Şimdi Ara

Cumhurbaşkanının son dakika açıklaması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
105
Cevap
0
Favori
7.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Münakaşaya gireceğim bir insan değilsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Desxz

Kendi üniversitem senato kararıyla Güz dönemini uzaktan yapmaya kesin karar verdi. Bu kararın değiştirileceğini zannetmiyorum.

Senatolar tekrar toplanır haftaya çoğu üni yüzyüze kararı alır çok önemli değil. Reis laf söylemişse boşa konuşmaz, mecburen yapacaklar. Öğrenciler için zor olacak önümüzdeki haftalarda sirkülasyon başlar gibi görünüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • linkini atarmısınız her üniversitemi açılıcak acaba? açıldıktan sonra üni isterse yüz yüze devam edebilicekmi yoksa paşa paşa gidilicekmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Billy -- 15 Ekim 2020; 17:39:56 >
  • Ya abi şimdi açılmaz inş yoksa yurt bulamam

• Şimdi açılacak 2 ay sonra vakalar patladı kapatıyoruz derlerse ne olacak yazık değilmi bu çocuklara ev tut depozito ver eşya al hop kapattık vaz geçtik, plan yok program yok bu dönemde öğrencilerin işi çok zor

• el kadar çocuklar - öğretmenler hepsi haftalardır yüz yüze eğitime gidiyor; herhangi bir vaka patlaması da yaşanmadı..

Bence seyreltilmişti olarak üniversitelerde de yüz yüze eğitim başlamalı; adam elektronik-elektrik atölyesine girmeden bir tane devre kurmadan;herşeyi sanal ortamda öylesine yaparak mezun olacağına gocunmuyor tekrar nasıl düzen kurarım diye tasalanıyor...

Devlet 7 aydır öğrenim kredisini yatırıyor bi zahmet o kredinin yarısını kenara ataydınız kenarda 1500 - 2000 nakit olurdu zaten 3 kişi bir araya gelse 4500 - 6000 nakitle evde döşersin-ebde tutarsın....

• quote:

Orijinalden alıntı: ghostiki

el kadar çocuklar - öğretmenler hepsi haftalardır yüz yüze eğitime gidiyor; herhangi bir vaka patlaması da yaşanmadı..

Bence seyreltilmişti olarak üniversitelerde de yüz yüze eğitim başlamalı; adam elektronik-elektrik atölyesine girmeden bir tane devre kurmadan;herşeyi sanal ortamda öylesine yaparak mezun olacağına gocunmuyor tekrar nasıl düzen kurarım diye tasalanıyor...

Devlet 7 aydır öğrenim kredisini yatırıyor bi zahmet o kredinin yarısını kenara ataydınız kenarda 1500 - 2000 nakit olurdu zaten 3 kişi bir araya gelse 4500 - 6000 nakitle evde döşersin-ebde tutarsın....

sanki herkese veriyor da konuşuyorsunuz

• Tamamen anadoluda boş kalan öğrenci evlerini doldurup kendi oy depolarına kira paralarının pompalanmaya devam etmesi için yapılmış bir hareket. Bu iktidar öğrenciyi zerre düşünmediğini zaten daaha önce defalarca belli etmişti. Kısacası size gidin dönem ortasında ev tutun 10.000 nüfuslu anadolu taşra şehirlerindeki boş evleri doldurun kira verin alışveriş yapın esnafa destek olun diyorlar. Bu icraatla amaçlanan budur. Aksini iddia eden bu iktidarı 20 yılda zerre tanımamıştır.

• Az bile söylemiş. Taşra üniversitelerinin açılmasının tek sebebi oy depolarının ekonomik krizden yana zarar görmemesi. Sizin mezun olduğunuzda ne yapacağınızı umursayan eden yok. Siz sadece 4 seneliğine KYK kredileriyle o bölgenin halkını kalkındırmak için kredi çeken sonra da senelerce onu ödeyecek olan para kasalarısınız.

@Onurmsq

• 40 derce adana sıcağında gittim evi boşalttım online olacak açıklamasından sonra, eşyaların bir kısmını da ihtiyaç sahibi birisine bıraktım. Bu saatten sonra dönem ortasında üniversite açarlarsa kimse bana devlet aklındam bahsetmesin. En makul zaman dönem arasıdır.

• Kassady kullanıcısına yanıt

Aboovv.

Universite egitiminin sizin icin bu kadar degersiz oldugunu bilmiyorduk.

• Arkadaslar okula gitmek istemeyen icin uzaktan devam eder yani niye kasiyonuz bu kadar?

Acilirsa tabi

• Dönem ortasında böyle bir karar alınması ülkenin koca bir muz cumhuriyeti olduğunun basit bir göstergesi. Ailesinde kronik hastaları olanlar var, bir şekilde kendilerini karantinaya alan bu insanları tutup da yüz yüze eğitime mecbur etmek gerçekten çok saçma. Tamam bu hastalığın geçeceği yok elbet ama bir şekilde aşı bulunana kadar veya virüs penetrasyonu zayıflayana kadar beklenmeliydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedWickle -- 15 Ekim 2020; 17:15:22 >
  • edgar1899 kullanıcısına yanıt

Ben uni öğrencisi yoktur demedim ki. Bunu herkes biliyor. Ili ilçeyi öğrenci de gecindirebilir. Yalnız her fırsatta bunu söylemenin ne faydası var.

Yani bir kişi o ili ya da ilçeyi beğenmiyorsa ya da okuduğu bölümden birsey olmayacağını biliyorsa üniversite okumasın. Zorla okunmuyor.

• Sanmıyorum kullanıcısına yanıt

zaten kredi almaya hak kazanamayacak kadar ailenin geliri yüksekse;hiç ağlamaya gerek yok...Kredi başvurusu ve krediye hak kazanabilmek için aile gelirinin belirli bir meblağı geçmemesi gerekiyor...genç arkadaşım biz kara cahil değiliz..

ha zamanlama çok kötü haklısınız...bu işin planlaması böyle olmamalıydı; amaburası Türkiye yönetenlerin meziyeti-kapasitesi-planlaması bu kadar...

aynı olay liselerde de yaşandı doğru dürüst bir hazırlık yokken 1 gecede pazartesi okullar açılıyor mesajı aldık...açıldı mı? açıldı? sorun-vaka patlaması var mı? YOK.

Öğrencilerin yüzde 80 i geliyor;ve YÜZ YÜZE kanlı canlı ders gibisi YOK diyor...

• ajitasyonun dibini yapıyorsunuz;çok komik...bahane bulmaya kalksak şu anda kimsenin evden çıkmaması gerekiyor...AB ye bakın adamlar eğitime verdikleri önemden dolayı ; tüm okulları açık tutuyorlar...komple kapalı hiç bir EĞİTİM KADEMESİ yok....

bu ülkeye aylardır RUSYA-UKRAYNA-İngiltere vs..vs.. ülkelerden uçak dolusu 100 binlerce turist geliyor; bak ben Edirne de yaşıyorum her haftasonu BULGARİsTAN dan 15 bin civarı GİRİŞ oluyor..o zaman çoktan ölmem gerekirdi......

• Öğrenci evini boşaltmistik 2 ay once simdi acilirsa donem ortasinda cok zor olacak ayrica 3 4 hafta icinde cogu universitenin vizeleri başlar.Vize haftasi bir de sehir degistirmek zorunda kalmayiz umarim.

• Akordiyon kullanıcısına yanıt
    Edirneyicgecince bogazicini bile taniyan yok sen cikip diyeceksin ki ben karabuk universitesi mezunuyum..

Surdan sektirerek git derler adama

• quote:

Orijinalden alıntı: nuksws_99

valla evi kapattım, bir daha hayatta gidip depozito falan veremem eşyaları da ölü fiyatına verdim. Gerekirse okulu bırakırım.

Harbiden insana okul uzattıracak bunlar boşu boşuna

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.