Şimdi Ara

Cübbeli'nin Lalegül'ünde At Eti Skandalı iddiası, Lalegül'den açıklama geldi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 27
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 37 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • kerimcem (3 mesaj) lazer__ (3 mesaj) Old Spice (3 mesaj) tla776 (3 mesaj) İl teber (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (13 mesaj) Mobil (21 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Cübbeli'nin Lalegül'ünde At Eti Skandalı iddiası, Lalegül'den açıklama geldi.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4112 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

"Yanmaz kefen, cennete götüren dua" gibi pazarlama yöntemleriyle tepki çeken Cübbeli lakaplı Ahmet Ünlü'nün ürettiği iddia edilen sucuklardan at eti çıktı! Lalegül'den olayla ilgili açıklama geldi.

Halkın sağlığıyla oynayarak piyasaya sürülen birçok üründe insan sağlığına zararlı zehirli maddeler bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 91 firmaya ait 113 üründe tağşiş ve ilaç etken maddelerinin bulunduğunu ve bu firmaların listesini kamuoyuna açıkladıklarını ilan etti.
    Pakdemirli'nin bahsettiği listede bir firma ise ayrıca dikkat çekti. O firma Cübbeli Ahmet'in perde arkasındaki sahibi olduğu iddia edilen Lalegül Tekstil Tarım ve Gıda İnşaat Sanayi Ticaret ve Limited şirketiydi.

"HELAL ET" DİYE AT ETİ YEDİRMİŞLER!
    Türkiye son günlerde üst üste patlayan tarikat skandallarıyla çalkalanıyor. "Merdiven altı" olarak tabir edilen kime ve neye hizmet etikleri bilinmeyen birçok oluşumun adı suç ve kanunsuzluklara karışıyor.
    İsmailağa cemaatinin hatiplerinden "Cübbeli" lakaplı Ahmet Ünlü'nün perde arkasındaki sahibi olduğu Lalegül şirketi büyük bir skandala karıştığı iddia edildi. Bakanlığın yayımladığı "sağlığa zararlı ürün üreten firmalar" listesinde yer alan şirketin ürettiği sucuklarda at eti bulundu.
    İktidara yakınlığıyla bilinen market zincirlerinin reyonlarında farklı isimler ve ambalajlarla satışa sunulan sucuklardan bugüne kadar kaç vatandaşın etkilendiği ise bilinmiyor.
    Bakanlığın yayımladığı listedeki Lalegül ve Cübbeli Ahmet detayını ise haberalternatif.com Genel Yayın Yönetmeni Celal Eren Çelik sosyal medya hesabından paylaştı

VATANDAŞIN İHBARIYLA ORTAYA ÇIKTI
    Lalegül firmasının ürettiği sucukları "helal et" diye alıp, ailesine yediren vatandaş, yemekten sonra sağlık sorunları yaşadı. Konuyu Bakanlığın ihbar hattına bildirdi. Konuyla ilgili birçok şikâyetin daha bakanlığa ulaşmasından sonra yapılan incelemelerde sucukların içinde at eti bulundu. At etlerinin kaçak çiftliklerde yapılan sağlıksız kesimler sonrasında elde edildiği ve "merdiven altı" tabir edilen yerlerde sucuk hâline getirildiği öğrenildi.

BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA 
    Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, uygunsuzlukların tespitinde kamu denetimi yanında tüketicilerin ihbarı, şikâyeti, CİMER ve Alo 174 Gıda Hattı başvurusunun büyük payı olduğu ifade edildi. Pakdemirli adına “Bir usulsüzlük gördüğünde vatandaşlarımızın Alo 174 Gıda İhbar Hattı ve 0501 174 0 174 numaralı WhatsApp Gıda İhbar Hattı aracılığıyla bize ulaşmalarını rica ediyorum” denildi.

YANMAZ KEFEN SATIYOR, HABERTÜRK PARLATIYORDU
    Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, daha önce de kabir azabından koruyan "yanmaz kefen" satışıyla çok konuşulmuştu. İslamcı çevrelerin bile tepki gösterdiği Cübbeli Ahmet hakkında herhangi bir soruşturma açılmaması dikkat çekmişti. Cübbeli Ahmet'i kamuyouna tanıtmasıyla bilinen Habertürk bu satışa rağmen Cübbeli'yi programlarına konuk almaya devam etmişti. 

LALEGÜL YALANLADI
    Lalegül TV, at eti skandalıyla ilgili yaptığı açıklamada söz konusu firmanın kendileriyle herhangi bir bağının olmadığını açıkladı.
    K: https://www.aykiri.com.tr/cubbeli-nin-lalegul-unde-at-eti-skandali-iddiasi-lalegul-den-aciklama-geldi/5688/

|
    |

• İslamcı marketlerden et tavuk ve sut ürünleri almıyorum. Eşim bi ara yadırgadı, "İzmir limanına izmirlilerin sokmadigi gemide binlerce telef olan hastalıklı hayvan Erdoğan'ın yönlendirmesiyle mersin limanından ülkeye sokuldu. O eti kim yedi sanıyorsun?" dedim, kim dedi.... HAKEDENLER dedim.

Hic alakasi olur mu canim ayni caddede olmalari tamamen rastlanti.
    İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı adresi Balat Mah. Manyasızâde Cd. Manyasızâde Çk. No:7/3-B 34087 Fatih – İstanbul
    ismailaga.org dan aldim

LALEGÜL MARKET - LALEGÜL TEKSTİL TARIM GIDA İNŞAAT SAN.TİC.LTD.ŞTİ adresi : Balat Mah. Manyasızade Cad. 49/A Fatih, İstanbul

.

lalegül tekstil tarım vs şirketinin ortakları musa koç ceyhan yıldız ve zülfü yıldız.
    Lalegul tv ve tuana yayinciligin genel muduru  Gürsel YILDIZ
    Zaten bu soyadlari benzerlikler, adreslerin ayni caddede olmasi hep rastlanti

• Yarbay
    2436 Mesaj
    Alakalı değiller.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Bunların kestiği eti yiyen malum kesime afiyet olsun haha

|
    |
    Shall I tell you about my life, they say I'm a man of the world. I've flown across every tide, and I've seen lots of pretty girls. I guess I've got everything I need, i would't ask for more. And there's no one I'd rather be, but I just wish that I'd never been born.
  • Yüzbaşı
    520 Mesaj
    İslamcı marketlerden et tavuk ve sut ürünleri almıyorum. Eşim bi ara yadırgadı, "İzmir limanına izmirlilerin sokmadigi gemide binlerce telef olan hastalıklı hayvan Erdoğan'ın yönlendirmesiyle mersin limanından ülkeye sokuldu. O eti kim yedi sanıyorsun?" dedim, kim dedi.... HAKEDENLER dedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: İAmSterdam06

Cemaate at eti mi yedirmişler

aaaaa at mı? yoksa? ..... eee ne demiş atasözü nadanı terk etmedin

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https%3A%2F%2Fimg.donanimhaber.com%2Fupfiles%2F685511%2F6418e900-3494-41ab-acaf-37c07f9eb0e3.gif&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 15 Eylül 2020; 20:29:54 >
    |
    |

|
    |

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı adresi Balat Mah. Manyasızâde Cd. Manyasızâde Çk. No:7/3-B 34087 Fatih – İstanbul
    ismailaga.org dan aldim

LALEGÜL MARKET - LALEGÜL TEKSTİL TARIM GIDA İNŞAAT SAN.TİC.LTD.ŞTİ adresi : Balat Mah. Manyasızade Cad. 49/A Fatih, İstanbul

.

İl teber kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Adam kendisi TV kanalında öyle bir şey olamayacağını ve uydurma olduğunu belirtti.

Adamın videoları ortada.
    Konuyu açan arkadaş bir video atsın da görelim... Hangi videoda neler diyor?
    Yanmaz kefen, cennete götüren dua falan gerçek mi?
    Öyle miymiş, değil miymiş?

|
    |

Orijinalden alıntı: tla776

ismailaga.org dan aldim

.

hayır hayır olamaz....şimdi teboş gelip yüksek zeka seviyesi ile gereken cevabı verecek sana

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/1b/9a/d5/1b9ad5c1c1427c18cc79714670f61590.gif&t=0&width=480&text=1

• Yarbay
    3111 Mesaj
    Sekçuklu ,Osmanlı , Türkiye açın tarihi okuyun ..

Bizim tarihimizde başımıza ne geldiyse hep tarikat falan gelmiş bunu ben demiyorum koskoca Türk tarihi söylüyor..

Şimdi tek tek isim vermiycem Osmanlı yı az kalsın bir kaç defa bazı tarikatlar ele geçirme noktasına gelmiş padişahları bile kandırmışlar..

Selçuklu çok uğraşmış tarikat larla en meşhuru haşhaşi ler...

Hiç koca tarihten ders çıkaramıyoruz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 15 Eylül 2020; 20:50:43 >
    |
    |

"Helal et" derken "Sana at eti yediriyoruz hakkini helal et" anlaminda demisler herhal.

|
    |
    *2017 Nissan Pathfinder SL 4WD *2006 Toyota Avalon Limited *2015 Honda Civic 1.6 Elegance ECO LPG Otomatik *2008 Opel Astra HB 1.3 CDTI Enjoy Easytronic *2012 Hyundai i30 1.6 CRDI Elite Manuel *2010 Chevrolet Cruze 1.6 LS Otm. *2001 Ford Focus HB 1.6 Ambiente Otm.
  • Binbaşı
    1845 Mesaj

At eti mekruhtur, domuz haram. Kul hakki baldan tatlidir, SubhanAllahhh

|
    |
    kozmos beni sevmiyor

kaset de mi yalan.

ha pardon fetö kumpasıydı o.

hadi bakalım iq sü 1500 ler. kolay gelsin size. 

|
    |

|
    |

Atlara tecavüz edip öldürmedilerse sorun yok.

|
    |

Doğru düzgün kaynaklar da haber yapsa keşke. Gerçi sığırlar onu da kabul etmiyor, at eti kesip sucuğa atarlarken göstermek lazım, onu bile zor kabul eder bu sığırlar!
    İnsanlara 10 haber kaynağından gösteriyorum, resmi kaynaklardan gösteriyorum, anlamamakta ısrar ediyorlar. Bu kadar beyinsiz olunmaz.

Cia'nın oyunu :(

|
    |
kripto para haberleri
Sohbet
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.