Şimdi Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan cumhuriyet yazısını sildi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nowhere Man X

quote:

Orijinalden alıntı: payners

quote:

Orijinalden alıntı: Kestane Oldu Efsane

Uluslararası "TR" kısaltmasını bana açsana hocam

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_content&id=198:Kisaltmalar-Dizini&catid=50:yazm-kurallar

Aşağılara TR ye bak ne demekmiş 😂

Republic of Turkey yazarken başta ne olduda birden republic kısmı kalktı ? Ülkenin resmi adı Türkiye Cumhuriyetidir. Önce siz şunu bir güzel öğrenin. Daha ülkesinin adını bile bilmeyen milletimiz var. Gerçekten yazık...

Ben sana anayasadan maddeler attım tdk dan bilgi cahilligini gider diye 😂Devletin adı Türkiye dir. Ben olanı söylüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• payners kullanıcısına yanıt
    Bak abisi

Türkiye'nin ULUSLARARASI (BAK DİKKAT ULUSLARARASI DİYORUM) adı "Turkey Republic" dir

Günlük dil ile ULUSLARARASI dili karıştırmayın

Edit: Republic of Turkey de olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Greer -- 14 Ağustos 2017; 22:11:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

"Türkiye" diyecektir emin olabilirsin. "R" harfini 3. harfi diye kısaltmaya koyduklarını düşünüyordur.

http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_content&id=198:Kisaltmalar-Dizini&catid=50:yazm-kurallar

Tdk da ne ise o 😉

Demek yabancılarda Türkiye diyormuş. TDK'da Cumhuriyet kısmını çıkartmış baksanıza.

Sen nerelisin diye sorduklarinda I'm from Turkey Republic mi diyorsun 😂

Sana resmi adından bahsediyoruz. En azında Türk vatandaşıyım demiyorum. Turkey Republic asla demem Republic of Turkey derim. Türkiye olarakta kullanabilirsin buna itiraz yok. Ama sen Cumhurbaşkanıysan resmi olarak ismini yazarsın.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Aşağılara TR ye bak ne demekmiş 😂

Republic of Turkey yazarken başta ne olduda birden republic kısmı kalktı ? Ülkenin resmi adı Türkiye Cumhuriyetidir. Önce siz şunu bir güzel öğrenin. Daha ülkesinin adını bile bilmeyen milletimiz var. Gerçekten yazık...

Ben sana anayasadan maddeler attım tdk dan bilgi cahilligini gider diye 😂Devletin adı Türkiye dir. Ben olanı söylüyorum

https://www.tbmm.gov.tr/anayasa/anayasa82.htm

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Artyommm -- 14 Ağustos 2017; 22:13:19 >

• Hocam çaktırma daha Wikipedia nedir bilmiyor

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye

quote:

Türkiye ya da resmî adıyla Türkiye Cumhuriyeti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

"Türkiye" diyecektir emin olabilirsin. "R" harfini 3. harfi diye kısaltmaya koyduklarını düşünüyordur.

Tdk da ne ise o 😉

Demek yabancılarda Türkiye diyormuş. TDK'da Cumhuriyet kısmını çıkartmış baksanıza.

Ulan milletle alaymı ediyorsun ciddimisin anlamadım. Hadi öyle diyelim niye bugüne kadar Türkiye Cumhurbaşkanı yazmıyorduda birden bire değiştirdi cevap ver ?

Sana örnek verdim daha napayım :) Senin ne dediğinin bir önemi yok. Türk zaten Türkiye Cumhuriyet vatandaşına karşılık gelen bir terimdir, yanına vatandaşıyım kelimesinin gelmesi anlamsız olur. Burda amcaoğlunla, teyzeoğlunla konuşmuyorsun. uluslararası bir düzeyde iletişim kuruyorsun. Türkiye'nin uluslararası, yasal adı budur. Nasıl ki ben Trump'a Amerikan Başkanı dememe rağmen twitter hesabında President of United states of America (Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı) yazıyorsa öyle bir durum.
  • Kıvıra kıvıra dansöz oldunuz. Amaç cumhuriyeti yıkmak ve şeriat sistemini getirmek. Yavaş yavaş uyguluyorlar herşeyi
    Hahahaha. Bak bakalım en üstte ne yazıyor.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

https://www.tbmm.gov.tr/anayasa/anayasa_2011.pdf
  • Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı. Doğrusu budur. Aksi anayasal bir suçtur.

• quote:

Orijinalden alıntı: delgado.11

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tdk da ne ise o 😉

Ulan milletle alaymı ediyorsun ciddimisin anlamadım. Hadi öyle diyelim niye bugüne kadar Türkiye Cumhurbaşkanı yazmıyorduda birden bire değiştirdi cevap ver ?

Şu herifi alıntılamayın. Blok yemiş durumda bende, görmüyorum.

• Süper. Helal olsun başkanım. Şeriatın ilk adımları :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alvete

Turkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyorsun. Republic of Turkey. Birleşik Amerikalı biri Amerikalıyım diyor diye Amerika Başkanı yazması gibi bir şey.

Hayır Türk Vatandaşıyım diyorum .Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyen görmedim 😏.

Adam Resmen Başkan oldu Türkiye Başkanı denmesi lazım .

Türkiye Başkanı: Recep Tayyip Erdoğan

bu daha bir güzel duruyor.😎

Unuttugunuz bir sey var. Baskan olmasi icin once secilmesi lazim. Secimler 2019'da olduguna gore yine trafoya kedi kacirmaz yada YSK'ya adam gondermezseniz RTE Baskan diyemeyeceksiniz.

• Hiç mi coğrafya dersine falan girmediniz?

Haritalarda bizim ülke nerede la diyip hiç yerine bakıp ismini okumadınız mı?

İçinde yaşadığı ülkenin ismini bilmeyen vatandaş mı olur la?

Bence Türkiye Cumhuriyeti olması işinize gelmiyor, bu yüzden anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ClimbDown -- 14 Ağustos 2017; 23:03:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aktroller hede hödö yapmayın da açık ve net bir şekilde konuşalım.Yamuluyorsunuz oğlum kıvırmayın işte.
    Cumhuriyet rejiminden nefret ediyorsunuz işte.Cumhuriyeti 90 yıllık enkaz olarak tanımlayan bir zihniyetsiniz.Reisiniz Cumhuriyeti çıkardı diye boşa savunma mekanizmasına geçmeyin amacınız buydu işte yeni bir devlet inşa ediyoruz demeçleri veren 2019 dan sonra her şey değişecek diyen.15 temmuz üzerinden hamaset yaparak alıp götürmeye çalışan kendi anayasanızı hazırladığınız kendi kendinize saçma sapan uygulamalar içerisinde olduğunuz ortada.Bugün Atatürk Orman Çiftliğinin çok büyük bir bölümü ABD'ye satıldı.Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı olduğunuzu da zaten kabul ediyorsunuz.Ayrıca Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alıp Türk düşmanlığı yaptığınızı da zaten söylüyorsunuz.Fetullah'la aynı menzilde yürüyordunuz o da Cumhuriyet düşmanıydı Cumhuriyeti ve laik devleti yıkmak için elinden geleni ortağı AKP ile birlikte yapıyordu.Şimdi ortaklık bozuldu Fetullah'ı şutladınız Cumhuriyeti yıkma ve rejimi parçalama görevini tamamen devraldınız.Yani FETÖ ile aynı kafadansınız.
    Buraya gelip yok ülkenin adı cumhuriyet mi yok "cumhur"başkanı da felan yazmayın komik oluyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 14 Ağustos 2017; 23:10:25 >

• Isparta da meyve suyu fabrikasını açtık diyenlerden ne bekliyorsunuz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan cumhuriyet yazısını sildi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Eğitim şart.
  • Nereye varacak bu iş böyle

• quote:

Ülkenin adı Türkiye değil mi yönetim şekli cumhuriyet . Nerelisin diye sorduklarında Türkiye cumhuriyetliyim mi diyorsunuz 😂😂

Profillerinize hemen cumhuriyet yazın 😂

Türkiye kısası.. amerikalıya sorduklarında amerikalıyım diyor.. ama devletin adı amerika birlesik devletleri.. bizde de Türkiye Cumhuriyeti

evet yönetim şekli kağıt üzerinde cumhuriyet ama şuanda teokrasi ile diktatörlük arasında nabza göre şerbetle yönetiliyoruz. Hoşaf için iq nuz artar belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClimbDown

Hiç mi coğrafya dersine falan girmediniz?

Haritalarda bizim ülke nerede la diyip hiç yerine bakıp ismini okumadınız mı?

İçinde yaşadığı ülkenin ismini bilmeyen vatandaş mı olur la?

Bence Türkiye Cumhuriyeti olması işinize gelmiyor, bu yüzden anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Edit:imla

youtubeda daha baskentın ankara oldugunu bılmeyen hayvanlar var hocam ne dıyosun sen
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.