Şimdi Ara

Cübbeli'den Mercedes açıklaması: Sahabe-i kram en iyi deveyi almıyor muydu? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
1
Favori
5.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu kafa yapısından kurtulun.Peygambersiz din inşa ediyorsanız farklı isim koyun ki insanlara zararınız dokunmasın.

HUCURAT 2.AYET

Ey iman edenler! Seslerinizi Peygamber'in sesinden fazla yükseltmeyin. Birbirinize bağırdığınız gibi, Peygamber'e yüksek sesle bağırmayın. Öyle yaparsanız, siz farkına varmadan amelleriniz boşa gider.

Allah,Peygamberini överken siz hala Peygamberi dışlamaya çalışın,yakında ayetleri de reddedersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Bu adam ne iş yapıyor da mersedese bincek? Enayi tokatlamak ne zamandan beri iş oldu?

Alıntıları Göster
    Cübbeli babadan zengin , "çocukluğumdan beri mercede'e biniyorum" diyor. Siz de burda züğürtlüğünü yapıyorsunuz .

• Biri de çıkıp demiyor Sahabe-i ikram nedir? Doğrusu SAHABE-İ KİRAM efendilerimiz olacak,.

Müzmin muhalefetin genel din bilgi seviyesi bu işte

Not: Cüppeliyi sevmem, alakam yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paradiso35 -- 15 Ağustos 2018; 11:24:12 >
  • Kula kulluk edenler, herhangi bir zehirli yapıya tarikata gidip zehirlenenler çok tehlikeli. Denetim yok, içeride ne konuşulduğu ne hazırlandığını bilen yok. Bu tarikatların zamanındaki en iyisi has kardeşiniz fetullah gülen hocaefendinizin size attığı kazığı gördük, tüm tarikati yapılanmalar kapatılmalıdır.

• kavlivefiilidua K kullanıcısına yanıt
    Hangi kafa yapısından bahsediyorsun. Saygı göstermek ve ona indirilene uymakla övmeyi birbirine karıştırma. Hamd Alemlerin Rabbi Allah'adır. Yüce Allah Kitap'ta böyle buyuruyor. Peygamber'e 12 yaşındaki sübyanla evlendi iftirasını atan alçakların kitaplarından mı öğreneceğim ben Allah'ın Elçisi'nin hayatını. Yada deve sidiği içerdi diyen cahilden mi? Sen söyle hangisine güvenip inanıp bu Peygamber'in sözüdür sünnetidir diyerek tatbik edip güveneceğim? Hamza'yı öldürtüp ciğerini yiyen insanın rivayet ettiği hadise mi güveneyim? Yoksa bizzat Allah-ü Teala'nın buna sımsıkı sarılın diye tembih ettiği, değiştirilmeyecek diyerek bizzat güvence verdiği ve herşeyi bu kitapta açıkça anlattım dediği bu Kuran-ı Kerim'e mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • paradiso35 P kullanıcısına yanıt
    Sahabe'nin anlamı nedir biliyor musun?

• Vay anam fiyatlara bak, sayın gavs bayağı zevkliymiş yalnız kral araba be

Cübbeli'den Mercedes açıklaması: Sahabe-i kram en iyi deveyi almıyor muydu?

• eglon E kullanıcısına yanıt
    Kim Allah’a ve Resûlüne itaat eder, Allah’tan korkar ve O’na karşı gelmekten sakınırsa, işte onlar başarıyı elde edenlerin ta kendileridir.NUR 52

Allah kendi isminin yanına kimi eklemiş bak bakiyim.

Kim peygambere itaat ederse Allah'a itaat etmiş olur. Kim de yüz çevirirse, biz seni onlara bekçi olarak göndermedik.NİSA 80

Uhud harbinde Peygamber Efendimizin amcası Hz. Hamza’yı (RA) şehit eden Vahşi, Resulullah Efendimize, "Ben Müslüman olmak istiyorum. Ama Kuran’da ’Ve onlar ki Allah’ın beraberinde diğer bir ilaha dua etmezler, Allah’ın haram kıldığı nefsi haksız katleylemezler ve zina yapmazlar. Her kim de bunları yaparsa ağır cezaya çarpar’ (Furkan, 6) ayeti beni İslam’dan men ediyor. Zira ben sayılan bu üç günahın hepsini yaptım. Benim için bir tövbe imkánı var mı?" diye Mekke’den bir mektup yazdı.

Bunun üzerine Furkan Suresi’nin, "Ve her kim tövbe edip de salih amel işlerse o muhakkak Allah’a makbul olarak döner" mealindeki 71. ayeti kerimesi nazil oldu. Devamını araştırır okursun.

Deve idrarırının içeriğine vakıf değilim ama yılanın zehrinin bile tedavi olduğu devirde senin bu tavrın biraz cahilce kalıyor.

https://m.youtube.com/watch?v=7Fvsi1TM0lA bu programda da Aişe validemizin yaşıyla ilgili konu konuşulmuştu.

Üstadım niyetini çözemedim tam,amacın sünnetsiz bir İslamsa namaz da kılmıyorsundur.Araştırıp yanlışından dönersin umarım çünkü batıl olduğunuz aşikar Yanlışından dönersin umarım.

Arkadaşım Peygamber'e ve O'na indirilene uymakla ilgili ben bir sıkıntı duymuyorum. Sıkıntı Peygamber'in hayatını ve sözlerini nakledenlerin güvenilirliği ve bunların bozulmaya uğrayıp uğramamaları.

“Ureyne ve Ukeyle kabilelerinden bir grup Medine`ye gelerek müslüman oldular. Medine`nin havası onlara dokununca Peygamber onlara deve sidiği içmelerini öğütledi. Adamlar develeri dağıttılar va çobanı da öldürdüler. Peygamber onları yakalattı. Ellerini ve ayaklarını kesti. Gözlerini oydu. Çölde susuz ölüme terketti. Biz onlara su vermek isteyince Peygamber bizi engelledi” (Buhari 56/152, Tıb 5/1; Hanbel 3/107, 163)

Allah aşkına bu hadisin Kuran'la bağdaşır tarafı var mı?

Allah’a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır.MAİDE-33

Peygamberimiz bir söz söylemiş, bir tavsiyede bulunmuş, bir şeyi yasaklamışsa muhatabına ve olaya bakmadan mesele anlaşılmaz.

Tarihten, dinden hadisten, Kur’an dan gelen pek çok bilgiyi, birikimi otomatikman, araştırmadan reddetmek materyalist felsefenin açmazlarından biridir.

Sanki Peygamberimiz herkese günde üç öğün deve idrarı için demiş gibi bir algıyla, kibirle reddetmek, alay etmek, alay edilecek durumlara düşmeyi netice verir.

Zor değil üstat,araştır ama kolay olan reddetmek olsa gerek.

Ben araştırmaya devam ediyorum. Ayrıca kimin ibadeti terkedip kimin halis bir ibadetle hak yol üzerinde olduğunu yalnızca Allah bilebilir. O yüzden insanları ibadetleriyle sorgulamak yerine kendi ibadetlerinin kabulü için dua edip mütevazi olmak daha doğru bir yol. Kuran'a aykırı, akla mantığa bilime aykırı hadislere ben şüpheyle yaklaşıyorum. Bu da benim düşüncem.

Üstadım ben sizin ibadetlerinizi sorgulamıyorum ya da üstünlük kurma derdinde değilim.Farkındaysanız ayet üzerinden gidiyorum ki ortada şüphe kalmasın.Hz.Adem'in atası olduğundan tut,Miraç hadisesinin bir rüyadan ibaret olduğuna kadar çarpık görüşler türüyor ve insanlar bu tip kişilere rağbet edip sıkıntıya düşüyorlar.
    'O, gökten su indirdi de dereler kendi ölçülerince dolup aktı ve sel üste çıkan köpüğü aldı götürdü. Süs eşyası veya yararlanılacak bir şey elde etmek için ateşte erittikleri şeylerden de böyle köpük olur. İşte Allah, hak ile batıla böyle misal getirir. Köpüğe gelince sönüp gider. İnsanlara yararlı olan ise yerde kalır. İşte Allah, böyle misaller verir.'RA'D-17

Bizim derdimiz şahıslarla değil,dilimiz döndüğünde hak olanı anlatmak.Neye göre hak diyorsanız; ayetlere,tefsirlere,ehli sünnet hocalarımızın görüş birliliğine göre.

• İmam olucam yeter
  • Allah bunların belasını versin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    bu zihniyet ile devam ettiğiniz sürece... ha kk ha siz

ülke çıkarına veya faydasına yapılan her hareket sizden gelmediği sürece...

2. Abdülhamid in yaptırdığı sarayları göster

menderes i asıp, ki elinizde menderesin veya herhangi bir başbakan makamındaki birini asmayı gerektirecek ne tür vatan hainliği vardı da asılması icab etti

ki siz o günden bugüne hangi seçimin tek galibi olup hükümet kurabildiniz

gelmiş birde seçilen tüm hükümetleri yolsuzluk ve seçime hile karıştırmak ile itham ediyorsunuz

İSBAT ET

bugüne kadar patırtın hangi şeyi isbat etti de sen bu cirmin ile bu iftiralarını isbat edebileceksin

Çanakkale Şehidlerine saygısı olmayan bir zihniyetin Allah Bir sözüne bile itibar etmek hata olur

Bİ BİTMEDİNİZ GİTTİ...
  • NuTeRX kullanıcısına yanıt
    senin gibi enayileri tokatlayan bir patırtı başkanı olup.. her kaybettiği seçimi kazanan biziz diyebiliyor ise....

cübbelinin yaşamını, vaazlarını, aile servetinin nasıl olduğunu veya cemaat mensublarını bilmiyorum. tasvib ettiğim bir grub da değil

ama sorun şu

sizin patırtı içindeki ... misal.. ince 2,5 milyonluk şahsi servetini nasıl kazandı ? babasından mı kaldı ? göşmen ve laz bir ailenin çocuğu olarak.. ?????!!!

hani gariban öğretmen, orak ile ot toplayan birinden bahsediyoruz

o zaman neden tüm öğretmenlerin bir kenarda birikmiş 25bin lirası yok ?

tokatcılık sizin zihniyet ve anlayışınızın mesleki meşrebi sıfatı
  • uyumaya devam böyle iyi

• tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    Senin kafalar tamamen karman çorman olmuş. Yazdıklarıma tek cevap yok. Menderes’in asılmasıyla da ilgim filan yok. Ben olsam da asmazdım. Tek dediğim Abdülhamid ve Menderes moratoryum ilan etti. Abdülhamid döneminde maaşlar gemi enkazlarıyla ödenmeye bile çalışıldı. (Galata bankerleriyle yapılan andlaşma ve üstüne düyun u umumiye)

Üstüne Galata bankerlerine ve gevur kayyuma bazı vergi gelirleri teslim edildi.

Karşılık ne ? Boş kere boş saçma sapan ithamlar. Ha bu arada Kemal bey senden yüzbin kere daha iyi adamdır. Oy vermem ama orası ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 16 Ağustos 2018; 9:1:0 >
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    senin yazdıklarına cevab vermem için daha önce bana söylediğin veya benim söylediklerimi cevablayabilmiş olman gerek

önce kendine saygılı ol.... kişiliğini bu kadar yalan ve itham ile yerlere serme... ezilmen kolay olur
  • tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    Boş.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.