Şimdi Ara

Cumhurbaşkanlığı'na iki saray daha... Maliyeti 740 milyon lira!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

https://www.veryansintv.com/cumhurbaskanligi-bu-yil-iki-yeni-saray-daha-yaptiracak

Vatana millete hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Çil -- 17 Ocak 2021; 10:10:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arapaşığı

Herkesin altında 200 milyarlık araba 10 milyarlık telefon var. Bu nasıl fakirlik, ayrıca iş var millet iş beğenmiyor

Alıntıları Göster

7 yıldır çalışıyorum altımda 200 binlik araba falan yok. Asgari ücretle çalışan biri de kensinlikle alamaz böyle bir arabayı. Ülke nüfusunun yarıdan fazlasının asgari ücretle çalıştığını düşündüğümüz zaman da herkesin altında 200 binlik araba olduğu tezi geçerli olmuyor malesef. Herkesin altında 200 binlik araba varsa toplu ulaşım taşıtları neden çin ve hindistandanmış gibi görüntülere şahit oluyoruz? Millet kucak kucağa gidecek neredeyse.

İş beğenmeme durumu diye birşeyde yok. Çevremde işsiz arkadaşlarım var, eğitim gördükleri kendi bölümlerine uygun iş bulamıyorlar, buldukları diler dallardaki işler ise resmen emek sömürüsü, asgari ücrete günde 12 saat çalışmalarını istiyolar, üzerine birde yemek ve yol parası dahi vermiyorlar. Şimdi bu işlerde insanlar çalışmayınca iş beğenmiyor mu oluyorlar?

• Bunlar milletin sarayı. Milletin meseleleri çözülüyor orda, 2 değil 10 tane yapılsa azdır. Heykel dikmeye benzemez
  • quote:

Bunlar milletin sarayı. Milletin meseleleri çözülüyor orda, 2 değil 10 tane yapılsa azdır. Heykel dikmeye benzemez

Milletin meseleleri işsizlik, geçim derdi, hayat pahalılığı ve adaletsizlik. Hangisi çözülüyor gibi duruyor şuan?

Acaba ben mi abartıyorum  Malum sabah saatleri, kahvaltıda yapamadım henüz, çaysızlık başıma vurdu sanırım. Yok mu bana çay verecek birileri?  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Çil -- 17 Ocak 2021; 10:22:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Çil

Milletin meseleleri işsizlik, geçim derdi, hayat pahalılığı ve adaletsizlik. Hangisi çözülüyor gibi duruyor şuan?

Acaba ben mi abartıyorum  Malum sabah saatleri, kahvaltıda yapamadım henüz, çaysızlık başıma vurdu sanırım. Yok mu bana çay verecek birileri?  

Alıntıları Göster
    Herkesin altında 200 milyarlık araba 10 milyarlık telefon var. Bu nasıl fakirlik, ayrıca iş var millet iş beğenmiyor

• Osmanlı devleti de dağılma yılların da hep saray yaptırmış. Avrupa'dan aldığı borçlarla saraylar yapmış durmuş.

Tarihten ders alınmazsa böyle tekerrürden ibaret oluyor işte

• quote:

Alıntıları Göster

7 yıldır çalışıyorum altımda 200 binlik araba falan yok. Asgari ücretle çalışan biri de kensinlikle alamaz böyle bir arabayı. Ülke nüfusunun yarıdan fazlasının asgari ücretle çalıştığını düşündüğümüz zaman da herkesin altında 200 binlik araba olduğu tezi geçerli olmuyor malesef. Herkesin altında 200 binlik araba varsa toplu ulaşım taşıtları neden çin ve hindistandanmış gibi görüntülere şahit oluyoruz? Millet kucak kucağa gidecek neredeyse.

İş beğenmeme durumu diye birşeyde yok. Çevremde işsiz arkadaşlarım var, eğitim gördükleri kendi bölümlerine uygun iş bulamıyorlar, buldukları diler dallardaki işler ise resmen emek sömürüsü, asgari ücrete günde 12 saat çalışmalarını istiyolar, üzerine birde yemek ve yol parası dahi vermiyorlar. Şimdi bu işlerde insanlar çalışmayınca iş beğenmiyor mu oluyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Çil -- 17 Ocak 2021; 11:29:18 >

• Her ilde bir tane yapılsın, şu fütursuzca oy verenler gördükçe gaza gelsin, itibar itibar diye, eninde sonunda bi işe yaramadığını anlayacaklar. Çünkü bunlara istediğin kadar nasihat ver, işe yaramaz.

• quote:

Alıntıları Göster

Siz yapınca güzel olmuyor hocam maaşlı yapanlar daha eğlenceli yapıyor

• Bence her ile 1 saray yapılmalı.Sayın Cumhurbaşkanımız o ile gittiğinde o sarayda kalmalı.

• Millete kuru ekmek alabildiği için aç değiller işte diyorlardı, bu gidişle millet kuru ekmek bile alamayacak hale gelecek gibi duruyor. Buda başka bir haberden;

Cumhurbaşkanlığı'na iki saray daha... Maliyeti 740 milyon lira!

TANZİM SATIŞ KUYRUKLARI KAPIDA

Ekonomist Dr. Murat Kubilay, Türkiye'nin tarım ve hayvancılık alanında kapsamlı ve planlı yatırımlar yapmaması sonucunda, döviz kurlarındaki artışa dayalı olarak yükselen maliyetler çerçevesinde temel gıda ürünlerine erişimin gittikçe zorlaştığına dikkat çekti. Kubilay, “Gıdada üretimden başlayarak yeni bir planlama yapılmazsa tanzim satış kuyruklarına yeniden yol açacak fiyat artışları mümkün” dedi.

Halk bu durumda ama taşa betona para saçmaya devam ediyorlar, Allah sonumuzu hayır etsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Çil -- 17 Ocak 2021; 15:9:44 >

• bu zamanda çok yanlış karar..

• Yeter ya!

• Bunun gitmeye niyeti yok galiba... Ölene kadar kalacağını zannediyor olmalı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.