Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika 'erken emeklilik' açıklaması (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
4.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Kazall

Ben bu başlıkları açan insanları anlamıyorum. Bu adamları siz şeçmiyormusunuz ?

Kime sorsan yakınıyor. Geçenlerde bir adam fındık ağaçlarını kesmiş. Satış yapmıyorum diye. O şehirde ki oy oranlarına bakıyorsun %60. Arkadaş 16 yıldır Türkiye’yi yönetiyorlar. Herkes rahatsız. Fakat her şeçimde iktidar parti.

Bu ülkenin değişik bir kafa yapısı var.
    herkes rahatsız diye birşey yok... dünyanın en pahalı etini satan adamda yem fiyatlarından dertli (!) dünyanın en çok kazanan hakları olan milletvekili bile dandik müdürün makam aracı -şoförü var ben milletinvekiliyim ama benzin parası veriyorum şoförüm makam aracım yok diye dertli. işyerine arkadaşlarıyla sohbete imza atmaya gelen memur dertli

yani herkes daha fazla yemek için dertli görünüyor

insanlar böyle fıtratında vardır daha fazlasını istemek.Buna göre oy hesabı yanlış

ASIL BATI BORÇ-KREDİYİ KESTİĞİNDE HÜKÜMET VERGİLERİ DAHA FAZLA DAYADIĞINDA YANDIM ALLAH DENİLDİĞİNDE İŞTE O ZAMAN GERÇEK SERZENİŞLERİ GÖRECEKSİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 17 Ekim 2018; 11:6:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kugutex

Arkadaş bende erken emekliliğe karşıyım. Tamam hükümetin dediği gibi avrupadaki gibi olsun. Ama sadece emeklilik yaşı değil asgari ücret ve emekli maaşı da Avrupa'daki gibi olsun. İsine geleni Avrupa'ya uydur gelmeyeni Afrika'ya. Oh ne ala memleket.

Bu arada illa uzun yıllar maaş alanlara kafayı takacaksanız ömür boyu babasının maasinı alan kadinlara bakın. Sigorta primi odeyip 60 yasinda emekli olan işçi 10yıl belki aliyor maası ama bazi uyanık bayanlar 60 70 sene maaş aliyor. Evlense bile resmi nikah yapmadan almaya devam ediyor. Var böyle tanidiklar.
    Bunla ilgili konu açtım.. Almanyada bir erkek sadece 11 yıl emekli maaşı alıyor

kadınlara ödenen bu maaş hem Türkiyede sex sorunlarına hemde kadına şiddeti artırıp kadınların üretime geçmesine yani Türkiye'nin gelişmesine engel oluyor. Kaldırılması gerekir
    https://forum.donanimhaber.com/turkiye-de-emeklilik-ve-pirim-gun-sayisi-kac-olmali-eyt-alakali--135327412#135327412

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 17 Ekim 2018; 11:12:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DOMIX

Gemisini kurtaran kaptan yok muhterem.

Devlet senin ile bir sözleşme yapmış, demişki sigortalı olup emeklilik hakkı istiyor isen "X" yıl / "XXXX"gün çalışacak, sonunda da bu hakka sahip

olacaksın deyip altına imzasını atmış.

Sende bu sözleşme ile mesai hayatına başlamışsın. Devletin istediği prim gününü doldurmuş, her ay maaşından tıkır tıkır kesintini devlete ödemişsin.

Yani sözleşmenin senin için olan yükümlülüklerini yerine getirmişsin.

Sonra devlet bu sözleşmeyi bozmuş şartları değiştirmiş yıl ile oynamış, gün ile oynamış sonunda YAŞ demiş üstünede tüy dikmiş.

Bu insanların büyük çoğunluğu 1995 öncesi işe başlayanlar, yani bu forumun yarısından çoğunun doğada element olarak dolandığı yıllar.

Ortalama 16-18 yaşında işe başlayıp 20-25 yaş arası sigortası başlamış insanlar yani bu insanların ortalama 5-10 yılları zaten halihazırda kayıp(*1)

Büyük çoğunluğu +40-45 yaş skalası üzerinde.

Şimdi diyorsunki herkes kendine yontuyor...

*1 - Yaşın dediğin gibi var ise (ki +40 olması gerek) eskiden patronlara sigorta yaptırmanın çalışan için ne kadar zor olduğunu büyük çoğunluğun yıllarca sigortasız çalışmak zorunda kaldığını biliyorsundur diye varsayıyorum.

Alıntıları Göster
    Tek taraflı olan şey sözleşme değildir.. eğer sözleşme olsaydı ben emekli olmayı değil pirimin bana ödenmesini isterdim (özellikle şimdi)

bir kadın 20 yıl pirim ödüyor bu kadın emekli olunca ödediği parayı 6 yılda geri alıyor .6 yıldan sonrakiler diğer vatandaşın sırtından ödeniyor . Bir kadın 40 yıl emekli maaşı aldı diyelim kız çocuğu yine 40 yıl emekli maaşı alsa etti 80 yıl

6 yıllık verdiği parayı 80 yıllık şekilde geri alıyor yani 14 kat

bu para diğer vatandaşlardan karşılanıyor havadan gelmiyor yada amerika sen oy kazanman için saçma kanun çıkardın al sana beleş para demiyor. Hükümet bu paraları zaten ödeyemiyor Amerika borç veriyor ama karşılığında faizini ve özgürlüğünü alıyor

taslak modelim budur belki yasa koyuculardan okuyan olur...https://forum.donanimhaber.com/turkiye-de-emeklilik-ve-pirim-gun-sayisi-kac-olmali-eyt-alakali--135327412#135327412

• quote:

Orijinalden alıntı: komando57

Devlete güvenip sigortalı işe giriyorsun 10 15 yıl sonra devlet diyor ben sözümü yedim seni dediğim zaman da emekli etmiyorum ve üstüne daha da az maaş vereceğim soruyorum devlet bunu yaparsa kime güvencek bu millet
    devlet sözünü tuttu diyelim.. emekli maaşlarıda yarıya düştü bundan kim kazançlı çıkar? diğer seçenek ÖTV ve KDV nin %50 artırılması

2.seçenek olduğunda ise çalışan sayısı daha da azalır yoksul sayısı 2 katına artıp emekli maaşıda şimdinin %30una düşer

hükümet böyle kaosun içine girer mi?... BENCE GİRSİN ,MUHALEFET İÇİN İYİ OLUR BELKİ DE. TAŞLAR YERİNDEN OYNAMIŞ OLUR ama bunun mantıkla alakası yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

yaşın belli değil bir haltın belli değil. Senin ağzın süt kokarken o ınsanlar çalıştı yıllarca.

Ama birileri vekil seçilince 5 senede süper emekli oluyor onlar sömürme olmuyor değil mi?

Alıntıları Göster
    milletvekilleri 2 yılda (yada 5 yılda emekli olmuyor )

1- yaş şartını doldurmak zorunda

2- Bütün diğer sigortalılar gibi son dönemi yüksek pirimde işte çalıştığında (ve yüksek pirim ödediğinde ) yüksek maaşlı emekli oluyor . Mesela sen 21.5 sene asgari ücretten çalıştın son 3.5 sene müdür oldun yüksek maaş alıp yüksek pirim ömdedin yüksek emekli maaşı alırsın

milletvekilleri de son 2 sene yüksek pirim ödediği için yüksek maaş alacaktır

• Youtu.be videolarına yorumlar dikkatimi çekti, akpye oy vermiştim bunca zaman ama artık oy yok.

Bunların kafası böyle işte, kendi ceplerine dokunması lazım ki başkalarının halinden ancak öyle anlarlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Youtu.be videolarına yorumlar dikkatimi çekti, akpye oy vermiştim bunca zaman ama artık oy yok.

Bunların kafası böyle işte, kendi ceplerine dokunması lazım ki başkalarının halinden ancak öyle anlarlar...
    belki ilk defa bi işe yararlar ama yok sandığa gidince yine verirler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru demiş almanyada emeklilik yaşı 10 senedir 67

Bir kaç yıla 70 olması için plan yapıyorlar

Tabi bizde tembellik tavan olduğu için millet para alıp yatma derdinde

Avrupada hiç bir ülke yokturki vatandaşını 40 yaşında emekli etsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgilenenüye34 -- 17 Ekim 2018; 13:10:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipli jeton

Bu mesaj silindi.
    herşeyi satıyorda bi trt yi satmıyor sebebide bu kendi kanalı.milletin sırtındaki en büyük yük

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değişmiş mi süper emeklilik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• AKP yalakasi, milyonlarca Suriyeli ye bakan devlet, 16/yılda hamuduyla götüren hükümet bir emeklisine para veremiyor ise nasıl güçlü Türkiye oluyor.
    Sizin gibi yalaka haysiyet yoksunlari da buralarda paralı trolluk yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 17 Ekim 2018; 13:35:00 >
  • Merkur M kullanıcısına yanıt
    Yav kendi yükleri varken yukleyemem diyor. Daha kendi doymadi

• Milletin vekili denen AKP borazancisini şikayet edin defolsun paralı troll yalaka.

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

AKP yalakasi, milyonlarca Suriyeli ye bakan devlet, 16/yılda hamuduyla götüren hükümet bir emeklisine para veremiyor ise nasıl güçlü Türkiye oluyor.
    Sizin gibi yalaka haysiyet yoksunlari da buralarda paralı trolluk yapıyor.

yaşar okuyan'da AKP'li zaten ... halk tv , KRT tv 'de yandaş yalaka

AKP için ihanet ve soygun şebekesi diyoruz, daha ne diyelim?. Seni memnun edecek birşey mi söylemek lazımda AKPli olmadığımızı ispatlayalım

bilgisiz cahil olunca millet ne dediğini bilmiyor haliyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 17 Ekim 2018; 15:24:08 >
  • bakmayın öyle dediğine bedelli içinde dedikleri ortada. her şey şeçimi kazanıp kazanamayacağına bakar
  • Milletini düşünüyormuş üzerine yük binermiş miş miş, zorunlu bireysel emeklilik yapmaya niyetleniyorsun bu yük değil mi millete diye sorarlar adama. Cebine para girecek her hırsızlığı hemen onayla, para cikacaksa vay halkıma yük biner. Bu halkın tek yükü sizsiniz.

• MİLLETİ DÜŞÜNÜYOR İSE NEDEN BU KIYAKLARI YAPIYOR, HANİ EYT MİLLETİN SIRTINA YÜK OLUYOR DA BUNLAR OMUYOR MU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika 'erken emeklilik' açıklaması

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/cift-maas-kiyagindan-hangi-bakanlar-yararlanacak-218784h.htm

quote:

Çift maaş kıyağından hangi bakanlar yararlanacak?
    2 dakika

Çift maaş kıyağından hangi bakanlar yararlanacak?

Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre, Cumhurbaşkanı yardımcıları ve Bakanların, emeklilik ve yaşlılık maaşları kesilmeyecek. Peki bu haktan hangi Bakanlar yararlanacak?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve Bakanlığa atananların emeklilik veya yaşlılık aylıklarına ilişkin düzeleme yapıldı.

"Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi", AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı ve Bakanlığa atananların varsa emeklilik veya yaşlılık aylıkları kesilmeyecek.

OdaTV'de yer alan habere göre, bu yasadan yararlanacaklar arasında ilk akla gelen isim ise Hulusi Akar oldu. Akar Genelkurmay Başkanlığı’ndan emekli olmasının ardından üniformasını çıkararak Milli Savunma Bakanı olmuştu.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın da bu yasadan faydalanması beklenen bir diğer isim olduğu belirtiliyor.

İşte Bakanlar Kurulu’nun asıl meslek ve önceki görevleri:

Fuat Oktay – Akademisyen, bürokrat

Hulusi Akar – Emekli General, Bakan

Abdülhamit Gül – Avukat

Süleyman Soylu – İşletme mezunu, siyasetçi

Fatih Dönmez - İBB iştiraklerinin yönetim kurullarında başkan ve üye olarak görev yaptı, iş adamı

Ziya Selçuk – Öğretmen, özel okul sahibi

Mehmet Cahit Turan – Bürokrat, siyasetçi

Murat Kurum – TOKİ ve Emlak GYO eski genel müdürü

Fahrettin Koca – Doktor, Özel Medipol Hastaneleri sahibi, iş adamı

Bekir Pakdemirli – İş adamı

Mehmet Ersoy – İş adamı

Mehmet Kasapoğlu – Spor Toto Teşkilat eski Başkanı

Zehra Zümrüt Selçuk – Ekonomist, siyasetçi

Berat Albayrak – İş adamı

Ruhsar Pekcan – İş kadını, CEO olarak görev yaptı.

Mustafa Varank – Başdanışman, Bürokrat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkur -- 2 Ocak 2019; 8:23:2 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.