Şimdi Ara

Cumartesi Evleniyorum. (Evlendim.) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
3
Favori
7.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bu fotoğraflar sizin özeliniz paylaşmasan daha iyi olurdu ama istersen masrafları paylaş bizde bilgi edinelim.

Mesela evi düzme ne kadar tuttu? beyaz eşya, mobilya vs. Düğün salonu ve düğün masrafları ne kadar?

• DHF_Viper kullanıcısına yanıt

Öncelikle hayırlı olsun mutluluklar dilerim hocam.

Kiralık kasa olayı nasıl işliyor acaba? Bende bu durumu merak ediyorumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orhanyıldız kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Basit bir işlem, hesap açtırma gibi. Gişeye giderek kasa kiralamak istediğinizi iletiyorsunuz. O şubede boş kasaları varsa yardımcı oluyorlar, yoksa başka şubeye gitmeniz lazım.

Küçük boy ve büyük boy kasaları var. Küçük boy kasa, ayakkabı kutusundan biraz daha büyük. Rahatlıkla işinizi görebilecek boyutta.

Fiyat olarak da kamu bankaları (Ziraat, Halkbank, Vakıfbank) daha ucuz. Özel bankalar bir tık daha pahalı. Ben 1250 TL gibi bir kiralama ücreti ödedim. Bunun yarısı depozito, yarısı yıllık kira. Kasayı kapatıp çıkarken depozitonuzu iade ediyorlar.

• Vict0ry kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim. Hassas düşünceniz için sağolun ama paylaşmakta bir sakınca görmüyorum. Herkesin fotoğrafları zaten Instagramda da yüklü.

Para mevzusu ile alakalı önceki sayfalarda artık öfkelendim yorum yapmayacağım. Herkes bütçesine göre karar verebilir.

• Adam gelinden yakışıklı Allah mesut etsin kardeşim bir yastıkta kocayın inşallah

• Özel fotoğraflarınızı ne diye paylaşırsınız çoluk çocuğun olduğu böyle yerlerde anlamam ki. Yorumlara bak. Bizim insanımız gibi niyeti, kalbi pis insan topluluğu dünyanın hiçbir yerinde yoktur ya. Neyse, Allah hayırlı etsin.

• Kendini batırmadan bu işi becerebildiysen ne kadar güzel.

• sniper23 kullanıcısına yanıt

Batmadık çok şükür; çalışana her şey kolay.

• quote:

Orijinalden alıntı: DHF_Viper

Merhaba. Teşekkür ederim.

Düğünümde oynadığım zeybeği ilk mesajda paylaştım.

Tebrik eden herkese çok teşekkür ederim.

Hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın, bir ömür hep böyle düğündeki gibi mutlu olursunuz inşallah.

zeybekte biraz senkron kayması yaşamışsın sanki :) ama çok güzel

Birde ceketi biraz geniş almışsın sanki  

İşim nedeniyle ayda bir denizli'deyim. bi ara kahve içelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berden -- 19 Temmuz 2021; 22:7:33 >
  • 5 temmuz 2022 de tekrar yorumunu bekliyor olacagim

• berden kullanıcısına yanıt

Evet, haklısınız ilk başta erken döndüm o sırada fark ettim hatta 😅

Ceketi ekstra daralttırmıştım aslında ama gene de biraz bol durdu yapacak bir şey yok. Teşekkür ederim dileğiniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: DHF_Viper

Batmadık çok şükür; çalışana her şey kolay.

Borcunu ödeyebiliyorsan güzel. Bu borç işi yüzünden cinnet geçiren çok gördüm. Tabi bizim insanlar gene işi çözüyorlar, yabancı ile evlenip işler bedavaya getiriyorlar.

Mutluluk dileyelim. Seneye up bekliyoruz.

• Herkese selamlar. Mesajlarımı okurken konumu gördüm anılarım canlandı :D Henüz 1 yıl olmadı ama up yapmak istedim, edit bekleyen arkadaşlar yazmıştı, çok yorum vardı önceki sayfalarda.

Evliliğim bu yaz 1. yılını dolduracak daha nice güzel yıllar yaşamak dileğiyle... Son 2.5 yıldır Denizli'de yaşıyor ve orada çalışıyordum ancak Şubat ayında İstanbul'da bir üniversiteye Araştırma Görevlisi olarak atandığımdan dolayı mesleğimi bıraktım ve akademisyen oldum. İşten dolayı da taşındık. Eşimin mesleği kimyagerlik ve o da işini bıraktı, şimdi İstanbul'da gene aynı sektörde çalışıyor üstüne üstlük çok daha fazla kazanıyoruz ikimizde. İstanbul bize epey uğurlu geldi kısacası :)

Tek üzüldüğümüz binbir emekle ördüğümüz evimizi de bırakıp geldik. Ev için epey masraf yapmıştık (önceki mesajlarda da var mobilya vs. hepsi sıfırdı) Daha doğru düzgün kullanamadan 7 ay sonra İstanbul'a taşınmak zorunda kaldık ki evimiz kira da değildi, bizim evimizdi. O yüzden ev mahvolmasın diye kiracıya da vermedik. Hatta bu haftaya bayram tatilinde evimize gideceğiz Denizli'ye. :)

Durum bu şekilde, belki seneye bir daha yazarım :D

Son olarak diyeceğim, maddi manevi kendini hazır hissetmeyenler asla bu sürede evlenmesin. Dediklerimle çelişiyor gibi oldum ama ülkenin ekonomisi gerçekten kötü (Geçen yaz ben evlenirken kötüydü diyordum ama beterin beteri varmış) şu anda gerçekten bir ev geçindirmek ciddi sorun. Mesela şu anda ben veya eşim Allah korusun işten ayrılsak ekonomik sorunlar baş gösterir ve problem yaşarız. Benim yaşımdaki veya benden küçük olan arkadaşlara tavsiyem muhakkak iş olayını güzel bir şekilde çözsünler. Herkese keyifli günler.

• 4 parça beyaz eşya al 50.000 tl'yi buluverir. Daha mobilya var, düğün masrafı var, altını takısı var. var oğlu var. Ben bu kadar masrafa niye gireyim. Ev alacaksın ya da kira. Araba mecburiyet. Evin bve rabanın yıllık masrafları. Zaten ucu ucuna faturaları ödeyecek kadar yaşıyoruz. Enayilik gibi bir şey. Onun yerine kendim yerim paramı.

Değerli bilgileriniz teşekkür ederim hocam. Burdaki ergen mesajlarını umursamayın. Yine yorumunuzu bekliyoruz benim gibi evliliğe yaşı gelmiş erkekler olarak :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ~Lion King~ kullanıcısına yanıt

Estağfurullah. Dediğim gibi en başta ne yazık ki para. Domatesin kilosu olmuş 15-20 tl. İnanılmaz bir pahalılık var. Biz şanslıyız biraz, birikimimiz var, evimiz var, arabamız var. Şu an kiradayız ama arkamızı yaslayabileceğimiz güvencelerimiz mevcut. Bunlar olmadan zaten baştan sıkıntı.

Ailelerin anlaşabilmesi de önemli.

Bu tip konular aşılmış ise gerisi sadece sevmek, yuva kurma isteğinden ibaret. Hayırlısı olsun hakkınızda.

• Çocuk yolda arkadaşlar, Allah izin ederse Kasım sonu gibi kızım dünyaya geliyor.  

Bu konuya gelen cevaplardan sonra her yıl up yapacağım :D

Herkesin iyi dilekleri için tekrardan teşekkürler, Allah herkesin hayallerini gerçek kılar inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHF_Viper -- 14 Haziran 2023; 11:33:27 >
    Allah mutlu mesut etsin hocam. Sizi yakalamışken soru sorayım. Evlilik nasıl bir his? Aşkı gerçekten öldürüyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guzel konu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.