Şimdi Ara

cumhuriyet ney mi? gel anlatayım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
4
Favori
15.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
234 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Isparta'da köylü çocuk cumhurbaşkanı oldu diyor. Hadi çık Yozgat'tan da padişah ol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vaudeville

Isparta'da köylü çocuk cumhurbaşkanı oldu diyor. Hadi çık Yozgat'tan da padişah ol.
    sorarlar adama cumhurbaşkanı olduda ne yaptı, hiç bir şey, 100 yıldır ülke adım ileri gitmiyordu şu son Erdoğan dönemi başarılı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

sorarlar adama cumhurbaşkanı olduda ne yaptı, hiç bir şey, 100 yıldır ülke adım ileri gitmiyordu şu son Erdoğan dönemi başarılı

Alıntıları Göster
    Ya arkadaş bari cumhuriyet bayramı için bir gün saçmalamaya ara ver ya.

• Cumhuriyet, monarşi ve demokrasi kavramlarını bizim halk maalesef bilmiyor. Cumhuriyette demokrasi olacak, monarşide olmayacak gibi bir durum yok. Cumhuriyet ve monarşiyi ayıran şey, devlet başkanının başa gelme yöntemidir.(Seçim ve soy. Tabi kralın da oyla seçilebilme yöntemi var fakat.) Demokrasi ise çok farklı bir şeydir. (Konuya yazacak arkadaşlar açısından yazdım.)

Ne mutlu Türküm diyene!

cumhuriyet ney mi? gel anlatayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ggreyhame -- 29 Ekim 2019; 14:52:46 >

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Darbeler oluyor şapkayı alıp alıp gidiyordu, ne demokrasiye ne ilerlemeye sahip çıkıyordu o yüzden ülkemiz geri kalmıştı gerçek bu

• Bana saçma geliyor ben yönetimin halkta olmasını saçma buluyorum halkın ne gibi bir vasfı varda yönetici seçiyor Bence En iyi yönetim biçimi aristokrasidir

• Cumhuriyet dünyada uygulanan en iyi sistem fakat bazen bende bir yanım istemiyor bu sistemi.Nedeni fakir gariban cahil kesim Bunlara seçme ve seçilme hakkı veriliyor sonradan görme insanlar varlığa kavuşunca herkezin hayatını mahfetmeye kalkıyor. Valla kim nederse desin Seçime giricek ve seçilen insanlar belli bir sınava dahil edilmeli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şuanda sadece sanal bir cumhuriyet var .. millet cumhuriyet ve demokrasi ile yönetildiğini sanıyor.. akp 'li arkadaslar kaçınız sarayları maybach brabuslari silinen zengin vergilerini , yeni vergileri ve zamları onayliyorsunuz..

“Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır.” 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcZaNeT -- 29 Ekim 2019; 16:54:4 >
  • Vay kardeşim helal olsun sana süper yazı olmuş 🇹🇷🇹🇷

• cumhuriyet ney mi? gel anlatayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pilotaFerrari -- 29 Ekim 2019; 20:22:9 >
  • Hangi sistem olursa olsun yönetim kötü olduktan sonra ha cumhuriyet ha başkası

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Saçmalığa bak. Sanki evvelden veziriazam, paşa, memur, alim vs. olmak için yedi kuşak soylu olma zorunluluğu varmış da bunu cumhuriyet kaldırmış. Geçmişini bilmek bunun için önemli işte. Cumhuriyetin getirdiği onca şey varken cumhuriyet ile zerre alakası olmayan şeylerle övünmeye çalışmak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: asderty

Ne alakası var? Bu ülke kaç tane darbe gördü, cumhuriyeti kaybetti mi?

Haa, fetö darbesi iyi ki başarısız oldu. Yoksa birilerinin "bunlar Müslüman adamlar" diye ordunun yüksek kademelerine getirdiği amerikanın askerleri kısa süre de olsa yönetimde söz sahibi olurdu. Gerçi onların atayacağı adamların yarısı hala yönetimde ama neyse...
    Diğer darbeler iktidarlara ,15 Temmuz darbesi rejime yapılmıştır.

Diğer darbeler sol destekli darbeler ilken,15 Temmuz rejimi değiştirmeye yönelik bir darbedir

• Elk.de kullanıcısına yanıt
    Sol destekli derken? Rejimi mi değiştirecekmiş?

Hayırlısı olsun, Allah sağlık versin...

• Süleyman Demirel diyor ki : Eğer bana Cumhuriyet nedir, diye sorarsınız. Size cevabım şudur; Cumhuriyet benim işte! İslamköy'den çıkmış bir köylü çocuğunu cumhurbaşkanı yapan, Cumhuriyet'tir. Cumhuriyet budur. Bunu Büyük Atatürk'e borçluyuz.
  • Allahını seviyorsan başlığı değiştir

Cumhuriyet ne mi ? Gel anlatayım

• aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Çok beğendiğin osmanlıda genelev yok mu sanıyordun?Hatta çok sevdiğiniz Abdulhamit' padişahınız açtı.Fuhuş osmanlından cumhuriyete kalmıştır.Tıpkı borçları gibi.
    İlk yerleşik genelevler Osmanlı'da 1812 yılında II. Mahmut döneminde açıldı. Resmi ilk umumhaneler ise, 1884 yılında II. Abdülhamit'in izniyle (“kerhane yönetmeliğiyle”) Galata ve Pera'da açıldı

https://t24.com.tr/haber/fuhus-osmanlidan-cumhuriyete-miras-kaldi-ilk-genelevler-1812de-acildi,570672
    https://onedio.com/haber/osmanli-doneminde-genelevler-ve-ilk-genelev-patronicesi-langa-fatma-nin-hikayesi-665026
    https://www.internethaber.com/genelevler-ilk-ne-zaman-acildi-ilk-kerhanelere-kim-izin-verdi-1851378h.htm

Fesli deliden tarih cübbeli soytarısından din öğrenirsen böyle oluyor işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

O devirdeki Osmanlı bu devirin İngilteresine benziyordu evet padişah var ama meclisde var ve farkı İngiltere zalim acımasız Osmanlı merhametliydi, Osmanlıyı tebaası kabul etmiş cumhur desteklemişti, kelime oyunlarını boş verelim, o zamanki Osmanlı bu günkü İngiltereden iyiydi merhametliydi ve Cumhuriyetti

Alıntıları Göster
    Harbi kafa yanmis sizin

• ggreyhame kullanıcısına yanıt
    Aslinda demokrasiyi diger yonetim bicimlerinden ayiran yoneticilerin nasil basa geldiginden ziyade nasil koltuktan indigidir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.