Şimdi Ara

Cumhurbaşkanlığı sistemi kanun ve halkoylaması (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.623
Cevap
20
Favori
139.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
278 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EndSpeed

Erdoğan evet değilde hayır dese siz evet derdiniz buda bir gerçek maddeleri bilmiyorsunuz derken ben dibine kadar biliyorumda. En az 10 sebebte yazabilirim ama yazsamda zaten tarafınız bellidir. Bizimde insanları neden evet neden hayırla yaftalayacağınıza maddeleri anlatabilseniz zaten aklı olan doğru kararı verir.

Cumhurbaşkanlığı sistemi kanun ve halkoylaması

Buraya gelen her hayirci zaten maddeleri açıklıyor. Yargı yürütme yasama vb. Asıl siz maddeleri açıklayamıyorsunuz! Kendinizle celisiyorsunuz. Tek yaptığınız CHP şöyle solcu böyle... Kardeşim burda CHP, solcu, parti oylamiyoruz. Önümüze gelen referandum oylaması sizin yaptığınız CHP propagandası. Hayır çıkınca CHP hükümetin başına gelmeyecek. Ne dir bu CHP, solcu kavgası. Referandum oylamasını başka taraflara çekiyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bigmagician -- 28 Şubat 2017; 22:1:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geliyoruz gümbür gümbür
  • eskiden adamlar bizi hiç takmıyordu, Türkiye deyince afrika da bir ülke mi diye dalga geçiyorlardı, almanyada yaşayan Türkleri beşinci sınıf insan gibi görüyorlar köle muamelesi yapıyorlardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: gozbilginli

eskiden adamlar bizi hiç takmıyordu, Türkiye deyince afrika da bir ülke mi diye dalga geçiyorlardı, almanyada yaşayan Türkleri beşinci sınıf insan gibi görüyorlar köle muamelesi yapıyorlardı.

Bu tweete inandiniz siz de öyle mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Orijinalden alıntı: gozbilginli

eskiden adamlar bizi hiç takmıyordu, Türkiye deyince afrika da bir ülke mi diye dalga geçiyorlardı, almanyada yaşayan Türkleri beşinci sınıf insan gibi görüyorlar köle muamelesi yapıyorlardı.

Bu tweete inandiniz siz de öyle mi?

Adam twitter trolünü ciddiye almış.

• Zaten bu Anayasa değişikliğinin altında BOP yatıyor. Birbirleriyle bağlantılılar. Anayasa değişikliği ülkeye beraberinde federal özerk bölgeleride getirecek. Bu Anayasa değişikliğini Erdoğan istiyor sanmayın sakın yoksa çok yanılırsınız.

Suriyenin parçalanmasıyla birlikte Türkiye'nin Parlamenter sistemde kalması BOP projesi için bir engel olacaktı. Bu nedenle Türkiye Anayasa değiştirip özerkliğe bir adım atmalıydı. .Suriye Irak ve Türkiye üçlüsünden toprak alınarak federal milletler kuracaklar.

Bunun yapılması içinde Parlamenter sistemden çıkılması gerekmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 1 Mart 2017; 5:39:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bigmagician B kullanıcısına yanıt
    Açıklıyor!

Yalan çarpıtma maddelerin nesi açıklamamıymış merak ettim.

Tek adamlık mı?(kastınız nedir bilmiyorum ama Atatürkün ve chp nin bir geçmişinde tek adamlık diye yaygara koparıyorsa kendi iktidar olsa asla hayır demezdi bu seçimlerde birdaha ona şans verilmemesinin en büyük bahanesidir. Bu mu hayır demek için bunu uydurduk diyemiyorsunuz bunu öne sürüyorsunuz! )

Rejim değişmesi mi?(Milyonlarca kez açıklandı rejim değişmiyor sistem değişiyor bu aynı telefona güncelleme gelmesi gibi birşey ANLAMADIĞIMIZ SOLCU ARKADAŞLARIN ABARTARAK BUNU ÖNE SÜRMESİ!)

Yargının gitmesi mi?(Yargı dahada güçleniyor bağımsızlaşıyor yargı gücü iktidar için güçleniyor ee tabi chp iktidar olamayacağı için yargı elden gidiyor diyor yaw arkadaş yargı elden gidiyorsa abd başkanlık sisteminde eyelatler var Türk tipi Cumhurbaşkanlığında yok abd de gitmiyorda yargı reza zerrab tutuklanıyorda seviniyorsunuz TÜRKİYEDE Mİ gidecek üstelik binlerce kez açıklandı maddeleri okudum)

Yani neymiş efendim hayır için saydıklarınız birer BAHANE

Gelip bana evet için birşey söyleyemiyorsunuz diyemezsin.

Ben eveti ne için verdiğimi biliyorum hatta 18 yaş mv işinede sıcak bakmıyorum fakat 18 inde mv girmeyi ve bir söz sahibi olmayı başaran bir birey muhtemel iyi bir siyasetçide olabilir bu senin çocuğunda benim çocuğumda olabilir sen şimdi kalkıp bizin çocuklar Türk beyinsiz mi dersin yoksa Türk yapar mı zekidir mi dersin.

Ya Allah aşkınıza biriniz şunu bana diyebilir mi?

Erdoğanın ümreye gitmesini bahane ettik(ben hemen her sene gidiyor dedim) cevap yok. Hoop çevir aman kazı yanmasın siz neden evet dediğinizi açıklayamaza getirdiniz.

Bu halkı aşağılayan sizler değilmisiniz sürü çoban eden.

Hehh cevabım açık ve nettir ben neye evet neye hayır diyeceğimi emin olun sizden daha iyi biliyorum.

Hayır dersek olduğumuz yerde sayacaz evet dersek bir adım atacaz.

15 sene boyunca hep hayır diyen taraf ne zaman hayırlı bir iş yaptı şimdi çıkmış gelmişler saadet partisine Allah rızası için hayır verin diye erbakanın anma törenine komünist kepçik kulaklıyla kuran okutuldu dinledi.

Erdoğanın umreye gitmesini öne sürdüğünüz kadar hayır için bu yaptığınızıda yazarmısınız?

Yeakk ne yazacaksınız orası ekmek kapısı şimdilik.

Madımak olaylarında katil diye suçladıkları partiyle kardeş olmuş konuşurmusunuz? Bunuda

Sizler arkadaşlar kusura bakmayın

Rüzgar nereye eserse onu yapıyorsunuz

İşinize geleni biz 15 senedir bir dava peşindeyiz.

Sen bnm solculara takıldığım dan bahset.

Nasılsa kuru alanı yeşile boyayan tarafın seçmenisin ne bekleyeyim gelecek için senden hayır gelseydi burda siyonizmin dallarına hizmet etmek için çırpınmazdın.

Madem hayır kazanacak nedir bu sanaldaki hayır hareketliliği diye sormak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EndSpeed -- 1 Mart 2017; 7:45:4 >

• Her bişeyi siz bilirsiniz zaten , bizim aklımız ermez öyle işlere

önce kendi milletvekilinizi eleştirin sonra bizi, adam İzmir Türkiye den ayrılsın , avrupa birliğine katılsın dedi çıt çıkarmadınız ondan sonra burada bop bup diyorsunuz

• EndSpeed kullanıcısına yanıt
    hocam bunlar böyledir , vaktinde deniz gezmişi astılar şimdi devrim şehidi diye arkasından methiye düzüyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: EndSpeed

Erdoğan evet değilde hayır dese siz evet derdiniz buda bir gerçek maddeleri bilmiyorsunuz derken ben dibine kadar biliyorumda. En az 10 sebebte yazabilirim ama yazsamda zaten tarafınız bellidir. Bizimde insanları neden evet neden hayırla yaftalayacağınıza maddeleri anlatabilseniz zaten aklı olan doğru kararı verir.

ben bir hukukçuyum ve merak ettim de rica etsem bana gerekçelerinizi açıklar mısınız.
    özellikle ilk sayfadaki madde madde yapılmış yorumları inceledim çok ciddi yanlışlıklar var ve bunlar ne yazık ki bilgi eksikliğinden değil tamamen okuduğunu anlamamaktan kaynaklı. nasıl mı?

en basitinden cb tek başına ohal ilan edebiliyor maddesi savunulurken şuan mevcut düzende de böyle denilmiş ki ne desem bilemedim.
    mevcut anayasada aleni aleni bakanlar kurulu ile beraber ohal ilan edebileceği yazıyorken bu cümlenin neresinden tek başına ilan edebildiği anlamı çıkıyor anlamak güç.

ikincisi, cb şimdi de tek başına seçim kararı alıp meclisi feshedebiliyor denilmiş allahım çıldırıcam. yahu mevcut anayasada aleni aleni diyor. cb, meclis başkanına danışarak seçimlerin yenilenmesini isteyebilir (bak yeniler de demiyor, "isteyebilir" diyor) demesine rağmen bu cümlenin neresinden tek başına seçim kararı alabildiği anlamı çıkıyor yahu.

yani eğer sizin de gerekçeleriniz bu gibi şeylere dayanıyorsa lütfen türkiye barolar birliği sitesinden karşılaştırmalı anayasa metnini detaylıca gözden geçiriniz. keza sizin de eksik okuduğunuz ve gözünüzden kaçmış hususlar olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doblolu Esnaf -- 1 Mart 2017; 8:54:36 >

• Doblolu Esnaf kullanıcısına yanıt
    Hukukçuyken sen bana evetin hayırın gerekçelerini sorup merak ediyorsan ben sana ne diyebilirim ki.

Ne anlatabilirim hatta benim ne demek istediğimi anlamamışken hukuğun kimlerde olduğunu düşününce daha da korkar oldum şimdi sen burada CB nın tek başına ohal ilan etmesindenmi rahatsız oluyorsun.

Hayır ohal suçluları suç işleyenleri rahatsız eder seni beni ohalın tek başına ilan edilmesi sebebli gerekçelerle sorgulanmasını veyahut elde edilmesi gereken sonuçlarını bir hukukçu olarak bana soruyorsan sen niye hukuk okudun ki vatandaş tan yana ve gerekçeleri biliyorken bu sistemin ne fayda ne zarar vereceğinide en çok sen bilirsin. Ve en önemlisi bana anlatmak istediğin benden öğrenmek istediğin bana başlıca saçma geliyor. Benm gerekçemi soracaksan bu maddeler Güçlü bir Türkiyenin Daha güçlenmesini sağlayacak tüm yetkiler tek adamda olacak yaygarasıda buradan geliyor bu sistemde CB yargılanabilecekken neyinden korkarak tek adamlık bahanesi oluşturuluyor neye bakılarak bunlar sunuluyor bunu düşünmek lazım ki...

Abd tipi başkanlıkta eyaletlere bölünecez diye yaygara koparanlar ile şuan şu maddeler en yalın sade hale gelmişken bağnaz bir şekilde sorgulanması yerine burada insanlara bu soruları yönetmek yerine hukukçu olarak toplanın yetkili mercihlere iletin görüşün. Senin sorduğun soruların yetkisini değiştirebilecek ben değilim ben referandum gldiğinde okuduğum maddelere Erdoğana olan güvenimle vereceğim oy belliyken insanları özellikle hukuğun temeline hakim olmayan insanları sıkıştırarak sindirmek bir hukuçuya yakışmayacak birşeydir. Bildiğin bir konuyu bana sorman çok çok çetrefilli bir olay sen devletinimi düşünüyorsun başkasını mı devlet millet demektir senin sorduğun şu soru bir kesim zihniyetin ya herşeyi yapabiliyorken neyi yapamıyorda istiyor başkanlı demektir.

Kardeşim.

Adam tarafsız olacak diye yazıp çiziyorsunuz ama RTE bu ülke için çırpınıyor geliştiriyor söz sahibi yapıyor partisine bağlanması lazım ki sizler birdaha tarafsız olmalı diyemesin diye. Ya buna dayalı çok söylemler var.

Özetine gelirsek

Aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık engel olmasın artık.

Rte dışında bir adam varsa siyasette getirin onu değerlendirelim. Hukuğun ta kendisi bu millettir

Hukuğuda yok sayamayızda hukuğun millete faydası olmalı.

""maddeleri bilmiyorsunuz derken ben dibine kadar biliyorumda. En az 10 sebeble yazabilirim"" demişsiniz ya, ona istinaden neden evet diye sordum. en az on sebeple yazabiliyorsanız hadi buyrun anlamında ama zorunlu değilsiniz sadece kişisel merakımdan ötürü rica ettim. hatta özellikle rica ediyorum yazdım, yanlış anlaşılmasın.

neyse hukuki yorumuma gelecek olursak öncelikle ""ohal suçluları suç işleyenleri rahatsız eder"" ifadeniz son derece sıkıntılı bir ifade. bunu söylemeden geçemeyeceğim. keza kimin suçlu olup olmadığına türk milleti adına bağısız mahkemeler karar verir. ohal sürecinde bakanların ve cumhurbaşkanının oturup çıkardıkları khk lar ile ihraç ettiği isimlerin suçlu olarak algılanması son derece sıkıntılı bir durum. dediğim gibi hukuk devletinde hukukun üstünlüğü vardır, bağımsız mahkemeler türk milleti adına yargılamasını yapar, kişi suçlu ise değil meslekten ihraç, istersen vatandaşlıktan bile çıkarabilirsin.

size bu ohal sürecinde karşılaştığım trajikomik idari kararları konuyu dağıtmamak adına tek tek yazmak istemiyorum ama şundan emin olabilirsiniz, ağustos ayında yapılan anketlerde %80 gibi bir oranla cb etrafında toplanan bu halk şuan ohal in bir fırsata dönüştürülüp, sizin tabirinizle "suçlular" üzerinde değil de muhaliflerin üzerinde bir silah olarak kullanıldığı görüşünün hakim olmaya başlamasını geçiyorum zaten basına yansıyan isimlerle de artık bu bir gerçek halini almaya başladı.
    ve bu durum ne yazık ki ohali, çıkan khk ları ve cb nin meşruiyetini ciddi anlamda zedelemektedir. bir hukuk devletinde bir yargı kararına dayanmadan yapılacak her işlem o ülkenin meşru makamlarına helal getirir.

neyse hukuku ilgilendiren anayasa teklifine dair yorumuma gelecek olursak. öncelikle hukuk dünyasının kelimeler ve bu kelimelere yüklenen anlamlarla vücut bulduğunu söylemek isterim. size bunu açacak olursam şöyle diyeyim. cumhurbaşkanı kelime özü itibariyle siz de biliyorsunuz cumhurun başıdır. anaysa derki cumhurun başı yani cumhurbaşkanı devleti ve milleti temsil eder ve bu temsil makamının tarafsız olmasını birinci şart olarak koşar. neden mi? çünkü bir devleti ve milleti bir parti genel başkanının temsil edebilmesi eşyanın tabiyatına aykırıdır. bakınız hukuk çok enteresan bir dünyadır. cumhurbaşkanı kelimesi gökten inmemiştir, ruhen karşıladığı bir anlam vardır. lafı çok fazla uzatıyorum çünkü mesajınızdan anladığım kadarıyla ciddi yorum yanlışlıkları içerisindesiniz. bu da dediğim gibi sizlerin ve bizlerin sözcüklere yüklediğimiz anlamların farklı olmasından kaynaklı. yanlış anlamayın. neyse şu tarafsızlık meslesine tekrar dönmek istiyorum. efendim biliyorsunuz yüksek yargı mensuplarını cumhurbaşkanı devletin başı olduğu için seçmez. anayasa bu yetkiyi ona en üstte olduğu için değil, tarafsız olduğu için vermiştir. anayasa yeniköy muhtarı tarafsız olacaktır deseydi yeniköy muhtarı da yargı ataması yapabilirdi ama bu sorumluluğu tarafsız cumhurbaşkanına vermeyi tercih etmiş. ha sen cumhurbaşkanı artık tarafsız olmayacak dersen tüm sistem çöker arkadaşım. ne yazıkki devlet sistemlerinde bu iş böyle. taraflı birinin atayacağı mahkeme üyesi de taraflı olacaktır.

ha diyeceksiniz ki bir insan tarafsız olamaz ki elbette bir taraf olur. evet aynen öyle her insan bir taraftır ancak görevini tarafsız olarak ifa edebilir ki anayasa zaten bunu söylüyor. mesela hakimler. elbette karşısına bir çocuk tecavüzcüsü geldiğinde bir taraf olacaktır. ama hakim kararını tuttuğu tarafa göre değil, kanunlara ve vicdanına göre verir. yani o azılı zanlı lehine tüm hükümleri şartlar oluştuğu takdirde uygulamak zorundadır. aaa ben bu adamdan nefret ettim deyip kafasında göre ceza veremez. o makamda kararını tarafsız olarak vermek zorundadır. cb de aynen öyle. aa ben şu partiyi tutuyorum, tarafım hiç öyle tarafsızlık gibi işlere giremem diyemez.

ha diyeceksin şuan başbakan da partili ne olacak yani ne sakıncası var. öncelikle başbakanın anayasal görevinde devleti milleti temsil etme gibi bir durum yok. cb gibi kurumlar arası düzeni tarafsız şekilde sağlayacaksın da demiyor. o sadece yürütmeden sorumlu. ee başbakan yargı mensubu da atamıyor tarafsız olmasına da gerek yok. bu durumda partili olmasında sakınca yok ama cumhurbaşkanı kelime özü itibariyle cumhurun tümünü temsil ettiğinden böyle bir şey sistemi en temelinden yani direkt adalet noktasından çökertecektir.

"eyaletlere bölüneceğiz" yaygarasına gelirsek, çok acı ama bu hususta öncelikle kamu tüzel kişiliği nedir buna bakmamız lazım. yani geliyoruz yine kelimelerin tanımına. kamu tüzel kişilikleri trt rtük üniversiteler -buraya dikkat- iller, belediyeler, köyler. efendim şimdi siz anayasanın 123. maddesinde yer alan şu cümleyi "meclis kamu tüzel kişilikleri oluşturup birleştirebilir." yerine "kamu tüzel kişilikleri cb kararnamesi ile oluşturulup birleştirilebilir." şeklinde değiştirirseniz. birincisi meclise yani millete ait olan bir yetkinin alınıp bir kişiye devri sonucunu çıkarırsınız ki anayasa egemenliğin millete ait olup egemenliğin hiç bir kişi veya zümre ile paylaşılamayacağını söyler. ikincisi olarak da ohali tek başına ilan edebilen bir cumhurbaşkanının ohal döneminde çıkaracağı kararnamelerin anayasal denetim dışında tutarak illeri denetlenemeden tek başına birleştirip oluşturabilieceği sonucunu doğursunuz.

siz illa ki maddelerde eyalet kelimesi geçsin, eyalet kelimesi geçmezse de aha bu cehapeliler yine boşuna yaygara koparıyor demek istiyor olabilirsiniz ancak ne yazıkki hukuk öyle değil. kamu tüzel kişiliği demesi buna imkan vermektir. ha sen sitemin içine ilgili denetim mekanizmalarını koyarsın yine bu yaygara koparılmaz.

ama koyduk işte. şimdi cb sadece vatana ihanetle değil her suçtan yargılanabiliyor deniliyor.
    maalesef burada da ciddi bir yanılgı var. bakınız açıklamama müsaade edin. çünkü ciddi bir yanılgı var.
    mevcut anayasa bakınız çok enteresan sadece görev suçlarını korumaya almıştır. yani cb bugün adam öldürürken suç üstü yapılsa mecliste hiç bir oylama yapılmadan alınır yargılanır.
    peki yeni getirilen düzenleme nasıl. ne yazıkki burada anayasa hukukunda çok önemli bir ayrım olan görev suçu ve kişisel suç ayrımı yapılmaksızın direkt olrarak cezai sorumluluk diye giriş yapılmış. bakınız hukuk bu yüzden enteresan. dilerseniz anayasanın 105. maddesine açın ve bakın. orada "sorumsuzluk hali" denilerek sadece bazı hallerde yargılanamadığı belirtilmiş.
    ancak yeni anayasada ise sorumsuzluk hali ifadesi "cezai sorumluluğu" olarak değiştirilerek cb kişisel bir suç işlese bile her zaman ve her zaman meclis oylaması neticesinde yargılanabiliyor. hele hele çoğunluk sayısını elinde bulunduran bir cb için bu çok ciddi bir sorun değil midir?

ha bu cezai sorumluluk sadece cb için mi geçerli. cb nin atayacağı yardımcı ve bakanlar için de nedense bu sayılar aranıyor. hadi cb halk oylamasında seçildi ama bu atananlara ne oluyor. bakınız dokunulmazlık bir insana neden ve kim tarafından verilir biliyor musunuz? millet vekilleri millet adına milletin egemenlik yetkilerini kesintisiz kullanabilsinler diye yine millet tarafından dokunulmaz kılınmışlardır. yani egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu yerde bu hakkı ancak millet verir. mevcut anayasada da dışarıdan atanan bakan gelir milletin vekilinden güven oyunu alır dokunulmaz olur ama şimdi getirilmek istenen anayasada tek bir kişi milletin iradesine ipotek koyup istediği kişiye dokunulmazlık verebiliyor. kızını cb danışmanı yapıp 50 bin tl maaş bağlayan biri bunu kötü bir maksatla kullanır mı bilinmez ama yasa salt olarak şu haliyle bile anayasanın 10. maddesinde yer alan "Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir. Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz." hükmüne alenen aykırılık teşkil etmektedir. burada milletin icazet vermediği kişilere kim neye dayanarak imtiyaz tanıyacaktır bu ciddi bir sorundur.

seçimlerin yenilenmesi sorunu var bir de. canım ne yazık ki bu mevzulara çok sıkılıyor, halk ciddi anlamda kandırılıyor. bakınız mevcut anayasanın 116. maddesinde "45 gün içinde hükümet kurulamazsa cb meclis başkanına danışarak seçimlerin yenilenmesini isteyebilir" demektedir. bakınız burada iki husus var. birincisi bu bir şarta bağlanmış (45 günde hükümet kurulamması) ikincisi cb seçimleri yeniler demiyor, meclis başkanına danışarak bunu "isteyebilir" diyor. yani cb meclise öyle istediği gibi hükmedemiyor.
    peki getirilen düzenleme ney? cb hiç bir şarta bağlı olmaksızın seçim kararını tek başına alabilir diyor. kendi de seçime gider o ayrı mevzu ama burda esas olan meclis üzerinde oluşturulan tahakkümdür. kimse milletin meclisi üzerinde böyle bir tahakküm kuramaz.

çok çok fazla uzattım ancak bunlar çok önemli sorunlar. mümkün olduğunca madde numaralarını da yazdım ki isterseniz açın okuyun karşılaştırın. yani tek adamda yetki toplanınca güçlü bir ülke olacağız yanılgısı nasıl bir şeyse ben bunu çok sıkıntılı olarak görüyorum. güçlü ülkelere bakın hepsi kurumların güçlü olduğu ülkeler bir de bize bakın. kurumların hepsi tsk meb emniyet bir örgüt tarafından ele geçirilebiliyor. biz bu kurumları güçlendireceğimize bu örgüte alah affetsin diye hata yaparak destek vermiş birine yeni hatalarında tek başına bırakıyoruz. oysa arttır meclisin yetkisini, herkes birbirini denetlesin bakalım hata oranları ne kadar düşüyor. başımıza ne gelirse yıllardan beridir dillerinden düşürmedikleri BİZ BİLİRİZ BİZ söyleminden geldi hala biz biliriz bize güvenin diyorlar. hatasız kul olmaz arkadaşlar ama denetimsiz devlet de olmaz. bırakın denetim olsun hata oranları bakın nasıl düşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doblolu Esnaf -- 1 Mart 2017; 10:36:59 >

• ama siz kızılay da bebeklerin üzerinden tomalar geçiyor twitlerine inanmıştınız :))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: soundofthesea

ama siz kızılay da bebeklerin üzerinden tomalar geçiyor twitlerine inanmıştınız :))))

Öyle bir tweetten haberim bile yoktu :)

• sizin olmayabilir ama hayırcıların içerisinde bulunan gezicilerin büyük kısmı diyelim :))
  • nasıl haberin yok yüzlerce gezici yoldaşımız öldürüldü, çoluk çocuk panzerle ezildi,iç savaş çıktı, olaylar 3 gün daha devam ederse BM yönetime el koyacak söylemlerini duymadın mı?

ah sizi ah , o zaman yaktınız yıktınız şimdi unuttunuz .

• Doblolu Esnaf kullanıcısına yanıt
    Ben dedim ki bukadar uzatmaya gerek yoktu bana sorduğunuz sorunun cevabını sizde biliyorsunuz ama siyasi görüşünüz veya inandığınız buna engel oluyorken bana sormanızı çözemedim ben sana yazsam ne olacak yazmasam ne olacak.

Ben konuyu sizle tartışarak uzatmak istemiyorum ama size şunu söyleyim bu sistem şuanki sistemden daha rahat ve daha hızlı çalışacak bu belirteceğin 10 sebebten birtanesi cb yargılanabilecek birileri çıkıp gezide ki gibi hükümet devirmek için çıkıp ortalığı yakıp milyon zarar vermeyecek en önemlisi berkin gibi kişiler sokakta terör estiremeyecek fransada ohal de bir olay oldu bizde ohalde birçok olay diyemeyecekler katı kurallı gibi bir sistem olacak ve herkes kaldığı yerden hızlıca devam edecek ülkem dar gelen gömleği çıkartacakken ve siz bunu biliyorken bana sormanız sadece hukuk yeteneğinizi benim üzerimde yapılandıracağınıza arkadaşlarınız arasında daha yapıcı ve gerçeklere dayalı konuşup tartışmanız yerinde olacak bana metiyeler düzmek yerine laf yetiştireyim diye bu şekilde davranışınız tasvip edilecek birşey değil. Bunu sizde biliyorsunuz konuya hukukçuyum diye girip beni ezme çabalarınızı doğru buluyorsanız fazla söze gerek yok zaten tanıdığım birçok avukat arkadaşlar genelde hukuğu işlerine yarayacak şekilde kullanır. Hak hukuk Allah ve yarattığı insanların düzeni ile oluşturduğununa göre fazla söze gerek yok.

• Yahu beni ekle demiştim ama eklememişsin.
    Sizi niye ezeyim yahu hangi ifadeden çıkarıyorsunuz bunu. Aksine son derece kibar davranmaya çalıştım. Ama ben tüm doğru bilinen yanlışların hukuki karşılığının o şekilde olmadığını söyledikçe siz yanlışa inanmaya devam ediyorsunuz. Allah aşkına toplumsal olaylara ilişkin hangi düzenleme var da artık gezi olmayacak diyorsunuz? Tuttulurmus daha güçlü Türkiye. Gören de ilk defa iktidara gelecekler sanır. Bakınız,

1) Ergenekon ve Balyoz davaları ile darbelerin biteceği söyleniyordu,

Hapse atılan subayların yerine FETÖ’cü subaylar terfi ettiler darbe yaptılar.

2) 12 Eylül 2010 referandumu ile Darbenin etkileri silinip Yargının Bağımsız olacağı söyleniyordu,

HSYK’nın yapısının değişmesiyle FETÖ yargıyı ele geçirdi ve 17-25 Aralık oldu.

3) Çözüm Süreci ile anaların artık ağlamayacağı söyleniyordu,

Birlikler valilere bağlandı operasyon yapılmadı ve doğuda silahlar depolandı, hendekler kazıldı.

4) 7 Haziran seçiminden sonra tek başlarına iktidar olduklarında Kaos olmayacağı söyleniyordu,

1 Kasım’da Tek Başlarına iktidar oldular, bombalar her yerde patlamaya devam etti, döviz daha da arttı.

Şimdi biz burda siyasi düşüncemiz gereği mi bunları söyledik ve söylenenlerin aksi olarak bizim dediklerimiz çıktı yoksa hakikatler bunlar mıydı?

Sizi her seferinde olmayan şeyler üzerinden daha iyi daha güçlü Türkiye diye kandırıyorlar sonuçlar tamamen farklı çıkınca kandırıldık oluyor o kötü. Biz yine yukarıda 4 maddede anlattığım olaylardaki gibi anayasanın şu maddesi bu maddesi diye uyarıp tarih önündeki sorumluluğumuzu yerine getirelim ama sizlerin de şu madde çok iyi biz buna dayanarak güçlü Türkiye diyoruz demeniz lazım ama yok öyle madde. Biz maddeler üzerinden hakikatları söylüyoruz siz yine yok öyle bir şey daha güçlü olacağız işte diyorsunuz. Öncekilerde de kimin güçlü Türkiye için doğru tavır aldığını tarih çok güzel yazdı inşallah 5. Si olmayacak. Biz geçmiş yıllarda da güçlü Türkiye cart curt gibi dayanaksız vaatlere inanmadık şimdi de inanmıyoruz ama siz Einstein ın dediği gibi aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemeye devam ediyorsunuz. Çok büyük bir yanlışlık bu.

Peşinen de söyleyeyim siz hani daha berkin Elvan lar çıkmaz diyorsunuz ama haksız yere ihraç edilen binlerce insan hakkını alamadığı takdirde bu insanlar buharlaşmıyor, bu insanlar aramızdalar ve artık dağ kanunları geçer deyip sokağa inerse ne yapacağız? Ben her gün yüzlercesi ile muhattap oluyorum ve hükümet 1 ay içinde ohal komisyonu kuracağına dair KHK çıkardı kendi KHK sına uymadı hala komisyon yok ama siz hala güçlü Türkiye diyorsunuz. Gezi de otoriterlesen, park yapılacaksa da avm yapılacaksa da biz biliriz diyen bir iktidar yüzünden olmadı mı? Emri ben verdim diyenler şimdi daha da otoriter olmak istiyor ama siz elinizdeki yetki ile halkın bir bölümünü sürekli böyle ezmeye çalışırsaniz asıl olaylar o zaman patlak verir. Bu tarihte hep böyle olmuştur. Geleceğe madem güçlü Türkiye diye yön vermek istiyorsunuz tarihten biraz ders çıkarın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doblolu Esnaf -- 1 Mart 2017; 16:42:21 >

• Ekle beni de çekemeyenler de bi zahmet bloklasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.