına sebebiyet verir.
    • Böbrek taşı üretimini artırır.

Bu sebeple fruktoz içeren ürünleri dikkatli kullanmalı, aşırıya kaçmamalı ve fruktoz şurubu içerenleri kesinlikle vücudunuza sokmamalısınız.

Günlük alınması gereken fruktoz miktarı ortalama 60 gramdır.

Sağlıksız fruktoz içeren besinler (fruktoz şurubu içeren)

• Meyveli, şekerli soda
    • Meyveli yoğurtlar 
    • Salata sosları
    • Dondurulmuş kızartmalıklar
    • Dondurulmuş atıştırmalıklar
    • Paketli meyve suları
    • Hızlı tüketilen ürünler (fast-food)
    • Gevrekler, bisküviler, atıştırmalıklar
    • Hazır unlu mamüller
    • Çeşniler
    • Kahve kremaları
    • Sporcu içecekleri
    • Turşular
    • Jöle
    • HAZIR ÇORBA

Bu gıdalardan uzak durmanız sizin açınızdan en doğru karar olacaktır.

Kaynak

• oda bir şey mi

• Abi iğrenç ya, demek ki dışarıdan görünen kısmı buysa içeride daha kötü şeyler dönüyor hem de her gıda için o pul biber fare nedir ya ? Yıllardır kolaya fare var, böcek kanı var diyenler izliyor mu şunları iğrenç ya

• Genel olarak pis bir milletiz

• ufak bir kayısı bahçemiz var. ısgarta yani yaralı, çürük kayısıların tamamını çok ucuzdan meyve suyu firmalarına veriyoruz. bu iş en başından beri böyle işliyordu

• Meyve suyu zaten böyle üretilir.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.