Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Togg 2022'de yollarda... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
4.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu araçta ötv olmazsa bende alacağım inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Savunma sanayi başkanı İsmail Demir de Altay tankı seri üretime başlıyor dedi. Demek ki erken seçime hazırlanıyoruz.
  • yerli helikopter vardı bir de 2017 eylül'de göklerdeydi o ne oldu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DonanımlıSanMarinolu kullanıcısına yanıt
    Buna sağlam kahkaha bastım üstad, Allah da seni güldürsün 🤣🤣🤣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yerli ve milli arabamız 2022'de göklerde!

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Ülke olarak birşeyler başarmayı kendimize imkansız gördüğümüz için ve ufacık bir şeyi bile eleştiri konusu haline getirdiğimiz için bu vakte kadar yapılan çoğu şey fiyasko oldu. Bu sadece bu konu için değil, her konu için geçerli.
    Mantıklı sebep mi? Bu araç tanıtıldığı zaman "Türkiye'nin otomobili" adı ile tanıtıldı mı? Tanıtıldı. Bunu neden benimseyemeyip, eleştirilecek nokta aramaya başladık? Bence önce sorulması gereken soru bu.
    Bu ülkenin ismi ile üretilecek bir aracı desteklemek için mantıklı sebep aramak ayrıca saçma.
    Örneğin; Geely Emgrand önden Hyundai Sonata, arkadas Mercedes s-class. Acaba çinliler bu araç için ne düşünüyorlar? Veya yukarıda bir arkadaşın verdiği örnekteki gibi, Malezya halkı mitsubishi altyapısından çarpma bir araç üretildiği için ne düşünüyor?
    Kimse yanlış anlamasın. Olaya objektif bakılmasını istedim ben, tarafgirlik değil. Ben de taraf tutarak yazmıyorum bunu. Sadece bu ülkede artık bir şeylerin başarılabilineceğine inanmalıyız, bunu söylemeye çalışıyorum.

• onur1301 kullanıcısına yanıt
    Kendi haline bırakın demiştik zamanında. Ama belli ki öyle daha çok zararlı oluyor.

• Akp ye algı faydası olan vatandaşa gram faydası olmayan boş muhabbet.
    Almanya da 20 bin birime golf veriyorlar. Bizde hiç olmazsa egea tarzı bir araca 30 birim versek o bile kafi. Onu geçtim kuş serisi revize edilse o bile vatandaşı çoşturur. Gram aklı olan siyasetçi derki 90 model kuş serisine 30 bin lira vermeyin. 2020 modelini yapacaz ona verin dese ciddi oy almazsa namerdim. Millet tabuta binmeye razı. Togg u sizin ballı tabaka alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şıh Hazretleri

Aynen, yersen

2012
    quote:

Yerli otomobil şubatta vitrine çıkıyor
    MÜSİAD Başkanı Nail Olpak'ın 'Başbakan test etti' diyerek duyurduğu ilk elektrikli yerli otomobilin ayrıntıları ortaya çıktı. Otomobil Şubat ayında vitrine çıkıyor.
    https://www.dunya.com/sektorler/otomotiv/yerli-otomobil-subatta-vitrine-cikiyor-haberi-195722

2013
    quote:

İşte ilk yerli otomobil
    Yerli otoda sona yaklaşıldı. Türkiye’nin yerli otomobilini Kibar Holding üretecek. Ali Kibar ise konu hakkında yorum yapmaktan kaçındı.
    https://www.sabah.com.tr/otomobil/2013/03/01/iste-beklenen-babayigit

2014
    quote:

Yerli otomobil için aranan babayiğit bulundu
    Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobil üretimi konusunda aradıkları babayiğiti bulduklarını belirterek, "Önümüzdeki günlerde bunu kamuoyuna duyurmayı düşünüyoruz. Yerli otomobilimizi üretecek firmaya 100 milyon liraya kadar destek vereceğiz" dedi.
    https://www.aksam.com.tr/ekonomi/yerli-otomobil-icin-aranan-babayigit-bulundu/haber-290677

2015
    quote:

İşte yerli otomobil prototipleri!
    Yerli otomobilin ilk prototip fotoğrafları yayınlandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobilin prototipinin kamuflajlı görüntüsünü kamuoyuyla paylaştı. Bakan Işık, 3 prototip üretildiğini ve Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
    https://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/10/13/iste-yerli-otomobil-prototipleri

2016
    quote:

Yerli otomobil 2020'den önce yollarda
    Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık yerli otomobil ve Türksat 6A uydusunun 2020 öncesinde faaliyete geçeceğini açıkladı.
    https://www.ntv.com.tr/otomobil/yerli-otomobil-2020den-once-yollarda,wz084LbaEkOXZ40TsDEu-A

2017
    quote:

Bakan Özlü'den yerli otomobilin fiyatı ile ilgili açıklama
    Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil fiyat ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özlü, "Türkiye'nin Otomobili Projesi" kapsamında ülkeyle özdeşleşecek bir marka geliştirileceğini ve hedef pazarın ihtiyacına göre birden fazla model yapılacağını belirtti
    https://www.haberturk.com/yerli-otomobil-fiyati-ne-kadar-olacak-bakan-ozlu-den-aciklama-1705173-ekonomi

2018
    quote:

Yarım asırlık yerli otomobil hayalinde sona yaklaşılıyor
    Türkiye'de 52 yıl önce ''Anadol'' markasıyla seri üretimi yapılarak gerçeğe dönüşen yerli otomobil rüyasında, son dönemde arka arkaya atılan adımlarla sona doğru yaklaşılıyor.
    https://www.aa.com.tr/tr/analiz-haber/yarim-asirlik-yerli-otomobil-hayalinde-sona-yaklasiliyor/11605471

Ha bir de bu var

Allah senden razı olsun, bende yorumlara bakıp bu haberleri atacaktımki seninkini gördüm.

Neyse inşallah uçağınkileride ben atarım

• Üstadım, gözlerim yorumlar arasında seni aradı.
    Rabbime hamdediyorum, nihayet burada seni görme şerefine nail olduk

• umarım bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: PatlıcanMusakka

Bu corona işi biraz erteledi. Togg mutlaka çıkacak yollara. Tahminen bir sonraki seçimden önce yollarda olur.
    Bu araçlar Türkiye'de hangi şehirde üretiliyor? üretim tesisi, çalışacak işçiler mühendisler ne zaman alındı? Gerçekten bilmediğim için soruyorum hiçbir şekilde kinaye yoktur.

Aracın elektirikli aküsü yerli üretim mi? yoksa Çin veya başka bir ülkeden mi ithal edilecek? Aracın kendi sınıfındakilere göre fiyatı nasıl olur? Atıyorum aynı sınıftaki araç 100k ise bu kaç k olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Tamamen seçim yatırımı bir proje, ayrıca bu aracı anca meclistekiler alır yada nemalananlar.

Bizim %52 gariplerde, arabamız var yeah diye bağıracak
    Yakında sadece pert araba ilanlarına bakabileceğiz zaten. Oyun konsolunu bile kredi çekip alacak noktaya geliyoruz.
  • Emsallerine kıyasla ucuz olmasını falan geçtim. Emsalleri ile aynı özelliklerde olması yeterli. Bütçem olursa, yorumları dikkatle inceledikten sonra kesinlikle alırım.

Bu işin parti ile alakası olmaması gerekiyor, olumlu veya olumsuz bir probaganda aracı olmamalı. A partisi gider B partisi iktidara gelir. O gider C gelir. Tek baki vatandaş olarak bizleriz. Yerli parçalar ile üretilen yerli bir araba ülkemiz ekonomisi için önemli bir atılım olur. Umarım ülke menfaati içeren bu yerli araba olayı gerek iktidar gerekse muhalif yaklaşımların diğer hedefleri doğrultusunda zarar görmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: kırılanhayaller

Yakında sadece pert araba ilanlarına bakabileceğiz zaten. Oyun konsolunu bile kredi çekip alacak noktaya geliyoruz.

Alıntıları Göster
    Ne yakındası şimdiden öyle

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kuş Kafası

Üstadım, gözlerim yorumlar arasında seni aradı.
    Rabbime hamdediyorum, nihayet burada seni görme şerefine nail olduk
    Est. hocam ben o gömleği çıkarttım

• % 1 getirse kardır reyiz, 15 senedir araba yollarda, uçaklar da havada. keşke önce 94 yılında ar gesi başlayan altay tankını rezil etmeyip yıllar önce üretime başlasaydınız. tabi sektörün tadını aldılar, hem yandaşa peşkeş çek hem de şunu bunu yapıyoruz de propaganda yap...
  • Aman üstadım o gömleği çıkartan kapitalizm tişörtü giyer.
    Ama hak vermemek de elde değil. Bu sıcak havada gömlek giymek de neyin nesi canım.

• Demek ki yerli araba şu anda havada. 2022 de yere inecek🤣🤣

• quote:

Orijinalden alıntı: Kuş Kafası

Ülke olarak birşeyler başarmayı kendimize imkansız gördüğümüz için ve ufacık bir şeyi bile eleştiri konusu haline getirdiğimiz için bu vakte kadar yapılan çoğu şey fiyasko oldu. Bu sadece bu konu için değil, her konu için geçerli.
    Mantıklı sebep mi? Bu araç tanıtıldığı zaman "Türkiye'nin otomobili" adı ile tanıtıldı mı? Tanıtıldı. Bunu neden benimseyemeyip, eleştirilecek nokta aramaya başladık? Bence önce sorulması gereken soru bu.
    Bu ülkenin ismi ile üretilecek bir aracı desteklemek için mantıklı sebep aramak ayrıca saçma.
    Örneğin; Geely Emgrand önden Hyundai Sonata, arkadas Mercedes s-class. Acaba çinliler bu araç için ne düşünüyorlar? Veya yukarıda bir arkadaşın verdiği örnekteki gibi, Malezya halkı mitsubishi altyapısından çarpma bir araç üretildiği için ne düşünüyor?
    Kimse yanlış anlamasın. Olaya objektif bakılmasını istedim ben, tarafgirlik değil. Ben de taraf tutarak yazmıyorum bunu. Sadece bu ülkede artık bir şeylerin başarılabilineceğine inanmalıyız, bunu söylemeye çalışıyorum.
    Benim ülkemde başta ulu önder ATATÜRK ve Silah Arkadaşları, kurtuluş savaşına katılan kahraman türk halkı (tekke ve zaviyelerde saklanan asalaklar değil), dünyaya parmak ısırtan doktorlarımız, dünya çapındaki bilim adamlarımız olmak üzere gurur duyacağım birçok şey var. 120 yıl önce icat edilmiş bir kıytırık arabayı 120 yıl sonra üretebiliyorum demek benim için gurur duyulacak bir hadise değil. Aziz Sancar gibi bir değerimiz varken dört tekerlekli bir nesneyi üretebiliyor olmanın gurur duyulacak nesi var? olayın ekonomik boyutuna bakarsak zaten komple facia, ülkemin hiçbir derdine derman olmayacak bilakis yeni yaralar açacak bir hadise. hülasa güncel politikadan bağımsız olarak ben otomobil üretmenin yalnız ve güzel ülkeme bir faydası olacağına inanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texjrwillerjr -- 21 Haziran 2020; 22:7:16 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.