Şimdi Ara

Cup Mu Scoter Mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
18.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cub yol tutusu, kullanım kolaylıgı, motor performansı açısından scooterdan daha iyidir.
  • Scooter
  • arkadaslar bende mondial 125 mt var kayışın hiçbir sekilde alakası yok çekiş ile cub lar sanzıman farkı ile kazanıyo aslında cublar daha güçlü ama vites olmadığı için oradan kaybediyo ben iki senedir kullanıyorum daha hiç bir şekilde yolda bırakmadı ben cok deli kullanırım motoru ona rağmen hiçbir sıkıntıı yok sadece bir kaç plastik aksamı değişecek onlarda kazadan dolayı
  • pardon arkadaslar yanlıs yazmısım diğer msj i doğrusu :arkadaslar bende mondial 125 mt var kayışın hiçbir sekilde alakası yok çekiş ile cub lar sanzıman farkı ile kazanıyo aslında scooterlar daha güçlü ama vites olmadığı için oradan kaybediyo ben iki senedir kullanıyorum daha hiç bir şekilde yolda bırakmadı ben cok deli kullanırım motoru ona rağmen hiçbir sıkıntıı yok sadece bir kaç plastik aksamı değişecek onlarda kazadan dolayı
  • birşey sorucam arkadaşlar 2013kanuna göre yada bu yeni kanun değişiminde bsınıfı ehliyetle 97cc motoran torro best kullanabilirmiyim
  • daha doğursu bsınıfı ehliyetle motorsikletle kullanabilinecek diye birşey varmı kesin olarak birşeybilen varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aizen Sousuke

daha doğursu bsınıfı ehliyetle motorsikletle kullanabilinecek diye birşey varmı kesin olarak birşeybilen varmı

Yok öyle bişey, A2 şart.
  • scooter kullanıyorum tepe takla attım hafıf ıslaktı yol, artık motordan korkuyorum..... ınce tekerlek herzaman daha ıyı cup daha ıyı olacaktır, tek dezavantajı bagajının olmayısı, avantajı ıse vırajlara korkmadan gırersın çok kayma rıskı yok scootera gre
  • Herkez cup demişte başka bişey dememiş hayret.. Bende bir aralar scooterle cup arasında kalmıştım. Ama inanın scooter çok daha rahat ve çok daha konforlu cupa göre.. Cup ile uzun yol gidemezsiniz hiç bir şekilde eşya taşıyamazsınız anca arkaya çanta taktırmanız lazım koltuk altı bagajıda hiç bir işe yaramaz alet edavat koymaktan başka.. Ama scootrde öyle değil.. 150 cc ön farları kedi gözü gibi olan scooterim vardı.. Arkaya çantayı taktırdım koltuk altı bagajıda geniş ve önünüzde çok fazla yer var 5 tane çanta 1 tane çadır ve 1 tanede kask koyabilirsiniz bizim yaptığımız gibi.. Ve en en önemliside koltuğu rahat bel ağrısı cup kadar yapmaz arkadaki arkadaş rahat rahat tutanabilir ama cupta zaten k*cınızın yarısı dışarda kalıyor.. Ama şu varki eğer ben sadece şehir içi dolaşacağım dağ bayır gezeceğim diyorsanız ozaman tabiki cup.. Scooterler asfalt motorudur bozuk yola gelmez ama en rahat motorlardandır kim ne derse desin.. Ve cup kadarda güvenlii.. biz 2 kişi soldaki ayaklığı yere sürttürecek kadar yatırıyorduk virajda.. motorunuzu tanıyorsanız hiç birşey olmaz.. Ve hızlı giderken asfaltta taşın üstünden geç hiç birşy olmaz kalın teker sonuçta ama bide cupta denk gelsin bakalım nasıl attırıyor tekeri ..

• dh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andrada3 -- 24 Ağustos 2013; 16:24:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 87akin-izmir

scooter kullanıyorum tepe takla attım hafıf ıslaktı yol, artık motordan korkuyorum..... ınce tekerlek herzaman daha ıyı cup daha ıyı olacaktır, tek dezavantajı bagajının olmayısı, avantajı ıse vırajlara korkmadan gırersın çok kayma rıskı yok scootera gre

neden yok ince teker daha az mı kayıyor? motorun virajda kayma riski çok olduğundan her zaman en güvenli hıza düşmek en mantıklısı olacak. Hızlı girerseniz zaten geniş alıyorsunuz yine zaman kaybı oluyor, yavaşsanız kısa dönüyorsunuz. Özledim yazı bekliyorum
  • Lastikler çok önemli. KAYINÇO Agility City 125'lerin orijinal lastiklerinin çok kaydığını söylüyor herkes. Benimkinde pirelli var. Çok iyi. O kadar yağmur çamur kullanıyorum ve ilk motorum. Daha hiç sıkıntı çıkarmadı. Milim kayma hissetmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rahatlık ve konfor istersen scooter..ayrıca scooter uzun yol gelinmez denilmiş hiç alakası yok yağına tuzuna bak türkiyeyi dolan istersen..motor titremesi daha az hissedersin..yol tutuşu toprakta iyi değildir ama asfaltta yapışır..ben 150 scooterle 2 kişi 2500 rakımlı çok dik bozuk kayalı bir yaylaya çıktım banamısın demedi..cupla 10 cm suya dal her yerin ıslanır ama scooter tank gibi hiç bir yerin ıslanmaz.rüzgarda bacakların görmez..ama dağ taş dersen cup
  • Cup

• scooter

bir kere 150 liik bir scooter cuptan daha fazla uzun yol gider sıkılmaz
    asfalt yolda daha iyi frenleme yapar yola cup a göre iyi tutunur virajlara iyi dalamazsınız yalnız
    titreşim yoktur..yakıt fazladır biraz..vitesli motorlara göre donanım fazla olduğu için tamiri biraz sıkıntılıdır usta bakası bile gelmez...

cup

az yakar...tamiri basittir..

ikiside tarz meselesidir....ama bana göre bakımlı bir scooter
  • Tam otomatik cublarda vites değişimi nasıl oluyor scooter gibi mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozuyuk32

Tam otomatik cublarda vites değişimi nasıl oluyor scooter gibi mi

Cup larda vitesi atarken ayaktan vites değiştiriyor sun ve o anda gazi birakiyosun vites degisiyor diğerlerinDen farki debriyaj olmamasi

• Ekonomik birşey aranıyorsa kesinlikle cup hızlıdır az yakar sağlamdır..Ama konforsuzdur..He yok maddiyat önemli değil diyorsanız scooter..
  • yok yahu scooter de gariban dostudur,

birazcık fazla yakar, plastik grenajları da pek ucuz değildir amma hen zenginlerin hem de fakirlerin bindiği demokratik bir motordur

http://www.freedomcyclelasvegas.com/2013/06/14/the-list-overloaded/

Yeterince yükleme yeri vardır, eğer yetmiyorsa yanına sepet takılır veya arkaya romörk takılır işlem tamam

Cup Mu Scoter Mi?

Cup Mu Scoter Mi?

Cup Mu Scoter Mi?

• bende cup var ama malesef çok bel ağrısı yapıyor dik oturuş pozisyonu yüzünden bide çok titriyor aynalarda hiç bişey gözükmüyor titreşimden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-894D9AB01 -- 5 Nisan 2015; 11:52:03 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.