Şimdi Ara

Cube U30GT2 Destek,paylaşım,inceleme [Ana Konu] (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.224
Cevap
22
Favori
168.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugurundur_21

Merhaba arkadaslar tablet wifi konusunda encok sikinti cekenlerden biriidim eskiden iki duvar otede 1 mb aldigim yerde yani yatagimda suan 18 mb ile kopmadan baglaniom nasil mi
    1-) bir arkadasin forumda dedigi freaktab 4.2.2 tabanli romunu kurdum
    2-)modem kanalimi 1 cektim
    3-) tablete statik ip verdim ve sonuc mukemmel

freaktabı denemeye cesaret edememiştim, daha doğrusu 2/4/6/8gb ram alanı yaratma kısmından çekinmiştim, romu kurdum, wifi ciddi anlamda hızlandı.. tavsiye ederim..
  • cubeturkiye foruma ugrarsa rom çalışmalarından bizi haberdar etsin. Orijinal rom kuracagiz diye wifi cilesi cekiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orsye

quote:

Merhaba arkadaslar tablet wifi konusunda encok sikinti cekenlerden biriidim eskiden iki duvar otede 1 mb aldigim yerde yani yatagimda suan 18 mb ile kopmadan baglaniom nasil mi

freaktabı denemeye cesaret edememiştim, daha doğrusu 2/4/6/8gb ram alanı yaratma kısmından çekinmiştim, romu kurdum, wifi ciddi anlamda hızlandı.. tavsiye ederim..

Bahsettiginiz rom u nereden ındırebılırız lınk verebılırmısın.4.2.2 de sarj dahafazlamı gıdıyor.
  •  Cube U30GT2 Destek,paylaşım,inceleme [Ana Konu]

wifi antenimiz bu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: axilik

cubeturkiye foruma ugrarsa rom çalışmalarından bizi haberdar etsin. Orijinal rom kuracagiz diye wifi cilesi cekiyoruz.

Merhaba,

Orjinal Rom 4.1.1 versiyonu sitemizde mevcut. Beta sürüm olarak 4.2.2 versiyonunudawww.51cube.com adresinden indirebilirsiniz. Wifi konusundaki durum genel itibariyle 2 farklı marka modemden kaynaklanmaktadır. Bu modemlerin kanal ayarlarını genellikle 1 veya 6 yapmanız halinde wifi normal performansta çalışmaktadır. Bu iki markanın bazı modellerinde ise 4.2.2 Versiyon romla herhangi bir kanal ayarı yapmaksızın kullanabiliyorsunuz. Bahsettiğim bu 2 modem markasını açıkca yazmıyorum ancak her iki modemde genellikle servis sağlayıcılar tarafından taahhütlü kampanyalar ile müşterilere verilen yerli markalar.

Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

quote:

Orijinalden alıntı: zero6
    bende bir kaç şey eklemek isterim çinden alırsanız Türkiye garantisinden yararlanamayacaksınız ve ayrıca Türkiye formatlıda olmayacak.. bunuda göze almak gerek... seçim sizin:)
    Türkiye formatlı cihaz ne demek hocam?
    Ben de eğer tam olarak U30GT2'de karar kılarsam Çin'den alacağım ve Türkiye'ye gelince de romunu değiştirmeyi düşünüyorum.

Çin'den alınan tablet rom vs değişiklikleriyle Türkiye'den alınan tablete dönüştürülemiyor mu?

Cubetr nin çince uygulamaları kaldırdığı. Açılışta ve bazı gelen ekranlarda çince yazıların olmadığı format demek istemiştim hocam.
    tabii romu değiştirmek isterseniz o sizin kararınız.. rom lara bakmadım ama dönüştürülebilir sanırım.

• Yani en iyisi türk malı diyorsunuz anladığım kadarıyla :)
  • Türk malı almak daha mantıklı geldi şuan bana bozulursa çinemi göndercem bide onunla uğraş dur
  • Daha önce bahsettiğim ekran hassasiyetindeki problemden ve ekranın alt kısmında bulunan hafif siyahlıktan dolayı bugün tableti pandawille değişim için geri gönderdim. PTT ile 28 TL' ye gidiyor. Büyüh ihtimalle 45 güne geri gelir diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lanetli_bey

Yani en iyisi türk malı diyorsunuz anladığım kadarıyla :)

bence öyle açıkcası.. tabii ki siz bilirsiniz:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sp@wn

quote:

Orijinalden alıntı: zero6
    bende bir kaç şey eklemek isterim çinden alırsanız Türkiye garantisinden yararlanamayacaksınız ve ayrıca Türkiye formatlıda olmayacak.. bunuda göze almak gerek... seçim sizin:)
    Türkiye formatlı cihaz ne demek hocam?
    Ben de eğer tam olarak U30GT2'de karar kılarsam Çin'den alacağım ve Türkiye'ye gelince de romunu değiştirmeyi düşünüyorum.

Çin'den alınan tablet rom vs değişiklikleriyle Türkiye'den alınan tablete dönüştürülemiyor mu?

cube türkiyenin çıkartıp sitesinde yayımlanan romları yüklemek için tabletteki seri numaralarının kullanılması gerekicek diye biliyorum. yani cubetr den almayanlar romları kullanamayacak diye biliyorum.

• Cube U30GT2 için Android 4.2.2 programının betasız hali Çin sitesinde çıkmış.

http://51cube.com/ch/DownShow.asp?ID=161

Hayırlı olsun. 51Cube Türkiye'den de bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cubeturkiye

quote:

cubeturkiye foruma ugrarsa rom çalışmalarından bizi haberdar etsin. Orijinal rom kuracagiz diye wifi cilesi cekiyoruz.

Merhaba,

Orjinal Rom 4.1.1 versiyonu sitemizde mevcut. Beta sürüm olarak 4.2.2 versiyonunudawww.51cube.com adresinden indirebilirsiniz. Wifi konusundaki durum genel itibariyle 2 farklı marka modemden kaynaklanmaktadır. Bu modemlerin kanal ayarlarını genellikle 1 veya 6 yapmanız halinde wifi normal performansta çalışmaktadır. Bu iki markanın bazı modellerinde ise 4.2.2 Versiyon romla herhangi bir kanal ayarı yapmaksızın kullanabiliyorsunuz. Bahsettiğim bu 2 modem markasını açıkca yazmıyorum ancak her iki modemde genellikle servis sağlayıcılar tarafından taahhütlü kampanyalar ile müşterilere verilen yerli markalar.

Saygılar.

Daha önce de kanal 11'i tavsiye ediyordunuz şimdi ise 1 yada 6 yapın diyorsunuz.Bi deneyelim bakalım ne olacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: ozankaracan

quote:

Orijinalden alıntı: cubeturkiye

quote:

Merhaba,

Saygılar.

Daha önce de kanal 11'i tavsiye ediyordunuz şimdi ise 1 yada 6 yapın diyorsunuz.Bi deneyelim bakalım ne olacak..

Güvenlik açısından sık sık kanal değiştirmek gerek. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BARlŞ -- 28 Mayıs 2013; 14:59:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bcansu

quote:

quote:

Bahsettiginiz rom u nereden ındırebılırız lınk verebılırmısın.4.2.2 de sarj dahafazlamı gıdıyor.

rom burdahttp://www.freaktab.com/showthread.php?4984-Cube-U30GT-2-4-2-2-v5-evaluation-900-supersport-ROM ama bir iki gün bekleyin, sanırım 4.2'nin beta olmayan sürümü yayınlanmış, son versiyonun portlarından birini kurmayı düşünebilirsiniz, rom kurma konusunda tecrübeliyseniz, direkt kurup deneyebilirsiniz..
    kurulumda sıkıntı yaşarsanız haber verin, yardımcı olurum..

• quote:

Orijinalden alıntı: istufuk

Arkadaşlar cihazı aldım bir kez şarz ettim ondan sonra şarz problemi oluştu cihaz şarz olmuıyor.Ayrıca açma kapama tuşunda sorun var.Ne yapmamı önerirsiniz?

buying coins ten satın aldım? Türkiyede tamir ettirecek biryer varmıdır? Neyapayım yol gösterin bana

Aldığın yere geri gönder hiç uğraşma. Buyincoins bu konuda anlayışlı bir firma. Hemen yenisini gönderiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkadem

quote:

Orijinalden alıntı: istufuk

Arkadaşlar cihazı aldım bir kez şarz ettim ondan sonra şarz problemi oluştu cihaz şarz olmuıyor.Ayrıca açma kapama tuşunda sorun var.Ne yapmamı önerirsiniz?

buying coins ten satın aldım? Türkiyede tamir ettirecek biryer varmıdır? Neyapayım yol gösterin bana

Aldığın yere geri gönder hiç uğraşma. Buyincoins bu konuda anlayışlı bir firma. Hemen yenisini gönderiyor.

cube türkiye tamir etmem diye yazmıştı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bcansu

quote:

quote:

rom burdahttp://www.freaktab.com/showthread.php?4984-Cube-U30GT-2-4-2-2-v5-evaluation-900-supersport-ROM ama bir iki gün bekleyin, sanırım 4.2'nin beta olmayan sürümü yayınlanmış, son versiyonun portlarından birini kurmayı düşünebilirsiniz, rom kurma konusunda tecrübeliyseniz, direkt kurup deneyebilirsiniz..
    kurulumda sıkıntı yaşarsanız haber verin, yardımcı olurum..

Beta olmayan 4.2.2 yukledım root yaptıktan sonra gereksız programları sıldım.Ancak pıl tuketımı cok fazla.supersport romda pıl tuketımı nasıl.

• Ekran döndürme sensörleri program yüklediğimde devre dışı kalıyor. Ve formata kadar düzelmiyor.
    Cihazda sıkıntı olanbilir mi?
  • açıkcası supersport'a geçtikten sonra pilin daha hızlı tükendiğini söyleyebilirim.. beta 4.2.2 ve root'lu versiyonlarını da denemiştim, bu rom sanki biraz daha çabuk bitiyor, sanırım rom içinde phone uygulaması kalmış, bu pilin drain etmesine sebep oluyor gibi yorumlar okudum.. fakat yine bu sebepten wifi bir türlü kopmuyor ve ayrıca cihaz uykusundayken de wifi bağlı kalmaya devam edyor sanırım.. testlere ve denemeler deva ediyorum bu arada beta olmayan 4.2.2.'nin rootlu ve supersport versiyonları çıksın onları da denerim ilk fırsatta
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.