Şimdi Ara

CUMALİ CEBER:ALLAH SENI ALSIN(Halil Söyletmez,Doğa Konakoğlu,Emre Keskin,Ece Seçkin)Sinemalarda! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
5.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: funky-nd

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Ulker

12 yaşındaki kardeşimle beraber 06.08.2017 de belki gülerim diye gittiğim, sıçmaktan başka bir eylem yapmayan, sıçmaktan başka bir söylem yapmayan bir film olmuş ve gülemedim. Göztepe Optimumda Avşar sinemasında 16.30 seansında 100 bilet satıldıysa 80-85 i 13 yaşından ufak çocuklar dı film 13+ olmasına rağmen.. Ne bileyim yaklaşık 2 saatim çöp oldu yazık.

blok

Bloklasan ne olur bloklamasan ne olur ciguli.
  • ilk 3 günde 125.000 kişi izlemiş ???
  • Arkadaşlar boşuna kendinizi yormayın olay şu;

Dönem dönem filmler çıkar, yerel veya uluslararası arenada büyük ses getirir çünkü farklıdırlar.

Mesela Forrest Gump, ilk çıktığında film endüstrisinde çığır açmıştır ve sonra onun taklitleri yapıla yapıla o türden insanlar bıkmış olurlar, bunun gibi bir çok örnek de vardır.

Her neyse konuya dönelim, zamanında Recep İvedik gibi bir karakter eksikti Türk sinemasında, Şahan Gökbakar o boşluğu gördü ve o tarzda filmini çekti, köşeyi döndü.

Ardından ona benzer bir çok film yapıldı; Filmin teması cahil delikanlı Türk erkeği'nin başından geçenler... Buna benzer de bir çok film yapılmaya başlandı ve bundan da halk sıkıldığı için şu an bu filmler çok bayıcı geliyor, Recep İvedik ilk çıktığında hepimiz çok güldük sevdik ama modası geçti...

Modasının geçmesini diğer bir deyişle şöyle açıklayabiliriz;

Bir filmin&dizinin tutulması için insanların o filme diziye ilgi göstermesi için filmin gidişatını tahmin edememesi gerekir, merakla izlemesi gerekir, ancak biz artık o tür filmlerde neler yaşanacağını tahmin edebildiğimizden dolayı çok sıkıcı geliyor.

Yani burada Şahan Gökbakara uyuz olanlar sevmeyenler olabilirler ancak adam zamanında bu başarıyı ilk olarak yakaladığı için benim gönlümde saygıyı hak eder. Ettiği gibi de eski Dikkat Şahan Çıkabilir programından takip ederim ben ve zeki bir insan olduğunu da düşünürüm.

En son ek olarak; Komedi dükkanı için de aynısını diyebiliriz, tüm Türkiye'yi gülerek izlerdi bi dönem ve artık tahmin edilemez bir yönü kalmadığı için kimse gülmemeye başladı...

• Yerli yapımları toptan blokladım (istisnalar kaideyi bozmaz) kafam rahat

Tek sıkıntımız , sinemamızın yokuş aşağı son sürat (daha doğrusu dörtnala) ilerlemesi
  • Oyunculuk çok başka bir meslek her fenomen olan film çekecekse ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankamall'de tam iki salon vermişler bu filme. Gerçekten de inanılmaz bir şey.
  • Vizyonda o kadar güzel film varken bunun 125 bin izlenmesini anlamıyorum.
    Hayır film kıtlığı olsa tamam ama birsürü güzel film var vizyonda ciddi ciddi tanımak isterim bunu izlemeye gidenleri.

• Vaktiyle eleştireyim demiştim ve videonun altına gelip "Güzel film gideceğim!" diyen mi dersiniz, "Çok biliyorsun sen, sıkıyosa sen çek!" diyen mi dersiniz, bir kitle vardı. Allah Allah demiştim ve ilk üç gün gösterdi ki bizim sinema severlerimiz yarı yarıya çöp. Zaten tekelleşmiş sinemadan ne bekliyorsun. Nuri Bilge'nin Kış Uykusu filminin yaz rekorunu da kırdı bu arada bu film. Her neyse daha fazla ölmeden açıp Derviş Zaim filan izleyeceğim.

• İnşallah 1 milyonu geçer.Şahan zannediyorki kendisi çok yetenekli vs. Türkiye'de bu adam gibi 1 milyon komik adam vardır.Biz çok mutlu bir ülke olmadığımız için gülmek istiyoruz.Biraz marketing, biraz sinematografi çok daha ileri gider bu tipleme.5.filminde 10 milyonu bulman ümidiyle!
  • Filmin özeti arkadaşlar:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye nin kaç yıl geride olduğunun en sağlam kanıtı bu filmler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Filmi izlemedim fragman da tek güldüğüm yer otobüste bıyıklı abinin micmadiniz değilmi beyefendi? kısmı :D bu arada güldür güldür izleyen kitleden pek birşey beklemeyin giderler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 9 Ağustos 2017; 21:59:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

Filmi izlemedim fragman da tek güldüğüm yer otobüste bıyıklı abinin micmadiniz değilmi beyefendi? kısmı :D bu arada güldür güldür izleyen kitleden pek birşey beklemeyin giderler

Güldür güldür ile bu filmi nasıl kıyaslarsin güldür güldür gayet komik

Not güldür güldür izleyen kitledenim ve bu filme gitmedim

• quote:

Orijinalden alıntı: ktulgar

quote:

Orijinalden alıntı: Foxin

Filmi izlemedim fragman da tek güldüğüm yer otobüste bıyıklı abinin micmadiniz değilmi beyefendi? kısmı :D bu arada güldür güldür izleyen kitleden pek birşey beklemeyin giderler

Güldür güldür ile bu filmi nasıl kıyaslarsin güldür güldür gayet komik

Not güldür güldür izleyen kitledenim ve bu filme gitmedim

Hocam güldür güldür de hiç doğallık yok yapacakları espriyi bağıra bağıra söylüyor belli ederek, gulunmeyecek şeylere de gülünce seyirci iyice soğutuyor

• Foxin kullanıcısına yanıt
    Bir de her 2-3 skeçte bir Ali Sunal araya girip o sahneyi öyle değil daha büyüterek oyna diyor, bizim oyuncular hemen elleri kolları ayrı oynayp abartarak oynuyor. Tamam ilk 3-5 sefer güldük de artık yüzümde en ufak bir oynama olmuyor.

Güldür Güldür ilk bölüm neyse son bölüm de o.
  • Cumali Ceber 2 çalışması başlamış

ülke ile ilgili umutlarım gittikçe düşüyor
  • Filmde hedef kitle: ilk okullular, ana okullular ve ergenler ve cahil kesim. Bunlara sor inanılmaz komik film

Adamlar biliyor işi zaten o kitleyi çekmek için yapılmış bir film.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 11 Ağustos 2017; 7:28:45 >
  • Foxin kullanıcısına yanıt
    Ara da bir gülüyoruz o yeter . Takip etmişliğim var fakat en fazla 3 4 skeçte kahkaha atmışlığım vardır.

Bunla kıyaslanacak bir program olduğunu da sanmıyorum.

• filme gittim, gayet güzeldi ailecek eğlenip mutlu bir günümüz oldu şakası bile kötü neyse xd
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centaurus A

Ara da bir gülüyoruz o yeter . Takip etmişliğim var fakat en fazla 3 4 skeçte kahkaha atmışlığım vardır.

Bunla kıyaslanacak bir program olduğunu da sanmıyorum.

E tabi arada güzel olcak haliyle. Bu arada ben kıyaslama yapmadım yani onu izleyen kitle bunu da izler dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Foxin -- 11 Ağustos 2017; 14:22:36 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.