Şimdi Ara

Cs gs Gtx 950m sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
2.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese selamlar elimdeki pc asus marka gtx 950m ekran kartı 4210h islemci ve 4 gb rame sahip bir sistem

Sadece cs go oynuyorum aldığım fps ise 1024x768 de 120 150 fps arası

Fakat bir arkadasimda ayni pc nin farkli bir serisi gtx 850m 4200h islemci ve 8 gb ram var ve aldığı fps ise ayni ayarlarda 200 u görüyor hatta bazi durumlarda 210 220 fps i görüyor

Ve inanin 60 hz ekrana sahip olmalarina ragmen akicilikta ciddi fark var

Ikiside gddr3 ekran karti arka planda calisan uygulama da yok virus programı vb de sadece oyun acik ve 50 fps den fazla fark var

Aralarindaki tek fark 4gb fazla ram ancak oyun zaten 3.3 gb ram tuketiyor bunuda anlamadim

Sorun nedir sizce ?

4210h 4 gb gtx950m= 120-150
    4200h 8 gb gtx 850m= 170 200 fps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi STRIX -- 2 Kasım 2017; 16:42:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gtx 850m diye masaüstü sürüm yok mobli sürüm gtx 850m olan

gt850 diye masaüstü kart yok zaten

Soruna gelirsek bilgisayarın fps farkı olarak bir çok sey olabilir orjinal windowsdan tut,ram,işlemci,ekran kartı driver,ekran kartı ddr3 mü ddr 5 mi,temizlik durumu,bilgisayar içindeki programlar ,virus falan diye uzar yani ikinizin makinasıda aynı sartlarda değildir.Sen kendi ekran kartının o oyundaki fpsini arastır internette.

Bu arada gtx 850m ile gtx 950m arasında cok ufak bir fark var ikiside haswell yada kepler mimarisi kullanıyor olabilir aralarında aman aman bir durum yok.
  • sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Donanım bilginin 0 olduğu buradan belli oluyor, 850M'ye masaüstü kartı demişsin sana daha ne diyeyim
  • sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt
    Ne m modeli hocam bi kere gtx 800 diye masaustu surum yok direk 7xx den 9xx e gecti nvidia ikiside m surumu madem bilginiz yok fikir de beyan etmeyin rica ediyorum

Bende gerçekten bisey diyeceksiniz sanıyorum bana isin bios dan windows surumunden yapılmayan ama aslinda var olmasi gereken varsa bir yazilimdan veya donanimsal olarak aradaki farkin ramden vs gibi sebeplerden kaynaklandığını soyleyebilecek birini arıyorum

Her foruma atlayıp ego kasmayin iki uc kisiye sistem önerisi toplatin devam edin

• Michael Townley kullanıcısına yanıt
    Hocam siz fikrinizi belirtir misiniz sorun ne olabilir kağıt ustunde nerdeyse ayni cpu ayni gpu ya sahipler hatta bakacak olursak %5 civari gtx950m ve 4210h daha iyi gibi duruyor ancak 50 fps geride hem min fps de geride hem maks hem avg fps de geride, oldukca geride

• quote:

Orijinalden alıntı: STRIX

Hocam siz fikrinizi belirtir misiniz sorun ne olabilir kağıt ustunde nerdeyse ayni cpu ayni gpu ya sahipler hatta bakacak olursak %5 civari gtx950m ve 4210h daha iyi gibi duruyor ancak 50 fps geride hem min fps de geride hem maks hem avg fps de geride, oldukca geride

Bilgisayarınızın sıcaklık değerleri onunkine nazaran nasıl? Sıcaklıktan dolayı kaynaklanıyor olabilir.
  • Michael Townley kullanıcısına yanıt
    Hocam afterburner üzerinden birkac goz gezdirdim sorun sıcaklık gibi durmuyor ikisinin de hem islemci hem ekran kartı 75 85 arası geziyor genelde 82 civari sıcaklıkları ve her ikiside bu sıcaklıklar da ne gpu ne de ram frekanslarinin hızını kesmiyor ayni hizda devam ediyor ancak arada bu şekilde fark var bakmadığım sey kalmadı ama işin içinden çıkamadım güçle mi ilgili sıkıntısı var diyorum ama hersey stabil hızında çalışıyor sadece kafamı ram meşgul ediyor ama hangi ram 50 fps e sebep olur keza 3.3 gb bile yeterli olurken

• STRIX S kullanıcısına yanıt
    Güç tasarrufu ayarlarından Yüksek Performans'a verdiniz mi?
  • i7 7700HQ ile birlikte bile max 200 FPS alabiliyorken 4210h'ın o değerleri alması normal.

60 Hz olduğu sürece ya 200 FPS ya 80 FPS. Akıcılıkta bir fark yok cidden. Gördüğünüz şey tamamen plasebo etkisi.
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Hocam tuhaf bişey ama gercekten 120 fps de oynarken sanki goruntu atlıyor gibi lag var gibi ancak 200 fps gördüğünde fps ara ara dusse bile oyun film izler gibi akıyor samimiyetime her türlü güvebilirsiniz çok ciddi fark var

4200h 200 fps i görüyor hocam isterseniz ss de atarım ancak sorun fps den ziyade iki pc ayni özellikte olmasina karsin aralarında ne fark olduğudur

• quote:

Hocam tuhaf bişey ama gercekten 120 fps de oynarken sanki goruntu atlıyor gibi lag var gibi ancak 200 fps gördüğünde fps ara ara dusse bile oyun film izler gibi akıyor samimiyetime her türlü güvebilirsiniz çok ciddi fark var

Bahsettiğiniz şey tearing olabilir hocam.

VSYNC i açmayı deneyin, ama FPS sayacını kapatmayı unutmayın

Oyle deme oluyo o fark bir kere denedim cs goda 120 130 fps aliyorum bende gtx950m ile fpsyi 60 a sabitledim oyun yavasladi resmen sanki gecikme yasiyorum gibi oluyo

Bide bu benim gpu kullanimi hep % 70 80 dolasii o civarlarda 120 130 fps aliyorum %99 olsa daha da yukselicek ama sorun var biseyde arkadasinki gibi

Kesinlikle tearing tarzı bir sıkıntı ama digerinde neden olmuyor onuda anlamadım 200 fps de olsa tearing olduktan sonra ayni atlamanin onda da olması lazım degil mi ?

Hocam aldigim fps ler su şekilde tunel ct base gibi karanlik yerlere girdigimde 190 200 fps oluyor acik alanda ise 160 170 fps şeklinde seyrediyor

Cs gs Gtx 950m sorunu

Cs gs Gtx 950m sorunu

• quote:

Orijinalden alıntı: Balistik16

Oyle deme oluyo o fark bir kere denedim cs goda 120 130 fps aliyorum bende gtx950m ile fpsyi 60 a sabitledim oyun yavasladi resmen sanki gecikme yasiyorum gibi oluyo

Bide bu benim gpu kullanimi hep % 70 80 dolasii o civarlarda 120 130 fps aliyorum %99 olsa daha da yukselicek ama sorun var biseyde arkadasinki gibi

60'a manuel olarak sabitlediyseniz çok fazla tearing görüyorsunuzdur, yavaş hissetmenizin sebebi odur, ince ayar yapmanız gerekebilir. Eğer VSYNC ile sabitlediyseniz VSYNC'in bir sonucu olarak input lag yaşıyor olabilirsiniz ki bu da yine yavaş hissetmenize sebebiyet verir. Eğer FPS'i unlock eder ve 120'in üzerine çıkmasını sağlarsanız ekran tazelemede her frame başına ekran kartı 2'nin üzerinde frame vereceği için tearing yine azalmış olur.

CS GO'da GPU kullanımının düşük olmasının sebebi işlemcinizin tek thread (yada tek çekirdek) performansının GPU'yu CS:GO da tam beslemesi için yetersiz olmasıdır. CS GO, işlemcinin multi thread performansına değil single thread performansına bakar. Sorun yok yani.

• quote:

Kesinlikle tearing tarzı bir sıkıntı ama digerinde neden olmuyor onuda anlamadım 200 fps de olsa tearing olduktan sonra ayni atlamanin onda da olması lazım degil mi ?

Hocam yukarıda @Balistik16 'e yazdığım cevabı okuyabilirsiniz, sizin sorununuz için de geçerli.
    https://www.youtube.com/watch?v=hjWSRTYV8e0

"60Hz olduğu zaman 200FPS ile 120FPS arasında fark yok" demeniz tamamen saçmalık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Townley -- 2 Kasım 2017; 16:19:35 >
    Anladim hocam sagolun bilgilendirdiginiz icin

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Townley

https://www.youtube.com/watch?v=hjWSRTYV8e0

"60Hz olduğu zaman 200FPS ile 120FPS arasında fark yok" demeniz tamamen saçmalık.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.