Şimdi Ara

Cümleye Yorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aşağıda paylaştığım cümleye yorum yaparmısınız. Teşekkürle.

'Karanlığımı aydınlata bilinçaltım, ışıltısı gözlerimi kamaştırır. Göremem! Ben kimim?' (Ö.M)

Edit: düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DuffyDuck205 -- 9 Aralık 2015; 10:33:21 >

• Diğer yanımız kim? Asıl tarafımız olup bizi tüm gerçeğiyle yansıtan mı yoksa bunu düşünüyor olmam mı? Kimim ben?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neutumn -- 9 Aralık 2015; 14:25:43 >
  • Bilinçaltınızda yatan gerçekler sizi tanımlayamıyor. Aslında bilinçaltınız sizi sizden ayırıp 2 cil bir kişiliğe yonlendiriyor. Olumsuz yoruma göre bastırılmış nefret ve kinin sizi tanınamaz hale sokması olumlu yoruma göre bilinmezliğin sakladığı sırların aslında olmanız gereken kimliğe bir kapı açtığı duşunulur.

Sozun ozundeki ışıltı her ne kadar olumlu yorumu akla getirse de bastırdığınız duyguların oluşturduğu 2 cil kişiliğin dışarı çıkma çabası sezinlenmekte. Bir nevi dr hyde gibi bir kişilik muhtemel goruluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

• Bir insanin hem bir melek hemde bir şeytan olabileceği gerçeğini anlatmış. Buna kendide şaşırmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçek insanlar aslında bitkiler ve hayvanlarmış ve yıllar önce ölüp dünyanın katmanlarına sıkışmış.

sonra bunlar petrolleşmiş ve bir kimsenin gözünün ışığı gibi olmuş ancak o kapkara göz bebeği kendisini göremez, tanıyamaz hale gelmiş.

bir ışıltıya ihtiyacım var dediğinde eskiden capcanlı olan haline dönmek istediğinde kendisi için çakılan her kıvılcım onu cayır cayır yakmış ve gözü eski günlerindeki cıvıldaşmayı ararken hep bir cehennem görüp ruhunu yeis içerisinde bırakmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 12 Aralık 2015; 14:59:05 >
  • MetalurjistTR M kullanıcısına yanıt
    farklı bir bakış açısı ve oldukça ilginç. Kötülük ve iyilik, gerçek ve yalnış; bu zıtlıkların belli bir sınırı olmadığı gibi kişinin yaşanmışlıklarına, çevresine ve eğitim disipline bağlı olarak değişen kavramlardır. Her ne kadar evrensel olsada söz konusu bireyselliğe dönünce sınırı olmayan evren karşımıza çıkar. Evrenselliği sadece kelime anlamıyla sınırlıdır. Bu cümlede aslında bunu anlatmak istiyor, bireyin bilinçaltı kendi evrenidir ve buna göre yaşadığı olayları analiz eder ve yorumlar. Kavram denizi uçsuz ve buçaksızdır ve bu sonsuzluğu birey isteği üzere şekillendire bilir tabi bu sadece kendi sınırları içinde. En azından bunlar benim düşüncem ve bu cümlenin sahibi benim.

Değerli yorumlarınız için tekrardan teşekkürler

• DuffyDuck205 kullanıcısına yanıt
    Kafami karistirdin evlat başarılar.

Özürler o zaman, niyetim bu yönde değildi. Karıştırdığım nokta neresi olduğunu söylerseniz düzeltmeye çalışırım

Illa kalemimi cikarttiracaksiniz bana yaaaniii.

Espri bir yana, katilmadigim bazi hususlar var.

Bilinçaltı herzaman senin istegine gore şekillenmez, hatta iddaa ediyorum herzaman dış etkenlerin tecavüzune uğrar.

Bilinçaltı ni sen kontrol etmezsin, bilinçaltın senin davranislarini senin haberin dahi olmadan düzenler.

Bilinçaltin yaşadığın hayatta gorduklerine duyduklarına sana anlatilanlara aldigin eğitime vb gore şekillenir. Burasi tamam.

Fakat sinsi ve kallesce bir yolu daha vardır ki hepimiz buna maruz kaliyoruz.

Tv izlerken, film izlerken, dizi izlerken, video izlerken görüntüye bakarken, subliminal mesajlarla senin bilinçaltin birilerinin eliyle dizayn ediliyor.

Güç sahipleri güçlerini devam ettirebilmek adına, saltanatlarini devam ettirebilmek adina, insanları dizayn ediyor. Hepimiz dizayn ediliyoruz.

Isteklerimiz, arzularimiz, ihtiyaçlarimiz, içgüdülerimiz üzerinden bizi kontrol ediyorlar.

Buraya kadar sorun yoksa devam ederiz.

• 6. His denen sey esasında, insanin bilinçaltinda oluşturdugu savunma mekanizmalari bütünüdür diyorum ben.

Şöyle ki, hayatta karşılaştigin bir kötülük veya olayin bir benzerlerini yasamaya, onun ayak seslerini duymaya başladığın an tedirgin olursun.

Gözüm tutmadı, güvenilir değil, içim ısınmadi abi, bence kesin böyle yapacak, bunu daha önce yasadim vb soylemleri ben bu şekilde yorumluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalurjistTR -- 12 Aralık 2015; 20:28:46 >
    Dediklerinize tamamen katılıyorum. Benim demek istediğim birey yaşadığı olaylara göre şekillenir ve bunun farkında olmaz zaten tezatlıklarda burada başlıyor insanın yaratılış hamuru ve şekillenen bilinçaltı çatışması. Şeytan ve melek, iyi ve kötü, doğru ve yanlış. Bu kavramlar bireyin kendi içinde çatışmasından oluşan kavramlardır her nekadar evrensel kavramlar olsalarda bireyden bireye değişir, sonuçta herkesin yaşadığı ve düşündüğü farklıdır. Cümledeki ışıltısıda sizin dediğiniz dış etkenler. Bunun farkındadır veya değildir.

Tamam cümleni simdi anladim. Harbi guzel bir cümle olmuş.

Ozlu sozler yaninda halt etmis. Ciddiyim.

Zamanınızı harcayıp yorum yazdığınız ben teşekkür ederim

• Imzana ithafen;

Atamizin bize emanet ettiği Cumhuriyetin degerini kıymetini bilecek olan, bunu sonuna kadar savunacak olan sizin gibi aydın ve bilgili insanlar olacaktir.

Ne alaka diyebilirsiniz ama, aydınlanma yolunda adım atmayan bir insan, Atamizin mesajini net anlamamis demektir.

Atatürkçülük; dogmalara sıkışarak oldugun yerde saymak değildir, cahil halkı aşağılamak demek degildir bunlari eğitmek demektir, sadece Türk bayragini eline alip her yil Anıtkabiri ziyaret etmek demek degildir, faşist olmak demek degildir, insanlarin dini inanclarina takilip kalmak demek degildir, bu tip Atatürkçüler, kendini kandirmaktadir.

Atatürkçülük; her türlü ortam ve şartlara rağmen, herzaman sorgulamak herzaman ileriye atılmak, aydınlanmak ve kendini geliştirmektir.

Iyi akşamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalurjistTR -- 12 Aralık 2015; 20:52:45 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.