Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Uber konusu bizim hükümetimizde yoktur, bitmiştir’

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
3.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Uber konusu bizim hükümetimizde yoktur, bitmiştir’
    Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da esnaf ve sanatkarlar ile katıldığı iftarda Uber ile ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı, “Bizim literatürümüzde Uber diye bir şey yoktur. Uber olayının korsan taksicilikten bir farkı yok. Uber konusu bizim hükümetimizde yoktur, bitmiştir.” dedi.
    Cumhurbaşkanı sözlerine şunlarla devam etti:
    “...Sizler hangi yasaya göre bir bir şey çıkardınız, döküldünüz sokaklara Uber de Uber diyorsunuz? Bunun için de Uber taksiciler kuruluşundaki şahsa ben randevu vermedim, hâlâ da vermiyorum. Uber konusu bizim hükümetimizde yoktur, bitmiştir.”
    Şimdiye kadar ülkemizde operasyonlarını gittikçe küçülten Uber, Cumhurbaşkanının bu konuşmasının ardından sanıyoruz ki istese de istemese de ülkeden tamamen çıkarılacaktır.

• Genel olarak dünya üzerinde hükümetler halkın refahını arttırmak için çalışıyorlar, ama benim güzel ülkemdeki 18 yıllık iktidar halkı mengene gibi sıkıştırıyor bir tane halk için karar alın ya...

Sanırım başkanlık binasında halkı daha fazla nasıl yolarız şube müdürlüğü mevcut. Bunlar sabah akşam halkın iyiliğine olabilcek şeylerin önüne geçiyor.
    Hangi taksici ne kadar vergi ödüyor tek tek bakılsın. Hem nakit hem vergisiz, ohh değme keyfine. Plaka dünyanın parası. Ama biz bordrolu çalışanlar öylemi ssk işçi +işveren payı 2 bin kağıt, bin kağıttan fazla gelir vergisi , ziktiğimin damga vergisi nide unutmayalım. Benim ayda ödediğim vergiyi yılda ödemeyen taksi... Adalet ve kaktırma partisi...pehhh.
    Al sana oy kaybı ondan sonra oylarım neden düştü yan yattı çamura battı. Bu kafayla 2023 2071 vizyonları hayal olmaktan öteye gidemeyecek. Çünkü halkın ne istediğini bilmeyen umursamayan bir yönetim var. Taksiler midemi bulandırıyor sırf acil durumlarda biniyorum zoraki her bindiğimde de saçma sapan taksicilere denk geliyor arada tek tük düzgünü çıkıyor onlarda azınlık halindeler.
  • Halka neden sormuyorlar ? Halk uberi istiyor, taksiye ne zaman binsem dolandırılacağım diye strese giriyorum.

• Çıkarın herşeyi çıkarın. İnterneti de kapatın anasını satayım. Mağaralara çekilelim

• ne güzel dimi ağzınızdan çıkan kanun oluyor

halka sorun halka.
  • Çok konuşmayın.. Demokrasi bitmiştir..

• Vaybe acaba kaç tane taksi plakası var kainat liderinin? bu kadar Uber düşmanı olmanın açıklaması Yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel olarak dünya üzerinde hükümetler halkın refahını arttırmak için çalışıyorlar, ama benim güzel ülkemdeki 18 yıllık iktidar halkı mengene gibi sıkıştırıyor bir tane halk için karar alın ya...

Sanırım başkanlık binasında halkı daha fazla nasıl yolarız şube müdürlüğü mevcut. Bunlar sabah akşam halkın iyiliğine olabilcek şeylerin önüne geçiyor.
  • herşey çok über olacak

• Bu konuda referandum yapılsa emin ol uber istenmez. Çok acı ama öyle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • niye halka sorsunlar ki suriyelileri sordular mı ? demokrasi mi var ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uberi silip süpürün eyvallah ama taksicilere olan nefreti de bir sorgulasanız keşke.

• Halka sorun diyen polyannnacilar var hala.

Adam yanlislikla halka sorsa bile tam tersini yapar..

Anani al git diyen halka sorar mi?

• Ortamlarda "serbest ekonomi" deriz, kim bilecek.

• Ülkenin en az yarısı Uber nedir bilmiyordur ve yanlış bilmiyorsam sadece İstanbul'da var. Ama plaka sahiplerinin mutlulukları o kadar önemli ki Cumhurbaşkanına kadar gidiyor konu.

• taksiye binmeyin ubere evet taksiye hayır
  • Ülkede her şey bir kişinin ağzından çıkana bakıyor. Geçmiş olsun.

• Hangi taksici ne kadar vergi ödüyor tek tek bakılsın. Hem nakit hem vergisiz, ohh değme keyfine. Plaka dünyanın parası. Ama biz bordrolu çalışanlar öylemi ssk işçi +işveren payı 2 bin kağıt, bin kağıttan fazla gelir vergisi , ziktiğimin damga vergisi nide unutmayalım. Benim ayda ödediğim vergiyi yılda ödemeyen taksi... Adalet ve kaktırma partisi...pehhh.

• seçim öncesi taksicilerden oy alabilmek için yapılmış bir açıklama bence, seçim sonrası görürüz neler olacak.

• Adamlarin İstanbul’da ofisi var, bordrosuna kayitli personeli var ve devlete vergi oduyorlar. RTE herhalde secim oncesi taksici tayfasini kivama getirmeye calisiyor.

Kalite ve konfor acisindan standart taksi ile UBER’i kiyaslamazsiniz, UBER her zaman 10 adim onde.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.