Şimdi Ara

Cube u30gt Mini 7inç DESTEK ve PAYLAŞIM(ilk mesajı okuyunuz) (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.399
Cevap
6
Favori
57.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Maxsi

Arkadaşlar bende türkiye garantili cube u30gt mini aldım bana acilen yardımınız gerekiyor tablet elime ulaştı ama tabletin ekranında yukarıdan aşağıya doğru yarım cm aralıklarla çizgiler mevcut menülerde felan çok rahat görülüyor sizlerdede bu şekildemi yoksa bendeki tablette sorunmu var yardımcı olursanız tableti geri göndereyimmi göndermiyeyimmi kararsız kaldım.

Geri gönder ve değişim iste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperenugur

quote:

Orijinalden alıntı: Maxsi

Arkadaşlar bende türkiye garantili cube u30gt mini aldım bana acilen yardımınız gerekiyor tablet elime ulaştı ama tabletin ekranında yukarıdan aşağıya doğru yarım cm aralıklarla çizgiler mevcut menülerde felan çok rahat görülüyor sizlerdede bu şekildemi yoksa bendeki tablette sorunmu var yardımcı olursanız tableti geri göndereyimmi göndermiyeyimmi kararsız kaldım.

Geri gönder ve değişim iste

Değişim istemedim iade ettim.
  • Aynı sorun ben cihazı alıp kullandıktan 1-2 ay sonra baş gösterdi. Servise yolladığımda cihazımın düşüp hasar aldığını o yüzden olduğunu söylemişlerdi. Ben hiç düşürmemiştim kasada bir yerde kıldan daha ince bir çizik görmüşler bak buradan darbe almış gibi komik bir yorumda bulunmuşlardı. İade etmeniz iyi olmuş. Bu cihazların pilinde sorun var galiba. %30'a geldiğinde kapanıyor cihaz. Böyle salakça bir şey görmedim ben.
  • tabletlerde artık 4 çekirdek furyası başladı ve bizim çiftçekirdekli tabletlerin fiyat performans oranları giderek azalıyor,, iade etmek mantıklı bir seçim olmuş

biraz bekleyip kronik sorunları olmayan, 4çekirdekli tablet almak daha mantıklı sayılır bu saatten sonra
  • ee çin malıdır mutlaka biyerinden patlak verecek eninde sonunda...

ipad minilerin fiyatları baya geriledi her ne kadar bizim fiyatlara ulaşamayacak olsada, sağlamlığından ve kalitelisinden süphem yok..

2. el bile alınabilir uygun fiyat olursa
  • Ben gayet memnunum tabletten,her işimi görüyor ev kullanıcısı olarak
    Bence artık 300-400 tl üzerinde bir bütçeniz varsa daha yeni (4çekirdek,2gb ram) tabletlere bakmak daya iyi olabilir
  • Benim cihazımın pili 2-3 gün gidiyor oooooh -ama şarja bağlı vaziyette Artık tamamen prize bağlıyım ve temas probleminden dolayı da diken üstünde kullanıyorum tableti.Cube Türkiye'ye danıştım ama "bizden almadınız.Bırakın tamiri,size yedek pil bile satmayız" dediler "Siz yokken aldım ben taaa Çin'den" desem de fayda etmedi.Yaşasın Cube

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadobjk -- 1 Mayıs 2013; 22:34:26 >
  • pil sorunu nedeniyle garantiden ana kart değişimi yaptığını söyledi servis kargoya vereceğiz dediler daha elime ulaşmadı bakalım yarın bi daha arayıp soracam noldu diye?
  • cube turkiye servisi hakkında pek fazla konuşmak istemiyorum. forumda sorunsuzca işlem yapabilen ve memnun olan fazla arkadaş yok

pil konusuna gelince tableti cinden getirmeyi başardık, bir pilimi getirtemiyoruz cihazın içini açıp pilin ebatlarını yazın,bu ebatlarda 3,7v luk hatta biraz daha yüksek kapasiteli pil aldınızmı işlem tamam

değiştirmesini bile kendiniz yapabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Ayk

pil sorunu nedeniyle garantiden ana kart değişimi yaptığını söyledi servis kargoya vereceğiz dediler daha elime ulaşmadı bakalım yarın bi daha arayıp soracam noldu diye?

merak ediyorum bakalım son durum ne olacak. umarım cihazınızın pili %0'a geldiği zaman kendini kapatır.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Pilin %30 da bitmesi ilgili olarak servise olladığım cihazı teslim aldım:Servistekiyetkililer sorunun düzeldiğini artık % 30 da cihazın kapanmayacağını 5 5-10 larakadar plin kullanılabileceğini söylediler. Bir heves evegeldim bir full şarj yapıp denedim ama ne çare.Yine aynı şey oldu ve cihaz % 30 da iken kendini kapattı.Servisi aradım ama net bir cevap alamadım.Olmamasılazım,zamanla cihazkendinidüzeltir falan gibi baştan savma cevaplar aldım. Yani anlayacağınız pil ile ilgili servise cihaz gönderecek arkadaş varsa lütfen yazdıklarımı dikkate alsın.Hiç bir faydası olmuyor bilesiniz.Ya bu cihazı sürekli şarjda kullanıcaz ya da bu kapanmaolayını gözardı edicez veya imkan varsa elden çıkarıp böyle bir illeti olmayan bir cihaz alacağız. Aslında bu sorunu direkt çine yazmak lazım. Ne cevap verirler acaba çok merak ediyorum. Sözün özü cihazı aldığıma çok pişman oldum.Ama şunu da vurgulamak isterim bu pil illeti dışında cihaz performans olarak gayet güzel. Ne yazıkki bu olay cihazın kalitesini gölgeliyor ve işin ilginç yanı cihazın kendi servisi bile bu soruna bir çözüm veya cevap getiremiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gurmer

Merhaba Arkadaşlar,

Pilin %30 da bitmesi ilgili olarak servise olladığım cihazı teslim aldım:Servistekiyetkililer sorunun düzeldiğini artık % 30 da cihazın kapanmayacağını 5 5-10 larakadar plin kullanılabileceğini söylediler. Bir heves evegeldim bir full şarj yapıp denedim ama ne çare.Yine aynı şey oldu ve cihaz % 30 da iken kendini kapattı.Servisi aradım ama net bir cevap alamadım.Olmamasılazım,zamanla cihazkendinidüzeltir falan gibi baştan savma cevaplar aldım. Yani anlayacağınız pil ile ilgili servise cihaz gönderecek arkadaş varsa lütfen yazdıklarımı dikkate alsın.Hiç bir faydası olmuyor bilesiniz.Ya bu cihazı sürekli şarjda kullanıcaz ya da bu kapanmaolayını gözardı edicez veya imkan varsa elden çıkarıp böyle bir illeti olmayan bir cihaz alacağız. Aslında bu sorunu direkt çine yazmak lazım. Ne cevap verirler acaba çok merak ediyorum. Sözün özü cihazı aldığıma çok pişman oldum.Ama şunu da vurgulamak isterim bu pil illeti dışında cihaz performans olarak gayet güzel. Ne yazıkki bu olay cihazın kalitesini gölgeliyor ve işin ilginç yanı cihazın kendi servisi bile bu soruna bir çözüm veya cevap getiremiyor.

hep bu cevaptan korkuyordum işte. ben de kendileri ile görüştüm bir ara. bana da söyledikleri şey cihazı kullanın bir süre belli bir deşarjdan sonra pil kendini toparlar gibi bir şey demişlerdi ama alakası yok düzeldiği filan da yok yani. O %5-10lara gelip kapanma durumu anca şöyle oluyor. Arka planda bir müzik açın cihazı yoran herhangi bir uygulama vs açık olmasın ekranı kilitleyin. O zaman %5'leri de görürsünüz %1'leri de. Ama eğer cihaz wifiye bağlı ve şu forumda geziniyorsanız pil 30un altına düşünce çat diye kapanıyor cihaz. Dediğiniz gibi ben de aldığıma pişman oldum. Resmen 2-3 saat arası bir sürede pil bitiyor. %30luk tarafını kullanamıyoruz çöp oldu. Şu pil olayı olmasa cihaz çok güzel ama insanı soğutuyor ya.

• Arkadaşlar lityum pillerin yapıları yüzünden pili %2-3 e kadar kullanmak pile zarar verir.Atıyorum bu şekilde kullanımda 100 kez şarj imkanı varsa %15-20 kalırken şarja takmakla 500 sefer şarj etme imkanınız olur

Ama tabletin %30 da kapanmasıda normal degil,servisle alakalı düşüncemi yazdım (tamamen dükkan mantığı,sat ve unut)normalde benim tablet %15 lerde kapanıyor

Tabletin pil ömrü 3.5 saat interneti buluyorsa göstergeye takılmamak lazım diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 5 Mayıs 2013; 1:37:41 >
  • Cihazi kullanan herkeste mi %30 civarinda kapanma var. Yoksa sonuna kadar sorunsuz kullanan arkadaslar da var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: alperenugur

Arkadaşlar lityum pillerin yapıları yüzünden pili %2-3 e kadar kullanmak pile zarar verir.Atıyorum bu şekilde kullanımda 100 kez şarj imkanı varsa %15-20 kalırken şarja takmakla 500 sefer şarj etme imkanınız olur

Ama tabletin %30 da kapanmasıda normal degil,servisle alakalı düşüncemi yazdım (tamamen dükkan mantığı,sat ve unut)normalde benim tablet %15 lerde kapanıyor

Tabletin pil ömrü 3.5 saat interneti buluyorsa göstergeye takılmamak lazım diye düşünüyorum

iyi güzel diyorsun da o kullanıcının bileceği bir iş. mesela elimde galaxy s plus cep telefonu var. %0'a kadar kullanabiliyorum. Ancak dediğiniz durumu bildiğim için %10'un altına düşer düşmez şarja takıyorum. Kaldı ki telefon kendi uyarıyor zaten piliniz bitiyor şarja takın diye.

Aynı şekilde laptoplarda da bataryayı öldürmemek için %7'nin altına düştüğü vakit kritik pil yüzdesi diye uyarı verir. Çok sık deşarjlar pilin ömrünü azaltır buna ben de katılıyorum.

Ama bu cihazdaki sorun şu. Piliniz azaldı diye ekrana uyarı geliyor %30'un altına düştüğü vakit ve ben daha tamam tuşuna basmaya kalmadan cihaz kendini kapatıyor. Ulan 1 dk dur da işimi halledeyim öyle kapat kendini. Belki o an birisi ile görüşüyorum. Ki koruma amaçlı kendini kapattığını filan da düşünmüyorum. Çünkü cihazı şarja taktığımda çok daha düşük yüzdelerden şarj olmaya başlıyor. Eğer şarja takmazsam o şekilde bırakır yarım saat sonra cihazımı elime alırsam şarjı otomatikmen %40 lara filan çıkıyor. Yani kafayı yemiş cihaz kronik bir sorunu var bence bir yerinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: temizkopat

Cihazi kullanan herkeste mi %30 civarinda kapanma var. Yoksa sonuna kadar sorunsuz kullanan arkadaslar da var mi?

Forumda kime sorsam bu tip bir sorun var. %15-30 arası herkes kapanıyor diyor. Keşke zamanında üstüne 150-200 tl daha koyup nexus 7 alsaydım. Kuzende var 8-9 saat pili gidiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

quote:

Cihazi kullanan herkeste mi %30 civarinda kapanma var. Yoksa sonuna kadar sorunsuz kullanan arkadaslar da var mi?

Forumda kime sorsam bu tip bir sorun var. %15-30 arası herkes kapanıyor diyor. Keşke zamanında üstüne 150-200 tl daha koyup nexus 7 alsaydım. Kuzende var 8-9 saat pili gidiyormuş.

Peki bunun yerine yakin fiyata baska kaliteli 7" tablet ne alabiliriz. Yakin ozelliklerde.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

quote:

Peki bunun yerine yakin fiyata baska kaliteli 7" tablet ne alabiliriz. Yakin ozelliklerde.

bana soracak olursanız nexus 7 8 gb alırdım. çin malı tabletlerden soğudum açıkcası. dolayısıyla piyasada ne var ne yok haberim yok.

• Abi 8 gb da cok az ya. İki tane film bile atamazsin icine. Fiyat olarak da pek cazip diil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizkopat -- 5 Mayıs 2013; 22:40:55 >
  • quote:

Abi 8 gb da cok az ya. İki tane film bile atamazsin icine. Fiyat olarak da pek cazip diil.

bazen sıcak fırsat oluyor. 350-450 tl arası değişken bir fiyat var. mesela bak burada bir ara 357 tl'ye satılmış ama bitmiş.http://forum.donanimhaber.com/m_72297423/tm.htm

yani 400 tl bu cihaz için değer. ama derseniz ki 8 gb bana yetmez o zaman yapacak bir şey yok evet. siz en iyisi başka konulara yönelin. mesela cube u30gt2 çıktı ona bakın o zaman.
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.