Şimdi Ara

<|||>Cub motorsiklet fan club<|||> (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
2
Favori
25.443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: denfekolte98

quote:

Orijinalden alıntı: Muşmula

Bütün motorlar arasındaki en çirkini cup abi kusura bakmayın , çirkin mi seviyosunuz anlamadım ki

+1
    öyle deme ama yakıtı az yıyor cırkın olabılır bırazda zevk meselesi

yakıt scooterle aynı ben ya scooter alcam ya cub
  • İnnova 125i kullanıcısı olarak avantajları seri, kullanımı rahat,yakıt en az,gerektiğinde 125kg'lık artçıyı taşıyor,bakımı sadece 2500 km'de sentetik yağ değişimi ve hiçbir arıza çıkarmadı,performansı 80-90 km/h a kadar tüm 4 tekerli araçlarla başetmeye yeterli. Devir çevirmeyi seven motoru var en dik virajlı rampaları devrini bulduktan sonra artçıyla çıkabiliyor. Uzun yolda-4.vites- artçılı 80 ile 110 arasında hızlarda ilerleyebiliyor.

Frenler tek kişi yeterince güçlü ancak artçılı halde biraz zayıf.
    Farlar yeterince kuvvetli ancak karşıdan gelen araçların farları motorun farlarını sönümlüyor yol karanlık kalıyor.

Dezavantajları süspansiyon stroğu az, benim gibi çukurlu ve bozuk yollarda kullanmak maceralı olur. 100km/h dan sonra rüzgarlı (karşıdan-çaprazdan esen 50 km/h rüzgarda) etkileniyor ve zemine yeterince basamayan teker yalpalanıp tehlike yaratıyor. 150-200km'lik uzun turlarda artçı konforu yetersiz.Sürüş üst-önden alınan rüzgarla konforsuz, bence bu cuplara uzun yol için ön cam şart. Virajda lastikler yeterince geniş olmadığından güvenilir tutunma sağlanmıyor ve performansı 18 '' tekerli comuterlere göre zayıf.

Senede 10.000 km yapan bir sürücü en fazla 4000km'sini şehir dışında yapıyorsa cub ideal seçimdir.

• Ekle hocam benide

Honda Innova i 125 (beyaz)
  • quote:

Orijinalden alıntı: __éSér__

Ekle hocam benide

Hayırlı olsun bendekinin aynısı.

Kullanım için zincir muhafazındaki bilgilre uy yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: remote control

quote:

Ekle hocam benide

1 depo benzin ile ne kadar gidiyorsunuz acaba?

Benim motor daha 510 km de.
    1 depo ile 110 km falan gidiyor galiba.

Birde motorun tek sevmediğim bir huyu var tüm innovalarda var bu durum 110 km/h dan sonra motor sallanmaya başlıyor.Yani bir nevi tank slapper

• quote:

quote:

quote:

Ekle hocam benide

Birde motorun tek sevmediğim bir huyu var tüm innovalarda var bu durum 110 km/h dan sonra motor sallanmaya başlıyor.Yani bir nevi tank slapper

1 depo 16Tl'ya doluyor sonuna kadar hiç bitirip ölçmedim. Normal kullanımda 200 kilometre civarı yapası gerekir 180-240 arası yapar.

Benzin ibresi teke düşüp kesik kesik yandığı zaman 50 km daha gidiyor.

110 kilometre gittiğini nasıl hesapladın bu imkansız bir deper sırf 1. vites gitsen yine daha çok yapar.

110 dan sonra dediğin motorda sarsıntı artmasını hissetmedim. Son hızlar dahil 130-135 kilometre arasında hissedilir sarsıntı duyamadım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ekle hocam benide

1 depo 16Tl'ya doluyor sonuna kadar hiç bitirip ölçmedim. Normal kullanımda 200 kilometre civarı yapası gerekir 180-240 arası yapar.

Benzin ibresi teke düşüp kesik kesik yandığı zaman 50 km daha gidiyor.

110 kilometre gittiğini nasıl hesapladın bu imkansız bir deper sırf 1. vites gitsen yine daha çok yapar.

110 dan sonra dediğin motorda sarsıntı artmasını hissetmedim. Son hızlar dahil 130-135 kilometre arasında hissedilir sarsıntı duyamadım.

Benzin göstergesi yanıp sönüyor 12 TL ye fulleniyor. Dahada gitmeye cesaret edemiyorum yolda benzin biter diye.Sizin menzilinizle benim menzil arasında çok fark var.Genelde şehir içi yani 2. viteste falan kullanıyorum. Depo full iken 40-45 km gittim 1 çizgi benzin azaldı.

• __éSér__ herşey normal o zaman benzin ibresi hatasız çalışıyor 1 çizgi inene kadar 40-50 km yapıyor bende de.

Kilometreyi de 5700'e getirdim bu arada, neredeyse Wc'ye bile innova ile gideceğim.

Yağ olarak Mobil 1 5-30 tam sentetik(motosiklet yağı diye belirtilmemiş) aldım onu kullanacağım tavsiye edilen numara 10-30 hiçbir yerde yok.

Bir soru da benden olsn bunun garanti süresi kilometresi kaç bende seris kitapçığı yok Honda'nın elinde kalmamış unutuldu gitti. 2 sene 30.000km diye duyum aldım doğru mudur.
  • Ee nasılsınız beyler hiç ses soluk yok
  • Up
  • iyi
  • bende motoran torro var .yakıt olarak ilk aldığımda 1lt ile 62 km gittim ama benzini totalden almıştım.sonraları full den ucuz diye aldık 50 km yi geçmedi.100 kilonun üstündeyim çekiş olarak süper ama 80 i geçemedim belki yokuş aşağı 90-95 yapar.zaten cubdan hız beklemiyorum amaç az yaksın ve de beni götürsün.arkadaşlarda da var motoran çok sağlam ama benim aldığım beş para etmez bayi o kadar kötü montaj yapmış ki grenajların araları falan açılmaya başladı.montajın ne kadar önemli olduğunu anladım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasparss

bende motoran torro var .yakıt olarak ilk aldığımda 1lt ile 62 km gittim ama benzini totalden almıştım.sonraları full den ucuz diye aldık 50 km yi geçmedi.100 kilonun üstündeyim çekiş olarak süper ama 80 i geçemedim belki yokuş aşağı 90-95 yapar.zaten cubdan hız beklemiyorum amaç az yaksın ve de beni götürsün.arkadaşlarda da var motoran çok sağlam ama benim aldığım beş para etmez bayi o kadar kötü montaj yapmış ki grenajların araları falan açılmaya başladı.montajın ne kadar önemli olduğunu anladım .

montajı bayi yapmıyorki hazır geliyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: makavel1

quote:

bende motoran torro var .yakıt olarak ilk aldığımda 1lt ile 62 km gittim ama benzini totalden almıştım.sonraları full den ucuz diye aldık 50 km yi geçmedi.100 kilonun üstündeyim çekiş olarak süper ama 80 i geçemedim belki yokuş aşağı 90-95 yapar.zaten cubdan hız beklemiyorum amaç az yaksın ve de beni götürsün.arkadaşlarda da var motoran çok sağlam ama benim aldığım beş para etmez bayi o kadar kötü montaj yapmış ki grenajların araları falan açılmaya başladı.montajın ne kadar önemli olduğunu anladım .

akşam akşam güldürdün beni arkadaşım .bayide demonte halde kasa içerisinde dururken pazarlığını yaptım haybeden sallamıyoruz ki.hatta bisikletler bile demonte halde geliyo çoğu bayiye.

• Yeni cup kullanıcıları - severleri hoşgeldiniz.

Sevmeyenler tipi bozuk diyenler ise benzin 10Tl olunca yamacımza gelsin.
  • quote:

quote:

quote:

akşam akşam güldürdün beni arkadaşım .bayide demonte halde kasa içerisinde dururken pazarlığını yaptım haybeden sallamıyoruz ki.hatta bisikletler bile demonte halde geliyo çoğu bayiye.

mesela ben şimdi tvs apache rtr 150 alcam onu bayi mi montaj etmiş olcak?

• quote:

quote:

quote:

quote:

mesela ben şimdi tvs apache rtr 150 alcam onu bayi mi montaj etmiş olcak?

valla yarın servise gidicem inşallah hatta gideceğim bayi de tvs bayii ve en fazla apache satan bayilerden biriyiz demişti bayi sahibinin yalancısıyım.senin için sorarım da bu kadar sorun etmene gerek yok sadece montaj yani grenajlar gidon tekerlekler vs.mesela bizim japonyadan gemiyle gelirken gemide montajı yapılmış mitsubishi l 200 van vardı zamanında ve hala bu sistem devam ediyo bazı markalarda.
    http://yasarmotor.net/index.php

• quote:

Yeni cup kullanıcıları - severleri hoşgeldiniz.

Sevmeyenler tipi bozuk diyenler ise benzin 10Tl olunca yamacımza gelsin.

tipi güzel motorlar hem pahalı hem de benzini su gibi içiyolar.valla işin aslı cublar bana sevimli bile geliyo...
  • paran yoksa cub scooter varsa her türlü seçeneğe sahipsin
  • İç lastikli olanlar için de kullanılıyor mu bu ürün.

6000 km'de Honda İnnova 125i kullanıcısıyım son zamanda sübap sesi artıca depoyu komple bitirip depo dibindeki solventten kurtulmayı denedim. Max. hız 80-90 km/h da takılmaya başlamıştı..

Yarım gazı geçmiyecek şekilde sübap sesi eşliğinde motoru zorlamadan yakıt sonunda bitti. 250ml'lik pet şişesindeki benzini depoya doldurup verdim gazı(120km/h), sübap sesi diye birşey kalmamış.

Not:
    Solventli yakıtı seri kullanıp biitirmeyi denemeyin 30.000km'de Honda pistonunu çatlattım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.