Şimdi Ara

Cumhurbaşkanlığı sistemi kanun ve halkoylaması (197. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.623
Cevap
20
Favori
139.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
278 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok ağır şeyler söylemek istiyorum sana doya doya ama maalesef forum kuralları. Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim, beynin o avatarındaki canlının ayağının altındaki şey kadar. Belki daha da küçük.

Bu üçüncü köprü kadar boş gereksiz bir yatırım yoktur.Trafiğe gram katkısı yok. İki tane millete giren kazıktan başka bir şey değil. Konumunu, geçiş fiyatını biliyor musun? Köprüye parayı veriyorsun bir güzel, köprüdenden çıkıp 5 km gidiyorsun, bir daha bip sesi, 5 lira daha giriyor ne olduğunu anlamadan. Sonra herkes Mahmutbey gişelerinde buluşuyor. Oraya topluca bu köprüyü millete kazandıranlara duamızı ediyoruz.

Bir de maharetmiş gibi söylüyorsunuz köprü yaptı, tünel yaptı diye.20 lira o tünelin geçiş ücreti, hergün gidip gel göreyim bir taraflarını. Vallahi billahi zeka olarak bir portakaldan farkınız yok.

Milli projeymiş,projeyi başkası finanse ediyor, devlet geçiş taahhüdü veriyor, yeterli geçiş olmazsa vergiyle vatandaşa sokarım ben yine sizin paranızı öderim diyor.

Neremle güleyim sana ben?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sir Wilde -- 28 Şubat 2017; 9:53:9 >

• ahmeta60 A kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir ayar olmuş sevgili kardeşim, o mesajı yazan ellerin dert görmesin.
  • Bu başlık olmamış yanlız Yeni anayasa değil rejim değişikliğine evet diyorum olacak

Çıkıp kendi ağızları ile dediler rejim sorunu 1920 de bitti diye.

Cumhuriyet 1923 te ilan edildi ancak tbmm 1920 de kuruldu.

Bakın burada samimi söylüyorum bunun zararını hepimiz çekeceğiz.

Sonunda sizin canınız daha çok yanacak. Haberiniz ola!!!
  • Sir Wilde kullanıcısına yanıt
    Siz gülersiniz biz yaparız

İstemezük tayfası sizi
  • biz zaten yargıçları seçtiğimiz iradenin atamasını istiyoruz .. toplumun 65% ın ın (ak parti ve mhp) yargıda da söz sahibi olmasını istiyoruz .. 35% inin demoklesin kılıcı gibi seçtiğimiz iradenin uygulamalarına set çekmesini onun yasama ve yürütme faaliyetlerine engel olmasını istemiyoruz ... o nedenle destekliyoruz bu maddeleri ...

meclis çoğunluğu ve yürütmenin işleyişi şu anda da muhalefet tarafından engellenemez .. sadece yavaşlatılabilir idi .. yavaşlatılmasını ve ülkenin zaman kaybetmesini de istemiyoruz o nedenle güclü bir yürütme istiyoruz ...

yürütme iradesi meclisten çıkmıyor .. biz seçiyoruz ve asilin seçtiğinin üzerinde vekilin ipotek hakkının olmamasını istiyoruz ...bu nedenle destekliyoruz ...

meclisi şu anda da fesedebilir ve kendisi görevde kalabilir iken kendisinin de seçilmesinin önünü açıyoruz .. bir yaptırıma tabi tutuyoruz ... (biz derken ak parti ve mhp ortak aklından bahsediyoruz)

abdullah öcalan pkk ve kandil ve hdp den ayrı bir yerde duruyor şu anda .. o şerefsizin sözüne uymayan diğer şerefsiz satılmış köpekler şimdi nedense öcalan cı oldular .. daha iki yıl önceye kadar onu devre dışı bırakmışlardı çünkü bebek katilini devlet kullanıyor milletin menfaati için .. öyle değil mi? size farklı görünüyor olabilir .. açılım süreci vs vs ...

• PKK VE DHKP C EVET DİYORMUŞ DİYOR HAYIRCILAR ... SİZ BU İŞE NE DİYORSUNUZ ARKADAŞLAR ...

çakala civciv emanet edilmiş gülmekten teşekkür edememiş ya sizde gülmekten cevap mı yazamıyorsunuz uleeen :))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

quote:

Orijinalden alıntı: gozbilginli

Cumhurbaşkanlığı sistemi kanun ve halkoylaması

Bu ulkede bir daha bir imamin devlet baskanina f16 ile saldirip ayar vermemesi icin HAYIR diyorum..

kafaya bak.işte o imamda hayır diyor.

• Erdoğan hemen her sene ümre yapıyor şu çamur ve birşeyleri biryere çarpıtma alışkanlığınızdan vazgeçin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EndSpeed kullanıcısına yanıt
    Olmaz hocam, ben daha önce yazmıştım tekrar edeyim, Reis suyun üzerinde yürüsün, yüzme bilmiyor ondan suda yürüyor derler.

• Sanırım bunu demek istedin görselle destekleyelim ki anlamayanlar anlasın 😂

• make the turkey "eh işte" again.
  • https://onedio.com/haber/sosyal-medyanin-gundemi-pazarci-pahaliliktan-yakininca-bakan-cavusoglu-dinlemeden-uzaklasti-758435

Burdaki evetçiler de bakan Çavuşoğlu gibi kaçıyor gerçeklerden, cevap bile veremiyorlar. Eeee imam bunu yaparsa AKP cemaati napsın :D

Daha önceden de yazdım. Chp li değilim diye. Adam kendini nasıl inandirdiysa solcu solcu diye. Ülkücüyüm, MHP liyim nokta. Bahçeli hayır deseydi MHP ye de demeyeceklerini bırakmayacaktı buradaki evet ahalisi. Tek bildikleri bu zaten. Madde bilmezler, geleceği düşünmezler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bigmagician -- 28 Şubat 2017; 20:12:53 >

• Cumhurbaşkanlığı sistemi kanun ve halkoylaması

kız tarafı mısınız erkek tarafı mı ? daha dün hayırcılara pkk diyenler sadece tükürdüklerini yalamıyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: soundofthesea

PKK VE DHKP C EVET DİYORMUŞ DİYOR HAYIRCILAR ... SİZ BU İŞE NE DİYORSUNUZ ARKADAŞLAR ...

çakala civciv emanet edilmiş gülmekten teşekkür edememiş ya sizde gülmekten cevap mı yazamıyorsunuz uleeen :))))

Onlar hayır diyor diye yanlış bulduğum öneriye evet mi diyeyim?
  • Yeni sistemi dört dörtlük demiyorum ama mantıklı düşünene herkesin bir noktada katılacağını düşünüyorum.
    Dört dörtlük olmaması ileride modifiye edilmeyeceği anlamına gelmiyor.

En komiğime giden kısmı meclis vasfını yitirecek. Asıl şimdi meclisin hiç bir vasfı yok. TBMM şu an ki görevi Yürütme yani hükümetin borazanlığını yapmak.

Hükümet kanun yapar meclise gönderir, meclis emme basma tulumba gibi eller havaya kalkar yere iner.

Yeni sistemde yürütme , sadece bütçe kanunu yapma yetkisi var. Kendi alanına giren konularda kararname yetkisi çıkarma.

Yeni sistemde kanun yapma yetkisi salt vekillerde olacak.

Burada itiraz edilen nokta başkanın partili olması. Başkan partisi mecliste çoğunluğu yakalarsa hem yasama hem yürütme başkan ve partisinde olacak diyorlar.

Yani şu an ki sistem ! Mantığı devreye sok. Düşün. Evet itiraz edenler aslında şimdiki sisteme itiraz ediyorlar bir nevi. Şu an yürütme yani hükümet ve partisi mecliste çoğunluk zaten.

Ee ? O zaman sistemi niye değiştiriyorsunuz diye soruyorlar

2 nedeni var.
    1. Çift başlılığı ortadan kaldırmak. Yani Başbakan ve Cumhurbaşkanlığı.
    2. Siyasi kaos süreci yaşamamak. Ülkemizde 90 yılda 62 hükümet kuruldu. Türkiye'nin siyasi tarihini inceleyin arkadaşlar. Yürütme belli bir ivme yakaladığı zamanlar gelişme hızlanmış , ivmeyi kaybettiği zaman ise bocalamış. Örnek olarak 1950 ve sonrasını hesaba katarsak istikrarlı hükümet dönemlerinde yani Menderes , Demirel , Özal , Erdoğan ve partilerinin dönemleri kalkınma ivmeli iken ara dönemlerde zikzak çizmiş.

Bu sistemdeki nihai yürütme erkinin devamlılığını sağlamaktır. Meclis ise ister çoğunluk olsun ister olmasın bu kargaşanın şu an ki sistemde olduğu gibi ülkenin kalkınmasındaki asıl görevi icra eden yürütme organını çökertmesini önlemektir.

Dediğim gibi önerilen sistem 4-4 lük olmayabilir. Ama zamanla eksiklikler giderilir ve ya daha iyi eklentiler yapılabilir.

Halkı bu sisteme daha da alıştırmak için:

Ben iktidar olsam referandum da Evet çıkarsa... Seçim kanununu ön seçimli dar bölge seçim sistemine göre değiştireceğime vaat ederim.
    O zaman al sana demokrasi ise demokrasi !!!

O zaman X partisi Y başkanın seçtiği vekiller ile değil doğrudan halkın seçtiği vekillerden oluşur.

Mecliste çoğunluğu ele geçirirse zaten helali hoş olsun.

Yargı meselesinde ise zaten o şahıs atamış , bu şahıs atamış ne fark eder. Önemli olan görevibi icra edecek kişinin bağımsızı ve tarafsız olmasıdır.

• Beni ekleyebilirsiniz. Farklı bir nedenden dolayı böyle kullanacağım.

@Altyazar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 28 Şubat 2017; 20:44:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Beni ekleyebilirsiniz. Farklı bir nedenden dolayı böyle kullanacağım.

@Altyazar

Sebebi ne hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

@Altyazar

Sebebi ne hocam

Özel bir sebep hocam. Bende saklı kalsa daha iyi olur. Dalga geçmiyorum cidden oyumu bu yönde kullanacağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

@Altyazar

Sebebi ne hocam

Özel bir sebep hocam. Bende saklı kalsa daha iyi olur. Dalga geçmiyorum cidden oyumu bu yönde kullanacağım.

Çok çok özel değilse PMe gelir misiniz.

Çünkü çok merak ettim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Erdoğan evet değilde hayır dese siz evet derdiniz buda bir gerçek maddeleri bilmiyorsunuz derken ben dibine kadar biliyorumda. En az 10 sebebte yazabilirim ama yazsamda zaten tarafınız bellidir. Bizimde insanları neden evet neden hayırla yaftalayacağınıza maddeleri anlatabilseniz zaten aklı olan doğru kararı verir.

• 
Sayfa: önceki 195196197198199
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.