Şimdi Ara

Çukurova Üniversitesi Topluluğu[Ana Konu] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.976
Cevap
31
Favori
83.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Blitzkrieger

cemaatci tayfa konusunda arkadaş uyarmış evet onlara dikkatli olun size devlet yurtlarını kötüleyecekler ve kendi yurtlarını evlerini önerecekler...kayıt zamanı adanada olursam yardımcı olmak için orda olabilirim ama büyük ihtimal ihtiyacınız olmayacak çünkü yardımcı olacak görevliler var onlar sizi yönlendirir...bu arada kampüs cidden çok iyidir...serilip yatmak ve içmek için bol bol yeşil alan ve göl manzarası...alkol kullanıyorsanız kampüs içinde bulmakta sıkıntı çekmessiniz her türlüsü mevcud :D:D

Artık ne yazikki satmıyorlar alkol arkadaşlarım öyle dedi. Yasaklanmış
    Yani Yonca'da satmıyorlar artık ama ziraat fak. şarapları satılır kanımca.

• Arkadaşlar bu yurt olayı ile ilgili olarak ben mesela yurda girdim.Sonra canım istediğinde çıkabiliyor muyum? Sözleşme falan mı imzalıyoruz? Var mı bilgisi olan? İlk yıl yurda girmeyi düşünüyorum ancak çalışma ortamı nasıl? Tıp okuyacağım için tahminim ağır dersler olacak ve çalışmak gerekecek.Yurt bu imkanı verir mi?
  • Yurttan canın istediğinde çıkarsın sözleşme fln imzalamıyosun.Yalnız mesela diyelimki ekim ayının 1 inde çıktın yurttan ekim ayı için ödediğin paranın yarısı kesiliyo.Eğer çıkmayı düşünürsen ay sonlarında fln çık.Gelecek ayın tam parasını almış olursun böylece.Hem çıkarken ödediğin depozitoyuda geri veriyolar sana...Yurtta çok sakin ve sessiz ortamlar olur rahatça dersini çalışabilirsin o konuda sıkıntı çekeceğini sanmam
  • Arkadaşlar peki yurt ücreti en son ne kadardı bilgisi olan var mı? Fevzi çakmakta kalmayı düşünüyorum açıkçası.Okula yakın oluşu ve de iyileştirme çalışmalarının olması sebebi ile.Ancak @Cromartie de sümer'i övmüştü.Son hallerini kıyaslayabilecek birileri var mı?
  • devlet yurdunda yurt ücretini 3 aylık olarak yatırırsın oda geçen sene 225 milyondu ama ilk seferde depozitoda yatırdığın için 400 küsür fln ödüyodun yada depozitoyla ilk 1 ayı ödeyebiliyosun oda 250 fln dı.Adanada yurtta kalmadığım için şu iyi yada bu kötü diyemicem ama fevzi çakmak güzeldir bence hem okulada çok yakın her 3-4 dakikaya bir araba geçer önünden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Orijinalden alıntı: Blitzkrieger

cemaatci tayfa konusunda arkadaş uyarmış evet onlara dikkatli olun size devlet yurtlarını kötüleyecekler ve kendi yurtlarını evlerini önerecekler...kayıt zamanı adanada olursam yardımcı olmak için orda olabilirim ama büyük ihtimal ihtiyacınız olmayacak çünkü yardımcı olacak görevliler var onlar sizi yönlendirir...bu arada kampüs cidden çok iyidir...serilip yatmak ve içmek için bol bol yeşil alan ve göl manzarası...alkol kullanıyorsanız kampüs içinde bulmakta sıkıntı çekmessiniz her türlüsü mevcud :D:D

Artık ne yazikki satmıyorlar alkol arkadaşlarım öyle dedi. Yasaklanmış
    Yani Yonca'da satmıyorlar artık ama ziraat fak. şarapları satılır kanımca.

yok usta ya kim diyor ? sadece şenlik zamanı millet azmasın diye kaldırıyorlar...

ayrıca yonca diye bişe kalmadı migros oldu onları hepsi satışada devam ediyorlar...yadim in kenarında temizlikçiler boş şişe topluyor ha bire kaldırma falan yok..geçen dönem yoktu en azından yazında bi düzenleme getirceklerini sanmıyorum...

ziraatta satış devam ediyor..portakal şarabı kırmızı - beyaz şarap ve şampanya...üniversitenin kendi üretimi

ayrıca yurtta sakin ortam olmaz...yani öle diyeyim birden fazla blok var zaten..2 öğretimlerin arasına düşerseniz ki ben öle olmuştu...yurt süper rahat geçer karışan eden olmaz geceleri çiğköfte partileri bile olur ehh hali ile oralar sessiz sakin olmaz...millet genelde sabaha kadar batak falan oynar..ama diğer bloklar daha kontrollu ya tamamen şansınıza kalmış bişe...

• Pardon akılda hep yonca diye kalmış

Ben Adana'da değilim ancak arkadaşım yaz okulunda o söyledi.
    Şenlik zamanı zaten yasak ancak karaborsadan alabiliyorsunuz
  • _deadmaster şu 5 kısıyı bı duzeltsek sana zahmet yaa =)

bu arada hala dişte okuyan veya orda tanıdıgı olan yok mu soru gunceldır
  • Sorusu olan arkadaşlar varsa cevaplandırabilirim. Ben de bu yıl mezun oldum Çukurova Üniversitesinden. Kazanan arkadaşları da tebrik ederim, ve çok güzel bir yeri kazandıklarını belirtmek isterim. 5 yıl Fevzi Çakmak yurdunda kaldım. Yurtta kalacak arkadaşlar mutlaka burayı seçsin. Okula 3-4 dk. mesafede. Sümer yurdu ise okula oldukça uzaktır, her gün 40-45 dakikanız yolda geçer. Bir de tek bina, doğru düzgün bahçesi falan yok ve oldukça sıkıcı bir yer. Orda kalan bir arkadaşım vardı psikolojisi bozuldu çocuğun.

Fevzi Çakmak yurdu kız-erkek karşıktır (öğrencilerin kaldığı binalar ayrı tabii) İnternet cafesinde bağlantı kötüdür ve her daim kalabalıktır. Öğrenciler 5 yaşindaki çocuklar gibi multiplayer oyunlar oynadıklarından bağlantının içine ederler. Ancak bu yıl için odalara wireless internet verileceği söyleniyordu, ne kadar doğru olur bilemem. Bir de yemekhanesinden de iyi bir performans beklemeyin ne yazık ki. (zaten çoğu öğrenci yurdunun yemekhanesi berbattır.) Çamaşırhanesi, kırtasiyesi, berberi, terzisi mevcuttur. Kantinleri fena değildir, patates kızartması, gözleme, kısır, yumurta, sucuklu yumurta, kahvaltılık çeşitler falan vs vs.. oldukça boldur. Odalar 6 kişiliktir (3 tane ranza var). Odalarda priz vardır, telefonunuzu rahat rahat şarj edersiniz. 15 günde bir çarşaf dağıtırlar, alıp değiştirirsiniz. Her sabah odalar ve tuvalet-banyo falan temizlenir. Türkiye'nin en temiz ve düzenli yurtlarından biri olduğunu duymuştum. Toplam 7 bloktur. (4kız/3erkek). Bloklarda çalışma odaları giriş katında ve kantinle aynı yerde olduğundan gürültü konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sıcak su probleminiz olmaz, son birkaç yıldır özellikle günün 15-17 saati falan sıcak su var. Isınma problemi de yoktur, kışın kaloriferleri iyi yakıyorlar. Tıp kazanan arkadaşlar muhtemelen E blokta kalacaklardır. Çünkü o bloğun büyük bir çoğunluğunu tıp okuyanlar oluşturuyor (hepsi bir yerde toplanıp daha sessiz ve uyumlu bir ortam oluştursun diye yapılıyor sanırım)

Yurtta kalan öğrenci profiline gelince; büyük çoğunluğu Adana civarındaki illerden (Mersin, Antakya, Osmaniye, Gaziantep Kahramanmaraş) ve doğu illerinden gelir. İyi bir odaya ve iyi insanlara denk düşerseniz (benim gibi) çok rahat edersiniz. Zaten problem yaşayacağınızı pek sanmıyorum, öğrenciler çoğunlukla kendi hallerindeler, kimse kimseye karışmaz öyle bir korkunuz olmasın. Çok geniş bir alana yayılmıştır, arkadaşlarınızla bol bol yürüyüş turları düzenleyebilirsiniz. Yemekhanenin tam karşısında güzel bir çardağı vardır, genelde gençler orda toplanıp gitar çalar, şarkı söylerler.

Ev konusuna gelince, öğrenciler genellikle Beyazevler ve Baraj Yolu'ndan ev kiralarlar (okula yakın olması sebebiyle). Adana'da kiralar yıllık peşin ödenir, ancak ev sahibiyle anlaşabilirseniz kirayı 3-4'e bölebilirsiniz. Nadiren de olsa aylık kiralık evler bulunabiliyor. Fiyatlar hakkında pek yorum yapamıyorum evin konumuna ve durumuna göre çok değişiyor ancak en azından senelik 4500 lirayı gözden çıkarın.

Okul tek kelimeyle muhteşem. Göl manzarasıyla, olanaklarıyla Türkiye'de ender rastlayabileceğiniz türden bir okul. Öğrenci işleri ile sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum, 5 yıllık okul zamanımda hiçbir problemim olmadı. Yüzme havuzu, futbol, basketbol tenis sahaları mevcut. İş, Akbank, Ziraat bankaları mevcuttur. Ayrıca şu an hatırlayamadığım birkaç bankanın ATM'leri de var. Kafeleri, kantinleri oldukça güzeldir, birçoğunda wireless internet vardır. Öğrenci ortamı da fakültesine göre değişkenlik göstermekle birlikte çoğunlukla iyidir. Çimlerde grupça yayılıp arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz yerleri çoktur. Yemekhanesi ucuz ve temiz ancak hep aynı yemekleri yapıyorlar. Her çarşamba fix soslu fırın tavuk+pilav+cacık Kütüphanesi de olduça büyük, zemin katında süreli yayınları alıp okuyabilirsiniz (gazete ve dergiler). Kampus içi ulaşım ücretsizdir. Otobüslere binip istediğiniz durakta inebilirsiniz. (Güzel sanatlar durağından yadim durağına kadar). Ulaşım problemi yoktur, tek araç ile Adana'nın istediğiniz yerine gidebilirsiniz.

Adana ise çok güzel bir şehir. Kalabalık, hareketli ve insanları çok sıcakkanlı. Ulaşım yeme içme falan oldukça ucuz. Çok güzel parkları kafeleri falan var. Öğrenciler çoğunlukla baraj yolunda takılırlar. bunun yanısıra Gazipaşa, Ziyapaşa gibi yerlere de gidebilirsiniz. M1 alışveriş merkezi de güzel bir yerdir. Özellikle sinema salonları çok iyidir. Havası çok sıcaktır, kışlar ılık geçer.

Şimdilik benden bu kadar, başka sorusu olan varsa seve seve yanıtlarım. Kazanan arkadaşları da tekrartebrik ederim

• afacan! verdıgınız ayrıntılı bılgı ıcın tesekkurler :) bu arada soracagım onemlı bır soru vardı onu hatırlattınız. google earthden unıv. cevresıne bakıyordum fevzı cakmagın bır blogunu 3-4 km uzakta gosterıyordu. bu 3-4 dk lık mesafe olarak okumstm neyle acaba yuruyerek mı arabayla mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuninger_haa

afacan! verdıgınız ayrıntılı bılgı ıcın tesekkurler :) bu arada soracagım onemlı bır soru vardı onu hatırlattınız. google earthden unıv. cevresıne bakıyordum fevzı cakmagın bır blogunu 3-4 km uzakta gosterıyordu. bu 3-4 dk lık mesafe olarak okumstm neyle acaba yuruyerek mı arabayla mı

Hayır, yürüyerek. F ve G bloklar girişe biraz uzak kalıyor, o yüzden öyle görünmesi normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: afacan!

quote:

Orijinalden alıntı: tuninger_haa

afacan! verdıgınız ayrıntılı bılgı ıcın tesekkurler :) bu arada soracagım onemlı bır soru vardı onu hatırlattınız. google earthden unıv. cevresıne bakıyordum fevzı cakmagın bır blogunu 3-4 km uzakta gosterıyordu. bu 3-4 dk lık mesafe olarak okumstm neyle acaba yuruyerek mı arabayla mı

Hayır, yürüyerek. F ve G bloklar girişe biraz uzak kalıyor, o yüzden öyle görünmesi normaldir.

bi bakar mısınız benım kafam karıstı bıraz :)

burda 5 blok var
     Çukurova Üniversitesi Topluluğu[Ana Konu]

mesafe pek yakın gıbı gozukmedi
     Çukurova Üniversitesi Topluluğu[Ana Konu]

• Pardon, ben blokları soruyorsunuz sandım. Okul-yurt arası otobüsle 3-4 dakika. ücreti ise en son 50 kuruştu.
    İlk resimde gözüken 5 blok büyük olanlar. (öndeki ilk 3 A,B,C arkadaki ikiler D ve E) F ve G bloklar beyaz çatılı gözüken yer.
  • quote:

Pardon, ben blokları soruyorsunuz sandım. Okul-yurt arası otobüsle 3-4 dakika. ücreti ise en son 50 kuruştu.
    İlk resimde gözüken 5 blok büyük olanlar. (öndeki ilk 3 A,B,C arkadaki ikiler D ve E) F ve G bloklar beyaz çatılı gözüken yer.

hımmm anladım tesekkurler.

bıraz soru yagmuruna tutmus gıbı oluyorum ama kusura bakmayın :)

benım ıcın 2. onemlı bır husus daha var. bısıkletımı guvenerek koyabılecegım bır yer var mı acaba? bır resımde gordugum kadarıyla odalar baya kucuk kımsenın buna razı olacagı sanmıyorum. yarıscı tanıdıgınız falan var mıydı bısıkletını ne yapıyordu
  • Bisikletinizi odada koyacak yer bulamazsınız maalesef. Ancak blokların arka tarafına kilitleyebilirsiniz. Orada yer var diye hatırlıyorum.
  • quote:

Bisikletinizi odada koyacak yer bulamazsınız maalesef. Ancak blokların arka tarafına kilitleyebilirsiniz. Orada yer var diye hatırlıyorum.

kilit pek guvendıgımız bı yontem degıl malesef :D gıdınce bı cozum buluruz artık inş. bulurum yanı tekrar tesekkurler iyi geceler
  • Bloktaki memurlarla bu konu hakkında görüşün isterseniz, yardımcı olacaklardır mutlaka. İyi geceler.
  • ben de cukurova bilgisayar muhendisligi ikinci ogretimi kazandim, heralde ikinci ogretimde olan tek benim
  • Selam millet beni de ekleyin
    Ben de tıbbiyeliyim :D
    Dayım ve kuzenim burdan (tıp) mezun oldular arkalarından ben geliyorum boş bırakmıyoruz burayı sülalecek :D annem teyzem ve sülalemdeki bi çok kişi de çukurovalı :D:D

Tıpçı diğer arkadaşlara söylüyorum s..tık abi son günlerinizin keyfini çıkarın
  • kampüsümüz büyük
    Kampüs içi otobüsler ücretsiz.

Manzara desen,özgürlük dersen burada kıymetini bilin
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.