Şimdi Ara

cumhuriyet ney mi? gel anlatayım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
4
Favori
15.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
234 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gösteremezsin ki. Kıvırma aşamasına geçtin şu an.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milyon derken? Rakam okumayı da bilmiyorsunuz değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kernel Panic

Çok beğendiğin osmanlıda genelev yok mu sanıyordun?Hatta çok sevdiğiniz Abdulhamit' padişahınız açtı.Fuhuş osmanlından cumhuriyete kalmıştır.Tıpkı borçları gibi.
    İlk yerleşik genelevler Osmanlı'da 1812 yılında II. Mahmut döneminde açıldı. Resmi ilk umumhaneler ise, 1884 yılında II. Abdülhamit'in izniyle (“kerhane yönetmeliğiyle”) Galata ve Pera'da açıldı

https://t24.com.tr/haber/fuhus-osmanlidan-cumhuriyete-miras-kaldi-ilk-genelevler-1812de-acildi,570672
    https://onedio.com/haber/osmanli-doneminde-genelevler-ve-ilk-genelev-patronicesi-langa-fatma-nin-hikayesi-665026
    https://www.internethaber.com/genelevler-ilk-ne-zaman-acildi-ilk-kerhanelere-kim-izin-verdi-1851378h.htm

Fesli deliden tarih cübbeli soytarısından din öğrenirsen böyle oluyor işte.
    Sen cok biliyorsun gelmis burda onun bunun yazdiklarini yayınlıyorsun az kaldi gorecegiz kimin deli kimin soytari oldugunu..
    Neslini bilmem ama abdulhamit pasaniz demissin. Demekki senin dedelerinin paşası degilmis ki boyle konusmussun. Osmanlıda hür yasayan bir azınlığın nankorlugusunuz belli ki...

• Cumhuriyet önemli temel ilkeleri çok daha önemli ve bunların uygulanması ile netice alınabilir.
    Ama biz bir şeyi gördük ki tepeden zorla kabullendirme belirli bir yere kadar. Çünkü sistemi savunan insanların münafıkhane davranışları sistemlerin içini boşaltıp hatta insanların o sisteme nefret duymasını tetikler.
    Ülkemizde ki en büyük sorun ise sisteme uymak değil sistemi kendine uydurmaktır. Ve malesef burada yapılabilecek pek bir şey yok. Önemli olan halkın büyük kısmının ne düşündüğüdür.

Kötü bir cumhuriyetten ise iyi bir başka rejim halkı daha memnun eder. Bu yüzden bu devirde artık halkını mutlu eden ve dünyada ki diğer halkları mutlu edecek edecek sistem daha evladır.

• Önce okumayı öğren velet.

1.Paşa demedim padişahınız dedim.Benim dedem kurtuluş savaşı şehidi,Seninki?Muhtemelen köyde hoca,şeyhlerin kıçında dolanan fransız ingilizlere yol gösteren biriydi.Tıpkı şimdi fetö sümüklüsünün peşinde koşanlar gibi.

2.Kaynakları beğenmediysen başka kaynaklarda verebilirsim de sen okuyabilecekmisin?

Osmanlıda hür yaşayan azınlıkmış

Çok meraklı iseniz osmanlıya şeriata gidin 1 ay arabistan da yaşayın sonra konuşun veletler.

• TümAmiraL kullanıcısına yanıt
    Petrol zengini ülkeler hariç saydığın ülkelerde krallık kağıt üstünde. Mahkeme salonlarında filan krallık işlemiyor.

• Kernel Panic kullanıcısına yanıt
    Niye terbiyesizlik yapıyorsun? Sen kimsin ki benim hakkımda çıkarımda bulunup, hakaret ediyorsun? Terbiyeden nasibini almamış birine anlatacağım bir şey yok benim.

Tarih bilginiz ancak bu seviyede işte. Önünüze getirilen bir videodan hiçbir şey anlaşılmadığı halde sadece size verilen başlığa bakarak "aha işte osmanlıdaki umumhane" diyecek kadar acizsiniz. Vahdettin'in İstanbul'un anahtarını İngilize teslim ettiği videoyu niye göndermedin. Video başlığında öyle yazıyor çünkü : vahdettin'in İstanbul'un anahtarını İngilize teslim ettiği an. Sen bunlara inanmaya devam et.

Verdiğiniz kaynaklar niye hep aynı: eski oda TV, yeni sözcüden Soner Yalçın , diğeri yine sözcüden yılmaz Özdil. Padişahın, devletin umumhane ve bira fabrikası açtığını sanacak kadar cahilsin. Biraz daha araştır bakalım onlar, özel teşebbüs müymüş, devlet gayrimüslim tebaa için yasal düzenlemeler getirerek izin mi vermiş? Vahdettin'in İstanbul'un anahtarını İngilize teslim ettiği videoyu da izle, başlığa bakarak ona inan, günlük Osmanlı'ya sövme vazifeni de yerine getir hadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warchief46 -- 1 Kasım 2019; 9:56:17 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• petrolcüler zaten ülke değil ama o avrupa krallıklarının sadece kağıttan ibaret olduklarını sanmayın
  • moustapha129 M kullanıcısına yanıt
    Pratikte Türkiye'deki malum partinin ilçe başkanlarından daha az yetkiye sahipler.

• değil hocam, yetkileri var ama kullanmıyorlar diyebiliriz
  • moustapha129 M kullanıcısına yanıt
    O yüzden pratikte dedim. Mesela İngiltere kraliçesinin parlamentoyu feshetme yetkisi var ama tarihte kullanıldığı görülmemiş. Parlamentodan çıkan yasayı reddetme yetkisi var ama en son 1708 yılında kullanılmış. İngiltere kraliçesi parlamentoya karışırsa ne olur? Net söyleyeyim ortada krallık filan kalmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kernel Panic

Önce okumayı öğren velet.

1.Paşa demedim padişahınız dedim.Benim dedem kurtuluş savaşı şehidi,Seninki?Muhtemelen köyde hoca,şeyhlerin kıçında dolanan fransız ingilizlere yol gösteren biriydi.Tıpkı şimdi fetö sümüklüsünün peşinde koşanlar gibi.

2.Kaynakları beğenmediysen başka kaynaklarda verebilirsim de sen okuyabilecekmisin?

Osmanlıda hür yaşayan azınlıkmış

Çok meraklı iseniz osmanlıya şeriata gidin 1 ay arabistan da yaşayın sonra konuşun veletler.
    Dikkat et velet seni opmesin :)))
    Nasil olsa desteksiz sallamak serbest salla bakalim. Fransiz ingilizlere osmanliyi peskes cekenler sizlersiniz asil padisahimizi tahttan indiren bunu ballandira ballandira anlatan dedeleriniz.. herseyi de fetoye bağlayın zaten bu siralar en cok prim yapan bu kelime..
    Merak etme ben bu devletin icinde de dinimi cok guzel yasayabiliyor cubbemi giyebiliyor, esime kizima carsafini giydirebiliyorum seriatla yonetilmesem de benim devletim bana bu konuda özgürlük hakki taniyor.
    Peki seninkiler olsaydi napardi. Dusundun mu hic. Sarikliyi asar miydi.... yoksa basortululerin örtüsünü cikarip attirir miydi.. dedelerinin gecmisini iyi arastir. Iclerinde imanli musluman insanlari istisna tutarak soyluyorum bunu.. ama sana bakinca az cok tahmin edebiliyorum azinlik....

• Çok biliyomussun gibi konuşuyorsun ama o severek padisahinm dediğin kişi o zaman devri koşulsuz kabul eden kişi ama senin fındık kadarki beynin bunu nasıl anladın dimi. Desteksiz sallamış diyorsun tarihi kayıtlar orada enbasitinden TBMM'nin kendi kayıtlarından bakabilirsin.
    Sonrada cubbbe giyip karına kızına çarşaf giydirmeye Müslümanlık ve özgürlük sayma altını çiziyorum sen giydiriyorsun onların ne giymek istediğini sormuyirsun bile. Boş yapma kapa çeneni ve .... Git Vahdettin yalakası

• quote:

Orijinalden alıntı: samuray_x

Çok biliyomussun gibi konuşuyorsun ama o severek padisahinm dediğin kişi o zaman devri koşulsuz kabul eden kişi ama senin fındık kadarki beynin bunu nasıl anladın dimi. Desteksiz sallamış diyorsun tarihi kayıtlar orada enbasitinden TBMM'nin kendi kayıtlarından bakabilirsin.
    Sonrada cubbbe giyip karına kızına çarşaf giydirmeye Müslümanlık ve özgürlük sayma altını çiziyorum sen giydiriyorsun onların ne giymek istediğini sormuyirsun bile. Boş yapma kapa çeneni ve .... Git Vahdettin yalakası
    Tabiki kendi ozgur iradesi ile giyiyorlar çünkü ahzab 59.ayete iman ediyorlar. Oradaki ben giydiriyorum cumlesini anlam bütünlüğü bozulmasin manasinda. Ayrica o .... yerlerini sana iade ediyorum istedigin yere gidebilirsin
    Tarihi kayıtlarmış hahaha o tarihi kayıtları senin dedelerinin seçtikleri kişiler kağıt diye sattılar akillim kendi uydurduğunuz tarihe inaniyorsunuz.. düşün bakalim sen neyin yalakasisin. Burda o kelimeyi kullanmicam cunku ben senin gibi o insanin ustunden prim yapmayacagim. Sen anlarsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F5A160BAB -- 1 Kasım 2019; 21:40:24 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.