Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Konut ve otomotiv yok satıyor, demek ki doğru istikametteyiz'

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında "Turizm toparlandı, tarım iyi bir dönemde. Konut ve otomotiv sektörleri adeta yok satıyor. Tüm bunlar doğru istikamette gittiğimizi gösteriyor" dedi.


  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Konut ve otomotiv yok satıyor, demek ki doğru istikametteyiz"

  'Konut yok satıyor'


  Turizm toparlandı, tarım iyi bir dönemde. Konut ve otomotiv sektörleri adeta yok satıyor. Tüm bunlar doğru istikamette gittiğimizi gösteriyor.


  'Enflasyonun yükünü bir süre daha omuzlarımızda taşıyacağımız açıktır'


  Geçtiğimiz yılın Aralık ayında ortaya çıkan kur dalgalanması ve enflasyondaki ciddi yükseliş hepimizin canını sıkmıştır. Enflasyonun yükünü bir süre daha omuzlarımızda taşıyacağımız açıktır, millemizden sabır bekliyoruz. İnşallah 2023'ün Şubat Mart aylarından itibaren enflasyonu aşağı çekmiş olacağız.


  Kaynak:  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Konut ve otomotiv yok satıyor, demek ki doğru istikametteyiz"erken haber - ilk elden ilkeli haber
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Konut ve otomotiv yok satıyor"
  https://www.erkenhaberajansi.com/cumhurbaskani-erdogan-konut-ve-otomotiv-yok-satiyor • 1 yıldır ilk evini alan görmedim. Parası olan göreceli zengin kesim evi yatırım için alıyor çünkü faizler negatif, doları da hükümet zorla düşük tutuyor (en son orta ve büyük şirketlere zorla dolar sattırıyordu), paranın değer kaybetmemesi için yapacağı bişey kalmadı zenginin.

  Yeni ev fazla yapılmıyor, mültecisi rusu derken talep de patladı. Kiralar uçtu. Piyasa alt üst oldu. Bu kadar kötü bir konut krizi cumhuriyet tarihinde olmamıştır heralde.

  Araba piyasası da rezalet. Galericiler başta millet sıfır arabayı alıp, aynı gün %10-20 karla satışa koyuyor. Çip krizi ayağına bayiler araç yok diyorlar. Arada birileri parayı kırıyor, araba almak isteyen gariban sürücü araç bulamıyor.

  Ev ve araba pisasasından, piyasanın dengesiz olması sebebiyle para kazanan simsarlar hariç memnun olan 1 kişi görmedim. Her gördüğüm ağır küfür ediyor bu piyasaya. Buna doğru istikamet demek yanlış teşhisin ötesinde siyasi olarak da büyük hata.

 • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Çünkü YOK.

  Nüfus 10 senede 15 milyon arttı. Buna konut yetişir mi?

  Ev sahipliği %60
  Araç sahipliği %40

  Piyasada doyum ulaşmış değil. Milletin kazancı olsa, vergiler düşük olsa %90'lara 5 senede ulaşır bu oranlar. Vatandaş istiyor, siz engel oluyorsunuz.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • "Turizm toparlandı, tarım iyi bir dönemde. Konut ve otomotiv sektörleri adeta yok satıyor. "


  Hangi ülkeden bahsediyor acaba? Türkiye olmadığı kesin.

 • Kitleside böyle :D ruyalar görüyor

 • Otomotive Ötv zammı yakındır vaziyet alın.

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • turizim toparlandı cünkü türk parasını yok ettiniz ucuz tatil yapmak için geliyorlar türkiyeye araba fiyatları ev fiyatları mağlum yüksek sebze fiyatlarını herkes biliyor eflasyon erdoğan sadece rüya aleminde geziyor

 • akboylar aynen otomotiv yok satıyor der, sorsan araban var mı diye yok der ama Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Konut ve otomotiv yok satıyor, demek ki doğru istikametteyiz" 

 • 1 yıldır ilk evini alan görmedim. Parası olan göreceli zengin kesim evi yatırım için alıyor çünkü faizler negatif, doları da hükümet zorla düşük tutuyor (en son orta ve büyük şirketlere zorla dolar sattırıyordu), paranın değer kaybetmemesi için yapacağı bişey kalmadı zenginin.

  Yeni ev fazla yapılmıyor, mültecisi rusu derken talep de patladı. Kiralar uçtu. Piyasa alt üst oldu. Bu kadar kötü bir konut krizi cumhuriyet tarihinde olmamıştır heralde.

  Araba piyasası da rezalet. Galericiler başta millet sıfır arabayı alıp, aynı gün %10-20 karla satışa koyuyor. Çip krizi ayağına bayiler araç yok diyorlar. Arada birileri parayı kırıyor, araba almak isteyen gariban sürücü araç bulamıyor.

  Ev ve araba pisasasından, piyasanın dengesiz olması sebebiyle para kazanan simsarlar hariç memnun olan 1 kişi görmedim. Her gördüğüm ağır küfür ediyor bu piyasaya. Buna doğru istikamet demek yanlış teşhisin ötesinde siyasi olarak da büyük hata.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 28 Haziran 2022; 7:27:39 >
  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • avmler de dolu ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Konut ve otomotiv yok satıyor, demek ki doğru istikametteyiz" 

 • Bizden önce evinizde buzdolabı yoktu, wc yoktu halıyı kaldırıp altına pisliyordunuz demeyi unutmuş biz surtuklere, sayın Cumhurbaskanı  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoSSgO -- 28 Haziran 2022; 13:45:47 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

 • < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Millet parası erimesin diye " mecburen " ev-araba alıyor , bunu bilmiyor mu ?
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 28 Haziran 2022; 8:35:19 >
 • Allahım yaaaa, yetti beeee. Ne bela oldular ülkenin başına. Doğru yoldalarmış bi de... Şaka mıdır nedir? Bi ülkenin içinden geçip, rezil edip bi de doğru yoldayız nasıl denilir. Neler neler yazasım var da susuyoruz işte...

 • işsizlik ve asgari ucret gibi şeylere bakarsa ulkenın %95'inin içinde bulunduğu durumu ve istikameti gorur.

 • Vatandaşı olmasak eğlenceli ülke aslında Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Konut ve otomotiv yok satıyor, demek ki doğru istikametteyiz" 

 • aynen aynen istikamet doğru devam.


  istikamet muhalefet sanırım?Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Konut ve otomotiv yok satıyor, demek ki doğru istikametteyiz" 

 • Araba yok piyasada, sıfır araç çok az geliyor gelenide galericiler alsatçılar hemen almak için bekliyorlar. Son kullanıcı da zar zor biriktirdiği parasıyla araç almaya çalışıyor.

 • herkeşin cebinde lükş telefon var

 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.