Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

CS GO Oyundayken Fan Kasması Ve Pc Kapanması Fps Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
15
Cevap
0
Favori
199
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Çok kişili FPS Oyunları >> Counter Strike Serisi >> Counter-Strike: Global Offensive Genel >> CS GO Oyundayken Fan Kasması Ve Pc Kapanması Fps Sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1866 Mesaj
    Acil yardım bekliyorum oyundayken fanın deli gibi ısınması ve kendılıgınden notebookun kapanması.Fps ayalarından kaynaklı diye düşünüyorum makina windows 10 6gb ram core i5 gt 630m ekran kartı var bu oyun için yeterli olması lazım bu sorun nedir ya menü kasması fln makinanın kapanması ?

|
    |
    |
    |
    |
    |
    laptop ile oyun oynuyorsanız ki bende öyle oynuyorum 3 ay da bir temizletmeniz gerekli biliyorum biraz masraflı ama malesef başka çaresi yok.Ben monster dan aldım 2.5 sene önce sağolsunlar hala ne zaman göndersem ertesi gün temizleyip yolluyorlar

tamamda bu bir saçmalık değil mi ?
    |
    |
    DonVitoCarleone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: stxanger

tamamda bu bir saçmalık değil mi ?

hayır saçmalık degil , notebook lar oyun için degil, ısınır öyle

ben bu pc de GTA V i oynadım normalden fazla ısınması ve fps sorunu başka bir sebepten olmalı
    |
    |
    Muhafız- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ben bu pc de GTA V i oynadım normalden fazla ısınması ve fps sorunu başka bir sebepten olmalı

Ben sana Gta 5 oynayamazsın demedim ki ? Her oyunu oynarsın. Önemli olan ısınması. Gta da cayır cayır yanar

cs de bu kadar problem yaratması ilginç
    |
    |
    Muhafız- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Eğer GTA'yı sıkıntısız oynatıp,CS'de sorun yapıyorsa CS ayarlarınızın çok yüksekte olması lazım. Ayarlarınızı düşüğe getirip, motion blur,msaa,dikey eşitleme,çoklu cpu gibi şeylerin hepsini kapatıp öyle deneyin. Ayrıca laptopunuz youtube'dan videosuna bakın açıp fana ulaşması kolaysa açıp fanını temizleyip,macunu yenilemeniz baya etki eder,yapamam derseniz fana bilgisayar kapalıyken elektrik süpürgesi tutun tozları çekmiş olursunuz en azından. Genel olarak sorun yapıyorsa,sorun ısınma ve fanın tozlanmasıdır. Sadece CS'ye özgü yapıyorsa CS ayarlarındandır. Ama ne olursa olsun sorun düzelse bile 2*3 haftaya bir fanınıza elektrik süpürgesi tutun ve imkan varsa 6 ay-1 yılda bir fanı açıp temizleyin.

#Ankaragücü!
  • Binbaşı
    1866 Mesaj

bu cs de oluyor sırf eminim bir olayı var ama çözemiyorum.
    |
    |
    Ankaragucu1910 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    max fpsyi limitlereyek cpu üzerindeki baskıyı azaltabilirsin. Isıyı düşürmene yardımcı olucaktır. Yalnız %100 kullanımda dahi bilgisayarın kapanacak kadar ısınmaması lazım. Büyük ihtiamlle sorun csgo değil bilgisayar kaynaklı.http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=205 prime95 ile stres testi yapabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

fpsyi bir türlü limitleyemedim.
    |
    |
    greencraft kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

fpsyi bir türlü limitleyemedim.

fps_max 100 yazıcaksın consolea ya da dxtroy kullanabilirsin ama fps_max tavsiyemdir. Ayrıca stres testini de es geçme derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Benim laptopta öyle özellikle yaz aylarında fena ısınıyor çözüm bir tane iyisinden laptop soğutucu alırsan sorun olmayacaktır uzun süredir de temizletmediysen mutlaka temizlet gta 5 i 50-60 fpsde oynasanda pek sorun olmaz ama fps oyunlarinda sıkıntı yaşarsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
haberler
üniversite
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,000
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.